ΚΕΠΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75

Thread: ΚΕΠΑ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483

    ΚΕΠΑ

    Την Τεταρτη μεθαυριο δηλαδη περναει η μητερα απο τα κεπα μηπως γνωριζει κανεις τι ρωτανε στην επιτροπη? Η μητερα μου εχει ψυχωσικη συνδρομη παιρνει ηδη συνταξη το χαρτι το θελω για την εφορια. Εχω ακουσει διαφορα για τα κεπα τα περισσοτερα αρνητικα οτι δεν δινουν ποσοστο και κοβουν! Εχει περασει κανεις? Απλα να ξερω τι θα αντιμετωπισω!!!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Ειναι πολυ δυσκολο να περασει θελει πολλα χαρτια και σοβαρες αρρωστιες... Εγω επερνα κανονικα μετα απο ενα χρονο το ποσοστο απο 67% μου το πηγαν στο 24% και σταματησα να περνω συνταξη, μας παιρνει ολους η μπαλα με ολα οσα γινανε..χαρτια θελει οτι περνει καποια αγωγη και οτι αλλο χαρτι που να αποδικνυει οτι πασχει απο κατι η εχει προβληματα ψυχολογικα και δεν μπορει να εργαστει..το μονο που μπορει να κανει η μητερα σου ειναι να παιξει θεατρο οτι ειναι ανεργη οτι δεν μπορει να δουλεψει εχει παιδια να θρεψει ειναι η μονη της ελπιδα αυτη η συνταξη κλαψα και αγιος ο Θεος... Αν ξυπνησαν καλα αυτοι που ειναι στην επιροπη και δεν ειναι ανωμαλοι εγωιστες κατι μπορει να γινει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Εχει πολλαπλες νοσηλειες απο το 87 τωρα φιλοξενειται σε ψυχογηριατρικο οικοτροφειο. Παιρνει συνταξη οριστικη ειχε ξαναπερασει πολλες φορες επιτροπη για να παρει τη συνταξη αλλα εγω ημουν πολυ μικρη και δεν ξερω καν τι γινεται. Εννοω τι ρωτουν οι γιατροι και ποια ειναι η διαδικασια της εξετασης!!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Ρωτανε τι εχεις σε εξεταζουν σε ταλαιπωρουν και τα σχετικα αν οπως λεσ περνει τοσο καιρο συνταξη δεν την κοβουν νομιζω τη σημασια εχει τι ρωτανε απλα θα παει και θα κανει την ιδια ρουτινιαρικη διαδικασια οπως εκανε παντα

  5. #5

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    τα ξερω αυτα τις ψυχωσεις τη σχιζοφρενεια την εχουν απ 'εξω!!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    ας πληρωσει εναν γιατρο να της δωσει βεβαιωση οτι εχει κατι και παρακολουθει αγωγη τοτε και πιθανον να πιασει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    μα ο γιατρος που συμπληρωσε την ιατρικη εκθεση οταν ειχα κανει την αιτηση τα γραφει αυτα οτι παρακολουθει αγωγη αναφερει και τα φαρμακα που παιρνει!!
    σιγα που θα πληρωσω γιατρο εδω εσκασα 50 ευρω παραβολο για την αιτηση. θα τους παρει και θα τους σηκωσει.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Ξερω ειναι απατεωνες οι περισσοτεροι... ευχωμαι να περασει και να πιασουν τοπο τα λεφτα που εδωσες μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε πιστεψε το για να γινει..Περιμενω νεα σου να μ πεις τι εγινε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    278
    δεν χρειαζετε να πει πολλα!οσα λιγοτερα πει τοσο καλιτερα!
    καλο θα ειναι να φενεται οτι ειναι στον κοσμο της και να δειχνει οσο το δυνατον απεριποιητη.
    τα χαρτια ειναι αυτα που μετρανε,οι γνωματευσεις απο τους γιατρους και η εμφανιση του ασθενη!
    σου ευχομαι καλη επιτυχια!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    ευχαριστω πολυ που απαντησες! Το ευχομαι ολα να πανε καλα θα γραψω σιγουρα νεα!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    ευχαριστω και σενα Μαρια!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    278
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    ευχαριστω και σενα Μαρια!
    σου εχω στειλει μηνυμα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Γεια σου κι απο μενα η μητερα σου θα το παρει σιγουρα το χαρτι με τετοιο ιστορικο μην ανησυχης καθολου. Μπορει να ειναι λιγο ψαρωτικοι (τουλαχιστον σ εμενα) αλλα τα χαρτια ειναι αυτα που μετρανε οποτε no problem....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    σορρυ και παλι αλλα δεν παιζει ρολο η εμφανιση... εγω πηγα σενιος και κατα λαθος ειχα ξεχασει το διπλωμα του αυτοκινητου μες στο βιβλιαριο.. οποτε με ρωταει ο γιατρος.. οδηγας?.. του εξηγησα οχι προς το παρον, επειδη εχω καποιες ανησυχιες (που ειναι και αληθεια) , αλλα προς στιγμη φοβηθηκα και ειπα απο μεσα μου, τωρα ειναι που δεν θα παρω ποτε επιδομα.

    Αλλα τελικα το πηρα γιατι μετρουσαν τα χαρτια και οι γνωματευσεις των γιατρων.. οποτε ολα τζαμι.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •