γιατι ρε παιδια ειμαι τοσο χαλια?βοηθηστε με.. - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 19 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 281
  1. #136
    Καλημερα! Το νερο μπηκε στ'αυλακι μπουμ,τελειωσε να το ξερεις γι'αυτο χαλαρωσε τωρα πια! Κι'αυτο που νιωθεις ειναι μαλλον τα λειψανα αυτου που περασες,οποτε μην ανησυχεις. Εγω χθες ημουν καλα,δεν θα πω οτι ημουν τελεια,αλλα τουλαχιστον καλυτερα. Δλδ θελω να πω απο καθλιπτικα συναισθηματα και αγχος σχετικα ο.κ,αλλα η αποπροσωποποιηση,παρ'οτι ηταν μειωμενη,ηταν παρουσα! Καπως παρομοια ειναι και η σημερινη ημερα. Να δουμε πως θα κυλισει! Σημερα θα βρεθουμε και με τον ντοκ,οποτε να δουμε τι θα ακουσουμε κι'απο κει. Ενα παραξενο συναισθημα παντως με διακατεχει. Ενω νιωθω οτι μαλλον ειμαι σε καλο δρομο,ενδομυχα εχω αγωνια και καποιο ειδος μικρης ταραχης ακομη. Αυτη η αποπροσωποποιηση με εχει κανει να νιωθω φοβισμενος..Ας ελπισουμε να εχει αισιο τελος και αυτη η περιπετεια! Η Μαρινα ομως τι κανει; Ειναι αρκετα στρεσαρισμενη και πρεπει καπως να ηρεμησει το κοριτσι.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ειμαστε στα ιδια επιπεδα περιπου στελιο.ετσι νιωθω κ γω.ειμαστε σε καλο δρομο ρε παιδι!!
    χαιρομαι που εισαι πιο ηρεμος.θα δεις οπως περναει ο καιρος το λαντοζ θα σου αφαιρεσει το στρες.εγω μετα τις 30 μερες ως δια μαγειας ξυπνησα χωρις τρεμουλα κ πανικο.
    κ τωρα κοιμαμαι κ σαν το βοδι.θα δεις.με το εντερο καλα?το συνηθισες?
    ευχομαι να γινουμε αστερια!!!η αποπροσωποποιηση αργει να φυγει λιγο κ γω την εχω σημερα ..θα φυγει κ αυτη.εχθες δεν την ειχα καθολου.τ ωραια που ηταν!μαγικα θα ελεγα..χαχαχα

  3. #138
    Χαιρομαι,χαιρομαι,χαιρομαι ,που εισαι καλα! Να προσεχεις τον εαυτο σου απο δω και περα,ωστε να αποφυγεις τις υποτροπες. Στο χερι σου ειναι. Και δυνατη εισαι και εξυπνη εισαι,μπορεις νομιζω,στο εξης και με την πειρα σου να διαχειριστεις τα πραγματα,ωστε να λειτουργεις απολυτως ηρεμα και νηφαλια. Εγω με το εντερο καλα ειμαι,το λαντοζ το παιρνω μισο,μερα παρα μερα,ισως το κανω ενα μερα, παρα μερα.Αλλωστε αυτο το σχημα με βοηθησε την τελευταια φορα.Θα δω τι θα μου πει σημερα ο ντοκ.Εκτος αν δοκιμασει καποιο αλλο φαρμακο δεν ξερω. Παντως αυτες οι περιπετειες ειναι μεγαλο σχολειο,δεν ξερω αν συμφωνεις;

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κοιτα..δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα δεν ειμαι κ τελεια ! το θεμα ειναι να μπορω να διαχειριζομαι το στρες μου κ τους φοβους μου.σιγουρα απλα ειμαι πιο ψυχραιμη κ εχουν φυγει τα περισσοτερα συμπτωματα.ομως ακομα νιωθω καπως..καταλαβαινεις..σαν να επιβιωσα απο εναν πολεμο..σαν να μην εχει φυγει ακομα.
    θα ταν κ περιεργο να ημουν κτοσο γρηγορα τελεια.θα ανησυχουσα κ παλι.χεχε.
    μας κανουν πιο δυνατους ολα αυτα αλλα ρε συ φτανει..οκ..τεταρτη φορα το επαθα! δνε θελω αλλο! οι αλλοι γιατι δεν το παθαινουν μου λες?

  5. #140
    Ο.κ παντως αυτο που σου ειπα,οτι το νερο πλεον κυλαει στο αυλακι ισχυει. Απο'κει και περα ενταξει,χρειαζεται τον χρονο του. Αυτο για τον πολεμο μ'αρεσε,πολυ πετυχημενο και εδω που τα λεμε,δεν ειναι κι'αυτη μια μορφη πολεμου; Σε καταλαβαινω γιατι κι'εγω το παθαινω για πεμπτη φορα! Σ'εφαγα στην στροφη μπουμ! Τωρα για τους αλλους τι να πω; Προφανως για τους ιδιους λογους που δεν το παθαιναμε και'μεις,μεχρι την στιγμη που το παθαμε! Νομιζω ομως οτι εμεις δινουμε μεγαλη σημασια σε καταστασεις,οι οποιες απο μονες τους δεν ειναι και τοσο σοβαρες και αξιες,για τοσο μεγαλη στενοχωρια. Εγω ας πουμε ολες τις φορες που το επαθα,ξεκινησε απο στενοχωρια για λογους υγειας,τους οποιους μεγαλοποιω στο μυαλο μου και τους δινω διαστασεις ανυπαρκτες! Μιλαμε για μια μεγαλη βλακεια μου,η οποια με εχει γονατισει να παρει η ευχη!

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Γεια σου Boom!!
    Χαιρομαι που εισαι καλα. Και ηταν κ λογικο να παρει μερες.
    Οσα βιωσες μεχρι να δρασει το φαρμακο τα βιωσα κ εγω.. Και οχι μια κ δυο φορες..
    Σε εμενα αρχισε να δρα μετα απο ενα μηνα.
    Κ ο φοβος ,τρομος που ενιωθα ηταν πολυ δυσαρεστα. Οπως φυσικα κ η ζαλαδα, επισης σαν να νιωθεις κοιμισμενη ολη μερα. Αλλα με ειχε προειδοποιησει ο γιατρος οτι μπορει να παρει μηνα πανω κατω. Κ οι παρενεργειες δεν εκδηλωνονται σε ολους, ειπε.
    Ειμουν καχυποτη boom . Ακομα κ τωρα μετα απο τοσες φορες, πρεπει να παρω ( αντικαταθλιπτικο) ξανα κ ακομα ειμαι καχυποπτη. Κακως βεβαια.
    Απλα κοριτσι μου ξερω τι θα περασω τον επομενο μηνα..
    Παροτι το εχω περασει, σιγουρα δεν θα ειναι κ η καλυτερη περιοδος :-) :-)

  7. #142
    Εσυ currant τι θεμα ειχες;

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by στελιος66 View Post
    Εσυ currant τι θεμα ειχες;
    Γεια σου Στελιο.
    Αρχικα καταθλιψη. Για μερικα χρονια..Κ αργοτερα ΙΔΨ διαγνωστηκε..(σε συνδιασμο με καταθλιψη)
    Αν μπεις στο προφιλ μου θα δεις το θεμα κ τα μνμ που εχω δημοσιευσει :-) :-)

  9. #144
    Καλησπερα. Τα ειδα μετα. Τι να πω κοριτσι μου υπομονη,περασες λουκι μεγαλο απ'οτι διαβασα. Μην στονοχωριεσαι ομως ολα τα καλα μπροστα σου ειναι. Μετα την ανηφορα υπαρχει ισιαδι και αναπαυση,αυτο να το θυμασαι! Μονο μην αποκαρδιωνεσαι και χανεις το κουραγιο σου. Πανω απ'ολα υπαρχει ο Θεος που δεν αφηνει κανενα μονο του,εμεις τον αφηνουμε και αποθετουμε ολες τις ελπιδες μας σε ανθρωπους και μαλιστα σε λαθος ανθρωπους,αυτο ειναι το μεγαλο σφαλμα μας.

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    currant.η φρικη που νιωθεις μεχρι να δρασει το αντικαταλιπτικο ειναι απεριγραπτη.ομως αποζημιωνεσαι μετα.εμενα η μονη παρενεργεια ηταν πιο πολυ στρες ακομα απο αυτο που ειχα.
    τωρα ειμαι στις 40 κατι μερες κ εχω νιωσει πολυ καλα.δηλαδη ειμαι πιο χαλαρ.ξυπναω χωρις στρες.κανω πραγματα που εκανα.κ γενικως μερα με την μερα καλυτερα.σημερα ειναι η τριτη μερα χωρις αποπραγματοποιηση (στελιο σε σενα παει αυτο..χεχε), εσυ πως νιωθεις?

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Σε ευχαριστω Στελιο. Εχεις δικιο.
    Κ εσυ Boom. Τελευταια εχω γινει κ πολυ ευσυγκινητη.
    (Αμαν να κλαιω με το παραμικρο..)
    Boom το καταλαβαινω. Θελει υπομονη.
    Να σας ρωτησω κατι παιδια ασχετο. Στο θεμα που δημοσιευσα ( κ σε αλλων μελων που προσεξα)
    Απαντανε ατομα με ειρωνια βρε παιδια. Σαν να κοροιδευουν την κατασταση μας.
    Μα ειναι δυνατον. Σωστο ειναι δλδ να εχω εγω καταθλιψη κ ιδψ κ να μπαινω συο φορουμ να συνομιλησω με ατομα με το ιδιο προβλημα, κ καποιοι να το βρισκουν αστειο?
    Πολυ λυπηρο, Στελιο κ Boom αυτο

  12. #147
    !!!!!!!!!!!!!!!!

  13. #148
    Εχεις δικιο currant,αλλα τι να πει κανεις...τοσο κοβει σε μερικους,μην τους δινεις σημασια.Εγω ειμαι ετσι και ετσι ουτε τελειως χαλια,ουτε απολυτα καλα. Η αποπροσωποποηση εχει μειωθει μαλλον,αλλα δεν εχει φυγει κι'ολας! Ενταξει και η δοση του φαρμακου ειναι χαμηλη οποτε λογικο ειναι να αργει και το επιθυμητο αποτελεσμα.Οποτε υπομονη,που θα παει αργα η γρηγορα ευελπιστω οτι θα κυλησει και για'μας το νερο! Σου ειχα στειλει και π.μ μπουμ καποια στιγμη. Κοιταξε ομως τωρα που εισαι καλα μην ξεχασεις τους φιλους σου,να λεμε καμια κουβεντουλα,να παιρνουμε θαρρος απο'σενα ο.κ;

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Δεν σας εχω ξεχασει παιδια!αλοιμονο!ειχα δουλειες το σκ κ δεν μπορουσα να σας γραψω.χαιρομαι πολυ στελιο που η αποπροσωποποιηση φευγει σιγα σιγα.θα δεις θα φυγει τελειως.αληθεια ο γιατρος τι σου ειπε?το εντερο σου συνηθισε?ολα οκ?εγω ειμαι τελειως καλα.κοιμαμαι μια χαρα..χορευω,γελαω,μονο που τριζω πολυ τα δοντια μου οταν κοιμαμαι..μαλλον υπαρχει στρες ακομα κ λογικο εφοσον ολα ακομα ειναι νωπα.παντως κατι που με χαλαει ειναι οτι ακομα υπαρχει καθημερινα ενας φοβος,δεν ειμαι σιγουρη ακομα οπως ημουν πριν απο αυτο.σαν να μου εχει αφησει μια περιεργη γευση ολο αυτο που περασα....

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Currant πως ησουν/εισαι σημερα?ευχομαι ολα καλα!

Page 10 of 19 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Similar Threads

  1. βοηθήστε με παιδιά 1 χρόνο αγχωμενος
    By θλιμενος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 24-07-2013, 18:17
  2. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 01:08
  3. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  4. ειμαι πολυ χαλια παιδια
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 04-02-2010, 12:57
  5. Μα τελικά τόσο χάλια πάμε; Και ένα προσωπικό μου πρόβλημα...
    By Anoixiatikh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 27-09-2005, 18:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •