12 χρόνια μεγαλύτερος..σωστό ή λάθος;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    21

    Question 12 χρόνια μεγαλύτερος..σωστό ή λάθος;;

    Την ταπεινή σας γνώμη παρακαλώ! Τον γνώρισα σε ένα πάρτυ. Εγώ 22 αυτός 34. Φυσικά στο πάρτυ δεν γνωρίζαμε ο ένας την ηλικία του άλλου. Ειπώθηκε αργότερα στο πρώτο ραντεβού. Φλόγα από την πρώτη στιγμή που οδήγησε σε 3 μήνες μέχρι στιγμής σχέσης. Όλα πάνε υπέροχα και αρμονικά. Αλλά έχω θέμα με την ηλικία. Σκέφτομαι οτι μάλλον είναι προβληματικος και αναρωτιέμαι μήπως δεν μπορεί να βρει γυναίκα στην ηλικία του για αυτό με κοίταξε. Ο φίλος μου μου είπε οτι δεν συνηθίζει να κοιτάει μικρές και οτι είμαι η πρώτη του σχέση με 12 χρόνια διαφορά ηλικίας. Και ένας κοινός γνωστός μας με ενημέρωσε οτι ο δικός μου έκανε σχέσεις με συνομίλικες του αντε με 3-4 χρόνια μικρότερες. Γενικα εγω ανησυχώ μήπως είναι λάθος όλο αυτό και μηδενίζω κάθε προοπτική που θα μπορούσε να έχει αυτή η σχέση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα αστειευεσαι μαλλον. Τον ανθρωπο πρεπει να κοιτας και οχι τα στερεοτυπα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Τι είναι 12 χρόνια? Αν εσύ ήσουν 10 κ αυτός 22, ναι θα υπήρχε πρόβλημα. Αλλά το 22-34 η 35-47 η 50-62 δεν είναι κάτι τρελό και πέρα από κάθε φαντασία, αντίθετο στη φύση και δεν ξέρω και γω τι άλλο. Αν σ'αρέσει , ταιριάζετε, συνεννοείστε και περνάτε καλά, why not? Ας είναι και 30 τα χρόνια. Με τα νούμερα θα ασχολείσαι όταν όλα πάνε καλά???

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    21
    Ουφ αισιόδοξη η στάση σας.. Ναι μάλλον μένω στα στερεότυπα και με φοβίζει τι θα πει ο κόσμος. Περπατάμε στον δρόμο μαζί και έχω την εντύπωση πως όλοι μας συζητάνε και μας κοιτάνε.. Δεν πάω καλά..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αραγε ο κοσμος φοβαται τι θα πεις εσυ για τις δικες τους επιλογες συντροφου? Εγω πιστευω σε εχουνε γραμμενη στα @ρχιδια τους.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Quote Originally Posted by alepou.g2 View Post
    Ουφ αισιόδοξη η στάση σας.. Ναι μάλλον μένω στα στερεότυπα και με φοβίζει τι θα πει ο κόσμος. Περπατάμε στον δρόμο μαζί και έχω την εντύπωση πως όλοι μας συζητάνε και μας κοιτάνε.. Δεν πάω καλά..
    Δε μου λες, ο κοσμος φοβαται αν θα σ'αρεσουν εσενα οι γκομενοι κ οι γκομενες που επιλεγει???
    Χεστηκε.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι μου κλεβεις τις ατακες κοσκινοκουφιτσα?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Αραγε ο κοσμος φοβαται τι θα πεις εσυ για τις δικες τους επιλογες συντροφου? Εγω πιστευω σε εχουνε γραμμενη στα @ρχιδια τους.
    εγραψες πρωτος,σχεδόν το ίδιο.......με 1 λεπτο διαφορα? πρεπει να το σβησω εγω τωρα? δεν παιζω !!!!! :mad:

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    21
    Ωραίοι είστε! Έχετε δίκιο!! Απλώς είμαι από επαρχία και είναι λίγακι κουτσομπόλιδες όλοι! Βέβαια τώρα είμαι αθήνα κ εδω έχω αυτή την σχέση. Δλδ εσείς το θεωρείται φυσιολογικό 12 χρόνια; Δεν σας φαίνεται πολύ;;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κοιταξε για να μην κανουμε τους υπερανω, οταν θα πατε σε ενα χωρο μαζι ως ζευγαρι, αυτοματως θα σας σχολιασουν απο μεσα τους. Και πισω απ την πλατη σου. Αλλα και τι να κανεις? Και συ αμα δεις ενα ζευγαρι και υπαρχει διαφορα θα το σχολιασεις αλλα δε κατσεις να βγαλεις και την ακρη. Το μονο προβλημα ειναι για το πολυ μελλον αλλα φανταζομαι δε σε αφορα αυτο τωρα εφοσον εισαι 22.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    21
    Ευχαριστώ παιδιά!!:)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Quote Originally Posted by alepou.g2 View Post
    Ωραίοι είστε! Έχετε δίκιο!! Απλώς είμαι από επαρχία και είναι λίγακι κουτσομπόλιδες όλοι! Βέβαια τώρα είμαι αθήνα κ εδω έχω αυτή την σχέση. Δλδ εσείς το θεωρείται φυσιολογικό 12 χρόνια; Δεν σας φαίνεται πολύ;;
    Φυσιολογικότατο το θεωρώ! Οι δικές μου σχέσεις ήταν πάντα με άτομα αρκετά μεγαλύτερα, πχ 15-24, 17-31, 20-33, 22-36 .
    Αν θα αποκαλούσες εμένα φυσιολογική (εδώ γελάμε λίγο) τότε ναι, είναι φυσιολογική η διαφορά 12 χρόνων.
    Και ξεκόλλα το μυαλό σου. Το ''φυσιολογικό'' είναι έννοια υποκειμενική. Ο κύριος Κεράσης θα σου πει ότι το φυσιολογικό είναι μια διαφορά 3 χρόνων, 3 μηνών, 3 ημερών και 3 ωρών. Θα ψάξεις να βρεις άντρα με τον οποίο θα έχεις αυτή τη διαφορά??

    Και ασε την επαρχία ήσυχη....Κ εγώ στην επαρχία είμαι, και ξέρω. Μην ασχολείσαι με το τι σκέφτονται , κ τι θα πουν. Και στο κάτω κάτω , αν σε σχολιάσει κάποιος, ρώτα τον τι διαφορά έχει η μάνα του με τον πατέρα του.... 9-20 χρονια θα είναι.....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Να σε ρωτησω κατι αλλο αλεπου, πως θα σου φαινοταν να τα φτιαξεις με μικροτερο?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    21
    Δεν ξέρω ρε συ! Δεν μου έχει τύχει. Πάντα με μεγαλύτερους έκανα σχέσεις. Αύτοι με προσέγγιζαν. Δεν μου έχει συμβεί να μου αρέσει μικρότερος μου!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    21
    Χαχαχαχα! Κοκκινοσκουφίτσα είσαι θεά!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Το πιο σωστό μου λάθος..
    By sadie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 06-02-2013, 03:47
  2. Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2012, 22:35
  3. ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ?
    By ροβη in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 07-01-2012, 09:16
  4. σωστο η λαθος?
    By arge in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 13-12-2011, 10:36
  5. Θέλουμε να μείνουμε μαζί. σωστό ή λάθος?
    By konstan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-11-2008, 02:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •