Αγχος παλι.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    Αγχος παλι.

    Γεια σας και παλι,ανοιγω αυτο το θεμα γιατι πραγματικα απορω ποσο μπορει το αγχος να μας διαλυσει, αν εξαιρεσουμε ενα πονοδοντο που εχω και εχω κλεισει ραντεβου να το δουν, σημερα και χτες ειχα κρυαδες βαζω θερμομετρο δεν εχω πυρετο μα τι στο καλο,εκει που πηγαινα καλα με ζαλαδες αρχισαν παλι....η σπαστικη κολιτιδα εχει επιστρεψει και αυτη,φφφ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Αγαπητο μελος μην πανικοβαλλεσαι με το παραμικρο ολοι περναμε ενιοτε κριση αγχους,παρατηρησε το λιγο καιρο κ ετσι κ επιμενει απευθυνσου σε ειδικο αλλιως δεν ειναι προστοπαρων αναγκη,Ολοι φοβομαστε για τον εαυτο μας αλλα αυτο δεν πρεπει να εξελιχτει σε αρρωστοφοβια κανε αν θελεις ενα τσεκ απ ιατρικο κ προσθεου ετσι κ δεις οτι εισαι καλα μην φτασεις σε σημειο να πηγαινεις διαρκως στον γιατρο νιωθωντας μανια,Ευελπιστω οτι ειναι κατι προσωρινο

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    Δεν εναι προσωρινο τοεχω χρονοα,εχω παει σε ψυχολογο δυο φορες δεν με βοηθησε πλεον δεναω ,χαπια παιρνω αγχολυτικα,σημερα παλι σκκοτοδινες παλιαεχα θεμα με ταχυκαρδιες τωρα με αυτο,δεν ξελω να μαι μιζερη τα χρονια περνανε,εξετασεις παλι σε δυο μηνες που μπορω ειχα κανει πριν εναμιση χρονο ολα οκ,

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    14
    Οσο περισσοτερο το ελεγχεις τοσο περισσοτερο θα ανακουφιζεσαι προσωρινα και θα τροφοδοτεις το φοβο σου.. Η σπ κολιτιδα ειναι μια κατασταση ψυχοσωματικη, δηλαδη επηρεαζεται πολυ απο τη διαθεση και το αγχος και πυροδοτουνται τα συμπτωματα. Ισως ειναι και ενας τροπος να σου πει ο οργανισμος σου οτι πρεπει να αρχισεια να κανεις καποια πραγματα διαφορετικα; Πως ειναι η ζωή σου; Περνας καλα; Βγαινεις; Εχεις χομπυ; Εχεις φιλους; Εχεις καλη επικοινωνια με τους δικους σου ανθρωπους και με τον εαυτο σου; Μπορει να ειναι καμπανακι του οργανισμου σου σε πραγματα που δε σε ικανοποιουν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by sunset View Post
    Δεν εναι προσωρινο τοεχω χρονοα,εχω παει σε ψυχολογο δυο φορες δεν με βοηθησε πλεον δεναω ,χαπια παιρνω αγχολυτικα,σημερα παλι σκκοτοδινες παλιαεχα θεμα με ταχυκαρδιες τωρα με αυτο,δεν ξελω να μαι μιζερη τα χρονια περνανε,εξετασεις παλι σε δυο μηνες που μπορω ειχα κανει πριν εναμιση χρονο ολα οκ,
    Κουραγιο αγαπητο μελος εφοσον δεν ειναι κατι προσωρινο πρεπει να το παλεψεις,στο φορουμ θα βρεις απειρα θεματα με ανθρωπους οπως εσυ που φοβουνται πολυ για την καρδια τους κ καλο θα ειναι να μελετησεις,Πιθανον επισης δεν βρηκες τον σωστο ψυχολογο πρεπει να βρεις εναν να επικοινωνειτε πραγματικα για να σε βοηθησει,Απαραιτητο ειναι η παρεα με οικεια σου προσωπα κ το να ενταξεις εστω 1 2 δραστηριοτητες στο προγραμμα σου για να εκτονωνεσαι

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    Βγαινω αρκετα αν και ειμαι σπιτογατα φιλες εχω ελαχιστες εως μια απο επιλογη μου, ειμαι παντρεμενη και οκ σε αυτο το θεμα με τους γιονεις μου μεχρι πριν δυο χρονια ειχα πολλα θεματα...χομπυ εχω μερικα αλλα γενικα ειμαι και κλειστο ατομο απλα με ριχνει ολο αυτο..τι ξερω βλακεια ειναι.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΕΧΩ ΠΑΛΙ?
    By hapydays in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 28-08-2013, 09:59
  2. πάλι άγχος!
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 16-04-2013, 23:51
  3. Υποτροπιασα παλι φαρμακο παλι
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 12-06-2011, 21:23
  4. αγχος ...παλι εγω
    By maria- in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 02-05-2010, 21:50
  5. αγχος παλι
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 21-07-2009, 22:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •