Δεν έχει νόημα ο τίτλος...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699

    Δεν έχει νόημα ο τίτλος...

    Για να γράψω την μαλακια μου έπρεπε να βάλω τίτλο και να το κάνω μετάφραση απο greeklish μην κουράσουμε και κανέναν...
    Τέσσρα.
    Πίνω,και απλά,είμαι αηδιασμένος με των εαυτό μου.
    Γράφω εδώ,γιατί απλά δεν έχω κάπου αλλου να μιλήσω,και να πω ποσο αηδιασμένος αισθάνομαι κάθε μέρα που ξυπνάω.
    Έχω ένα μαχαίρι διπλα μου και ελπίζω σήμερα,τώρα,να το χρησιμοποιήσω,για να λήξει όλο αυτό το θέατρο.
    "γιαυτο" και πίνω.
    Μακάρι.
    Τώρα γιατί τα λέω όλα αυτά,ίσως θέλω μάρτυρες,ίσως θέλω απλά κάποιος να ξέρει ότι κάποιος άγνωστος την πούλεψε...
    Δεν έχει καμια σημασία εξάλλου.
    Άλλο ένα τίποτα που γυρνάει στο τίποτα είμαι.
    Εξάλλου,από τι έχω δει εδώ μέσα,no one gives a fuck,μιας και είναι μια γαμημένη μικρογραφία της "γαμωκοινωνιας",όπου υπάρχουν οι γαμιάδες,οι "πεφτουλες",οι σαύρες γκόμενες,οι χαζές γκόμενες,κλπ,και όλοι ενώ έχουν κάτι να πουν,απλά έρχονται σε σύγκρουση...
    Και στη τελική κανεις δεν λέει τίποτα...
    Δεν χαλαρώνετε όλοι λέω εγώ...
    Αφήστε της βρωμιές σας,για έξω από εδώ,κάποιοι δεν περνάμε την ώρα μας κάνοντας "τσατ" και φλέρτ,θέλουμε να ακούσουμε μια μαλακια που έχει κάποιου είδους ουσία εδώ μέσα...Μπας και πάρουμε μπρός ΚΑΙ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ...
    Αλλα...
    Tespa.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    όσο και να πιω,δεν μου δίνει θάρρος.
    συνεχίζω να πίνω.αυτό θέλω.
    θελώς να τελειώσουν όλα,απλά να σβήσω εντελώς.
    δεν υπάρχω εδώ και χρονια εξάλλου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    αηδιαστικός είμαι.
    αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να προσφέρει κάποια βοήθεια σε κάποιον που σκέφτεται ότι σκέφτομαι,ευχαρίστως,οι "φορουμαδες" σκασμός,δεν έχω όρεξη.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Πρέπει να λαβεις ειδική βοήθεια για αυτό που κάνεις...
    Εσύ μπορεί να μη νοιαζεσαι για σένα λόγω της καταστασης σου αλλά άλλοι εκεί εξω μπορεί να νοιάζονται ή να θέλουν να νοιαστουν.
    εγώ θα σε προκαλεσω λέγοντας κάτι αυστηρό κ δε θα σου χαιδεψω τα αυτιά.
    Αμα αυτοκτονήσεις θα είναι ένας δειλός. κ υο να είσαι δειλός είναι υποτιμητικό κ κακό.
    Δεν ξέρω πως το βλέπεις.
    Αν θεωρίες οτι ηδη είσαι δειλός ή είσαι χειρότερα ή καο ν είσαι δεν έχει κανένα νόημα κ αλλες τέτοιες μηδενιστικες βλακειες ε τοτε δεν έχω κάτι να σου ανταπαντησω...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Δύο είναι τα τεινά.
    1. Θέλεις να αυτοκτονήσεις γιατί η ζωή σου πιστεύεις ότι δεν έχει κανένα νόημα
    2. Δεν θέλεις να το κάνεις στην πραγματικότητα, και γράφεις εδώ για να σε πείσουμε να μην το κάνεις.

    Αν ισχύει το πρώτο, απλά κάν'το. Κανείς δε μπορεί να σου αλλάξει γνώμη, ειδικά εφόσον είσαι πιωμένος και σε τέτοια κατάσταση.
    Επειδή όμως είναι ξεκάθαρο ότι πρόκειται για το δεύτερο, ζήτα βοήθεια από έναν ειδικό. Τη χρειάζεσαι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Τώρα εγώ επειδή έχω κενή ώρα και τα ψιλοπήρα με το μήνυμα....θα σου απαντήσω και αν σου αρέσει...
    α)αυτό που βλέπεις εσύ στο φόρουμ,ότι δηλαδή όλοι είναι οι γαμιαδες πέφτουλες,χαζογκόμενες κτλ.είναι αυτό που είσαι εσύ γι'αυτό και βλέπεις αυτό που βλέπεις.
    Εγώ σε ενημερώνω ότι είναι εξαιρετικό φόρουμ και οι περισσότεροι συνομιλητές είναι μορφωμένοι,αξιέπαινοι και δίνουν την ψυχή τους για να βοηθήσουν

    Και στην τελική ποιός είσαι εσύ που έβγαλες συμπέρασμα για το φόρουμ και μας κάνεις κριτική ποιός θα απαντήσει από το φόρουμ,ενώ είσαι σε κατάσταση μέθης.

    Σε τι να βοηθήσουμε εμείς που μας ζητάς βοήθεια;
    Εσύ θα βοηθήσεις τον εαυτό σου,εμείς πώς να σε βοηθήσουμε όταν δεν μας θέτεις συγκεκριμένο θέμα;

    Να σου πούμε: "ΜΗ ΜΑΝΩΛΗ-ΜΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΕΙΣ-ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ";

    Φίλε μου,θέλεις να θεραπεύσεις τον εαυτό σου;;;; Σταμάτα το αλκόολ και πήγαινε σε κάποιον ειδικό να σε βοηθήσει και με θεωρία και με ψυχοφάρμακα αν χρειαστεί...
    Μπορείς αν θέλεις να ξεκινήσεις γιόγκα,διαλογισμό,περπάτημ α στη φύση και χίλιες δύο ασχολίες που δεν χρειάζονται και πολλά χρήματα,αλλά όχι να μας λές ότι θα χαρακωθείς και να βγάζεις συμπεράσματα για το φόρουμ....

    ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ(ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΝΑΙ)

  7. #7
    Όλοι είμαστε ένα τίποτα που γυρνάει μέσα στο τίποτα. Είναι πολύ όμορφο αυτό. Λίγοι το συνειδητοποιούν και ακόμα λιγότεροι καταφέρνουν να το διαχειριστούν. Έχουμε μάθει να κυνηγάμε το "κάτι". Θέλουμε να κάνουμε κάτι, να γίνουμε κάποιοι, να αποδείξουμε ότι Ζούμε. Και μόλις καταφέρνουμε κάτι, μας χτυπάνε παλαμάκια και μας βαφτίζουν "κάποιους". Αν δεν καταφέρουμε να αποδείξουμε τίποτα αποδοκιμαζόμαστε. Και φλερτάρουμε αναπόφευκτα με την κατάντια, ενώ ο κόσμος γεμίζει από "κάτι" περήφανους μαλάκες. Το τίποτα έχει γίνει αυθαίρετα συνώνυμο της κατάντιας και πλέον μας είναι δύσκολο να το θαυμάσουμε.. πόσο μάλλον να το χρησιμοποιήσουμε αντλώντας γνώση και δύναμη από αυτό.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Quote Originally Posted by zerox View Post
    Όλοι είμαστε ένα τίποτα που γυρνάει μέσα στο τίποτα. Είναι πολύ όμορφο αυτό. Λίγοι το συνειδητοποιούν και ακόμα λιγότεροι καταφέρνουν να το διαχειριστούν. Έχουμε μάθει να κυνηγάμε το "κάτι". Θέλουμε να κάνουμε κάτι, να γίνουμε κάποιοι, να αποδείξουμε ότι Ζούμε. Και μόλις καταφέρνουμε κάτι, μας χτυπάνε παλαμάκια και μας βαφτίζουν "κάποιους". Αν δεν καταφέρουμε να αποδείξουμε τίποτα αποδοκιμαζόμαστε. Και φλερτάρουμε αναπόφευκτα με την κατάντια, ενώ ο κόσμος γεμίζει από "κάτι" περήφανους μαλάκες. Το τίποτα έχει γίνει αυθαίρετα συνώνυμο της κατάντιας και πλέον μας είναι δύσκολο να το θαυμάσουμε.. πόσο μάλλον να το χρησιμοποιήσουμε αντλώντας γνώση και δύναμη από αυτό.
    Για κάποιο λόγο,μου άρεσε η απάντηση αυτή....αφαιρετική μα συνάμα ουσιώδης και πραγματική.!

  9. #9
    Και για να μη παρεξηγηθώ, να πω ότι εννοείται πως ούτε και εγώ έχω καταφέρει να διαχειριστώ το τίποτα μου. Προσπαθώ ακόμα να με πείσω πως με προτιμώ ως ένα συνειδητοποιημένο "τίποτα", παρά ως ένα ασυνείδητο "κάτι". Καλό κουράγιο και αέρα στα πανιά μας.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by zerox View Post
    Και για να μη παρεξηγηθώ, να πω ότι εννοείται πως ούτε και εγώ έχω καταφέρει να διαχειριστώ το τίποτα μου. Προσπαθώ ακόμα να με πείσω πως με προτιμώ ως ένα συνειδητοποιημένο "τίποτα", παρά ως ένα ασυνείδητο "κάτι". Καλό κουράγιο και αέρα στα πανιά μας.
    Κάτι με ουσία.
    Ευχαριστώ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Τώρα εγώ επειδή έχω κενή ώρα και τα ψιλοπήρα με το μήνυμα....θα σου απαντήσω και αν σου αρέσει...
    α)αυτό που βλέπεις εσύ στο φόρουμ,ότι δηλαδή όλοι είναι οι γαμιαδες πέφτουλες,χαζογκόμενες κτλ.είναι αυτό που είσαι εσύ γι'αυτό και βλέπεις αυτό που βλέπεις.
    Εγώ σε ενημερώνω ότι είναι εξαιρετικό φόρουμ και οι περισσότεροι συνομιλητές είναι μορφωμένοι,αξιέπαινοι και δίνουν την ψυχή τους για να βοηθήσουν

    Και στην τελική ποιός είσαι εσύ που έβγαλες συμπέρασμα για το φόρουμ και μας κάνεις κριτική ποιός θα απαντήσει από το φόρουμ,ενώ είσαι σε κατάσταση μέθης.

    Σε τι να βοηθήσουμε εμείς που μας ζητάς βοήθεια;
    Εσύ θα βοηθήσεις τον εαυτό σου,εμείς πώς να σε βοηθήσουμε όταν δεν μας θέτεις συγκεκριμένο θέμα;

    Να σου πούμε: "ΜΗ ΜΑΝΩΛΗ-ΜΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΕΙΣ-ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ";

    Φίλε μου,θέλεις να θεραπεύσεις τον εαυτό σου;;;; Σταμάτα το αλκόολ και πήγαινε σε κάποιον ειδικό να σε βοηθήσει και με θεωρία και με ψυχοφάρμακα αν χρειαστεί...
    Μπορείς αν θέλεις να ξεκινήσεις γιόγκα,διαλογισμό,περπάτημ α στη φύση και χίλιες δύο ασχολίες που δεν χρειάζονται και πολλά χρήματα,αλλά όχι να μας λές ότι θα χαρακωθείς και να βγάζεις συμπεράσματα για το φόρουμ....

    ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ(ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΝΑΙ)
    Αυτό που βλέπω στο forum είναι αυτό που συμβαίνει...
    Peftoulinia που στέλνουν pm σε κάθε θηλυκό user name,θηλυκά user names τα οποια μας λένε για των κάθε ξεκάρφωτο γκόμενο,που δεν θα των θυμούνται σε 3 βδομάδες κλπ.
    Τέσσρα.
    Ευχαριστώ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Αυτό που βλέπω στο forum είναι αυτό που συμβαίνει...
    Peftoulinia που στέλνουν pm σε κάθε θηλυκό user name,θηλυκά user names τα οποια μας λένε για των κάθε ξεκάρφωτο γκόμενο,που δεν θα των θυμούνται σε 3 βδομάδες κλπ.
    Τέσσρα.
    Ευχαριστώ.
    σε οποιον δεν αεσει το φορουμ Αντρεα μου, ας μην συμμετεχει! Δεν σας συνδεει κανενας με το ζορι,μονοι σας μπαινετε! Αφου ολοι εδω μεσα σας φαινομαστε σαν ενας κουβας με σκατα, βρειτε αλλου να πειτε τον πονο σας. Γιατι οπως ειπε και ενα πουλακι, ειμαστε και καποιοι που μπαινουμε για να διαβασουμε κατιτις που εχει ουσια, οχι για να ακουμε ποσο δε μας γουσταρετε. Κατηγορεις ολο το υπολοιπο φορουμ οτι ειναι μικρογραφια της γαμωκοινωνιας, της οποιας εισαι απολυτα ενεργο μελος, κραζοντας και προσβαλλοντας τον καθενα ? Φασκεις και αντιφασκεις. Για αναθεωρησε λιγο και λογικεψου.
    Last edited by kokkinoskoufitsa; 20-04-2014 at 18:24.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Για να γράψω την μαλακια μου έπρεπε να βάλω τίτλο και να το κάνω μετάφραση απο greeklish μην κουράσουμε και κανέναν...
    Τέσσρα.
    Πίνω,και απλά,είμαι αηδιασμένος με των εαυτό μου.
    Γράφω εδώ,γιατί απλά δεν έχω κάπου αλλου να μιλήσω,και να πω ποσο αηδιασμένος αισθάνομαι κάθε μέρα που ξυπνάω.
    Έχω ένα μαχαίρι διπλα μου και ελπίζω σήμερα,τώρα,να το χρησιμοποιήσω,για να λήξει όλο αυτό το θέατρο.
    "γιαυτο" και πίνω.
    Μακάρι.
    Τώρα γιατί τα λέω όλα αυτά,ίσως θέλω μάρτυρες,ίσως θέλω απλά κάποιος να ξέρει ότι κάποιος άγνωστος την πούλεψε...
    Δεν έχει καμια σημασία εξάλλου.
    Άλλο ένα τίποτα που γυρνάει στο τίποτα είμαι.
    Εξάλλου,από τι έχω δει εδώ μέσα,no one gives a fuck,μιας και είναι μια γαμημένη μικρογραφία της "γαμωκοινωνιας",όπου υπάρχουν οι γαμιάδες,οι "πεφτουλες",οι σαύρες γκόμενες,οι χαζές γκόμενες,κλπ,και όλοι ενώ έχουν κάτι να πουν,απλά έρχονται σε σύγκρουση...
    Και στη τελική κανεις δεν λέει τίποτα...
    Δεν χαλαρώνετε όλοι λέω εγώ...
    Αφήστε της βρωμιές σας,για έξω από εδώ,κάποιοι δεν περνάμε την ώρα μας κάνοντας "τσατ" και φλέρτ,θέλουμε να ακούσουμε μια μαλακια που έχει κάποιου είδους ουσία εδώ μέσα...Μπας και πάρουμε μπρός ΚΑΙ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ...
    Αλλα...
    Tespa.
    Γεια σου Αντρεα :-)
    Δυστυχως δεν μπορω να αγνοησω μια φωνη που μου λεει οτι θες βοηθεια,παρα το νευρικο του τροπου σου...Για να ειμαι ειλικρινης δεν με νοιαζει ο τροπος γτ ειναι γαμησετα αυτο που αισθανεσαι,οποτε δεν θα κατσω να μιλησω γι αυτο.Σε αλλη περιπτωση θα σε εγραφα κι εγω κ οι περισσοτεροι ανθρωποι εντος κ εκτος φορουμ...
    Οι δυναμεις του καθενος μας εδω μεσα,ειναι Περιορισμενες.Θελει να βρεις μονο αυτη που λεγεται αλληλοσεβασμος,να δεις οτι δεν βοηθαει να την πεσεις σε κανενα γτ δεν μπορει να αντεξει πεσιμο.Ειμαστε εδω να σε ακουσουμε..αληθεια στο λεω.Τωρα ποσο θα σε βοηθησει ο καθενας εξαρταται απο τις Δυναμεις του :-) .
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Αυτό που βλέπω στο forum είναι αυτό που συμβαίνει...
    Peftoulinia που στέλνουν pm σε κάθε θηλυκό user name,θηλυκά user names τα οποια μας λένε για των κάθε ξεκάρφωτο γκόμενο,που δεν θα των θυμούνται σε 3 βδομάδες κλπ.
    Τέσσρα.
    Ευχαριστώ.
    Αρα συμφορουμιτη δεν κοιτας την ουσια βλεπεις την αρνητικη πλευρα! Το γεγονος που καθεσαι και γραφεις εδω στο φορουμ οτι σε χαλαει με τον εαυτο σου και με οτιδηποτε αλλο δεν ειναι ουσιαστικο για σενα?

    Υπαρχει κατι αλλα δεν του δινεις σημασια ετσι κανεις και με την παρτη σου εχεις και εισαι κατι αλλα δεν δινεις σημασια!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  15. #15
    Καταρχήν όσοι μπήκατε στο τρυπάκι να απαντήσετε γιατί το εγώ σας σας ωθησε να υπερασπιστήτε τον εαυτό σας και το φόρουμ... τι να πω...; Έχω μείνει άναυδη... Το μόνο που καταφέρνετε είναι να επιβεβαιώσετε αυτά που ανεφερε ο Ανδρέας. Δε θα το συνεχίσω, γιατί θα χάσω κι εγώ το δάσος, κοιτώντας το δεντρο!

    Ανδρέα, αν και δε ζήτησες καμιά συμβουλή, εγώ προσωπικά δεν έχω να σου δώσω καμία, καθώς πολλές φορές νιώθω ανήμπορη να συμβουλεύσω ακόμα και τον ίδιο μου τον εαυτό... Όποτε δε θα μπω καν στη διαδικασία να να συμβουλεύσω καποιον που δε γνωρίζω... Αυτό όμως που μπορώ να κάνω είναι σου γράψω τις δικές μου σκέψεις και να βγάλεις τα συμπεράσματα σου... Κι εγώ νιώθω ένα τίποτα, μπορεί όχι απλώς να να το νιώθω, αλλά να είμαι κιόλας πραγματικά ένα τίποτα... Ε και; Τι πρέπει να κάνω; Να κινηγάω να γίνω κάτι; Κι αυτό το κάτι τι σκατά είναι επιτέλους..;
    Επιστρεφοντας στην επαρχία μετά από πολλά χρόνια διαμονής στις μεγαλουπόλεις της Ελλάδας, διαπίστωσα πως όλοι (αντε οι περισσότεροι) έχουν κάνει πράματα και θάματα στη ζωή τους!!! Ασχολούνται ταυτόχρονα με πάρα πολλά πράγματα... Και μάντεψε ε; Με όλα όσα καταπιάνονται είναι άψογοι!! Όταν λοιπόν με ρωτάνε τι έκανες αυτά τα χρόνια τους απαντάω ΤΙΠΟΤΑ! Και γενικά μου αρέσει να δηλώνω ένα τίποτα, γιατί δεν αισθάνομαι οτι έκανα κάτι στη ζωή μου! Άλλωστε αν το "κατι" είναι σαν τα μούτρα τους, όχι απλώς μου αρέσει το τίποτα μου, αλλά δε θα το αφήσω ποτέ να γίνει "κάτι"! Αλλά αυτό το τίποτα μου Ανδρέα θέλω να το έχω καλά... Δε θελω να γινω "κατι", θέλω το "τίποτα" μου να είναι καλά. Πολλες φορές μου είναι πολύ δύσκολο... Κι εκεί θέλει να βάλω περισσότερο δύναμη και μετά είναι ακόμα πιο δύσκολο.... κ.ο.κ. Ένας φαύλος κύκλος! Αυτή τη στιγμή δεν έχω κανένα σκοπό στη ζωή μου... Θα πρέπε να εχω; Αύριο μπορεί να βρω... Μπορεί και όχι... Αλλά το τίποτα μου είναι αυτό που θα εχω μαζι μου και αύριο και μεθάυριο! Κανείς δεν είναι τελείος και όποιος νομίζει ότι είναι ή έστω πλησιάζει σε αυτό, είναι εκτός πραγματικότητας. Προτού σου απαντήσω διάβασα προηγούμενα θέματα σου... Ξέρεις πολύ καλά τι πρέπει να κάνεις... Τα έχεις αναφέρεις μόνος σου... Τι σου λείπει..; Το κίνητρο; Πιάσου από το τίποτα σου και φτιάξε ένα τίποτα λίγο καλύτερο απο το χθεσινό και λίγο χειρότερο από το αυριανό... Εγώ αυτό κάνω... Κάποιες φορές πιάνει...
    Δεν ξέρω αν αυτα που σου έγραψα έχουν κάποια ουσία για σένα, καθώς αυτό ζήτησες... Είναι ομως οι δικές μου σκέψεις... Οι οποίες μπορούν να μεταφραστούν μόνο ως ένα φιλικό χτύπημα στην πλάτη και ότι δεν είσαι μόνο εσύ έτσι...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. έχει κανένα νόημα;
    By Sidarta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 19-04-2014, 11:58
  2. Δεν έχει νόημα να δένεσαι με τίποτα και με κανέναν...
    By Άγνωστος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 33
    Last Post: 23-05-2013, 11:46
  3. τίτλος!
    By vlack_swan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 21-05-2012, 08:44
  4. Καφεΐνη, έχει νόημα η διακοπή της?
    By papg in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 27-11-2009, 01:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •