Δυσκολο πραγμα οι ανθρωπινες σχεσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18

    Δυσκολο πραγμα οι ανθρωπινες σχεσεις

    Καλησπερα παιδια...

    Οπως μου ζητησε και η φιλη (minopoulaki) στο προηγουμενο θεμα να σας ενημερωνω που και που για τα νεα μου ...να'μαι!
    Οσοι διαβασατε την ιστορια μου και τα οσα προηγηθηκαν στη συνεχεια ξερετε πανω κατω τι συνεβει...λοιπον τελικα ξεκοψαμε οριστικα με τον "πρωην"!
    Δεν πηγαινε αλλο.. δεν τραβουσε και τελικα οι ανθρωποι δεν αλλαζουν τοσο ευκολα. Οπως το ειχα προβλεψει αλλαξε για μια...δυο εβδομαδες και παλι γυρισε στα ιδια...
    Μετα απο ενα δυνατο καβγα...κλαματα και ιστοριες αποφασισαμε να κοψουμε καθε επικοινωνια αφου τιποτα δεν μπορει να ειναι ιδιο πια!
    Με διεγραψε απο παντου..απτο κινητο του...απτο φεισμπουκ...απτην καρδια του......
    Τελοσπαντων αυτα ειναι τα γεγονοτα αλλα ο λογος που γραφω σημερα ειναι για σας πω το πως νοιωθω.
    Νοιωθω πολυ μονη αυτον τον καιρο...και ενω κανω πραγματα για να ξεχνιεμαι...βγαινω με φιλες περναω ωραια οταν γυρναω σπιτι νοιωθω ενα βαρος..μια θλιψη..ενα παραπονο..ενα κενο!
    Νοιωθω αδεια σαν να μου λειπει κατι... ξερω οτι η σχεση μας ηταν χαλια τον τελευταιο καιρο..δεν ηταν καν σχεση αλλα αυτη η ελαχιστη επικοινωνια που ειχαμε μου εδινε μια μικρη χαρα μεσα στη μερα μου.
    Τωρα νοιωθω πως εχασα αυτη τη μικρη χαρα...και δεν ελπιζω πια σε τιποτα. Προσπαθω να φερνω στο μυαλο μου οσα ασχημα μου εχει κανει για να σκεφτω πως ειναι η
    ωρα να τον αφησω πισω μου και να προχωρησω τη ζωη μου αλλα δεν τα καταφερνω και πολυ καλα...τα εχω ξεχασει κ παντα μου ερχονται στο μυαλο οι καλες μας στιγμες!
    Δεν μπορω να του κρατησω κακια..ουτε να τον μισησω!
    Φοβαμαι οτι δυσκολα θα ερωτευτω ξανα και δυσκολα να δωσω πραγματα παλι σε καποιον αλλον και αυτο με τρομαζει! Ειμαι αρνητικη σε ολα και απογοητευμενη!
    Οσοι αντρες προσπαθησαν να με προσεγγισουν μεχρι τωρα τους απερριπτα γιατι εμπαινα στην διαδικασια να τους συγκρινω με τον πρωην ξεροντας πως ειναι μεγα λαθος.
    Και ειλικρινα εχω διαβασει τοσα πολλα αρθρα για τον χωρισμο και πως ξεπερνιεται και εχω κανει απειρες συζητησεις με φιλες αλλα νοιωθω πως τιποτα δεν με βοηθαει.
    Ειμαι υπερευαισθητη γενικα σαν χαρακτηρας και βαζω τα κλαματα με το παραμικρο!
    Πολυ δυσκολο πραγμα τελικα οι ανθρωπινες σχεσεις.Ειδικα οταν ατομα αποφασιζουν να φυγουν απο τη ζωη σου χωρις να τους νοιαζει που θα αφησουν πισω τους σταχτη και εσυ μενεις με ενα κενο..τοσο απλα!
    Ειλικρινα ειμαι στα χαμενα!
    Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων αν διαβασατε ολα αυτα και οσοι εχουν βιωσει παρομοια συναισθηματα θα ηθελα την ιστορια τους για το πως τα ξεπερασαν!

    Καλη Ανασταση και Καλο Πασχα να εχετε ολοι!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΣΑ
    Posts
    87
    αχ καλη μου σιντυ... ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος! δεν εχω να σου πω κατι αλλο! καλη ανασταση κ σε σενα ! να προσεχεις!!!
    ποιος ειπε πως οι αγγελοι ειναι μονο στον ουρανο? κ ομως ζουν κ υπαρχουν αναμεσα μας!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Συμφωνώ κι εγώ ότι ο χρόνος είναι το γιατρικό ...αλλά καμιά φορά ο χρόνος ''σταματά''... μη κρατάς μακρυά σου και μην απορρίπτεις άλλες προτάσεις.. μπορεί εκεί να βρεις κάτι καλό...σίγουρα θα ξανά ερωτευτής ... αλλά έτσι κι αλλιώς ο έρωτας δεν είναι κάτι που κρατά και πολύ, όπως κι αν είσαι με τον άλλο.. καλό Πάσχα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    συμφωνω με την ειντζελ, μικρη μου σιντι..
    μονο ο χρονος μπορει να σε κανει να νοιωσεις καλυτερα.
    κοιτα τα θετικα και περιμενε να περασει ο καιρος.
    τα θετικα (παρολο που τωρα δεν το καταλαβαινεις), ειναι οτι ο τυπος στο ξεκοψε τελειως. μπορει να απελπιζεσαι, αλλα ΑΥΤΟ ειναι που θα σε βοηθησει να ξεκολλησεις και να ηρεμησεις σε λιγο καιρο.
    ξερεις ποσοι τυποι που δεν γουσταρουν η αγαπανε ηδη καποια αλλη,καλλιεργουν το ενδιαφερον καποιων γυναικων, μονο για να επιβεβαιωνεται ο εγωισμος τους, αντι να τους πουν την αληθεια? ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ...
    καποτε θα χαρεις πολυ για την απολυτη σταση του, να το θυμασαι.

    εσυ βρες τις φιλεναδιτσες σου που μπορει λιγακι να ξεχασες οσο ησουν στην σχεση, προσπαθησε να βγαινεις , αν οχι να διασκεδαζεις πραγματικα, και ολα θα πανε καλα.


    φιλακια και ευχες για υπεροχες ανεμελες γιορτες.:o

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Φιλη μου..το ποσο σε καταλαβαινω στα συναισθηματα σου αλλα και στον χαρακτηρα σου δεν φανταζεσαι..και ισως αυτος να ηταν ο λογος που σου απαντησα εξαρχης..νιωθουμε τα ιδια και ειμαστε κ ηλικιακα κοντα!! Θα μπορουσαμε να τα πουμε και απο fcb η απο οπου μπορουμε για να μιλαμε καλυτερα!! Ειναι λογικο να νιωθεις ετσι... μονη σου κ ενα κενο..ακομα κ αν βρισκεσαι με παρεα διοτι καποτε αυτος ο ανθρωπος ηταν και θα ειναι για παντα ενα κομματι σου... σε καταλαβαινω που δεν αφηνεις αλλον αντρα να σε πλησιασει... καμια φορα βρισκουμε τν ανθρωπο μας κ μετα τον χανουμε.. τον κραταμε στην καρδια μας και δινουμε ευκαιριες σε αλλους ανθρωπους σκετο...μεχρι να δωσεις ευκαιρια ομως πρεπει να νιωσεις καλα με εσενα..τν εαυτο σου.. αλλαξε τα μαλλια σου ή πηγαινε γυμναστηριο...εντωμεταξυ σου λεω πραγματα που θα επρεπε να κανω κ εγω αλλα δεεεεν..χαχαχαχα!! Οσο για αυτον δεν ειναι οτι δεν σε αγαπαει..αυτο δν αλλαζει μεσα σε μια μερα... αυτο να το θυμασαι παντα.. απλα οι αμθρωποι αλλαζουν...κ πρεπει να βρεις καποιον που να αλλαζει μαζι σου προς το καλυτερο.. τελος,λογικο ειναι να περνας τετοια φαση...πενθεις..οσο τραγικο κ αν ακουγεται..πρεπει να αδειασεις μεσα σου...μην πιεζεις τον εαυτο σου..στο λεω γω που το περναω 3 μηνες κ ακομη δν ειμαι καλα... να χαιρεσαι που εισαι ανθρωπος με καρδια κ συναισθηματα..καποιοι δεν εχουν..κ φυσικα να χαιρεσαι που ερωτευτηκες αγαπησες κ πονεσες..κ αυτο ειναι μοναδικο κ ισως οντως να μην το ξανανιωσεις..οτι χρειαστεις ειμαι εδω..

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Καλησπερα παιδια...Χρονια πολλα!Χριστος Ανεστη...σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...και εγω σε αυτο πονταρω..στο χρονο...ελπιζω οσο περναει ο
    καιρος να ειμαι καλυτερα και να ξεχασω καποια πραγματα για να προχωρησω τη ζωη μου!

    minopoulaki σε ευχαριστω για τη συμπαρασταση..χαιρομαι που υπαρχουν ακομα ατομα με καρδια που δεν σκεφτονται μονο τον εαυτο τους και ειναι προθυμα να ακουσουν το προβλημα ενος αλλου και να βοηθησουν οπως μπορουν!
    ειμαι σιγουρη πως μπορεις πολυ καλα να με καταλαβεις και να με νοιωσεις...ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα οπως τα λες.
    Μου φαινεται βουνο ολη αυτη η κατασταση..νοιωθω οτι πολυ δυσκολα θα το ξεπερασω απο τη στιγμη που ξερω πως ακομα νοιωθει πραγματα για μενα και εγω το ιδιο και απλα δεν μπορουμε
    να ειμαστε μαζι...ετυχε να τον δω εξω την ανασταση στο ιδιο μαγαζι που βγηκα και η καρδια μου πηγε να σπασει γιατι καθε χρονο βγαιναμε μαζι αυτη τη μερα και ηταν η πρωτη φορα που την περασαμε χωρια! Τι να πω πραγματικα...ελπιζω ο χρονος να με βοηθησει! Εννοειται πως δεν εχω προβλημα να γνωριστουμε κ στο φβ και να μιλαμε και εγω με τη σειρα μου να σε ακουσω και να σε βοηθησω σε ο,τι χρειαστεις...! αν θελησεις στειλε μου εδω αν γινεται pm να σ πω πως ειμαι στο φβ...γτ εγω δεν ξερω πως..... φιλια ;)

  7. #7
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by cindy21 View Post
    Καλησπερα παιδια...Χρονια πολλα!Χριστος Ανεστη...σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...και εγω σε αυτο πονταρω..στο χρονο...ελπιζω οσο περναει ο
    καιρος να ειμαι καλυτερα και να ξεχασω καποια πραγματα για να προχωρησω τη ζωη μου!

    minopoulaki σε ευχαριστω για τη συμπαρασταση..χαιρομαι που υπαρχουν ακομα ατομα με καρδια που δεν σκεφτονται μονο τον εαυτο τους και ειναι προθυμα να ακουσουν το προβλημα ενος αλλου και να βοηθησουν οπως μπορουν!
    ειμαι σιγουρη πως μπορεις πολυ καλα να με καταλαβεις και να με νοιωσεις...ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα οπως τα λες.
    Μου φαινεται βουνο ολη αυτη η κατασταση..νοιωθω οτι πολυ δυσκολα θα το ξεπερασω απο τη στιγμη που ξερω πως ακομα νοιωθει πραγματα για μενα και εγω το ιδιο και απλα δεν μπορουμε
    να ειμαστε μαζι...ετυχε να τον δω εξω την ανασταση στο ιδιο μαγαζι που βγηκα και η καρδια μου πηγε να σπασει γιατι καθε χρονο βγαιναμε μαζι αυτη τη μερα και ηταν η πρωτη φορα που την περασαμε χωρια! Τι να πω πραγματικα...ελπιζω ο χρονος να με βοηθησει! Εννοειται πως δεν εχω προβλημα να γνωριστουμε κ στο φβ και να μιλαμε και εγω με τη σειρα μου να σε ακουσω και να σε βοηθησω σε ο,τι χρειαστεις...! αν θελησεις στειλε μου εδω αν γινεται pm να σ πω πως ειμαι στο φβ...γτ εγω δεν ξερω πως..... φιλια ;)


    Cindy μου αυτο το σαιτ ειναι λιγο δυσκολο...ουτε εγω βγαζω ακρη πως στελνω.. το ονομα μου στο φβ ειναι christina minopoulou δεν εχω θεμα να το πω δημοσιως... θα περιμενω μηνυμα σου.. φιλακια πολλα!

  8. #8
    Aγαπητή cindy γεια σου και Χρόνια Πολλα, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μα πόσο σε νιώθω μα πόοοοσο σε νιώθω. εγώ μετά απο 6 χρόνια σχέσης που δεν ήταν και στα καλύτερα της χωρίσαμε αυτός το ήθελε , να μείνουμε είπε λίγο μακριά.. μετά από τρείς μήνες γύρισε μετανιωμένος και ήθελε να τα ξαναβρούμε.. εγώ ήρθα σε πάρα πολύ δύσκολη θέση για το τι θα αποφάσιζα γαιτί συμπεριφέρθηκε πολύ ασχημα και δεν μπορούσα να το πιστέψω πως ήθελε να διακόψουμε. τελσοπάντων μετά από 1 μήνα βασανιστικης για μένα σκέης αποφάσισα να ήμαστε ξανα μαζί, εν το μεταξύ αυτούς τους τρείς μήνες ήμουν χάλια, χάλια χάλια, κι εγώ είχα παρέα όλη μέρα α το βράδυ μούσκευα το μαξίλάρι μου κάθε βράδυ επι τρείς μήνες, ένιωθα λες και κάποιος που αγαπούσα πολύ πέθανε κι έφυγε απο τη ζωή μου.. σήμερα 1 χρόνο μετά που τα βρηκεμα έχουμε αρραβωνιαστεί έχουμε ενοικιάσει διαμέρισμα, και έχουμε ακριβώς τα ίδια προβλήματα και σίγουρα μια φορά τον μήνα μουσκέυω και πάλι το μαξιλάρι μου το βράδυ. σκεύτομε πως ίσως ήταν καλύτερα να μην τον δεχόμουνα πίσω εκείνο τον καιρό. υπέφερα ναι πολύ λόγω της απουσίας του και της προδοσίας του όμως σίγουρα θα έβρισκα κάποτε τον εαυτό μου και σίγουρα δεν είχα κάποιον να με κάνει δυστυχισμένη. κι εγώ ένιωθα πως ποτέ ξανά δεν θα χαιρόμουνα δεν θα έβρισκα κάποιον είναι λογικό διότι ξαφνικά μένεις μόνη.. Δεν είναι όμως έτσι τα πράγματα με τον καιρό θα το αφήσεις πίσω θα γίνεις ξανά ο εαυτός σου και όταν νιώσεις έτοιμη θα βρείς και κάποιον άνθρωπο να σταθεί δίπλα σου. Καλύτερα να υποφέρεις τώρα για να κρατήσεις κάτι ασχημο μακριά σου παρά να υποφέρεις όλη σου την ζωή για κάτι που άφησες δίπλα σου. μακάρι να είχα κι εγώ την δυναμη πριν καιρό να πω όχι, σίγουρα τώρα θα ήμουν καλύτερα και αν όχι καλύτερα σίγουρα δεν θα είχα κάποιον δίπλα μου να με πληγώνει.. εγώ προσπάθησα να φτιάξω ένα τοίχο ανάμεσα σε ότι έγινε κι εμένα και να μην βλέπω ποτέ πίσω του. Κάποιες φορές ήμουν δυνατή και το πετύχενα κα΄ποιες όχι, επίσης προσπαθούσα να σκεύτομε όλα τα κακά που μου έκανε για να με κρατούν δυνατή και να μπορώ να προχωρώ.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by minopoulaki View Post
    Cindy μου αυτο το σαιτ ειναι λιγο δυσκολο...ουτε εγω βγαζω ακρη πως στελνω.. το ονομα μου στο φβ ειναι christina minopoulou δεν εχω θεμα να το πω δημοσιως... θα περιμενω μηνυμα σου.. φιλακια πολλα!
    Ενταξει κοριτσι μου ...θα σου στειλω οταν μπω...εγω αντιθετα προτιμαω να κρατησω την ανωνυμια εδω γιατι και το cindy δεν ειναι το πραγματικο μου ονομα και θα ηθελα να αποφυγω
    το γεγονος να μπει καποιος/α γνωστος/η μου στο site και να δουν οσα γραφω...καταλαβαινεις....δεν εχω πει σε κανεναν καθαρα το πως νοιωθω ουτε σε φιλες και οπως ειπα και στην αρχη θα ηθελα να ακουσω αντικειμενικα γνωμες απο ατομα που δεν με ξερουν γτ τη γνωμη απο φιλικα ατομα για την ιστορια μου την γνωριζω ηδη! ;)

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by ΙΟΥΛΙΤΑ View Post
    Aγαπητή cindy γεια σου και Χρόνια Πολλα, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μα πόσο σε νιώθω μα πόοοοσο σε νιώθω. εγώ μετά απο 6 χρόνια σχέσης που δεν ήταν και στα καλύτερα της χωρίσαμε αυτός το ήθελε , να μείνουμε είπε λίγο μακριά.. μετά από τρείς μήνες γύρισε μετανιωμένος και ήθελε να τα ξαναβρούμε.. εγώ ήρθα σε πάρα πολύ δύσκολη θέση για το τι θα αποφάσιζα γαιτί συμπεριφέρθηκε πολύ ασχημα και δεν μπορούσα να το πιστέψω πως ήθελε να διακόψουμε. τελσοπάντων μετά από 1 μήνα βασανιστικης για μένα σκέης αποφάσισα να ήμαστε ξανα μαζί, εν το μεταξύ αυτούς τους τρείς μήνες ήμουν χάλια, χάλια χάλια, κι εγώ είχα παρέα όλη μέρα α το βράδυ μούσκευα το μαξίλάρι μου κάθε βράδυ επι τρείς μήνες, ένιωθα λες και κάποιος που αγαπούσα πολύ πέθανε κι έφυγε απο τη ζωή μου.. σήμερα 1 χρόνο μετά που τα βρηκεμα έχουμε αρραβωνιαστεί έχουμε ενοικιάσει διαμέρισμα, και έχουμε ακριβώς τα ίδια προβλήματα και σίγουρα μια φορά τον μήνα μουσκέυω και πάλι το μαξιλάρι μου το βράδυ. σκεύτομε πως ίσως ήταν καλύτερα να μην τον δεχόμουνα πίσω εκείνο τον καιρό. υπέφερα ναι πολύ λόγω της απουσίας του και της προδοσίας του όμως σίγουρα θα έβρισκα κάποτε τον εαυτό μου και σίγουρα δεν είχα κάποιον να με κάνει δυστυχισμένη. κι εγώ ένιωθα πως ποτέ ξανά δεν θα χαιρόμουνα δεν θα έβρισκα κάποιον είναι λογικό διότι ξαφνικά μένεις μόνη.. Δεν είναι όμως έτσι τα πράγματα με τον καιρό θα το αφήσεις πίσω θα γίνεις ξανά ο εαυτός σου και όταν νιώσεις έτοιμη θα βρείς και κάποιον άνθρωπο να σταθεί δίπλα σου. Καλύτερα να υποφέρεις τώρα για να κρατήσεις κάτι ασχημο μακριά σου παρά να υποφέρεις όλη σου την ζωή για κάτι που άφησες δίπλα σου. μακάρι να είχα κι εγώ την δυναμη πριν καιρό να πω όχι, σίγουρα τώρα θα ήμουν καλύτερα και αν όχι καλύτερα σίγουρα δεν θα είχα κάποιον δίπλα μου να με πληγώνει.. εγώ προσπάθησα να φτιάξω ένα τοίχο ανάμεσα σε ότι έγινε κι εμένα και να μην βλέπω ποτέ πίσω του. Κάποιες φορές ήμουν δυνατή και το πετύχενα κα΄ποιες όχι, επίσης προσπαθούσα να σκεύτομε όλα τα κακά που μου έκανε για να με κρατούν δυνατή και να μπορώ να προχωρώ.
    Καλησπερα ΙΟΥΛΙΤΑ...σε ευχαριστω πολυ που μπορεις να με καταλαβεις και να με νοιωσεις...διαβασα την ιστορια σου κ εγω...πραγματικα πολυ δυσκολη κατασταση ειδικα απο τη στιγμη που εισαι αρραβωνιασμενη κιολας... Ισως να με εκανες να σκεφτω και αυτην την πλευρα...οτι δηλαδη μπορει να ειναι καλυτερα που εγιναν ετσι τα πραγματα τωρα που ειναι νωρις γιατι δεν θελω να περασω την υπολοιπη ζωη μου με εναν ανθρωπο που με κανει δυστυχισμενη! Αλλα αυτο ειναι σχετικο...γιατι μεσα μου νοιωθω πως τον αγαπαω τοσο πολυ που το να ειμαστε μαζι απο μονο
    του σαν γεγονος θα με εκανε ευτυχισμενη..και ας ειχαμε τα προβληματα μας σαν ζευγαρι!
    Δεν ξερω τι να πω ουτε τι να νοιωσω...ενα κενο εχω μεσα μου και το μονο που ξερω με σιγουρια ειναι πως μου λειπει πολυ!
    Ελπιζω ο χρονος να με βοηθησει η να γινει κατι και να αλλαξει αυτη η κατασταση που βρισκομαι..η γεματη λυπη και στεναχωρια!
    Ευχομαι παντως μεσα απο την καρδια μου σε εσενα να αλλαξουν τα πραγματα προς το καλυτερο. Αν υπαρχει η αγαπη αναμεσα σας μην αφησετε να καθημερινα προβληματα να σας διαλυσουν! Δεν ειμαι καλη στις συμβουλες γιαυτο θα σου πω μονο αυτο... ευχομαι να γινεις πολυ ευτυχισμενη αλλα μονο εσυ ξερεις το πως..κανε οτι νοιωθεις εσυ για να εισαι χαρουμενη ειτε μαζι με αυτον τον ανθρωπο ειτε οχι... εσυ ξερεις! Μακαρι να σου πανε ολα καλα! φιλια

  11. #11
    Ευχομαι παντως μεσα απο την καρδια μου σε εσενα να αλλαξουν τα πραγματα προς το καλυτερο. Αν υπαρχει η αγαπη αναμεσα σας μην αφησετε να καθημερινα προβληματα να σας διαλυσουν! Δεν ειμαι καλη στις συμβουλες γιαυτο θα σου πω μονο αυτο... ευχομαι να γινεις πολυ ευτυχισμενη αλλα μονο εσυ ξερεις το πως..κανε οτι νοιωθεις εσυ για να εισαι χαρουμενη ειτε μαζι με αυτον τον ανθρωπο ειτε οχι... εσυ ξερεις! Μακαρι να σου πανε ολα καλα! φιλια
    Ευχαριστω είσαι πολύ γλυκιά, κι εγώ σου εύχομαι να προχωρήσουν όλα καλά στη ζωή σου και ότι κι αν γίνει να γίνει μόνο για το καλό σου... φιλιά..

Similar Threads

  1. Το πιο σπαστικο πραγμα!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-11-2013, 20:18
  2. Φιλια τι δυσκολο πραγμα!
    By μυσπ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 25-10-2013, 23:54
  3. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 06-08-2012, 19:58
  4. Παίζει να μοιάζουν οι ανθρώπινες σχέσεις με τα ναρκωτικά?
    By Nantiaki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 19-03-2012, 15:52
  5. δυσφορια με τις ανθρωπινες επαφες.....
    By libertine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 25-04-2011, 23:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •