Γρήγορα Βοήθεια!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Κορυδαλλό
    Posts
    22

    Exclamation Γρήγορα Βοήθεια!

    Γεια σας και παλι
    Οπως ειχα αναφερθει σε προηγουμενο θεμα εχω παααααααααααααρα πολλα προβληματα με τη τοοοοοοσο καλη μου γιαγια (πιστεψτε με δεν θα τη θελατε σπιτι σας) :mad: και τωρα μου φαινεται πως ολα θα γινουν χειροτερα...
    λοιπον εχουν γινει δικαστηρια για το σπιτι που μας αφησε η μανα μας αφου πεθανε μετα απο δυο χρονια σχεδον....δυστυχως ομως μεριδιο επαιρνε και ο πατερας μου απο το σπιτι ο οποιος ειναι ενας μεθυστακας, ολη τη μερα στον υπολογιστη , και μονο να το παιζει εξυπνος ξερει τη μανα μου δυστυχως τη παραμελουσε συνεχεια μη σας πω οτι οταν ημουν 11 χρονων (φυσικα εμενα με τους γονεις του πατερα μου γιατι τοτε επαιζαν πολλοι τσακωμοι στους αλλους παππουδες) ειχε φαει ξυλο αγριο απο τον πατερα μου ενω ηταν μεθυσμενος (η μητερα μου ειχε νοσο Αντισον + διαβητη τυπου β' +++++++ μη αρχισω τη λιστα) με αποτελεσμα η μαμα μου να πεσει σε κωμα 3μηνες και με μερικη αμνησια ......οταν το μαθα βεβαια ημουν 17-18 ετων και ημουν ετοιμη να τα κανω ολα λυμπα στη κυριολεξια αφου αρνιοταν τα παντα ο πατερας μου....βεβαια η μανα του δεν ηξερε τιποτα και φροντισα να μη το μαθει γιατι οσο να ναι της εχω αδυναμια μεγαλη ..τελος παντων αυτο ειναι μια αλλη ιστορια δεν ειναι εκει το θεμα μας....
    Λοιπον...ο πατερας μου ειχε πει οτι εκανε αποποιηση της κληρονομιας και ειχε δειξει το χαρτι κιολας σε μενα και στον μικρο μου αδερφο ....αλλα δεν το χει καταθεσει τωρα για ποιους λογους δεν εχω καταλαβει παντως κατι οτι θα τον πιανανε για χρεη κατι για φυλακες επιασα .... και που λετε γινονται δικαστηρια για το λογο οτι υπαρχει ενα χρεος απο δανειο 2000 ευρω και γιατι το γραφειο τελετων εκανε βλακεια με τη ληξιαρχικη πραξη θανατου και αντι να τη βαλουν σε διασταση τη βαλανε διαζεγμενη (δεν ειχαν λεφτα για διαζυγιο) και ηθελε δικαστικη εντολη για να αλλαξει αυτη η τοσο μικρη λεξη.......και που λετε χθες μου ρθαν κορδομενοι η γιαγια που μενω τωρα (η μανα της μανας μου) η οποια συγνωμη για τη εκφραση ειναι μεγαλη ΚΑΡΙΑ βριζει και καταραζεται καθε φορα που κοιμαμαι (και καθε φορα που μαστε με παρεα σπιτι) εμενα ή τον αδερφο μου και ειδικα τωρα που ο αδερφος μου δινει παννεληνιες τον αγχωνει περισσοτερο αφου τον λεει αχρηστο και ζωο και λογια χειροτερα....και ηρθε με εναν οικογενειακο φιλο (βασικα ηταν στο πλαι της μαμας μου επι 6 χρονια κρυφο αισθημα) και μου αρχισανε τα χαδια και τα καλα λογια ποιος η ΓΡΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΚΑΤΑΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΙΖΕΙ ΕΧΩ ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΑ ΜΥΡΙΑ ΟΣΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΖΩ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ.....καλα με τον αλλο δεν εχω κανενα θεμα δεν μου χει κανει κατι και δεν ξερει και τιποτα απο οσα γινονται και γινοτουσαν....τελος παντων μου δειξανε ενα χαρτι που τους εδωσε ο "δικηγορος" που λενε οτι ανελαβε....το οποιο ειναι μια "διαθηκη" (τη οποια η μανα μου ποτε δεν αφησε) και μου ειπανε επειδη εχω τον ιδιο ορθογραφικο χαρακτηρα με εκεινη να τη αντιγραψω σε αλλο χαρτι οτι και καλα βρεθηκε διαθηκη της και οτι λεει οτι θελει να μαστε οι μονοι κληρονομοι (εγω και ο αδερφος μου) και τι να σας πω.....τι να σας πω για το πως ενιωσα εκεινη τη στιγμη ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝΕ ΚΑΤΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΠΟΙΑ? ΤΗ ΔΙΑΘΗΚΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ!!!!αρνηθηκα φυσικα στη αρχη γιατι φοβομουν μη ηταν καμια παγιδα τυπου να μας φανε το σπιτι και βρω τον μπελα μου σε καμια φυλακη για πλαστογραφηση και ψευτικη διαθηκη...μετα δεχθηκα με το ζορι και οσο να ναι ενα τεραστιο μερος μεσα μου δεν θελει δεν γουσταρει να πραξει κατι τετοιο δεν θα αρεσε στη μανα μου καθολου αυτο και δεν μπορειτε να φανταστειτε τη θλιψη που χω για αυτο το θεμα... μεχρι και δωρα μου ταζανε !!!!! για να κανω εγω τη βρωμοδουλεια αυτη ....βγηκα με το αγορι μου να το συζητησουμε και μου πε να μη το κανω και μαλιστα ειπε ακριβως αυτα που σκεφτομουν!!σημειωστε οτι η γρια λογω οτι εγω και ο αδερφος μου εχουμε το επωνυμο του πατερα μας θελει να μας πεταξει απ το σπιτι γιατι δεν το κανουμε το πατρωνυμο της μανας μας κτλπ οτι ειμαστε ζωα και και και ....τελος παντως και τωρα καθονται απο πανω μου και με πριζουν να το κανω ...φοβαμαι μη παθω τιποτα ξυλο/με διωξουν/ κανουν καμια πατατα εναντιων μου σας παρακαλω καθε συμβουλη ειναι σημαντικη για μενα :(

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    κάπου
    Posts
    22
    Δεν είναι ακριβώς συμβουλή αυτό που θα σου πω, μάλλον γνώμη, γιατί δεν κατάαλβα πολύ καλά. Η γνώμη μου είναι ότι έχει λάκκο η φάβα και να μην κάνεις αυτό που σου ζητήσανε. Και να φύγεις από 'κει μέσα αμέσως μόλις μπορέσεις (βρεις σταθερή δουλειά κλπ).

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...85%CE%BC%CE%B1 Καλησπερα αγαπητο μελος διαβασα το προβλημα σου (η αληθεια δεν τα καταλαβαινω ολα) ομως μου θυμιζει ενα δικο μου θεμα γιαυτο σου στελνω να διαβασεις κ την δικη μου ιστορια,Μην κανεις τιποτα που σου λενε αυτοι οι ανθρωποι κ κανε την ζωη σου μακρυα τους οταν θα ειναι εφικτο

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Κορυδαλλό
    Posts
    22
    παιδια σορρυ για τον τροπο γραφης μου ειχα συγχηστει απιστευτα ;-; http://www.e-psychology.gr/forum/sho...373#post464373 διαβαστε παραλληλα αυτο το θεμα μου με αυτο και θα βγαλετε (ελπιζω ακρη) παντως με πιεζουν απιστευτα αυτη τη στιγμη να το κανω να γραψω ψευτικη διαθηκη της μανας μου...και φοβαμαι απιστευτα..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κοπελα μου κουραγιο διαβασα το θεμα σου κ πραγματικα σε νιωθω πληρως!Μην κανεις τιποτα απο οσα σου λενε σπιτι σου για την διαθηκη της μητερας σου ειναι πολυ πιθανον οτι θα μπλεξεις καθοτι γνωριζω οτι στην αστυνομια υπαρχει ειδικος γραφολογος ο οποιος μπορει να αντιληφθει οποιες διαφορες εχουν τα γραμματα σου απο αυτα της μητερας σου κ ετσι κ το καταλαβουν θα κατηγορηθεις για πλαστογραφια κ τετοια κ εφοσον οι δικοι σου δεν σε νοιαζονται σκασιλα τους,Η διαθηκη δεν ειναι σχολικος ελεγχος για να μιμηθεις την υπογραφη των γονιων σου αλλα θα επιφερει νομικες συνεπειες ετσι κ το κανεις,Καντε την οικογενεια σας μαζι με το αγορι σου οταν ειναι εφικτο για να εισαι μακρυα απο αυτους τους ανθρωπους στην αναγκη πηγαινετε κ στο εξωτερικο για να βρειτε δουλεια κ ο,τιδηποτε θελετε,Δημοσιευω αυτην την απαντηση κ στο θεμα μου κ στο δικο σου να την δεις σιγουρα

Similar Threads

  1. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΡΗΓΟΡΑ
    By Johnc in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 04-01-2015, 13:10
  2. γρηγορα κ ασυνειδητα;;;;;;;
    By μαύρα χάλια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 29-11-2013, 17:36
  3. ποσο γρήγορα μας διωξατε από εδω
    By Συνήθεια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 20-06-2013, 16:27
  4. ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΤΡΩΝΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΝΕΡΟΧΥΤΗ
    By BrokeN_DoLL in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 38
    Last Post: 19-04-2011, 11:24
  5. Γρήγορα σπίτι...
    By raphsssodos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 10-09-2006, 15:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •