Νέος στον χώρο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by alex12 View Post
    Παιδιά κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη, σίγουρα μπορεί να μην είναι η ενδεδειγμένη αλλά αποτελεί μια προσπάθεια... Δεν ξέρω πραγματικά τι έχω μέσα στο κεφάλι μου, δεν θέλω ούτε να μάθω, απλά θέλω να μην σκέφτομαι και να μπορώ να τα γράψω όλα στα @@ μου, η τουλάχιστον τα ασήμαντα, τα καθημερινά που αντιμετωπίζουν όλοι οι φυσιολογικοί άνθρωποι...

    Ακόμα και στην περίοδο της μανίας (αν έχω διπολική) είμαι και εκεί ότι να ναι, τελειομανία στο φουλ, να μην μπορώ να ικανοποιηθώ με τίποτα...
    μην σκεφτεσαι τιποτα μην πιεζεσαι για τιποτα! παρε απλα το χρονο σου, ολα ειναι στο μυαλο μερα με τη μερα αυτο καταλαβαινω κι εγω! ο καθενας εχει τους ρυθμους του κανε οτι θες με τους δικους σου ρυθμους κανε οτι μπορεις, οπως μπορεις, κι οσο μπορεις.
    Εχω κι εγω την ενσταση μου ως προς το μπαφο δεν εχω καπνισει ποτε μου ουτε καν τσιγαρο και γι αυτο νιωθω υπερηφανη για τον εαυτο μου, για αλλα πραγματα δεν ειμαι αλλα για το οτι ειμαι μη καπνιστρια ειμαι.
    Δωσε χρονο στον εαυτο σου απλα, μην σκεφτεσαι πολυ τι εχεις αλλα σκεψου τι να κανεις για να αντιμετωπισεις αυτο το πραγμα. Καλη πρωτομαγια ευχομαι!!!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    15
    Το μόνο που δεν αντέχω με τίποτα είναι όταν βρίσκομαι στο ζενίθ της κατάληψης... όλες αυτές οι φοβίες που μου βγάζει (ιατρικής φύσεως), πραγματικά είναι το μόνο που δεν αντέχω... Αν γνωρίζει κάποιος κάποιον καλό ψυχίατρο στην Πάτρα ας το προτύνει με pm... δν μπορώ να ξαναρχίσω να παίρνω σβάρνα τους γιατρούς και να αποφεύγω το πραγματικό πρόβλημα, δν έχω και την οικονομική δυνατότητα πλέον...

    Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα πραγματικά...

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    15
    Τελικά δν έπεσα έξω, σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις του ψυχιάτρου (δύο συνεδρίες), διαπίστωσε (αν και χρειάζεται και άλλο χρόνο μου είπε) καραμπινάτη διπολική διαταραχή (έδωσε μια περίεργη ονομασία που δν την θυμάμαι τώρα), ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή και κρίσεις πανικού... Επιμένει πως πρέπει να ξεκινήσω άμεσα φαρμακευτική αγωγή γιατί διακρίνει σημεία ψύχωσης...

    Πραγματικά με φόβισε όλο αυτό και σκέφτομαι να μν ξαναπάω...

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    16
    Καλησπερα. Ειχα και εγω τα ιδια συμπτωματα με σενα. Καταθλιψη κλπ και πήγα σε γιατρό. Εδω και 5 μηνες ειμαι σε φαρμακευτική αγωγή και νιώθω καλύτερα. Κανω ξανα πραγματα που μου αρέσουν. Αν δεν εχεις αρχισει ακομα την φαρμακευτικη αγωγή, θα σε βοηθήσει.
    Last edited by vasia05; 29-07-2016 at 15:36.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. ΝΕΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΝΕΟΣ ΕΑΥΤΟΣ ΣΤΑ 26...
    By stefanos14587 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 28-07-2013, 21:33
  2. Replies: 14
    Last Post: 30-11-2011, 23:14
  3. προβληματα στον χωρο εργασιας...
    By nama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2010, 12:13
  4. Ο νεος μου αρωτας
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 22-11-2009, 21:42
  5. o νέος μου έρωτας
    By liberchild in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 30-09-2007, 04:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •