το φαινομενο ' φορουμ '
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 128
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    το φαινομενο ' φορουμ '

    Εθεσα αυτον τον τιτλο , ως αρμοζοντα στην περισταση . Γιατι τετοιες αψιμαχιες , μεταξυ ανθρωπων που ουτε εχουν γνωριστει ποτε τους , δεν γνωριζει ο ενας τον αλλον . Ας βαλω τον εαυτο μου πρωτα . Απειλησα μελη του φορουμ , αναφερομενος στα οπλα που διαθετω , λες κ θα τα χρησιμοποιησω ( ναι ξεφυγα κ εγω , τελευταια φορα ) , κ ομως δεν τολμαω να σκοτωσω καν ενα πουλι . Ειμαι βεβαιος οτι αν συναντιομασταν , θα ειμασταν πιο διαλλακτικοι μεταξυ μας . Πιθανον κ να συμπαθιομασταν . Τι φταιει , η ανωνυμια που μπορει να πει κανεις οτι θελει πισω απο την ανωνυμια του PC του ? τα απωθημενα του , επειδη η ζωη του καθενος δεν οδευει προς το επιθυμητο αποτελεσμα ? ( η αποδοχη οτι η ζωη δεν ειναι δικαιη , μπορει να αποδειχτει μια λυτρωτικη εμπειρια ). Ειλικρινως , δεν ξερω που να αποδωσω αυτην την εχθροτητα που επικρατει ( δεν αναφερομαι σε ολα τα μελη ) , δεδομενου οτι ειναι το πρωτο φορουμ που συμμετεχω . Και ολοι τα βαζουν με την διαχειρηση , λες κ χρειαζομαστε διαιτητη ,για να λυσουμε τις ' διαφορες ' ( ? ) μας . Ποιες διαφορες βρε παιδια , ολοι εχουμε τα προβληματα μας , να προσθεσουμε κ αλλα ?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    μαγκαιβερ, όπως βλέπουμε ολοι σαν μπαινουμε στο φορουμ υπαρχει ένα κειμενο που λεει τους κανωνες του! μεσα σε ένα πλαισιο γραμμενο.
    προσωπικα το διαβασα κι παντα ηθελα να είμαι προβλεπόμενος σε οσα λεει.
    μερικες φορες εκανα λαθος, μπορει να εγραψα με ενταση σε καποιο θεμα καποιου παιδιου η να ειπα υπερβολικα! σε οσους το εκαν ,ενιωσα την αναγκη κι την ηθικη υποχρεωση να τους πω συγνωμη! αν μπορουσε κανεις να δει τα παλαια μηνυματα - δεν ξερω αν γινετε να υπαρχουν πολλυ παλαια θεματα- αλλα εχω πει πολλες φορες συγνωμη αφου ειχα σφαλει!!
    επισης διαβαζω κι τους αλλους κανονισμούς που λεει για το να μην λεμε συνταγες κ.α. οσα γρ<φει νομιζω ότι είναι σωστα κι στην τελικη υπαρχουν εκατο αλλα φορουμ αν θελει καποιος να μπενει κι να κανει ότι άλλο θελει!! εδώ, είναι ευαίσθητα τα πραματα αφου εχει να κανει με την ψυχικη υγεια!! πρεπει να ειμαστε πιο προσεχτικοι όταν γραφουμε για των αλλων το θεμα!! εχουν υπαρξει ατομα που εχουν κανει αποπήρες να παιθανουν!! επειδή ηταν ειδη σε ασχημη ψυχολογια κατι τους ειπαν κι οι ανθρωποι ξεφυγαν!! δεν θα μπορουσα να ζησω με τις τυψεις αν ηξερα ότι από τα λογιαμου μπορει να εφερνα καποιον σε τετοια φαση!! θα τρελενομουν!!
    Σχετικα με τις κυριες που με κραζουν δεν θα σου χαλασω το θεμα κι εσενα μαγκ. \¨)¨), δεν παιζει να αναφερθώ ξανα σε αυτά τα ατομα!! το παρα εκανα με τ να απαντω στις προσβολες!! επρεπε να αδιαφορω όπως εκανα μεχρι τωρα!! ειχα αποφασησει να μην απαντω σε μυνηματα,μειλσ η όπως αλλιως τα λενε , που επιτιθοντε σε εμενα!!
    δεν κρατηθκα όμως επειδή υπηρξε κατι υπερβολικο!! δεν κρατηθικα όταν καποια προσπαθησε να μου φερθει ευγενικα κι φιλικα δλδη να με "κερδισει" με σκοπο μετα από λιγες μερες να με κανει ρεζιλι από τα προσωπικα που θα τη ελεγα!!!!! αυτό είναι ολο!! για αυτόν τον λογο αντεδρασα ετσι!! αυτος είναι ο μονος λογος που μπηκα σε ολο αυτό το ασχημο πραγμα!! για αυτόν τον λογο μηλαγα ασχημα, εγινα δλδη αυτό που δεν ηυελα
    ευχομαι καλες γιορτες ,κι θα δεις που δεν θα ξανα υπαρξει από μερος μου συνεχεια αλλα θα δεις που θα υπαρχει συνεχεια από αλλου!! θα το δεις!!¨)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ο καθενας κρινεται απο την συμπεριφορα του , τοσο εδω οσο και στην πραγματικη ζωη. Ενα απο τα μεγαλυτερα λαθη που μπορει να κανει ο οποιοσδηποτε ειναι να υποτιμα την νοημοσυνη των αλλων.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ευχομαι καλες γιορτες ,κι θα δεις που δεν θα ξανα υπαρξει από μερος μου συνεχεια αλλα θα δεις που θα υπαρχει συνεχεια από αλλου!! θα το δεις!!¨)

    Γιωργο , δεν αναφερομουν σε σενα , το ξρεω τοι θα συνεχιστουν οι αψιμαχιες , ουτε απο σενα , αλλα ουτε κ απο μενα ( το αποφασισα ) .
    Σου ευχομαι κ εσενα καλες γιορτες .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ο καθενας κρινεται απο την συμπεριφορα του , τοσο εδω οσο και στην πραγματικη ζωη. Ενα απο τα μεγαλυτερα λαθη που μπορει να κανει ο οποιοσδηποτε ειναι να υποτιμα την νοημοσυνη των αλλων.

    KW , συμφωνω οτι εμεις οι ανθρωποι ( οχι ολοι ) υποτιμουμε την νοημοσυνη των αλλων . Ο προβληματισμος μου ειναι αν εδω , πισω απο υην ανωνυμια , προβαλλουμε ενα alter ego , διαφορετικο απο αυτο της πραγματικης ζωης.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εθεσα αυτον τον τιτλο , ως αρμοζοντα στην περισταση . Γιατι τετοιες αψιμαχιες , μεταξυ ανθρωπων που ουτε εχουν γνωριστει ποτε τους , δεν γνωριζει ο ενας τον αλλον . Ας βαλω τον εαυτο μου πρωτα . Απειλησα μελη του φορουμ , αναφερομενος στα οπλα που διαθετω , λες κ θα τα χρησιμοποιησω ( ναι ξεφυγα κ εγω , τελευταια φορα ) , κ ομως δεν τολμαω να σκοτωσω καν ενα πουλι . Ειμαι βεβαιος οτι αν συναντιομασταν , θα ειμασταν πιο διαλλακτικοι μεταξυ μας . Πιθανον κ να συμπαθιομασταν . Τι φταιει , η ανωνυμια που μπορει να πει κανεις οτι θελει πισω απο την ανωνυμια του PC του ? τα απωθημενα του , επειδη η ζωη του καθενος δεν οδευει προς το επιθυμητο αποτελεσμα ? ( η αποδοχη οτι η ζωη δεν ειναι δικαιη , μπορει να αποδειχτει μια λυτρωτικη εμπειρια ). Ειλικρινως , δεν ξερω που να αποδωσω αυτην την εχθροτητα που επικρατει ( δεν αναφερομαι σε ολα τα μελη ) , δεδομενου οτι ειναι το πρωτο φορουμ που συμμετεχω . Και ολοι τα βαζουν με την διαχειρηση , λες κ χρειαζομαστε διαιτητη ,για να λυσουμε τις ' διαφορες ' ( ? ) μας . Ποιες διαφορες βρε παιδια , ολοι εχουμε τα προβληματα μας , να προσθεσουμε κ αλλα ?
    Υπαρχει ασυμφωνια αποψεων, χαρακτηρων πολυ απλα. Δεν θελει και πολυ αναλυση.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    Υπαρχει ασυμφωνια αποψεων, χαρακτηρων πολυ απλα. Δεν θελει και πολυ αναλυση.

    Παρολα αυτα ftatl , επιμενω , οτι αν συναντιομασταν προσωπο προς προσωπο , δεν θα θα υπηρχε αυτη η διαθεση για καυγα .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Παρολα αυτα ftatl , επιμενω , οτι αν συναντιομασταν προσωπο προς προσωπο , δεν θα θα υπηρχε αυτη η διαθεση για καυγα .
    λογικο ακουγεται αλλα τι σημασια εχει.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    KW , συμφωνω οτι εμεις οι ανθρωποι ( οχι ολοι ) υποτιμουμε την νοημοσυνη των αλλων . Ο προβληματισμος μου ειναι αν εδω , πισω απο υην ανωνυμια , προβαλλουμε ενα alter ego , διαφορετικο απο αυτο της πραγματικης ζωης.

    Αναλογως τα "θεμελια" που εχει ο καθενας. Μια απειλη στην πραγματικη ζωη μπορει να εχει επιπτωσεις , οπως το να δικαστεις ή να μπλεξεις σε πολυ ασχημο καυγα. Εδω λες δεν βαριεσαι .... δεν τρεχει μια , αλλα δεν το λες εαν εχεις "θεμελια" χαρακτηρα. Επισης δεν ειπα εμεις οι ανθρωποι υποτιμουμε την νοημοσυνη των αλλων .... ειπα ενα απο τα μεγαλυτερα λαθη που μπορει να κανει οποιοσδηποτε ειναι να υποτιμα την νοημοσυνη των αλλων , το οποιο ειναι διαφορετικο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    λογικο ακουγεται αλλα τι σημασια εχει.

    Eιναι κ αυτη μια αποψη , τι σημασια εχει , αφου θα ξαναγινουν τα ιδια . Μπορουμε να το σταματησουμε αν δειξουμε την καλη μας προθεση , η ειναι εγγενες φαινομενο των φορουμς ? εγω , σαν μελος σκοπευω να μην ξανακαυγαδισω , οσο κ να προκληθω , διοτι ' χαλιεμαι ' . Αν το κανανε αυτο κ αλλα μελη.............παρατηρω ενα μελος ( δεν το αναφερω απο διακριτικοτητα ) με 10.000 κ πλεον μνμτα στο ενεργητικο της , τοχει φιλοσοφησει ( λογω παλαιοτητας , λογω κοινου νου ? ) κ αποφευγει να καυγαδιζει , αφου δεν εχει νοημα , ενω οπως λεει και η ιδια , παλαιοτερα το εκανε

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Αναλογως τα "θεμελια" που εχει ο καθενας. Μια απειλη στην πραγματικη ζωη μπορει να εχει επιπτωσεις , οπως το να δικαστεις ή να μπλεξεις σε πολυ ασχημο καυγα. Εδω λες δεν βαριεσαι .... δεν τρεχει μια , αλλα δεν το λες εαν εχεις "θεμελια" χαρακτηρα. Επισης δεν ειπα εμεις οι ανθρωποι υποτιμουμε την νοημοσυνη των αλλων .... ειπα ενα απο τα μεγαλυτερα λαθη που μπορει να κανει οποιοσδηποτε ειναι να υποτιμα την νοημοσυνη των αλλων , το οποιο ειναι διαφορετικο.
    Σωστο αυτο περι επιπτωσεων οπως κ αυτο περι θεμελιων-αρχων χαρακτηρα . Το τελευταιο το παρερμηνευσα . Λαθος μου .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    νομιζω ειναι η πιο ουσιαστικη αποψη δεν υπαρχει κανενας λογος να μπαινεις σε τετοιες διαδικασιες.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    νομιζω ειναι η πιο ουσιαστικη αποψη δεν υπαρχει κανενας λογος να μπαινεις σε τετοιες διαδικασιες.

    Σωστο flatl , χρειαζονται 2 για να καυγαδισουν . Κανεις δεν καυγαδιζει μονος του . Εγω το δηλωσα , παραιτουμαι . Προτιμω να απεχω εφεξης .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αυτο ειναι ενα νημα για να καταθεσουμε αποψεις πανω σε καποια πραγματα ή ενα νημα ανακοινωσεων για το τι θα κανει ο καθενας στην μελλοντικη δικτυακη του συμπεριφορα?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Αυτο ειναι ενα νημα για να καταθεσουμε αποψεις πανω σε καποια πραγματα ή ενα νημα ανακοινωσεων για το τι θα κανει ο καθενας στην μελλοντικη δικτυακη του συμπεριφορα?

    Το πρωτο KW . Aπλως κανω και μια δηλωση , δεσμευτικη .

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. το φαινόμενο της Συναισθησίαs
    By path in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 21-05-2012, 12:19
  2. Προκατάληψη-Ανθρώπινο φαινόμενο?
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 05-05-2012, 17:05
  3. ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 09-12-2011, 14:32
  4. 11:11 ψυχικό φαινόμενο?
    By thanasisGR in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 23-09-2011, 10:35
  5. Το φαινόμενο του νεοπλουτισμού....
    By Densoulew in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-07-2011, 15:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •