ΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...??????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3

    Unhappy τι να μου συμβαινει...??????

    καλησπερα σε ολους εδω....νομιζω ειμαι στα ορια τησ καταθλιψης κ δν ξερω τι να κανω κ πως να το χειριστω, ανακαλυψα πριν λιγο την σελιδα κ η αληθεια ειναι οτι πηρα μια ανασα..θα τα παρω λιγο απ τν αρχη (θα ειμαι συντομη) πιθανολογω οτι ολη αυτη η κατασταση οδειλετε στον αδικο χαμο τς μητερας μ κ οτι ποτε δν μπορεσα να το αποδεκτω ( ?)17 μαρτη 08..τροχαιο...συνεπιβατες, η μητερα κ οι γονεις τς (γιαγια παπους .εφυγαν αμεσςωσ) 6 μερες στν εντατικη κ μετα ..τελος...τοσο γρηγορα . τοσο ξαφνικα , τοοσο επωδυνα...δν γιατρεφτηκε ποτε ο πονος μ ....με παρηγορει το μικρο μ αγγελουδι ωρες ωρες..ομως τα νευρα μ η οργη μ ο θυμος κ τα κλαματα ειν καθημερινοι μ φιλοι...καβγαδες συνεχως.. δν θελω να βλεπω κανενα ακομα κ το φωςτς μερας με ενοχλει...νιωθω απαισια π νιωθω ολα αυτα...φοβαμαι πολυ..πιο πολυ μν ξυπνησω καποια μερα κ χειριστω λαθος καποια αντιδραση μ... .μπορει καποιος να με βοηθησει να με καθοδηγησει εστω, να παρω τν γνωμη καποιου ειδικου τι να κανω?
    Last edited by ELENITH; 21-03-2014 at 23:56.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3
    δν ήξερα ότι ΄έπρεπε να γράψω με μίκρα..ζητώ συγνωμη

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by ELENITH View Post
    καλησπερα σε ολους εδω....νομιζω ειμαι στα ορια τησ καταθλιψης κ δν ξερω τι να κανω κ πως να το χειριστω, ανακαλυψα πριν λιγο την σελιδα κ η αληθεια ειναι οτι πηρα μια ανασα..θα τα παρω λιγο απ τν αρχη (θα ειμαι συντομη) πιθανολογω οτι ολη αυτη η κατασταση οδειλετε στον αδικο χαμο τς μητερας μ κ οτι ποτε δν μπορεσα να το αποδεκτω ( ?)17 μαρτη 08..τροχαιο...συνεπιβατες, η μητερα κ οι γονεις τς (γιαγια παπους .εφυγαν αμεσςωσ) 6 μερες στν εντατικη κ μετα ..τελος...τοσο γρηγορα . τοσο ξαφνικα , τοοσο επωδυνα...δν γιατρεφτηκε ποτε ο πονος μ ....με παρηγορει το μικρο μ αγγελουδι ωρες ωρες..ομως τα νευρα μ η οργη μ ο θυμος κ τα κλαματα ειν καθημερινοι μ φιλοι...καβγαδες συνεχως.. δν θελω να βλεπω κανενα ακομα κ το φωςτς μερας με ενοχλει...νιωθω απαισια π νιωθω ολα αυτα...φοβαμαι πολυ..πιο πολυ μν ξυπνησω καποια μερα κ χειριστω λαθος καποια αντιδραση μ... .μπορει καποιος να με βοηθησει να με καθοδηγησει εστω, να παρω τν γνωμη καποιου ειδικου τι να κανω?
    Η γνώμη μου είναι πως μάλλον πρέπει να ζητήσεις τη βοήθεια κάποιου ειδικού, να προστατεύεις τον εαυτό σου και το παιδάκι σου πάνω απ όλα... ο ειδικός θα σε καθοδηγήσει.. και κάτι ακόμα το παιδί σου όσο μικρό κι αν είναι σε καταλαβαίνει, καταλαβαίνει την αγωνία την έντασή, τον πόνο σου... προστάτευσε το...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    21
    Θα συμφωνήσω και γω με τον IVAN. Ο θρήνος για την απώλεια ενός δικού μας ανθρώπου είναι φυσιολογικός αλλά από τη στιγμή που μετά από τόσο καιρό αντί να περνάει σε καθιστά μη λειτουργική, τότε ίσως να πυροδότησε κάποια κατάθλιψη. Το σημαντικό είναι ότι το πρώτο βήμα, που νομίζω είναι και το πιο δύσκολο, το έκανες. Δηλαδή κατάλαβες ότι ίσως κάτι δε πάει καλά και αναζήτησες βοήθεια. Το επόμενο βήμα είναι να μιλήσεις με κάποιον ειδικό ψυχικής υγείας και με την καθοδήγηση του να βρεις τον εαυτό σου και να χαρείς ξανά τη ζωή σου και το παιδάκι σου.
    Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3
    τν καλησπερα μ !!!!σας ευχαριστω πολυ για τς απαντησεις σασ , το ειχα αποφασισει (με φοβιζει καπως )ομωσ με ενθαρυνατε τοοσο πολυ!!!ο Θεος να σασ εχει καλα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by ELENITH View Post
    τν καλησπερα μ !!!!σας ευχαριστω πολυ για τς απαντησεις σασ , το ειχα αποφασισει (με φοβιζει καπως )ομωσ με ενθαρυνατε τοοσο πολυ!!!ο Θεος να σασ εχει καλα...
    Να μη φοβάσαι για τίποτα, μακάρι να το ξεπεράσεις ή έστω να βρεις κάποιες απαντήσεις... να είσαι πάντα καλά.. χαίρομαι πάρα πολύ αν σε βοηθήσαμε τοοοσο.....λιγάκι και για σένα ήταν '' τοοσο πολυ!!! ''

Similar Threads

  1. Τι μου συμβαίνει;
    By Rosamond in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 02-07-2013, 22:17
  2. ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;
    By miliva18 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 29-06-2013, 14:27
  3. Τι μου συμβαίνει?
    By missing_mile in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 36
    Last Post: 05-06-2010, 00:26
  4. Τί μου συμβαίνει?
    By Menelaos22 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 02-01-2010, 16:04
  5. Τι μου συμβαινει?
    By Θεοφανία in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 35
    Last Post: 30-12-2009, 11:24

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •