το φαινομενο ' φορουμ ' - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 128 of 128
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ντιανα , συμφωνω και επι των δυο ποστ , διαφωνω δε καθετα με την πολυφαρμακια της Δυτικης ιατρικης . Πως εξηγηται ομως το φαινιμενο Ιαπωνια , που δουλευουν πολυ , αρα δεν εχουν χρονο να σκεφτουν , και ομως αυτοκτονουν 100/ημερα , σε πληθυσμο 130εκατομ. ?????
    Δλδ δεν δουλευεις , κτθλψη , δουλευεις , παλι κτθλψη !!!!!!!!!
    κορωνα κερδιζω , γραμματα χανεις......
    Νομίζω ότι η πιο αντικειμενική απάντηση σε αυτό που με ρωτάς είναι ότι κάθς ένας από εμάς που αντιμετωπίζουμε οποιαδήποτε ασθένεια,είτε σωματική είτε ψυχική,θα πρέπει να την αντιμετωπίζουμε μεμονωμένα,γιατί αυτό που για σένα είναι ευεργετικό για μένα μπορεί να μην είναι και τούμπαλιν.
    Θέλω με αυτό να απαντήσω ότι στην Ιαπωνία,παρότι δουλεύουν πολύ,αυτοκτονούν και πολύ....δεν μπορώ να απαντήσω με σαφήνεια σε αυτό γιατί δεν ξέρει κανείς ποιοι είναι αυτοί οι παράγοντες ,που ωθούν τους Ιάπωνες σε κάτι τέτοιο...εξάλλου "παν μέτρον άριστον"
    Θα μπορούσε να ισχύει και αυτό ή να ισχύει το οτιδήποτε άλλο για τους Ιάπωνες-η λύση στα προβλήματα εξάλλου δεν είναι η αυτοκτονία.

    οσον αφορά εσένα,θα σου έλεγα να εξοικιωθείς λίγο περισσότερο με τους υπολογιστές γιατί θα βρεις πράγματα που μπορεί να σε ενδιαφέρουν και να σου δώσουν την ώθηση να βγεις από το "τέλμα"σου αν μου επιτρέπεται ο όρος....το τι δουλειες μπορεί να κάνεις εξαρτάται από το ποιους θα γνωρίσεις και πως θα το εκμεταλλευτέις,σίγουρα όμως όχι παραμένωντας μέσα στο σπίτι,πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις κάτι που να αλλάξει έστω και λίγο η καθημερινότητά σου.!

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ντιανα , νομιζω οτι οι υπολογιστες επιδεινωνουν το προβλημα , ειναι μια πολυ καλη δικαιολογια για να καθομαι μεσα . Ομως πρεπει να πω το αξιοπεριεργο οτι τωρα που παιρνω 30mg seroxat ( με δικη μου πρωτοβουλια ) , αντι 15 που εθεωρειτο μια μικρη δοση , αισθανομαι πολυ καλυτερα . Συν το οτι τα κιλα που σουλεγα τα χανω με γοργο ρυθμο . Ιδωμεν . Αγγελος .

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ντιανα , νομιζω οτι οι υπολογιστες επιδεινωνουν το προβλημα , ειναι μια πολυ καλη δικαιολογια για να καθομαι μεσα . Ομως πρεπει να πω το αξιοπεριεργο οτι τωρα που παιρνω 30mg seroxat ( με δικη μου πρωτοβουλια ) , αντι 15 που εθεωρειτο μια μικρη δοση , αισθανομαι πολυ καλυτερα . Συν το οτι τα κιλα που σουλεγα τα χανω με γοργο ρυθμο . Ιδωμεν . Αγγελος .
    Την εξοικίωση με τους υπολογιστές θα την κάνεις για να μαθαίνεις πολλά νέα γύρω από εκδηλώσεις,σεμινάρια,ομιλί ες και ένα σωρό πράγματα που μπορεί να σε ενδιαφέρουν για να συμμετάσχεις και εσύ-δεν σου λέω τι να κάνεις σου προτείνω-γιάυτό το λόγο θα μάθεις η/υ όχι για να μείνεις στο σπίτι....
    εγώ τα περισσότερα τα μαθαίνω από διάφορες σελίδες στο fb.

    Καλά έκανες και το αύξησες,μείωσε όλα τα υπόλοιπα.
    φιλιά.

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τετοια εξοικειωση την εχω , και σε αυτα που αναφερεις ειναι χρησιμος ο υπολογιστης . Τωρα το fb , αστο καλυτερα , ειναι για προχωρημενους . Δεν εχω παει ποτε σε ομιλιες η σεμιναρια , σε εκδηλωσεις ναι .
    Τα ζαναξ , τωρα με το σεροξατ , τα μειωνω πιο ευκολα . Φιλια κ απο μενα .
    Last edited by Macgyver; 02-05-2014 at 08:53.

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Φιλε μου μαγκαιβερ,γιατρος εγω δεν ειμαι,αλλα αυτες τις πρωτοβουλιες μ τα φαρμακα τις φοβαμαι..Εισαι εξυπνος ανθρωπος,μηπως να τσεκαριζες το σωστο της δοσολογιας?
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Φωτεινη , ευχαριστω για τον καλο λογο σου και το ενδιαφερον , παντα προθυμη να βοηθησεις . Αυτο που κανουν οι γιατροι , το κανω κ εγω , πειραματιζονται πιο αντκθλκο θα δουλεψει στον ασθενη , για κτθλψη μιλαω , απλη , οχι σουπερ , και μετα παιζουν με τις δοσεις . Αν διαβασεις το συνοδευτικο χαρτακι , παιρνεις μια πληρη εικονα , και ποτε δεν το πας στο οριο ,το seroxat λεει απο 10mg-60mg , το πηγα 30mg , medium δοση , βεβαια θα ενημερωσω τον γιατρο μου , οταν παω . Μην θεοποιουμε τους γιατρους . Αγγελος .

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Φωτεινη , ευχαριστω για τον καλο λογο σου και το ενδιαφερον , παντα προθυμη να βοηθησεις . Αυτο που κανουν οι γιατροι , το κανω κ εγω , πειραματιζονται πιο αντκθλκο θα δουλεψει στον ασθενη , για κτθλψη μιλαω , απλη , οχι σουπερ , και μετα παιζουν με τις δοσεις . Αν διαβασεις το συνοδευτικο χαρτακι , παιρνεις μια πληρη εικονα , και ποτε δεν το πας στο οριο ,το seroxat λεει απο 10mg-60mg , το πηγα 30mg , medium δοση , βεβαια θα ενημερωσω τον γιατρο μου , οταν παω . Μην θεοποιουμε τους γιατρους . Αγγελος .
    Ναι,διαβασα οτι το πας με προσοχη το θεμα..
    Ομως καλως η κακως Καποιοιιι γιατροι ξερουν το κατι παραπανω κι αυτο δεν τους κανει θεους.Δε θα χασεις τπτ να του τηλεφωησεις,σιγουρα θα σου πει οτι δεν τρχει τιποτα,γτ κι εγω αυτο πιστευω.
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εχεις δικιο Φωτεινη , παντα ενδιαφερεσαι για τους αλλους , θα τον ενημερωσω , γιατι πολλες φορες μου λεει οτι κανω του κεφαλιου μου , εχουμε και 8 χρ. διαφορα ηλικιας , και δεν μπορει να μου μιλησει οπως θα μιλαγε σεναν μικροτερο .

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Similar Threads

  1. το φαινόμενο της Συναισθησίαs
    By path in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 21-05-2012, 12:19
  2. Προκατάληψη-Ανθρώπινο φαινόμενο?
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 05-05-2012, 17:05
  3. ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 09-12-2011, 14:32
  4. 11:11 ψυχικό φαινόμενο?
    By thanasisGR in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 23-09-2011, 10:35
  5. Το φαινόμενο του νεοπλουτισμού....
    By Densoulew in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-07-2011, 15:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •