Φόβος Ομοφυλοφιλίας, συναισθηματικό κενό, πορνό και γω δε ξέρω τι άλλο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 94
  1. #1

    Φόβος Ομοφυλοφιλίας, συναισθηματικό κενό, πορνό και γω δε ξέρω τι άλλο..

    Καλησπέρα σε όλους και όλες. Είχα δημιουργήσει και παλαιότερα ένα παρόμοιο thread αλλα τον τελευταίο καιρό έχει έρθει πάλι ψιλοδυναμικά. Φοβάμαι οτι είμαι ομοφυλόφιλος. Από τότε που ξεκίνησε όλο αυτό μου έρχονται εικόνες στο μυαλό και παρορμήσεις (που δεν είμαι σίγουρος αν είναι παρορμήσεις δηλαδη). Έχω χάσει σχεδόν κάθε ερώτική διάθεση και βρίσκομαι σε ένα καθεστώς αυτοπαρακολούθησης των κινήσεων, σκέψεων, συναισθημάτων (τον λίγων που έχω) και γενικότερα του είναι μου ολόκληρου. Μεγάλο κομμάτι της αυτοπαρακολούθησης αυτής συγκεντρώνεται γύρω από το πέος μου. Γενικότερα είχα πάντα μια ροπή προς τον αρνητισμό. Αλλά πλέον έχω την αίσθηση οτι δεν μπορώ να ξεφύγω. Πάντα συμπαθούσα οτιδήποτε αντισυμβατικό είναι η αλήθεια και η ομοφυλοφιλία ως "μη συνηθισμένη" σεξουαλική πρακτική είχε την συμπάθεια μου και την περιέργεια μου(περιέργεια από άποψη κατανόησης παρά εφαρμογής, αν και μικρός μια φορά με έναν φίλο μου προσπιούμασταν την ερωτική πράξη, και μια άλλη φορά που κοιμόμουν με τον μικρό μου ξάδελφο και ήμουν πολύ ερεθισμένος δεν θυμάμαι γιατί ήθελα να τον.... :) δεν ξέρω αν σημαίνουν κάτι όλα αυτά αλλά ήθελα να τα πω). Είμαι 23 ετών και παρθένος (όχι στο ζώδιο!) και από οτι έχω καταλάβει έχω αναπτύξει μια φοβία γύρω από το σεξ. Τα κορίτσια ξεκίνησα να τα παρατηρώ από την πέμπτη δημοτικού νομίζω, και θεωρώ οτι έχω υπάρξει ερωτευμένος ή τουλάχιστόν ενθουσιασμενος με μερικά από αυτά. Οι φαντασιώσεις κατα την εφηβεία πολλές, ο αυνανισμός πολύς και πραγματικά δεν θυμάμαι να είχα αυνανιστεί ποτέ με ομοφυλόφιλή φαντασίωση. Γενικότερα σχεδόν όλα τα κορίτσια μου αρέσανε εμφανισιακά αλλά είχα αυστηρα κριτήρια χαρακτήρα. Προτιμούσα και προτιμώ τις μεγαλύτερες. Εδώ να σημειώσω πως πολλές φορές βρισκόμουν σε παρέες κατα κόρον γυναικέιες κατί το οποίο με έκανε να σκεφτόμουν οτι μπορεί κάποιος να σκεφτόταν για μένα οτι είμαι ομοφυλόφιλος αλλα τίποτα πέρα από αυτο. Ο ρομαντισμός μου άφθονος. Πολύ ρομαντισμός όμως. Και ντροπαλοσύνη. Ελπίζω κάποια στιγμή να επανέλθει δυναμικά! Ως αναφορά το πορνό τώρα, άφθονο και αυτό και θεωρώ ότι έχει παίξει και αυτό το ρόλο του σε αυτό που συμβαίνει σε μένα. Ομοφυλόφιλο πορνό είχα δει και παλαιότερα και απλά το έκλεισα γιατί δεν ψηνόμουν να δω άλλο και γιατί ένιωσα μια κάποια αηδία. Τώρα είναι αλλιώς Καταρχάς ερεθίζομαι γενικότερα πιο δύσκόλα με πορνό ή χωρίς, αρκετές φορές παρεμβαίνουν ενοχλητικές εικόνες και υπάρχουν φορές που νιώθω τον εαυτό μου να με πιέζει να δω gay πορνό και να αυνανιστώ με αυτό. Έχω ολοκληρώσει δεν το κρύβω αλλά μετά από πολλή προσπάθεια και με στεναχώρια. πραγματικά με πίεσα να τελιώσω. Προτιμώ το straight πορνό αλλα να πω εδώ οτι παρατηρω το πέος εκτος από την πορνοσταρ. νιώθω οτι ταυτίζομαι με αυτό, οτι είμαι αυτό ή αυτός (ο παρτενέρ) και το προτιμώ ο εμφανιζόμενος να έχει προσόντα. Θεωρώ πως σε γενικές γραμμές έχω αναπτύξει εθισμό στο πορνό. Όταν με πιάνει το βαρύ ταράκούλο νιώθω πως είμαι ομοφυλόφιλος νομοτελιακά και πως πέφτει ένα βάρος πάνω μου το οποίο πρέπει να το αποδεχτώ και να το σηκώσω, προσπαθω να είμαι ήρεμος αλλα η αλήθεια είναι οτι είμαι βαριά θλιμμενος και τρομαγμένος, όταν ηρεμώ κάπως και κανω ρομαντικές σκέψεις κλπ, η διάθεση να χαζευω γυναίκες έρχεται και νιώθω χαρά και ηρεμία. Μερικές φορές μπορώ να αντιληφθω οτι όλο αυτό είναι απλά ένα σκάλωμα γιατί νομίζω πως όντως έχει τα χαρακτηριστικά εμμόνης αλλά δεν είναι πάντα εύκολο. Και μπορεί να έχω γράψει με ψυχρό τρόπο αλλά το έκανα για να μπορέσω να παραθέσω αυτό που βιώνω όσο πιο καλά μπορώ και να πάρω όσο πιο αντικειμένικες απαντήσεις γίνεται. Θελώ πολύ η ζωή μου να σταματήσει να είναι δυσλειτουργική και να είμαι κουρασμένος και άπραγος σχεδόν όλη μέρα.

  2. #2
    Εγώ πάντως στα 23 , μια χαρά σε βρίσκω, απόλυτα υγιή. Την ταυτότητά σου θα την αποκτήσεις μέσα από τις εμπειρίες σου. Μην επιτρέψεις σε κανέναν να σε κάνει να νιώσεις κατώτερα για όσα αισθάνεσαι, κι ότι χρειάζεσαι ψυχίατρο. Η απραγία θα λήξει , σύντομα. Οποια ταυτότητα κι αν πάρεις θα είναι η καλύτερη γιατί την επέλεξες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    ????????????? φοβάμαι ότι είμαι ομοφυλόφιλος. ???????????????? ότι και αν είσαι ...να σε κάνει ευτυχισμένο ... Δεν υπάρχει ομοφυλόφιλος ή ετεροφυλόφιλος. Υπάρχουν μόνο ομοφυλόφιλες και ετεροφυλόφιλες πράξεις. Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι ένα μείγμα ορμών και όχι πρακτικών εφαρμογών....
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  4. #4
    Σε ευχαριστώ αλλα αυτή η απραγεια και ο φόβος και η θλίψη κόντευουν 2 χρόνια.. Εν μέρει ναι διαμορφώνεται από τις εμπειρίες αλλά η ρίζα είναι μέσα μας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    αδερφε αμα βλεπεισ τσοντεσ κ νομιζεισ οτι εισαι ο παρτενερ κ την κανεισ εσυ τη δουλεια ειναι φυσιολογικο
    αντρασ εισαι απλα οχι 100% εχεισ μια ψιλη κλιση η οποια μολισ γαμησεισ θα φυγει μην αγχωνεσαι γι αυτο υπαρχουν οι πουτανεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    elis δεν είναι η καλύτερη συμβουλή που έδωσες σε ένα παιδί 23 ετών οι πουτάνες.

  7. #7
    ελις να υποθέσω άντρας; ευχαριστώ φίλε. καλά το 100% είναι σχετικό και από την εφήβεια ακόμα είχα δεχτεί οτι χεδόν κάνεις δεν είναι 100% ετεροφυλόφιλος κατί το οποίο όμως δεν μου δημιούργησε το ταράκουλο αυτό. Όσο για τις πόρνες το χωσκεφτει πολλές φόρες αλλά διαφωνώ σε μεγάλο βαθμό ηθικά. Δεν το αποκλείω βέβαια

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αυτος που εβγαλε το πουστομετρο και το στρεητομετρο πως ειναι σιγουρος οτι ανηκει 100% μονο στο ενα απο τα δυο ?
    οντοπικ κι εγω βλεπω τσοντες με τρανς, πιστευω τζαμπα αγχωνεσαι. αν εκει εξω σου τη πεσει γκομενα μουναρα και πεις οχι, τοτε μονο να ανησυχεις

  9. #9
    Παιδιά ευχαριστώ. Σήμερα νιώθω αρκετά καλύτερα και ελπίζω να μην είναι παροδικό (αν και αμφιβάλλω). Όποιος θέλει να προσθέσει οτιδήποτε ας το κάνει

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    σημασια φιλε εχει να γινεται το σεξακι. το να καθεσαι και να σκεφτεσαι μην εισαι το ενα ή το αλλο ή και τα δυο μαζι, ειναι ανουσιο, ζημια στον εαυτο σου κανεις.

  11. #11
    καλησπέρα
    μην ανησυχεις πρωσοπικά εγώ δεν νομίζω να είσαι gay
    εχεις σκευτει ποτε τον εαυτο σου να κανεις πχ σχεση με καποιον αντρα ? η εχεις σκευτει ποτε να φιλησεις στο στομα καποιον αντρα ? η γενικα σκευταισε συνεχεια τους αντρες ?
    η μηπως πχ οταν περπατας στον δρομο εξω σκευτεσε τις γυναικες ?
    :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    115
    λειτουργησε οπως σου αρεσει φιλε,χωρις τυψεις και μαλακιες..οπως σου βγαινει εσενα καλυτερα.και να ξερεις οτι οσα λες οτι σκεφτεσαι κτλπ,τα χουνε σκεφτει και αλλοι χιλιαδες ανθρωποι αντρες και γυναικες απλα δεν τα χουν εκμυστηρευτει.ο ελις σου πε κατι,λιγο χοντροκομμενα,αλλα για μενα ειναι σωστο.πηγαινε σε ενα στουντιακι να περασεις καλα και κανε οτι σου αρεσει.εμενα για μπαισεξουαλ μου κανεις παντως με οσα λες.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Στεκομαι μονο στο γεγονος οτι οταν ησουν μικρος λες πως ειχες μια μικρη περιπετεια με εναν φιλο σου, Φανταζομαι με το μικρο μου μυαλο οτι ο φιλος σου ηταν γκει, σε πλησιασε και εσυ που εισαι ανθρωπος που δελεαζεσαι ευκολα με το απαγορευμενο ενεδωσες. Για αυτο ενιωσες ερεθισμο και με τον ξαδελφο, Ηξερες οτι και αυτο απαγορευεται...Κατ επεκταση σε εξιταρει μια γυναικα οπως λες μεγαλυτερη που απο οτι συμπεραινω αν θα ηταν και παντρεμενη ακομη καλυτερα!!Οι εκδιδομενες δεν σε ενδιαφερουν για τον απλουστατο λογο οτι ειναι κατι αποδεκτο απο τους αλλους.
    Για εμενα δες πως εφτασες στο σημειο να εξιταρεις με το απαγορευμενο και αν ειναι αυτο που σου ταιριαζει τελικα. Μπορει να μην ειναι συνειδητη επιλογη το οτι επιθυμεις, μπορει να ειναι μια αντιδραση υποσυνειδητη απο καποια εντονα ΜΗ ή ΠΡΕΠΕΙ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Γνώμη μου είναι ότι η αποχή από τη σεξουαλική πράξη σε κάνει να αμφιβάλεις σχεδόν πάντα για τη σεξουαλικότητα σου.
    Πιστεύω όσοι άργησαν να κάνουν σεξ και γενικά να είναι ενεργοί σεξουαλικά πάντα σκέφτονται σε μικρό ή μεγάλο βαθμό αν είναι ομοφυλόφιλοι. Όταν όμως γίνεις ενεργός και κάνεις την πράξη αρκετές φορές (>10) θα καταλάβεις κατευθείαν τη σεξουαλική σου ταυτότητα και τι σου αρέσει.
    Αν πάλι έχεις αμφιβολίες και τότε να αρχίζεις να πιστεύεις ότι δεν είναι εικασίες αλλά έχουν βάση οι υποψίες σου.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλε μου κ οσο μπορεις μην παρασυρεσαι απο τετοια θεαματα επειδη κ η ομοφυλοφιλια μια ιδεα ειναι,Ουστιαστικα κανεις δεν ειναι ομοφυλοφιλος αν δεν παρασυρθει απο ακαταλληλες παρεες κ θεαματα,Προφανως δεν εχεις αποδεκτει ακομα τον εαυτο σου κ πρεπει να αποκτησεις περισσοτερη αυτογνωσια για το ποιος εισαι κ το φυλο σου,Οταν επισης ειναι στην ζωη σου η καταλληλη γυναικα ευελπιστω οτι θα σου περασουνε ολα

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ο ενας φοβος πανω στον αλλο..
    By marios92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 24-04-2013, 00:34
  2. Βοηθεια!!!Αυνανιζομαι με gay,τρανσεξουαλ πορνο!Ειμαι γκει???Εθισμενος με το πορνο??
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 04-03-2013, 11:05
  3. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΩ...................................
    By red in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 18-10-2011, 17:54
  4. φοβος δεσμευσης η κατι αλλο
    By val2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 20-09-2011, 18:20
  5. ΦΟΒΟΣ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑΣ
    By καλλιοπιτσα in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2010, 15:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •