γιατι ρε παιδια ειμαι τοσο χαλια?βοηθηστε με.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 281
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    κι εγω παιδια το τελευταιο διαστημα δεν ειμαι καλα,προσπαθω να βρω μεσα μου τι φταιει να το αλλαξω!ειμαι με ενα συνεχομενο αχος/νευρα,το πρωι ξυπναω με αχος το βραδυ κοιμαμαι και με τα 2 αχος/νευρα,πραγματα που μου αρεσαν να κανω πλεον τα κανω απο αγκαρια,βαρεθηκα αυτην την ρουτινα,ειμαι 28 μενω με τους γονεις λογω ανεργιας,κι εχω και αυτους να με πιεζουν,δεν κανεις το ενα δεν κανεις το αλλο,μην κανεις ετσι,παλι εκανες αυτο,συνεχεια το οποιο μου προκαλει κι αλλο αχος!

  2. #17
    Ειδες οτι χρειαζεται υπομονη; Και αυτη την φορα θα το ξεπερασεις 100%,να εισαι σιγουρη απλα θελει τον χρονο του. Παντως οταν γινεις καλα,σε συνεννοηση παντα με τον γιατρο σου, να προσπαθησεις οσο μπορεις να μην γινεις δεσμια των φαρμακων,γιατι δεν θα ειναι οτι καλυτερο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    109
    κ γω ετσι νιωθω και ακομα χειροτερα τς τελευταιες μερες κανω πολυ ασχημες σκεψεις

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    με αυτο το μηνυμα θελω να στειλω σε ολους οσους νιωθουν τοσο χαλια οσο εγω...κοιταχτεε παιδια...πρεπει να μπουμε σε εναν σωστο δρομο ολοι..θελω να πω..οκ τα φαρμακα ειναι βοοηθητικα για αρχη..εγω παιρνω για να ισιωσω επειδη ειχα κλαταρει απο το υπερβολικο στρες τοσο που δεν μπορυσα να βγω απο το σπιτι..εκει δεν εχεις επιλογη..η καθεσαι μηνες ολακερους μεσα στο σπιτι ή απλα πας σε εναν ψυχιατρο κ επυθυνεσαι κ ξεκινας φαρμακακια αλλα με υπευθυνοτητα κ οχι καταχρηση.
    εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μου..ο ιδιος μου ειπε οτι πρεπει να ηρεμησω πρωτα για να δουλεψουμε, πως να μιλουσα μαζι του εφοσον δεν μπορουσα κ ειχα μπλοκαρει απο το στρες. μην εχουμε ταμπου, κ να ειμαστε υπευθυνοι σε ο.τι κανουμε.
    οχι φαρμακα ασυστολα κ οχι ο.τι να ναι επειδη εμεις νιωθουμε καλυτερα.
    το επομενο βημα για μενα που πρεπει να γινει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ειναι ψυχοθεραπεια κ ΑΜΕΣΑ!
    τα φαρμακα δεν ειναι λυση, ειναι ενα μπαστουνακι για λιγο. η δουλεια η πολλη γινεται μονο οταν δουλευεις τους φοβους σου με ειδικο.
    ολα αυτα που λενε "το παλευω μονος μου" ναι οκ τα πιστευω, ομως ποση αντοχη εχεις?εγω προσωπικα δεν αντεχω πια.μεγαλωσα.εχω κουραστει να παλευω μονη μου το αγχος μου.βεβαια ο καθενας ας κανει ο.τι νομιζει για τον εαυτο του καλυτερο.
    οι ασχημες σκεψεις θελουν επεξεργασια.θελουν να τις ακουσουμε για να μας αποκαλυψουν τις ανασφαλειες μας.κ αυτο θελει δουλεια.κ δεν πιστευω οτι οταν ενας ανθρωπος παθαινει παροξυσμικο αγχος οτι μπορει να τις δουλεψει μονος του.αυτη ειναι η αποψη μου.
    σημερα 27η μερα με ladose κ νιωθω λιγο καλυτερα.οχι ομως εντελως καλα.εχω ακομα στρες οταν ξυπναω κ νιωθω φρικτα.σαν να εχω παρει ναρκωτικα ενα πραμα.
    το κεφαλι θολο .ομως υπαρχει βελτιωση απο το πως ημουν πριν 20 μερες! παναγια μου..ουτε στον χειροτερο εχθρο μου!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    109
    σε καταλαβαινω απολυτα εγω πηγαινα σε μια ψυχολογο αρχικα πηγα για τις κρισεις πανικου και ξαφνικα αυτη την βδομαδα αρχισα να νιωθω τοσο χαλια δεν μπορω να βρω τι θα με κανει χαρουμενη τα εχω απομυθοποιησει ολα ομως γ αυτο αρχισα να σκεφτομαι οτι θελω να πεθανω οσο για χαπια οι γονεις μου δεν θελουν να παρω γτ ειχα λευχαιμια παλια και δεν θελουν να μου χαλασει το αιμα η λενε οτι θα ειμαι σα φυτο αλλα και ετσι νιωθω σα ζωντανη νεκρη εχω βυθιστει στις σκεψεις και δεν υπαρχει διεξοδος που θα βρω το κουραγιο???αφου φοβαμαι μν κανω κακο στν εαυτο μου απ τν απελπισια

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by mithe View Post
    σε καταλαβαινω απολυτα εγω πηγαινα σε μια ψυχολογο αρχικα πηγα για τις κρισεις πανικου και ξαφνικα αυτη την βδομαδα αρχισα να νιωθω τοσο χαλια δεν μπορω να βρω τι θα με κανει χαρουμενη τα εχω απομυθοποιησει ολα ομως γ αυτο αρχισα να σκεφτομαι οτι θελω να πεθανω οσο για χαπια οι γονεις μου δεν θελουν να παρω γτ ειχα λευχαιμια παλια και δεν θελουν να μου χαλασει το αιμα η λενε οτι θα ειμαι σα φυτο αλλα και ετσι νιωθω σα ζωντανη νεκρη εχω βυθιστει στις σκεψεις και δεν υπαρχει διεξοδος που θα βρω το κουραγιο???αφου φοβαμαι μν κανω κακο στν εαυτο μου απ τν απελπισια
    μονο ενας γιατρος μπορει να σου πει τι χαπια θα παρεις κ ποια χαπια θα παρεις κ αν πρεπει στην δικη σου περιπτωση.
    τα χαπια παντως δεν σε κανουν φυτο.αναλογα τα χαπια βεβαια.εγω παιρνω αγχολυτικο κ ειμαι στην δουλεια μου κ δουλευω κανονικα τωρα..εξαρταται τι παιρνεις κ τι σου δινουν.οποτε πρεπει να απευθυνθειτε σε εναν ψυχιατρο που εμπιστευεστε.επισης μπορεις κ χωρις χαπια να το αντιμετωπισεις.με την ψυχοθεραπεια σου δλδ.κ μονο.απλα ανε υπομονη .θελει πολυ χρονο.σιγα σιγα θα δεις λιγο φως.ελα ρε κ γω χαλια νιωθω! εκει που νιωθω λιγο καλα ξαφνικα παλι τρομος κ απελπισια.οκ.πλακα εχει.στο τελος θα το συνηθισουμε κιολας!ΧΑΧΑΧΑ

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    109
    ειναι τοσο τρομακτικο ολο αυτο και πραγματικα το οτι πρεπει να βασιστω κυριως στν εαυτο μου για να το ξεπερασω με φοβιζει ακομα πιο πολυ δεν εχω καθολου αυτοπεποιθηση κ αυτοεκτιμηση δεν πιστευω καν οτι εχω δυναμεις

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    καλυτερος ψυχολογος του εαυτου μας ειμαστε εμεις οι ιδιοι!απλα καμια φορα καλα ειναι και καποιος ειδικος για να μας βαλει καποια πραγματα στη σειρα!mithe τιποτα μην σε φοβιζει,θα το ξεπερασεις αρκει να το παρεις αποφαση,θελει λιγη δουλιτσα ομως!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    109
    νιωθω οτι η ψυχολογος δεν με βοηθαει ισα ισα μου εφερε στην επιφανεια ακομα πιο πολλα θεματα να λυσω και προβληματα ισως να φταιει η ψυχολογος που παω δεν ξερω βεβαια δεν εχω και τοσα λεφτα για καποιον αλλον γτ μ παιρνει πιο λιγα αυτη

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμ αυτο ειναι υπαρχει καπιος που πεφτουν τα λεφτα απο τα μπατζακια του...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by mithe View Post
    νιωθω οτι η ψυχολογος δεν με βοηθαει ισα ισα μου εφερε στην επιφανεια ακομα πιο πολλα θεματα να λυσω και προβληματα ισως να φταιει η ψυχολογος που παω δεν ξερω βεβαια δεν εχω και τοσα λεφτα για καποιον αλλον γτ μ παιρνει πιο λιγα αυτη
    εισαι αθηνα?εχω να σου προτεινω κατι που ειναι δωρεαν τους 3 πρωτους μηνες.ειναι ενας οργανισμος με ψυχολογους κ κανουν εξαιρετη δουλεια εχω ακουσει.αν θελεις πες μου να σου δωσω τηλ.κ αν δεν εχεις λεφτα κανουν σκοντο ρε παιδι μου..γενικα θελουν να βοηθουν ανθρωπους που δεν εχουν λεφτα.ισως να δοκιμαζες κ εκει.τελικα εχτες τι εκανες?πως εισαι σημερα?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    109
    αθηνα ειμαι ναι αλλα οχι κεντρο κ οχι κοντα στ κεντρο πως λεγεται ο οργανισμος??

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απλα ακου τον εαυτο σου πχ για παραδειγμα οταν βλεπεις οτι κατι σε ενοχλει μη το προσπερνας

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Ειναι πολυ ζορικο ομως ολα περνανε θα το δεις με τον καιρο

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    109
    μακαρι απλα προσπαθω να βρω υπομονη σε κατι και τροπους να ξεχαστω???

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. βοηθήστε με παιδιά 1 χρόνο αγχωμενος
    By θλιμενος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 24-07-2013, 19:17
  2. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 02:08
  3. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 16:34
  4. ειμαι πολυ χαλια παιδια
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 04-02-2010, 13:57
  5. Μα τελικά τόσο χάλια πάμε; Και ένα προσωπικό μου πρόβλημα...
    By Anoixiatikh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 27-09-2005, 19:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •