γιατι ρε παιδια ειμαι τοσο χαλια?βοηθηστε με..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 281
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    γιατι ρε παιδια ειμαι τοσο χαλια?βοηθηστε με..

    ακομα τρεμω..εσωτερικα..δεν νιωθω τον εαυτο μου ρε παιδια..εχω πολυ φοβο μεσα μου.τι θα κανω?τα λαντοζ δεν με εχουν πιασει ακομα.24 μερες!! επρεπε να παρω λεξοτανιλ για να ρθω στην δουλεια..εινια παραλογο που βιαζομαι τοσο?βιαζομαι τελικα?δεν ξερω..δεν θυμαμαι τις προηγουμενες φορες πως συνερχομουν..νιωθω αδυναμια..κοπωση.ουτε να γραψω δεν μπορω.πειτε μου οτι βιαζομαι..κ οτι ολα θα πανε καλα.
    σορυ που ανοιξα νεο θεμα αλλα τα χω παιξει ρε παιδια! !
    μιλαω κ με τον γιατρο μου κ μου λεει υπομονη.ποση υπομονη ρε παιδια.εχω αρρωστησει..παει αρρωστησα..θα γινω οπως ημουν πριν ποτε???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    ακομα τρεμω..εσωτερικα..δεν νιωθω τον εαυτο μου ρε παιδια..εχω πολυ φοβο μεσα μου.τι θα κανω?τα λαντοζ δεν με εχουν πιασει ακομα.24 μερες!! επρεπε να παρω λεξοτανιλ για να ρθω στην δουλεια..εινια παραλογο που βιαζομαι τοσο?βιαζομαι τελικα?δεν ξερω..δεν θυμαμαι τις προηγουμενες φορες πως συνερχομουν..νιωθω αδυναμια..κοπωση.ουτε να γραψω δεν μπορω.πειτε μου οτι βιαζομαι..κ οτι ολα θα πανε καλα.
    σορυ που ανοιξα νεο θεμα αλλα τα χω παιξει ρε παιδια! !
    μιλαω κ με τον γιατρο μου κ μου λεει υπομονη.ποση υπομονη ρε παιδια.εχω αρρωστησει..παει αρρωστησα..θα γινω οπως ημουν πριν ποτε???
    Όλα θα πάνε καλά... κι όχι μόνο για σένα... ελπίζω δηλαδή... θα περάσουν όλα..
    γράψε ότι νιώθεις...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μα τι μαρτυριο ειναι αυτο που τραβαμε ρε παιδια?κ γιατι να ειμαστε ετσι?γιατι γιατι γιατι?δεν το εχω μαλλον αποδεχτει ακομα..δεν δινω χρονο στον εαυτο μου..ξυπναω καθε μερα ρωτωντας με πως ειμαι..κ αν νιωθω χαλια τον κατηγορω.φοβος..πανικος..υπ� �ηλια..κουραση...τρεμουλα..οκ ..καθομαι πιο ευκολα σε ενα σημειο..μαλλον επειδη πηρα λεξοτανιλ..ομως τι?ετσι θα ζω?με το λεξοτανιλ?ευτυχως παιρνω μονο ενα το πρωι.παλι καλα.δεν θελω να συνηθιζω κ αυτα.εχουν παρενεργειες.
    θελω τον εαυτο μου ΠΙΣΩ!! με θελω ΠΙΣΩ!! που ειμαι??

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    μα τι μαρτυριο ειναι αυτο που τραβαμε ρε παιδια?κ γιατι να ειμαστε ετσι?γιατι γιατι γιατι?δεν το εχω μαλλον αποδεχτει ακομα..δεν δινω χρονο στον εαυτο μου..ξυπναω καθε μερα ρωτωντας με πως ειμαι..κ αν νιωθω χαλια τον κατηγορω.φοβος..πανικος.. υπνηλια..κουραση...τρεμουλα. .οκ..καθομαι πιο ευκολα σε ενα σημειο.. μαλλον επειδη πηρα λεξοτανιλ.. ομως τι ?ετσι θα ζω? με το λεξοτανιλ? ευτυχως παιρνω μονο ενα το πρωι. παλι καλα.δεν θελω να συνηθιζω κ αυτα. εχουν παρενεργειες.
    θελω τον εαυτο μου ΠΙΣΩ!! με θελω ΠΙΣΩ!! που ειμαι??
    Άφηνε κενά γιατί δεν εμφανίζει ολόκληρο το μήνυμα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΤΙ εννοεις κενα?αφηνω κενα αναμεσα απο τις λεξεις κανονικα...

  6. #6
    Νομιζω πως οσο αυτοαπασχολησαι με τα συμπτωματα και τις σκεψεις σου,τοσο τις τρεφεις και τις συντηρεις. Ο κανονας ειναι ενας: ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΑ! Ειναι δυσκολο το γνωριζω απο πρωτο χερι,αλλα ειναι η αληθεια. Δεν θα νιωθεις παντα ετσι! Το καταλαβαινεις αυτο; Ειναι το αγχος που διαστρεβλωνει την σκεψη σου και την κανει μη ρεαλιστικη βρε μπουμ! Δοκιμασες καποιο εναλλακτικο ηρεμιστικο; Ας πουμε βαλεριανα,πασιφλορα,μελισσ οχορτο; Μονο βαλσαμοχορτο μη δοκιμασεις οσο παιρνεις αντικαταθλιπτικα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εχεις δικιο απολυτο..καθομουν εδω στο γραφειο κ ετρεμα μεσα μου..ετοιμη να εκραγω..κ λεω απο μεσα μου καποια στιγμη.."οκ..ας εκραγω..και?τι εγινε?πλακα θα χει...ας πεθανω..ας τρελλαθω..κ τι εγινε?ο.τι ειναι να γινει θα γινει..δε φοβαμαι πια..δεν με νοιαζει..ας γινει ο.τι θελει.."
    σε πληροφορω..οτι σε μια ωρα ειχα χαλαρωσει..τωρα νιωθω να ειμαι πραγματικα εδω..πιο χαλαρη χωρις να τρεμουν τα χερια μου κ η ψυχη μου.Ας γινει ο.τι θελει πια ΒΑΡΕΘΗΚΑ! (μια ετσι, μια αλλιως τα λεω..μη με παρεξηγειτε..περναω δυσκολη φαση..μια ειμαι χαλαρη κ μια πνιγομαι!χεχε)
    ευχαριστω απειρα στελιο!!! παλι καλα που εισαι κ συ εδω!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Τί ακριβώς σου έχει συμβεί;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Πριν 25 μερες βαρεσα τρελλο στρες κ απο τοτε νιωθω συνεχομενο στρες..παροξυσμικο..απευθυν θηκα σε ειδικο κ παιρνω αντικαταθλιπτικα.ακομα δεν με εχουν πιασει κ υποφερω. Λιγο τα βραδυα μονο νιωθω καλυτερα.εχασα τον υπνο μου κ ζω συνεχεια με αυτο..αυτα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    Πριν 25 μερες βαρεσα τρελλο στρες κ απο τοτε νιωθω συνεχομενο στρες..παροξυσμικο..απευθυν θηκα σε ειδικο κ παιρνω αντικαταθλιπτικα.ακομα δεν με εχουν πιασει κ υποφερω. Λιγο τα βραδυα μονο νιωθω καλυτερα.εχασα τον υπνο μου κ ζω συνεχεια με αυτο..αυτα
    Κάθε οργανισμός θέλει το χρόνο που του χρειάζεται για να ανταποκριθεί στην αγωγή που ακολουθεί πιστεύω. Αυτό που έχεις να κάνεις κατά τη γνώμη μου, είναι να εμπιστευτείς το γιατρό σου και να τον ΄΄ενοχλείς΄΄ όταν τον έχεις ανάγκη ή να τον ενημερώνεις συχνά για την πορεία της αγωγής που σου έχει δώσει. Ίσως χρειαστεί να σου αλλάξει τα φάρμακα ή τη δοσολογία.
    Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι χρειάζεται χρόνο και να κάνεις όσο περισσότερο μπορείς ότι σε χαλαρώνει.
    μην ξεχνάς να είσαι άνθρωπος!!!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    νομιζω οτι επειδη αρχιζω να νιωθω εντελως καλα τα 2 τελευταια βραδυα, μαλλον εχει αρχισει να με πιανει το λαντοζ. το στρες επιμενει σε υπερβολικο βαθμο τα πρωινα που με ξυπναει νωριτερα κ οσο ειμαι στην δουλεια. Μολις σχολαω κ ερχομαι σπιτι μου αρχιζει να φευγει. η οταν κανω γιογκα ας πουμε.οταν ξερω οτι δεν θα μαι μονη μου σπιτι, το νιωθω να εξασθενει. αρα δειχνει δειγματα οτι εχει αρχισει να με πιανει. βεβαια το δουλευω κ μονη μου καπως με την σκεψη του στυλ "οκ μεχρι εκει παει.δεν θα παθω κατι παραπανω απο αυτο, αφου ο γιατρος μου ειπε τι εχω κ τι ειναι τοτε γιατι φοβαμαι τοσο" κ κει καπως χαλαρωνω.σιγα σιγα παιδια θα τα καταφερω.που θα παει...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αν παρατηρησετε τα μνμτα μου, την στιγμη που φωναζω για βοηθεια ειναι πρωινες ωρες προς μεσημερι.! επειδη το εχω πολυ εντονα το πρωι μεχρι τα απογευματα.ισως επειδη εχω μια ολοκληρη μερα μπροστα μου να βγαλω κ με φοβιζει.το βραδυ που γυριζω στο σπιτι μου νιωθω ασφαλεια κ μου περναει κ εχω ψυχραιμια κ τα μνμτα μου ειναι πιο ηρεμα.εχει πλακα παντως.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    το αγχοσ το πρωι που ξυπνασ ειναι μεγαλυτερο γτ εισαι ξεκουραστη μεχρι το απογευμα εχει πεσει γιατι κουραζεσαι συμβουλη μεινε κουρασμενη εγω ετσι το πολεμουσα για χρονια χωρισ φαρμακα και με γυμναστικη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Αλλαξε φάρμακα,όση γυμναστική κ αν κάνει το μυαλό δεν θα ηρεμήσει.......
    εναλλακτικά,κάνε γιόγκα περίπατο τουλάχιστον 3 τεταρτα ,χαλαρή μουσική,αλλιώς κάνε το πρώτο....καλύτερα ομοιπαθητική όχι φάρμακα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Κανω κ γιογκα κ γυμναστικη..ασε δε φευγει με τιποτα..επρεπε να παρω αντικαταθλιπτικα γιατι εκανα καταθλιψη..με ξεπερασε..το χω ξαναπαθει.πηρα για 6 μηνες παλια κ τα κοψα χωρις προβλημσ.ειχα 5 χρονια να το ξαναπαθω..

Page 1 of 19 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. βοηθήστε με παιδιά 1 χρόνο αγχωμενος
    By θλιμενος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 24-07-2013, 19:17
  2. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 02:08
  3. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 16:34
  4. ειμαι πολυ χαλια παιδια
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 04-02-2010, 13:57
  5. Μα τελικά τόσο χάλια πάμε; Και ένα προσωπικό μου πρόβλημα...
    By Anoixiatikh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 27-09-2005, 19:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •