δυσπνοια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    3

    δυσπνοια

    Γεια σας κ χρονια πολλα. Εδω κ 5 μηνες εχω μονιμη δυσπνοια η οποια ξεκινησε μετα απο ενα ξαφνικο βραχνιασμα, σχεδον αφωνια, που ειχα για 3 μερες. Γενικα η περιοδοςαυτη ειναιμε πολυ αγχος κ στεναχωρια κ το αποδιδω εκει. Ομως επειδη ειναι μια μονιμη κατασταση εχω αρχισει να ανησυχω μηπως συμβαινει κατι παθολογικο κ λανθασμενα το αποδιδω στο αγχος. Εχει συμβει σε κανεναν να εχει δυσπνοια τοσους μηνες λογω αχγους?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by katerinoula View Post
    Γεια σας κ χρονια πολλα. Εδω κ 5 μηνες εχω μονιμη δυσπνοια η οποια ξεκινησε μετα απο ενα ξαφνικο βραχνιασμα, σχεδον αφωνια, που ειχα για 3 μερες. Γενικα η περιοδοςαυτη ειναιμε πολυ αγχος κ στεναχωρια κ το αποδιδω εκει. Ομως επειδη ειναι μια μονιμη κατασταση εχω αρχισει να ανησυχω μηπως συμβαινει κατι παθολογικο κ λανθασμενα το αποδιδω στο αγχος. Εχει συμβει σε κανεναν να εχει δυσπνοια τοσους μηνες λογω αχγους?
    Γεια σου και χρόνια πολλά Κατερίνα θα σου προτείνω το αυτονόητο..γιατί δε πας σ΄ένα παθολόγο;;; Μπορεί να μην έχεις τίποτα ή μπορεί ν α είναι κάτι απλό και να μειωθεί και το άγχος σου..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Η δυσπνοια μπορει να ειναι απο το αγχος-στεναχωρια, υπερβολικό κάπνισμα, αλλεργία λόγω της αφρικανικής σκόνης κ της γύρης, το βραχνιασμα ενα απλο κρυωμα, λαρυγγιτιδα, φαρυγγιτιδα, αμυγδαλιτιδα η παλι κατι αλλεργικο,κλπ.
    Αλλα πριν αποδωσουμε οποιοδηποτε συμπτωμα σε ψυχολογικα αίτια, απορριπτουμε τα παθολογικά αίτια...
    Οπότε επισκέψου έναν παθολόγο για αρχή, κάνε ότι σου πει ότι είναι απαραίτητο, και αν δεν διαγνώσει απολύτως τίποτα, ασχολήσου με το άγχος σου κ το πώς μπορείς να το διαχειριστείς καλύτερα !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Μαλλον ειναι ψυχολογικο παρακολουθησε το μαζι με παθολογο κ πραττεις αναλογα,ετσι κ ανεβει η διαθεση σου κ παψεις να εχεις δυσπνοια τοτε οντως ειναι,ειναι κ ανοιξη κ παρουσιαζνται τετοιες αλλεργιες δεν νομιζω πρεπει να στρεσαρεσαι για αυτο,Η ξαδερφη μου εχει βηχα εδω κ κατι μηνες κ δεν νομιζουμε οτι ειναι κατι,Καλο ειναι να επισκςφτεις παθολογο για προληπτικους λογους καθαρα

Similar Threads

  1. δυσπνοια!!
    By Billaros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 22-05-2012, 08:19
  2. Δύσπνοια
    By anikiti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 19-03-2012, 11:26
  3. Δυσφορία ή δύσπνοια....
    By flower in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 29-02-2012, 11:58
  4. δυσπνοια.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-09-2011, 01:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •