Εγωισμός τι να κάνω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    24

    Εγωισμός τι να κάνω;

    Γεια σας!Το θέμα που έφτιαξα αφορά το αγόρι μου.Είμαστε 3 χρόνια μαζί και παρόλο κάποιους τσακωμους και διάφορα άλλα περιστατικά καταφέραμε να συνεχίσουμε.Και εγώ και αυτός παρόλο το τι νιώθουμε πολλές φορές αντιδράμε περίεργα,με την έννοια ότι μπορεί μόνο και μόνο από εγωισμό εκεί που ένα θέμα είναι πολύ εύκολο να λυθεί το μεγιστοποιούμε όσο δεν πάει.Γενικά πέρα από ένα μεγάλο διάστημα που είμασταν χωρισμένοι(2.5 μήνες) κανείς από τους δύο μας δεν έχει κάνει με άλλο πρόσωπο.Αυτήν την φορά όμως,μία φίλη του,άρχισε να ασχολείται ιδιαίτερα μαζί του με αποτέλεσμα να βλέπω διάφορα στο facebook.Μου εξήγησε την κατάσταση,αφού δεν έχει τύχει κάτι παρόμοιο ξανά και δεν έχουμε προβλήματα στο να έχουμε φίλους κλπ. και μου είπε ότι απλά θέλει να κάνει"σπάσιμο" στον φίλο της.Μου είπε να δω και τα μηνύματα αν δεν τον πιστεύω αλλά εντάξει δεν θα έπεφτα τόσο χαμηλά :p και απλά του ζήτησα να σταματήσει τα πολλά πολλά γιατί με πειράζει.Kαι εκεί ήταν το μπαμ...Γυρνάει και μου λέει εσύ γιατί δεν έκοψες ποτέ με κανέναν και τέτοια.Το αφήνω να περάσει ζητάω και συγνώμη αλλά τίποτα εκεί πείσμα.Και ενώ τσακωνόμασταν 2-3 μέρες για άκυρα θέματα μετά δεν ξαναμιλήσαμε.Και με παίρνει τηλέφωνο μια κοινή μας φίλη(που μιλάμε τακτικά και οι δύο μαζί της ) και μου λέει ότι όντως κάτι παίζεται και ότι μπορεί και να τα έχουν.Το πιο πιθανό είναι να είναι ψέματα και λόγω αντίδρασης να το λέει.Εσείς τι πιστεύετε; Και γενικότερα πως γίνεται να τον πλησιάσω τώρα και να αλλάξει λίγο αυτήν την συμπεριφορά ; Έχει περάσει κανείς αντίστοιχο περιστατικό ; Δεν ξέρω τι να κάνω για να τον πλησιάσω...:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου φαιη. Δεν καταλαβα πολλα σημεια ετσι οπως τα γραφεις. Ας πουμε η φιλη αυτη ειναι δικη σου φιλη ή δικη του?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    24
    Ναι τα έγραψα λίγο περιληπτικά για να μην είναι μεγάλο το κείμενο.Αυτή η κοπέλα που μου είπε ότι μπορεί να τα έχουν είναι κοινή μας φίλη.Κρατάει επαφές και με τους δυο μας.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oχι αυτη που στο πε, αυτη που νταραβεριζεται με το φιλο σου στο φβ. Ειναι δικη σου φιλη, δικη του ή κοινη?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    24
    Αυτή την κοπέλα την ήξερε από το φροντιστήριο.Την ήξερα από πιο πριν ότι υπήρχε αλλά γενικά δεν είχαν επικοινωνία.Αυτή άνοιξε προσφατα το φβ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αρα εσυ δε μιλας μ αυτη. σωστα?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    24
    Ναιι σωστάα :) Γενικά όταν του είχα πρωτοπεί γιατί ασχολείται και τέτοια μου λέει απλά φίλη μου είναι.Όμως επειδή αυτή συνέχιζε του το ξανάπα δυο τρεις φορές και του λέω να της το κόψει.Και εκεί τα πήρε γιατί μου λέει εσύ δεν το έκανες αυτό με τον κολλητό σου που στο ζήτησα(είχε γίνει η κουβέντα αυτή πριν 2-3 εβδομάδες). Βέβαια αυτός ο φίλος μου ήταν το αιώνιο πρόβλημα που είχε και ακόμα δεν ξέρω το γιατί :p

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    E καλα σου λεγε το αγορι σου, αυτος γιατι να κοψει τις φιλες του και συ να τους εχεις? δεν ειναι δικαιο. Μαλλον τον επρηξες με τη γκρινια μου φαινεται γι αυτο τα πηρε! :p
    Η αλλη κοπελα τωρα που σου ειπε οτι κατι παιζεται που το ξερει αυτη? ειδε τιποτα?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    24
    Χαχαχα οχι δεν είναι γκρίνια απλά αντικειμενική είμαι...Έτσι και αλλιώς δεν είχαμε ποτέ θέμα με το να έχουμε φίλους φίλες κατάλαβες μόνο να μην ξεπερνάμε κάποια όρια...εε η συγκεκριμένη τα ξεπέρασε :p
    Κοίτα το αγόρι μου δεν είναι στην ίδια πόλη με μένα τώρα.Και αυτή η κοπέλα που λέμε ότι κάτι παίζει είναι στην ίδια περιοχή με μένα.Επειδή δίνουμε φέτος και λόγω κάποιων οικογενειακών προβλημάτων που είχε μένει με τον αδελφό του που σπουδάζει και τον βοηθάει κιόλας για φέτος(ξαναδίνει δεύτερη φορά).Με αυτήν την φίλη μας μιλήσανε στο τηλέφωνο.Απλά εδώ υπάρχει και το ενδεχόμενο να της είπε ψέματα.Άρα λόγω αυτής της απόστασης δεν μπορώ να μάθω αν όντως παίζει κάτι η όχι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Moυ κανες το μυαλο πουρε! Εχασα τη μπαλα! Δε μπορω να συνεχισω...!:-P

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    24
    Χαχαχαχα :p για να απαντήσω στο πρώτο ερώτημα μπας και βγάλω και εγώ ακρη...απλά μιλήσανε στο τηλέφωνο και της είπε ότι ξέρεις κάτι παίζεται και τέτοια.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν καταλαβα κατι αλλο, λες οτι η φιλη που σου ειπε οτι κατι παιζεται με το φιλο σου και την αλλη κοπελα οτι μπορει να το λεει ψευτικα. Γιατι? τι εχει να κερδισει μ αυτο?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    24
    Μπορεί απλά να την έβαλε αυτός,ή να είπε αυτός ψέμματα γιατί ξέρει ότι έχουμε κάποια επικοινωνία...Το ξέρω ότι είναι μεγάλο λάθος που δεν μιλάμε μεταξύ μας αλλά το έχει αυτό το κακό ότι για να πει μια κουβέντα σκάει γάϊδαρο...οπότε ή πετάει απλά σπόντες ή κάθεται και λέει σε στενούς μας φίλους κάτι που μπορεί να το μάθω...και στο τέλος λόγω αυτού τα κάνουμε χειρότερα. + ότι πολλές φορές υπερβάλλει ή λέει πράγματα για να δει την αντίδραση μου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν ξερω, μαζι σου το καψα! Δε μπορω να σου προτεινω τιποτα! Με τοσα προσωπα χαθηκα!...αμα καθαρισει το μυαλο μου θα σου πω.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    24
    Κοίτα για να αφήσουμε την γενικότερη κατάσταση στην άκρη...το θέμα μου είναι πως να τον πλησιάσω αφού υποτίθεται εγώ δεν ξέρω τίποτα πέρα από ότι μου έχει πει για την άλλη ο ίδιος...τώρα έχουμε να μιλήσουμε 3-4 μέρες...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εγωισμός
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 04-12-2013, 04:12
  2. Εγωισμός.
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 18-08-2011, 16:51
  3. τι ειναι εγωισμος?
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 03-07-2010, 18:43
  4. Εγωισμός...
    By dansk in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 19-12-2009, 09:50
  5. ΕΓΩΙΣΜΟΣ
    By giota73 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 03-11-2007, 12:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •