ΕΠΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΥΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΒΙΑΣ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    7

    ΕΠΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΥΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΒΙΑΣ.

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΕΛΗΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΗ ΔΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.ΣΤΑ 26 ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΟΥΝ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΚΗΝΙΚΑ ΣΕ ΤΡΙΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΙΓΜΑΤΙΣΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΗ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΙΔΑΝΙΚΑ.ΗΜΟΥΝ ΑΠΛΑ ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.ΕΙΧΑ ΒΓΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΣΤΑΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΕΔΕΙΧΝΕ ΠΕΡΙΣΙΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΕ ΟΛΑ,ΗΞΕΡΕ ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΟΗΤΕΥΣΙΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΠΝΕΕΙ ΘΑΥΜΑΣΜΟ..ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΓΩ ΝΟΜΙΖΑΜΕ ΟΤΙ ΠΕΤΥΧΑ ΚΕΛΕΠΟΥΡΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΚΡΕΣ ΑΝΑΛΑΜΠΕΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ.ΜΟΥ ΠΡΕΤΕΙΝΕ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΑΡΝΙΟΜΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΝΩΡΙΣ,ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΘΕΩΡΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΝΑΞΙΟ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕ ΤΑ ΛΕΣ ΕΥΚΟΛΑ...ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΗΚΕ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ..ΥΠΟΣΧΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΕ ΟΤΙ ΒΡΗΚΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ..ΣΧΕΣΗ ΣΟΒΑΡΗ ΣΤΑ 32 ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ..ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕ ΤΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕ ΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ..ΜΟΥ ΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΘΑ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ..ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΒΑΣΗ..ΔΕ ΜΕ ΖΗΛΕΥΕ...ΚΑΙ ΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΠΟΡΩ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΕΠΙΝΕ ΤΣΙΓΑΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΘΥΜΩΝΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΗΡΕΜΟΥΣΕ...ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΛΟΓΩ ΜΗ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΘΥΜΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΜΕΙΩΝΕΙ...ΥΣΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕ ΒΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ,ΝΑ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΑ,ΝΑ ΜΕ ΤΡΑΒΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,ΝΑ ΜΕ ΑΠΕΙΛΕΙ ΟΤΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΚΟΤΩΘΟΥΜΕ,ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΗΓΕΣ ΚΟΝΤΡΑ.ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΔΕΙΧΝΕ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΝΕ Η ΠΟΡΤΑ ΑΛΛΑΖΕ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΧΑΛΙΟΤΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΙ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΠΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΟΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ..ΚΑΙ ΚΑΝ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΕΙΧΕ ΣΥΡΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ..ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΑ..ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΠΙΑΝΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ.ΓΥΡΙΖΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΟΛΩΝΕ ΑΣΧΗΜΑ.ΔΕ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΛΑ..ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΗΡΕΜΟΥΣΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΒΑΖΕ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΕΙΡΝΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ...ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΖΕΨΑ ΝΑ ΦΥΓΩ,ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΛΥΓΙΖΕ.ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΩ..ΟΦΕΙΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΩ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΒΟΗΘΕΙΑ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ..ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΑΛΕΥΑ ΕΝ ΤΕΛΕΙ...ΔΕ ΜΙΛΟΥΣΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ...ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΑ,ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΔΕΙΛΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΑΜΕ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ..Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ''ΑΜΑ ΠΑΩ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ?ΟΤΙ ΚΑΚΟΠΟΙΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ?ΣΕ ΕΧΩ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΕΓΩ?ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 3ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΠΑΦΗ..ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΜΙΣΕΙ,ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΠΟΥ ΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΤΑ 2.ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ρεγκινα , να χαιρεσαι που ξεμπλεξες προσπαθησε να μην κανεις βλακειες και ξαναμπλεξεις μαζι του .Τι παει να πει τον αγαπας σαν ανθρωπο ? Ἠ μηπως πιστευεις οτι θα μπορεσεις να γιατρεψεις την πονεμενη του ψυχη και να τον κανεις φυσιολογικο ανθρωπο ?
    Δυστυχως τιποτα δεν μπορει να δικαιολογησει την συμπεριφορα του , ουτε η δυσκολη παιδικη ηλικια. Ουτως ή αλλως καποια στιγμη γινομαστε ενηλικες και μπορουμε να κρινουμε ποιες συμπεριφορες μας ειναι σωστες και ποιες οχι και ειναι στο χερι μας αν θα τις αλλαξουμε ή οχι . Ο πρωην φιλος σου επελεξε να να σε χειραγωγει ,να σε ταπεινωνει και να σε χτυπαει και δεν νιωθει την παραμικρη ενοχη για οτι εκανε . Εσυ απο την αλλη επελεξες να φυγεις και καλα εκανες . Αν γυρισεις πισω θα κανεις το μεγαλυτερο λαθος της ζωης σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Δεν ξέρεις ποτέ που μπορεί να οφείλεται η βίαιη συμπεριφορά ενός άντρα μέσα στις σχέσεις του. Υπάρχουν πολλές πιθανές εκδοχές. Εμένα δεν με ενδιαφέρει γιατί φερόταν έτσι, ούτε γιατί και για πόσο το ανέχτηκες όλο αυτό. Αυτό που έχει σημασία είναι αν σκέφτεσαι να τα ξαναβρείς μαζί του,στο όνομα της αγάπης.... (?????)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εσυ βρε ρεγκινα γιατι τον νευριαζες και του πηγαινες κοντρα του ανθρωπου? αμα ξερεις οτι κατι τον εκνευριζει γιατι να του χτυπας τον καλο? Εκτος αν σε χτυπαγε στα καλα καθουμενα εκει που καθοσαστε, κατι που δε συμπερανα απ τα λεγομενα σου. Επισης μηπως φταιει οτι εχει μεγαλωσει και σε ενα δυσκολο περιβαλλον? Ετσι καταλαβα να εννοηθει απ αυτα που γραφεις. Νομιζω οτι με το συστημα κοντρα στην κοντρα ηταν μαθηματικως βεβαιο να φτασετε εδω.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    7
    ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΦΥΓΑ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ,ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΤΡΕΛΟ ΚΑΙ ΨΥΧΑΚΙΑ.Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΕ ΝΑ ΜΕ ΒΡΙΖΕΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΠΑΡΑΠΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΜΟΚΡΟΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΘΥΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΘΥΜΟΣ?ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ..ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΣΙΣ?ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΑΝΦΕΡΩ ΟΤΙ ΕΠΕΣΕ ΚΑΤΩ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΓΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ..ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ Ν ΓΕΛΑΣΩ Η ΝΑ ΚΛΑΨΩ..ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΜΑΔΕΥΤΕΙ ΝΑ ΤΝ ΔΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΧΤΥΠΑΩ..ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ..ΑΚΟΜΑ ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΩ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΔΥΣΚΟΛΑ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εσυ βρε ρεγκινα γιατι τον νευριαζες και του πηγαινες κοντρα του ανθρωπου? αμα ξερεις οτι κατι τον εκνευριζει γιατι να του χτυπας τον καλο? Εκτος αν σε χτυπαγε στα καλα καθουμενα εκει που καθοσαστε, κατι που δε συμπερανα απ τα λεγομενα σου. Επισης μηπως φταιει οτι εχει μεγαλωσει και σε ενα δυσκολο περιβαλλον? Ετσι καταλαβα να εννοηθει απ αυτα που γραφεις. Νομιζω οτι με το συστημα κοντρα στην κοντρα ηταν μαθηματικως βεβαιο να φτασετε εδω.

    Κερασακι , αφου ετσι και αλλιως ολη μερα καθεσαι και σε ταιζει η μαμακα σου , κανε τον κοπο και διαβασε λιγο τις αιτιες της συντροφικης βιας μπας και παρεις χαμπαρι επιτελους οτι δεν ευθυνεται η συμπεριφορα του θυματος για την συμπεριφορα του δραστη .

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτο που θα σου πω δε θα σου αρεσει αλλα θα το παλεψω..
    ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΜΙΣΕΙ,ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΠΟΥ ΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΤΑ 2.ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ?
    η εικονα που εχεις για τη λεξη αγαπη δεν ειναι σωστη γιατι μαλον την εχεις ταυτισει με αυτον ισως κατι σε εκανε να ταυτισεις την αγαπη με ολα αυτα που ζεις κ απο κει αρχισε το εργο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    να λες παλι καλα που ξεμπλεξες!! πολλα μπορει να ευθυνονται για τη συμπεριφορα του μπορει να ειχε τετοια βιωματα με τους γονεις του π.χ ο πατερας του να χτυπουσε τη μητερα του η να ειχε δεχτει κι αυτος τετοιου ειδους κακοποιηση. το οτι εχει θεματα ειναι το μονο σιγουρο, καλυτερα να μην ξανασχοληθεις μαζι του γιατι θα εχεις πισωγυρισματα. Απο τη στιγμη που χωρισες ουτε καν δεν ηταν καλη ιδεα να τον παρεις τηλεφωνο! Μακρυαααα!!!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Θα πω κι εγω να φροντισεις τις πληγες σου κοριτσακι μου..Δεν πρεπει να αφησεις ενοχες κ τετοιου ειδους σκεψεις να σε παρασυρουν.Δυστυχως δεν μπορεις να τον βοηθησεις κανοντας τον σακο του μποξ και ταυτοχρονα δεν βοηθας εσενα και αυτους που σε αγαπουν.
    Δεν ειναι αυτο η αγαπη γλυκεια μου,να μην εχεις καμια αμφιβολια.
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    7
    Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ.ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΕΤΑΙ.ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΣ ,ΤΟ ΞΥΛΟ ΗΤΑΝ Η ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ 32 ΧΡΟΝΩΝ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ..ΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟΤΟΥ ΕΧΕΙ ΟΛΟ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΤΟΥ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΤΟΥΛΑΠΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΒΑΛΕ......ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΟΣΟ ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΜΟΥ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΗΚΕ ΟΤΙ ΤΟ ΧΕΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ..ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ Ν ΤΑ ΔΩ,ΛΟΓΩ ΕΡΩΤΑ,ΛΟΓΩ ΑΓΝΟΙΑΣ ΔΕ ΞΕΡΩ...ΜΕ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ,ΜΟΥ ΕΡΙΧΝΕ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΛΟΝΙΣΕ ΠΟΛΥ ΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ..ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΥΠΟ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    278
    ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ!
    ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟς ΨΥΧΙΚΑ ΔΙΑΤΑΡΑΓΜΕΝΟΣ ΜΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.
    ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΚΛΑΕΙ,ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ;
    ΚΑΨΕ ΜΕ ΓΙΑΝΝΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΑΛΛΙΨΕΙΣ ΛΑΔΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ!
    Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΥΤΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ!
    ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΕ ΞΥΛΟ,ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΕ!
    ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ,ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ Η ΟΡΓΗ ΚΑΙ Ο ΘΥΜΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΞΕΛΕΝΓΧΟΣ!
    ΦΥΓΕ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΥΣΟΥΡΙ,ΤΟΣΑ ΑΚΟΥΜΕ!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by regina View Post
    Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ.ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΕΤΑΙ.ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΣ ,ΤΟ ΞΥΛΟ ΗΤΑΝ Η ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ 32 ΧΡΟΝΩΝ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ..ΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟΤΟΥ ΕΧΕΙ ΟΛΟ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΤΟΥ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΤΟΥΛΑΠΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΒΑΛΕ......ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΟΣΟ ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΜΟΥ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΗΚΕ ΟΤΙ ΤΟ ΧΕΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ..ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ Ν ΤΑ ΔΩ,ΛΟΓΩ ΕΡΩΤΑ,ΛΟΓΩ ΑΓΝΟΙΑΣ ΔΕ ΞΕΡΩ...ΜΕ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ,ΜΟΥ ΕΡΙΧΝΕ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΛΟΝΙΣΕ ΠΟΛΥ ΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ..ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΥΠΟ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ?
    Θα αλλαξει μονο αν ο ιδιος λυσει τα δικα του προσωπικα συναισθηματικα του θεμματα που εχουν δημιουργηθει απο το περιβαλλον του. Εσυ δεν μπορεις να τον βοηθησεις μονο ο ιδιος αν κανει κατι. Χτυπαει εκει που τον παιρνει και βγαζει τα απωθημενα του.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    7
    ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ?ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΔΕ ΘΑ ΤΑΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕ?ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΧΕΙ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 30-04-2014 at 01:23.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    7
    ΕΣΥ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ..ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΛΥΤΟ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ..ΣΕ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ....ΑΝ ΕΤΡΩΓΕ ΞΥΛΟ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ ΘΑ ΤΑ ΛΕΓΕΣ ΑΥΤΑ?ΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΣΒΗΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΛΗ?ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ...ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-10-2011, 13:41
  2. ΠΩΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ
    By παναγος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 19-05-2011, 19:17
  3. Επεσα...
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 18-12-2007, 20:34
  4. Καταστάσεις Βίας Στην Οικογένεια
    By anasia in forum Κακοποίηση
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-2006, 22:58
  5. Replies: 0
    Last Post: 24-11-2005, 19:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •