ερωτηση για στρατο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    18

    ερωτηση για στρατο...

    παιδια θελω να σας ρωτησω κατι, στα αγορια πιο πολυ, αν παιρνης το χαπι (zyprexa 20mg) και ειναι να πας στρατο σε κρατανε κανονικα και συνεχηζης να το παιρνης μεσα στο στρατο ή σε διωχνουν, ευχαριστω

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    χωρίς να ξέρω σίγουρα,λογικά δε θα μπεις σε ειδική κατηγορία;
    Άρα κανονικά θα παίρνεις την αγωγή σου.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    18
    ευχαριστω για την απαντηση, ναι σε ειδηκη κατηγορια θελω να πιστευω δηλαδη κανενα ι4, απλα περημενω και απαντηση απο κανενα αγορι που το εχει περαση και ξερη σιγουρα, αν μου δινουν ι5 δε θα τα δειξω και θα τα παιρνω κρυφα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Φιλε μου για να καταλαβεις η εξεταση στο στρατο διαρκει 20 δευτερολεπτα. Θα εισαι σε μια ουρα χιλιομετρων, πας καθεσαι, σε ρωταει ο γιατρος παιδι μου εχεις κανενα προβλημα? οχι λες εσυ και σου λεει φυγε. Αυτο ειναι. Αν δε τους πεις εσυ τι παιρνεις και τι εχεις, δε θ ασχοληθει κανενας με σενα. Ενδιαφερεσαι να παρεις καμμια απαλλαγη?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Φιλε μου για να καταλαβεις η εξεταση στο στρατο διαρκει 20 δευτερολεπτα. Θα εισαι σε μια ουρα χιλιομετρων, πας καθεσαι, σε ρωταει ο γιατρος παιδι μου εχεις κανενα προβλημα? οχι λες εσυ και σου λεει φυγε. Αυτο ειναι. Αν δε τους πεις εσυ τι παιρνεις και τι εχεις, δε θ ασχοληθει κανενας με σενα. Ενδιαφερεσαι να παρεις καμμια απαλλαγη?
    ναι φιλε οπως τα λες ειναι, αν σου δεινουν απαλαγη δεν λεω τιποτα για χαπια, απλα ρωταω με την εννοια οτι δηλαδη αν δεν παιζουν ρολο τα χαπια και σε κρατανε να τα παιρνω τοτε νομιμα χωρις να τα κρυβω...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Mην εισαι κουτος, αμα μπορεις να παρεις απαλλαγη παρε, γιατι να πας να υποφερεις τοσους μηνες? Μετα να ξερεις δε φαινεται. Ή τελοσπαντων να το χρησιμοποιησεις να περασεις καλυτερα. Οσο για τα χαπια δε τους καιγεται καρφακι φιλε μου. Στο στρατο εισαι μια μαζα απροσωπη. Και μπροστα τους να τα παρεις ουτε σημασια που θα σου δωσουν. Δεν ασχολειται κανενας προσωπικα.

  7. #7
    logika xrhzeis k diakaioyse apallagh alla den eimai eidikos.egw pantws prin to psychotiko epeisodio phga strato i4(logw kilwn) k se plhroforw oti k i4 einai arketa sklhrh h zwh toy fantaroy ypo katastash de psychosis den antexetai...kane ta edynata dynata na apallageis h gnwmh m oti to dikaioyse...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Mην εισαι κουτος, αμα μπορεις να παρεις απαλλαγη παρε, γιατι να πας να υποφερεις τοσους μηνες? Μετα να ξερεις δε φαινεται. Ή τελοσπαντων να το χρησιμοποιησεις να περασεις καλυτερα. Οσο για τα χαπια δε τους καιγεται καρφακι φιλε μου. Στο στρατο εισαι μια μαζα απροσωπη. Και μπροστα τους να τα παρεις ουτε σημασια που θα σου δωσουν. Δεν ασχολειται κανενας προσωπικα.
    το καλυτερο σεναριο ειναι να μου πουν δεν υπαρχη προβλημα τα παιρνης κανονηκα και να μου δωσουν ενα ι4, που νομιζω οτι σημαινη οτι μπορης να μην κανης πολλα αναγκαστηκα πραγματα που κανουν οι αλλοι φανταροι πχ. σκοπια κτλ... και αν το παιξης και λιγο ευαισθητος να μη κανης και αγκαριες, απλα δεν θελω να παρω ι5 γιατι σκεφτομαι να σπουδασω και δεν θελω να μου δημιουργηση προβλημα το ι5, απλα ρωταω αφτο το πραγμα σε περιπτωση που εχει τυχη και σε αλλο ατομο εδω στο φορουμ, αν σου δεινουν ι5 να μην τα δειξω καν εξ αρχης..., γιατι αν δεν ξερω και τα δειξω και μου πουν ι5 δεν το θελω... δηλαδη αν μου πει καποιος παιρνης ι5 δεν τα δειχνω, αν μου πει οκ δεν υπαρχη προβλημα τα δειχνω και καθομαι...

  9. #9
    an kai ekana megalos pseyths pisteyw oti to kalytero einai na leme thn alhtheia gt antikeimenika mas bgazei apo mpelades k ara na toys peis thn alhtheia wste na mhn se fortosoyn me kati poy den antexeis(opws px prokeimenoy na pas strato)...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    logika xrhzeis k diakaioyse apallagh alla den eimai eidikos.egw pantws prin to psychotiko epeisodio phga strato i4(logw kilwn) k se plhroforw oti k i4 einai arketa sklhrh h zwh toy fantaroy ypo katastash de psychosis den antexetai...kane ta edynata dynata na apallageis h gnwmh m oti to dikaioyse...
    το ξερω οτι το δικαιουμε και μπορω να παρω ι5, απλα δεν εχω καποιο προβλημα παιρνω τα χαπια και ειμαι οκ σαν να μην παιρνω τιποτα ειναι, ουτε μου δημιουργουν παρενεργιες τα χαπια, ουτε εχω καποιο προβλημα να κρυψω, αρα καθομαι ανετα

  11. #11
    resy file k i4 na pas opws egw kamia bomba k kamia narkh tha matheis na bazeis k tha xreiazesai an mh ti allo kala antanaklastika poy me ta farmaka den exeis plhrws...meta twra eisai kala
    alla kserw k egw koimasai gia paradeigma san antropos kati poy tha se leipsei entona sto strato.k alles dyskolies tha breis pithanotata poy isws se ypotropiasoyn xtypa ksylo.kalytera na to apofygeis tlk gnwmh m einai ή toylaxiston na pareis i4(poy den exei k treles diafores me ta alla i mhn nomizeis).YΓ εγω πχ ημουν ι4 κ το μονο που δεν εκανα πολλεσ φορεσ ηταν σκοποβολη κ ποτε σκοπια αλλα αντι αυτα ημουν ατυχως κ καθαριζα σκουπιδια η χαμαλικια η μαγειρια.δεν λεω κ σαν ι4 πολλες ωρες θαλαμοφυλικη που αν εξερεσεις τηνελλειψη υπνου ηταν απο τα ευκολα...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    resy file k i4 na pas opws egw kamia bomba k kamia narkh tha matheis na bazeis k tha xreiazesai an mh ti allo kala antanaklastika poy me ta farmaka den exeis plhrws...meta twra eisai kala
    alla kserw k egw koimasai gia paradeigma san antropos kati poy tha se leipsei entona sto strato.k alles dyskolies tha breis pithanotata poy isws se ypotropiasoyn xtypa ksylo.kalytera na to apofygeis tlk gnwmh m einai ή toylaxiston na pareis i4(poy den exei k treles diafores me ta alla i mhn nomizeis).YΓ εγω πχ ημουν ι4 κ το μονο που δεν εκανα πολλεσ φορεσ ηταν σκοποβολη κ ποτε σκοπια αλλα αντι αυτα ημουν ατυχως κ καθαριζα σκουπιδια η χαμαλικια η μαγειρια.δεν λεω κ σαν ι4 πολλες ωρες θαλαμοφυλικη που αν εξερεσεις τηνελλειψη υπνου ηταν απο τα ευκολα...
    οσον αφορα το χαπι που παιρνω δεν με επειρεαζη σε τιποτα ειναι σαν να μην το παιρνω και αντανακλαστηκα και ολα τελεια, εσυ οταν εισουν στρατο που αφτο ειναι και το ερωτημα μου επαιρνες αγωγη κανονικα?

  13. #13
    οχι δεν επαιρνα την αγωγη

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    οχι δεν επαιρνα την αγωγη
    ευχαριστω για τις απαντησης παιδια, βασικα θα παρω και ενα τηλεφωνο στη στρατολογια και ισως εκει μου πουν, απλα εκανα και μια ερωτηση και εδω μηπως ξερη καποιος, γιατι ως επι το πληστον λογικα οσοι μπαινουν σε αφτο το φορουμ ολο και κατι θα παιρνουν και τα αγορια θα εχουν παει στρατο και λογικα θα ξερουν...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Γεια σου νικ, εγω υπηρετησα με Ι4 λογω ψυχωσης και επαιρνα φαρμακα κατα την διαρκεια της θητειας. Απο την πρωτη μερα που παρουσιαστηκα εδειξα το βιβλιαριο υγειας, με παρεπεμψαν σε ψυχιατρους, επιτροπη στο 424 στρατιωτικο νοσοκομειο. Το χαρτι εγραφε ψυχωσικη συνδρομη λογω ινδικης κανναβης, και χρειαστηκε να δωσω ουρα για εξεταση να δουν οτι ημουν καθαρος.

    Περα απο αυτο η κυρια ερωτηση ηταν αν θελω να υπηρετησω, τους απαντησα ναι, και υπηρετησα κανονικα με Ι4.

    Για μενα σημαντικο ρολο επαιζε η ηλικια ημουν 23 οταν υπηρετησα και οπως και να χει μια σπιρταδα μια ζωντανια την ειχα, και αγνοια κινδυνου μπορω να πω. Αν ημουν εστω και δυο η τρια χρονια μεγαλυτερος δεν θα την παλευα θα επαιρνα απαλλαχτικο.

    Γι αυτο οσο πιο μικρος τοσο το καλυτερο, κουβαλωντας τετοιο ιστορικο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Στρατο Ξηρας
    By εμμανουηλ in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 24
    Last Post: 29-10-2017, 20:51
  2. Θελω να παω στρατο
    By ektoplasm in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 11-08-2011, 02:26
  3. Ψυχωση στο στρατο
    By Σμιθ in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 08-01-2011, 12:00
  4. Σχετικά με το στρατό.
    By antwnis91 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 08-08-2010, 20:06
  5. Απαλαγη για το στρατο
    By mixalakis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 58
    Last Post: 21-06-2010, 14:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •