γιατι ρε παιδια ειμαι τοσο χαλια?βοηθηστε με.. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 19 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 281
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    109
    απλα η μανα μου πηγε και με αφησε στο γυμναστηριο και ηρθε και με πηρε δεν εκανε μαζι μου γυμναστικη γ αυτο αγχωνομαι παλι στν ιδεα να παω μονη μου ναι το ειδα το τηλ ειναι εγκυρο ε???

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    φυσικα κ ειναι εγκυρο το τηλ.παρε την τηλ θα δεις θα σε βοηθησει κ απο το τηλ ακομα. δεν θα παρεις μονο για να κλεισεις ραντεβου.ειναι πολυ καλος ανθρωπος.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    109
    πηγα εκανα δυο ωρες γυμναστικη νομιζω βοηθαει λιγο πραγματικα αλλα νιωθω ενα τεραστιοοοοο κενο μεσα μου τεραστιοοοοο ομως ποτε θ περασει ολο αυτο???εχω κουραστει ηδη ψυχικα

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    θα κσνεις υπομονη κ σιγα σιγα θα περασει.θα δεις.παντα περναει.κουραγιο.καλα εκανες κ πηγες γυμναστηριο.πηρες την ψυχολογο?

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    109
    οχι δεν την πηρα ακομα εντωμεταξυ δεν ξερω τι να κανω με την δικια μου ψυχολογο σκεφτομαι να την αφησω ναι η οχι???

  6. #66
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    Ηρεμια, συνειδητοποιηση και αυτοκυριαρχια πανω απο ολα παιδια, δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο!

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Οποτε και αν θελεις την παιρνεις.εσυ θα απιφασισεις.μην πιεζεσαι..

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    109
    θα περασει ομως αυτο ρ παιδια???απ μονο τ γινεται ν περασει???
    Last edited by mithe; 06-05-2014 at 01:03.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε θα περασει.τι θα κανει?εκει θα μεινει για παντα?ειναι δυνατον?η καταθλιψη ειναι συναισθηματικη κατασταση.οπως ολες οι συναισθηματικες καταστασεις μεταβαλλονται με τον χρονο κ με τις συνθηκες. αν εσυ νιωσεις ασφαλης με κατι θα περασει πιο γρηγορα.π.χ. αν κανεις σωστη ψυχοθεραπεια σε κανα 2μηνακι θα εισαι αστερι.
    σου το λεω γιατι κ γω ειδες τι περασα κ σε μικρη ηλικια.ημουν 17 χρονων. κ σιγα σιγα με την ψυχοθεραπεια ξεπερασα ολα αυτα.μετα ημουν τελεια μια χαρα.ξεκινησα δουλεια κ ολα.κ δεν ειχα παρει φαρμακα τοτε.
    τωρα επειδη ειμαι ισως κ μεγαλυτερη κ δεν εχω τις ιδιες αντοχες αποφασισα να παρω αντικαταθλιπτικο και ειδα διαφορα μετα απο 1 μηνα.
    ακομα παιδευομαι μη νομιζεις..να κ σημερα ξυπνησα κ εχω στρες κ τρεμω.αλλα το αντιμετωπιζω αλλιως.
    μην εισαι ανυπομονη.δεξου οτι αυτο που εχεις δεν μπορει να σου κανει παραπανω κακο απο οτι εχεις παθει τωρα.θελει υποστηριξη απο ειδικο σιγουρα κ σιγουρα απο την οικογενεια σου.δεν προκειται κανεις να σε αφησει να παθεις κατι.που δεν προκειται σου τονιζω παλι να παθεις κατι παραπανω απο αυτο που εχεις παθει.
    νιωθεις απαισια, κενη, ολα μαυρα, οτι ο κοσμος προσπερναει κ συ ψυχοραγεις.τα χω νιωσει κ τα νιωθω κ τωρα. αυτο λεγεται καταθλιψη.σιγουρα εχεις κ στρες. γιατι η κατασταση αυτη απο μονη της δημιουργει στρες.βαλε προτεραιοτητα τον εαυτο σου κ τιποτα αλλο.ξεχνα σχολες τωρα.κανε μονο ο.τι σε ευχαριστει.πανε γυμναστηριο κ ακου μουσικη ας πουμε.εδω εγω δεν ερχομουν στην δουλεια φαντασου κ με καταλαβαν οι ανθρωποι οτι δνε την παλευω.δεν με πιεσε κανεις.κ ουτε κ προκειται να πιεστω για τιποτα.κανω ο.τι θελω εγω.θα περασει σιγουρα θα δεις.ολοι οσοι εχουν περασει απο αυτο το λουκι το εχουν ξεπερασει ! κ στην τελικη αν δουμε οτι πεφτεις παααρα πολυ ακομα ζητα να παρεις αντικαταθλιπτικα.δεν νομιζω οτι θα επηρρεασουν την υγεια σου σχετικα με την λευχαιμια.φυσικα παντα με συμβουλη γιατρου.το τονιζω αυτο.
    ισα ισα..με το να εισαι τοσο χαλια μηπως κανεις κακο κ στην υγεια σου παραπανω.εγω μολις ξεκινησε το στρες την πρωτη κιολας μερα επαθα ουρολοιμωξη(που δεν εχω παθει ποτε στην ζωη μου), επαθα ιωση με εμετους (που εχω να κανω εμετο απο μωρο παιδι).εκανα διαρροιες.γεικα ο οργανισμος τα παιζει λιγο.μπορεις ακομα κ φυτικα αντικταθλιπτικα να παρεις που δεν ειναι χημικα.ας πουμε μπορεις να παιρνεις βαλσαμοχορτο καθε μερα κ να το πινεις.αλλα κ παλι θα ρωτησεις τον γιατρο σου κ γι αυτο.το τονιζω!!

  10. #70
    Καλημέρα! Συμφωνω απολυτα με την BOOM.Να εχεις την πεποιθηση ότι είναι κατι προσωρινο και όχι μονιμο! Το ξερω πως όταν περνας το καναλι αυτό όλα φαινονται μαυρα κι'αραχνα. Αυτή την αισθηση σου την δημιουργει η καταθλιψη και ναι προκειται για ψευδαισθηση καραμπινατη! Όλα μα όλα περνανε,απλα πρεπει να εχει κανεις υπομομονη. Αυτό που λεει η boom ότι δηλ ειτε παιρνεις φαρμακο αν νιώθεις ότι δεν την παλευεις άλλο,ειτε παιρνεις κατι φυτικο αλλα εξ'ισου αποτελεσματικο είναι σωστο. Απλα ισως χρειαστεί να περιμενεις λιγο περισσοτερο. Το αποτέλεσμα όμως θα ερθει σιγουρα και θα είναι το ιδιο καλο. Το γυμναστηριο να μην το αφησεις σε καμια περιπτωση και να συμπληρωσω κατι και ας φανω γραφικος.. Καντε ρε παιδια παραλληλα με όλα τα αλλα και λιγη προσευχη,πηγαινεται εστω και λιγο σε καμια εκκλησια και το κυριοτερο βρειτε έναν καλο πνευματικο. Πιστεψτε με θα η θεραπεια σας θα επιταχυνθεί και θα ερθει γρηγοροτερα.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΝΤΑΞΕΙ..πηγα κ στην εκκλησια εγω ας πουμε.οκ κ προσευχομαι.κ λεω θεε μου βοηθησε με.κ αναβω κ κανα κερι.ολα χρειαζονται οκ.αλλα προτεραιοτητα για μενα εχει η ψυχοθεραπεια.
    πηγα κ σε εναν παππα κ μου διαβασε μια ευχη περι υγειας.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    109
    προσευχη κανω καθε βραδυ πλεον και γυμναστηριο θα συνεχισω να πηγαινω απλα φοβαμαι μν μ πιασει εκει κριση πανικου εχω και αυτο περα απ την καταθλιψη βασικα ετσι μου ξεκινησε ρε παιδια και αμα κανω μονο αυτα τα οποια με χαλαρωνουν λιγο και ξεχνιεμαι πως θα λυθουν τα προβληματα μου???εγω αυτο φοβαμαι μν απλα παλι τα βαζω στην ακρη και δεν λυθουν ποτε και ειμαι παντα ετσι πολυ σημαντικο για μενα οι κρισεις πανικου πως της ξεπερνα καποιος???σας ειπα παω εδω και 1μιση μηνα σε μια ψυχολογο αλλα δν νομιζω οτι μου χει κανει δουλεια

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by mithe View Post
    αμα κανω μονο αυτα τα οποια με χαλαρωνουν λιγο και ξεχνιεμαι πως θα λυθουν τα προβληματα μου???
    Μα έτσι θα λυθούν πιο εύκολα δε νομίζεις; Με το να είσαι αγχωμένη και προβληματισμένη θολώνεις και δεν μπορείς να διακρίνεις και λύσεις που μπορεί να είναι μπροστά σου
    Νομίζω πως θα πρέπει να είσαι λιγάκι ικανοποιημένη από τον εαυτό σου που μπορείς να χαλαρώνεις και ξεχνιέσαι.
    Σκέψου πως είναι μια μικρή νίκη στη ''μάχη'' που δίνεις..

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    109
    προσπαθω να ξεχνιεμαι και να χαλαρωσω με βλακειες καθημερινες ακομα δεν τ χω καταφερει ουτε αυτο πληρως απλα νιωθω οτι κοροιδευω τν εαυτο μου και παω πισω αλλα ουτε μπροστα εχω την δυναμη να παω πφφφ και ειναι λες και νιωθω ενοχες και ειμαι σ ενα ψευτικο κοσμο

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by mithe View Post
    προσπαθω να ξεχνιεμαι και να χαλαρωσω με βλακειες καθημερινες ακομα δεν τ χω καταφερει ουτε αυτο πληρως απλα νιωθω οτι κοροιδευω τν εαυτο μου και παω πισω αλλα ουτε μπροστα εχω την δυναμη να παω πφφφ και ειναι λες και νιωθω ενοχες και ειμαι σ ενα ψευτικο κοσμο
    Δεν ξέρω τι εννοείς ''να πας μπροστά'' ... μα νομίζω πως η υγεία σου, όπως και η υγεία όλων μας και δη η ψυχική, είναι το κύριο ''συστατικό'' για να πετύχουμε όσα μπορούμε και όσα θέλουμε .. στον έτσι κι αλλιώς ''Ψεύτικο κόσμο μας''...

Page 5 of 19 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. βοηθήστε με παιδιά 1 χρόνο αγχωμενος
    By θλιμενος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 24-07-2013, 18:17
  2. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 01:08
  3. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  4. ειμαι πολυ χαλια παιδια
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 04-02-2010, 12:57
  5. Μα τελικά τόσο χάλια πάμε; Και ένα προσωπικό μου πρόβλημα...
    By Anoixiatikh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 27-09-2005, 18:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •