Νέος στον χώρο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    δεν κανω κατι ιδιαιτερο! προσπαθω να ελεγχω το αγχος μου να μην σκεφτομαι κατι που να με βλαπτει.
    δεν παω σε ψυχολογο γιατι δεν τους εμπιστευομαι και για μενα δεν εχει νοημα να πηγαινω! επαιρνα για ενα χρονο σεροπραμ με βοηθησαν για ενα χρονο
    αλλα τα σταματησα γιατι δεν ηθελα να εξαρτωμαι απο αυτα!
    Απλα προσπαθω να το παλευω κι οσο αντεξω!!!
    πολύ σωστή λογική μπράβο...
    πολλοί δεν μπορούν έτσι!

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχω ακουσει κι αλλες τετοιες εμπειριες για μια ψυχολογο απο υποψηφιους πελατες της και με ακριβως τα ιδια λογια και για τα τικ και για την εντυπωση ατομου διαταραγμενου.
    η αληθεια ειναι οτι δεν γινεται κανενας ελεγχος στον χωρο για την καταλληλοτητα και την υγεια του καθενα.
    αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν και καλοι.
    το καλυτερο ειναι να πας σε καποιον συστημενο και να νοιωσεις και καλα μαζι του. δεν σημαινει το οτι ταιριαξε σε καποιον αλλο, θα ταιριζει και σε σενα, ειναι μια καλη ενδειξη ομως .
    για εναν καλο ψυχιατρο δεν θα δωσεις παρα πολλα, γιατι δεν χρειαζεται να τον επισκεπτεσαι συχνα για να σου δωσει αγωγη και να την παρακολουθει. αν αποφασισεις να κανεις και ψυχοθεραπεια παραλληλα, ψαξου και σε κεντρα ψυχικης υγειας που ειναι δωρεαν, αν και δεν ξερω ποσο καλη δουλεια κανουν.

    οι μπαφοι ειναι η χειροτερη ιδεα που μπορουσες να εχεις αν υποπτευεσαι ψυχωση. ειναι γνωστο οτι πυροδοτουν ψυχωσεις οταν υπαρχει καταλληλο εδαφος.
    ΜΠα μην το λες σήμερα θεωρώ πως είμαι πολύ καλυτερα, όχι καλά απλα καλυτερα, σίγουρα δεν είναι η εδεδειγμανη λύση αλλά με χαλάρωσε αρκετα

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by alex12 View Post
    ΜΠα μην το λες σήμερα θεωρώ πως είμαι πολύ καλυτερα, όχι καλά απλα καλυτερα, σίγουρα δεν είναι η εδεδειγμανη λύση αλλά με χαλάρωσε αρκετα
    προσωρινά καλύτερα.
    αυτό σε κάνει να νιώθεις καλύτερα; το προσωρινά;

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    15
    Εντάξει δεν είναι ακριβως προσωρινα , για παράδειγμα παλι έγινα σήμερα. Απλα δεν μπορω να γίνομαι κάθε μέρα, απλα τώρα δεν με απασχολεί θέλω απλα να ηρεμήσει το κεφάλι, να μην νιώθω τίποτα, απλα τίποτα...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by κοπέλα93 View Post
    πολύ σωστή λογική μπράβο...
    πολλοί δεν μπορούν έτσι!
    ευχαριστω!!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by alex12 View Post
    ΜΠα μην το λες σήμερα θεωρώ πως είμαι πολύ καλυτερα, όχι καλά απλα καλυτερα, σίγουρα δεν είναι η εδεδειγμανη λύση αλλά με χαλάρωσε αρκετα
    το προβλημα σου ειναι η χαλαρωση ή η διπολικη διαταραχη?
    αν ειναι η διπολικη οπως μας ειπες, να εισαι βεβαιος οτι δεν θεραπευεται με μπαφους.
    μπορει ομως να ξεκινησε απο αυτους..

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    15
    Σίγουρα δεν ξεκίνησε απο αυτό, γιατι απλα την διπολική την έχω χρόνια. Σίγουρα δεν θεραπεύεται ίσως γίνετε και χειροτερα, απλα είναι το μονο που μπορω να κάνω τώρα για να ηρεμησω λίγο, μέχρι να κάνω κάτι για αυτό...

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by alex12 View Post
    Σίγουρα δεν ξεκίνησε απο αυτό, γιατι απλα την διπολική την έχω χρόνια. Σίγουρα δεν θεραπεύεται ίσως γίνετε και χειροτερα, απλα είναι το μονο που μπορω να κάνω τώρα για να ηρεμησω λίγο, μέχρι να κάνω κάτι για αυτό...
    θα χειροτερέψει αν συνεχίσεις να το κάνεις,και όταν θα έρθει η στιγμή που θα αποφασίσεις να κάνεις κάτι για να το σώσεις,
    το πρόβλημα θα είναι μεγαλύτερο λόγω του μπάφου.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    βγαλατε κι την διαγνωση για το πρόβλημα, βγαλατε κι την θεραπεια, βγαλατε κι την αιτια !¨)¨), Ημαρτον!!! ,
    ο κάθε ανθρωπος εχει μια κι μοναδικη προσωπικοτητα! οι γιατροι, η οι θεραπευτες μετα από αρκετη κουβεντα, από παρατηρηση του ατομου δλδη βλεπουν κι ακουνε για να βγαλουν διαγνωση! εμεις εδώ, απλα διαβαζουμε!! ουτε ακουμε, ουτε βλέπουμε!! πρεπει λοιπον να προσεχουμε λιγάκι !!
    ο.κ. μπορει το συγκεκριμεο παιδι να θελει, κι να συμφωνει με οσα λετε, αλλα υπαρχουν κι πολλοι αλλοι που μπαινουν κι βλεπουν εδώ μεσα τι γραφετε!! βλεπουν μια ολοιδια περιπτοση με την δικια τους κι ισως επιρεαστουν από τις "θεραπείες" καποιον "κοπελιων" κι από καποιες κυριες!! ,, αν δε κανω λαθος το φορουμ λεει να ειμαστε καπως προσεχτικοι στις προτροπες μας για ψυχικες ασθενειες!!
    να μου πεις, κι εγω ,, μικρος ηθελα να γινω αεροπορος!! δεν θα παω όμως στο πηλοτιριο καποιου αροπλανου κι να τους πω πως να το "οδηγισουν"¨)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    βγαλατε κι την διαγνωση για το πρόβλημα, βγαλατε κι την θεραπεια, βγαλατε κι την αιτια !¨)¨), Ημαρτον!!! ,
    ο κάθε ανθρωπος εχει μια κι μοναδικη προσωπικοτητα! οι γιατροι, η οι θεραπευτες μετα από αρκετη κουβεντα, από παρατηρηση του ατομου δλδη βλεπουν κι ακουνε για να βγαλουν διαγνωση! εμεις εδώ, απλα διαβαζουμε!! ουτε ακουμε, ουτε βλέπουμε!! πρεπει λοιπον να προσεχουμε λιγάκι !!
    ο.κ. μπορει το συγκεκριμεο παιδι να θελει, κι να συμφωνει με οσα λετε, αλλα υπαρχουν κι πολλοι αλλοι που μπαινουν κι βλεπουν εδώ μεσα τι γραφετε!! βλεπουν μια ολοιδια περιπτοση με την δικια τους κι ισως επιρεαστουν από τις "θεραπείες" καποιον "κοπελιων" κι από καποιες κυριες!! ,, αν δε κανω λαθος το φορουμ λεει να ειμαστε καπως προσεχτικοι στις προτροπες μας για ψυχικες ασθενειες!!
    να μου πεις, κι εγω ,, μικρος ηθελα να γινω αεροπορος!! δεν θα παω όμως στο πηλοτιριο καποιου αροπλανου κι να τους πω πως να το "οδηγισουν"¨)

    μπηχτήήήή????
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    όχι καλε, κουβεντα κανουμε¨), μια γνωμη εγραψα¨)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    όχι καλε, κουβεντα κανουμε¨), μια γνωμη εγραψα¨)
    νταξει καλε για μενα εγω εγραψα και δεν προτεινα σε κανεναν τιποτα να εξηγουμαι!!!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    νταξει καλε για μενα εγω εγραψα και δεν προτεινα σε κανεναν τιποτα να εξηγουμαι!!!
    μα κι φυσικα δεν αναφερθηκα σε εσενα!¨), εξαλου είναι γνωστοι οι "ειδικοι" εδώ, στον χωρο!!¨)¨), σορρυ κιολας , δεν ηθελα να προσβαλω κατι καλε")

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    15
    Παιδιά κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη, σίγουρα μπορεί να μην είναι η ενδεδειγμένη αλλά αποτελεί μια προσπάθεια... Δεν ξέρω πραγματικά τι έχω μέσα στο κεφάλι μου, δεν θέλω ούτε να μάθω, απλά θέλω να μην σκέφτομαι και να μπορώ να τα γράψω όλα στα @@ μου, η τουλάχιστον τα ασήμαντα, τα καθημερινά που αντιμετωπίζουν όλοι οι φυσιολογικοί άνθρωποι...

    Ακόμα και στην περίοδο της μανίας (αν έχω διπολική) είμαι και εκεί ότι να ναι, τελειομανία στο φουλ, να μην μπορώ να ικανοποιηθώ με τίποτα...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    μα κι φυσικα δεν αναφερθηκα σε εσενα!¨), εξαλου είναι γνωστοι οι "ειδικοι" εδώ, στον χωρο!!¨)¨), σορρυ κιολας , δεν ηθελα να προσβαλω κατι καλε")
    μαλιστα καλεε ¨)¨)!!!!!!!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΝΕΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΝΕΟΣ ΕΑΥΤΟΣ ΣΤΑ 26...
    By stefanos14587 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 28-07-2013, 21:33
  2. Replies: 14
    Last Post: 30-11-2011, 23:14
  3. προβληματα στον χωρο εργασιας...
    By nama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2010, 12:13
  4. Ο νεος μου αρωτας
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 22-11-2009, 21:42
  5. o νέος μου έρωτας
    By liberchild in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 30-09-2007, 04:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •