ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΝΗΛΙΚΟΥ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by πιανίστρια View Post
    πολλα παιδια νιώθουν κενα μονα και αλλες φορές ντρέπονται να μηλαν με τους γονείς γιαυτο καταφεύγουν σε <<ξενα>> ατομα .
    αυτο ειναι κ το μεγαλυτερο προβλημα σε αυτες τις περιπτωσεις οτι οταν σε καπιον συμβουν ολα αυτα βλεπει τα παντα διασταζοντας κ δυσκολευεται να εμπιστευτει ξανα ανθρωπους

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    υπαρχει πχ κατι πολυ χειροτερο απο το να εχει κακοποιηθει καπιος κλπκλπκλπ οτι κ αν του εχει συμβει στη ζωη του παντα θα υπαρχει περιθοριο βελτιωσης το μεγα προβλημα ομως θα αρχισει αν ξαφνικα βλεπει τους παντες κ τα παντα ως απειλη κ υποπτευεται οτι ολοι κ ολα θα τον οδηγισουν κ παλι στην αναβιωση του παρελθοντος του αυτο χρειαζετε πολυ δουλεια κ μεγαλη αντισταση στη συνηθεια που του διδαξε το παρελθον του

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    156
    Μήπως να μιλούσατε με κάποιον από το χαμόγελο του παιδιού; σίγουρα έχουν αντιμετωπίσει και άλλες τέτοιες υποθέσεις και θα έχουν κάτι να προτείνουν. Επίσης, θα έλεγα να μιλήσετε με τους γονείς του παιδιού για να ξέρουν τι συμβαίνει. Αν προκύψει κάτι άσχημο, θα έχετε ενοχές αλλά και ευθύνη ότι ξέρατε και δεν ενημερώσατε τους άμεσα ενδιαφερόμενους. Αν συνέβαινε αυτό στο δικό σας παιδί δεν θα θέλατε να το γνωρίζετε; Επίσης, σαν τελευταία λύση, θα απειλούσα τον ΄΄κύριο΄΄ 35άρη, ότι θα το πω στην οικογένειά του, τη γυναίκα του και τα παιδιά του έτσι ώστε να γίνει ξεφτίλας σε αυτούς που το παίζει καλός οικογενειάρχης.
    μην ξεχνάς να είσαι άνθρωπος!!!!!!

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by help_me View Post
    ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ.ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΗΝΕΣ Η ΜΙΚΡΗ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΡΥΦΑ ΜΕ ΕΝΑΝ 35ΑΡΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΙΣ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ.Η ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΕΙΝΑΙ 14.ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΤΗΣ.ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΠΙΕΖΕΙ.ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΛΕΦΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ.ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΑΝ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΕΣΑ?ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ "ΚΡΑΤΟΣ"?ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?
    Να μου επιτρέψετε να πω ότι κάτι δεν ταιριάζει στην όλη ιστορία.
    Αυτή η περιγραφή της ιστορίας εάν είναι έτσι που δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω είναι δύσκολο εάν όχι αδύνατο για εμένα να καταλάβω πώς οι αρχές δεν "κάνουν κάτι " όπως λέτε.
    Ο νόμος είναι σαφέστατος.
    Δεν επιτρέπεται σχέση μεταξύ ενήλικου και ανήλικου (κάτω των 18).
    Μάλιστα επισείει βαριές ποινές για τους παραβάτες.
    Ειδικά οι νόμοι που έχουν ψηφιστεί μετά το 2007.
    Επομένως κανένας εισαγγελέας ούτε αστυνομικός δεν μπορεί να "μην κάνει τίποτα" σε τέτοια περίπτωση.
    Εδώ μπορούν να παρέμβουν για πολύ "ηπιότερα" περιστατικά.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Μάλλον φίλε μου κάτι κάνατε λάθος. Ή κάτι δεν κάνατε. Τι να πρωτοπιάσω και τι να αφήσω ;
    Το ότι ξέρει το πρόβλημα όλο το σόι και όχι οι γονείς της κοπέλας ;
    Το ότι την περιορίζετε στο σπίτι όσο μπορείτε, αλλά παρ'όλα αυτά πάει κρυφά και τον βλέπει ;
    Το ότι και ο εισαγγελέας, και οι αστυνομικές αρχές της πόλης σου, αρνήθηκαν να ενεργήσουν ; Όλοι ; Πώς γίνεται αυτό ; Άντε και να δεχτούμε ότι ο εισαγγελέας είναι παιδεραστής. Άντε να δεχτούμε ότι και ο αρχιφύλακας είναι παιδεραστής. Άντε και ο υπαστυνόμος είναι λίγο φευγάτος και δεν στροφάρει καλά. Μα όλοι όσοι αποτελούν τις δικαστικές και τις αστυνομικές αρχές της περιοχής σας, σφυρίζουν αδιάφορα ακούγοντας κάτι τέτοιο; Ωραία, άντε και το δέχομαι κ αυτό.
    Πηγαίντε σε κανένα δικηγόρο και κάντε μήνυση για αποπλάνηση ανηλίκου. Υποθέτω ότι έστω ένας ευσυνείδητος θα υπάρχει εκεί γύρω, και θα δεχτεί.
    Αν η κοπέλα είναι 14, αυτός θα φάει τουλάχιστον μια πενταετία. Από κεί και πέρα, κοιτάξτε να δείτε τι δεν πάει καλά με το κορίτσι. Γιατί οκ, τον μπαγλαρώνουν αυτόν.
    Αν ερωτεύτηκε έναν 35άρη, όλο και κάποιον άλλον ανώμαλο θα βρει εκεί έξω να ξαναερωτευτεί. Αυτοί είναι χιλιάδες. Το θέμα είναι τι σκάλωμα έφαγε η μικρή,πώς και γιατί.
    Last edited by kokkinoskoufitsa; 14-04-2014 at 15:23.

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Πάρε με λίγο ένα τηλέφωνο να πάμε να του ρίξουμε κανά 2 μπουνιές!
    Δεν είμαι μάγκας,ουτε το παίζω άντρας!Αλλά δε γίνεται να ζούμε τέτοιες καταστάσεις.Θα έχω την κόρη μου 14 χρονών να πηγαίνει με 35αρη?Η μικρή δεν φταίει σε τίποτα.Της έκανε πλύση όπως λες,γιατί όπως είπες είναι μικρή!Το άλλο το αρχ..δι φταιει
    Θα τρελαθούμε τελείως σε αυτή την κοινωνία?
    Αφου δε θέλετε αίματα,καταγγελία στην δίωξη για παρακολούθησει και σε ενδεχόμενο ''ραντεβού'' ,τσακωτός !Αν και τους αφήνουνε όλους αυτούς!Είναι πολύ λεπτό το θέμα και απαιτεί ειδικούς χειρισμούς!Εγώ μιλάω σαν τρίτος κι αρκετά νευριασμένος ακούγοντας κάτι τέτοιο και το μόνο σίγουρο είναι ότι η αντίδρασή μου δε θα ήταν πολιτισμένη!
    Εύχομαι να βρεθεί μία λύση !!!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Κακοποίηση
    By nikiii in forum Κακοποίηση
    Replies: 44
    Last Post: 22-01-2015, 00:16
  2. Κακοποίηση στο σχολείο
    By whitecandle in forum Κακοποίηση
    Replies: 22
    Last Post: 12-07-2012, 16:16
  3. ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ !!!!
    By Eleni Morfid in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 17-10-2011, 15:06
  4. Βιασμός - Κακοποίηση
    By Seduction in forum Κακοποίηση
    Replies: 47
    Last Post: 08-06-2011, 23:22
  5. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 10:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •