Χωρισμος χωρις προφανη αιτια..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 91
  1. #1

    Χωρισμος χωρις προφανη αιτια..

    Καλησπέρα σε όλους! Πριν από δύο μήνες περιπου γνώρισα μέσω κοινης γνωστης εναν τυπο 32 ετων (εγω ειμαι 30).Αμεσως εδειξε ενδιαφέρον για μενα ζητώντας πληροφοριες ωσπου τελικα αρχισαμε να βγαίνουμε.Τις πρωτες φορες ήμουν αρκετα μαζεμενη κ συγκρατημενη ήθελα τον χρόνο μου γιατι τη συγκεκριμένη γνωριμια την ειδα κάπως σαν "συνοικεσιο" κ αυτο με δυσκολευε στο να ειμαι ο εαυτος μου κατι το οποιο το συζητησαμε εξαρχης.Μετά απο 3-4 ραντεβου ξεμπλοκαρα κ ήμουν άνετη, το δούλεψα στο μυαλο κ προσπαθησα να αποβαλλω τη λεξη συνοικεσιο κ τα καταφερα, δεν μ ενοιαζε απο που κ απο ποιον κ πως τον γνωρισα, χωρια που αρχισε να μου αρεσει κιολας οπότε η σχεση μας πηγαινε πολυ καλα.Το προβλημα που υπηρχε κ το συζητησαμε απο τις αρχες ακομα ειναι το γεγονος οτι κυριως λογω της δικής του δουλειας (εχει καφετερια κ δουλευει καθημερινα με εναλλαξ πρωι απογευμα ανα εβδομαδα) δεν βρισκομασταν τοσο συχνα κ κυριως με το τροπο που θα θελαμε, αυτο κυρίως οταν δουλευε απογευμα, ωστοσο εγω πηγαινα στο μαγαζι μετα τη δουλεια μου για να βρεθουμε εστω κ υπο αυτες τις συνθηκες. Καποια στιγμη κ οσο προχωρουσε η σχέση, εβγαλε ενα αγχος του τύπου τι γινεται οταν εισαι με καποια (οχι απαραιτητα με μενα, το εθεσε γενικα) κ δεν ξερεις που παει αυτη η σχεση κ αν τελικα δεν δεσει το πραγμα εχεις χασει το χρόνο σου (προσωπικα δεν πιστευω οτι ειναι χασιμο χρονου αλλα μια εμπειρια) κ οτι θα ηταν ωραιο να ξεραμε εξαρχης με τον ανθρωπο που εχουμε να κανουμε κ την πορεια της σχεσης μας.Ετσι πως μου τα ελεγε μου εδωσε την εντυπωση οτι δεν θελει να συνεχισουμε κατι το οποιο του το ειπα, κ ειπε μη με παρεξηγεις δεν φταις εσυ.Τελοσπαντων αποψη του το κουβεντιασαμε κ ολα οκ.Ενα μελανο σημειο της σχεσης ήταν το σεξουαλικο κομματι λογω συγκυριων αυτο πρωτον γιατι δεν υπηρχε χωρος κ δευτερο κ κυριοτερο πιστευω λογω της δουλειας του κυριως οταν ηταν απογευμα(μετα το σχολασμα του ηταν δυσκολο κ απο αποψη κουρασης δικης του συν οτι εγω λογω δουλειας κοιμαμαι νωρις). Το διαστημα αυτο οι επαφες μας ηταν ελαχιστες κατι το οποιο συζητησαμε κ ειπαμε υπομονη ωστοσο το προβλημα αυτο θα ηταν παροδικο γιατι αυτος θα νοικιαζε σπιτι τον επομενο μηνα.Παρολα αυτα τον προβληματιζε, αγχωνοταν το οτι δεν ειχαμε συχνες επαφες.Εγω του εδειχνα το σεξουαλικο μου ενδιαφερον ακομα κ σ στιγμες που ηξερα οτι δεν μπορει να γινει κατι. Τελοσπαντων ερχονται οι διακοπες του Πασχα κ φευγουμε τριημερο με αλλα δυο ζευγαρια(δικοι του φιλοι), φιλοξενουμενοι στο σπιτι του ενος απο αυτα. Τις μερες αυτες η σεξουαλικη επαφη μας ηταν μια κ μοναδικη κ αυτη στην ξεπετα γιατι κ παλι ειχαμε το θεμα του χωρου, κοιμομασταν στο σαλονι. Ολες αυτες τις μερες ηταν τρυφερος, με φροντιζε κ γενικα ολα καλα κ με τα ζευγαρια που ημασταν μαζι δεν ειχα θεμα μπορω να πω οτι υπηρχε αμοιβαια συμπαθεια.Ενα απο τα βραδια που πεσαμε για υπνο πιασαμε κουβεντα για το αγχος κ μου ειπε οτι αγχωνεται με τη δουλεια του, πως θα παει το μαγαζι κ τετοια.Το τελευταιο πρωινο που ξυπνησαμε μεχρι κ το απογευμα που επιστρεψαμε αυτος ηταν "καπως".Δεν το εδειχνε αλλα το καταλαβαινα μεσα μου κατι δεν μου κολλουσε κ δεν μπορουσα να το εξηγησω, σκεφτομουν μηπως εκανα κατι αθελα μου κ στραβωσε, αλλα δεν εγινε κ κατι χοντρο.Να πω οτι τις μερες αυτες δεν ημουν αδιαφορη ως προς τη νοικοκυρα του σπιτιου, δηλαδη κ με την αλλη την κοπελα βοηθουσαμε για το συμμαζεμα, τα πιατα κτλ. Στο δρομο της επιστροφης αυτος δεν μιλιοταν εκανα προσπαθειες να ανοιξω κουβεντα περι ανεμων κ υδατων ματαια βεβαια, ηταν εμφανες οτι κατι τον ετρωγε, οποτε τον ρωταω αν εχει κατι κ αν ειναι καλα, μου απαντησε οτι απλα νυσταζει, ωσπου λιγο πριν φτασουμε σπιτι μου μου ειπε οτι οντως δεν ειναι καλα, δεν του βγαινει αλλα δεν εχει να κανει με μενα, ειδε ειπε καποια πραγματα(αντιφαση;;) κ κατα καποιον τροπο με αναγκασε να του πω να το διαλυσουμε πραγμα στο οποιο συμφωνησε διστακτικα μεν αλλα συμφωνησε, εγω του ειπα τοτε γιατι με πηρες μαζι σου για να φαινεται οτι εχεις γκομενα, αυτος φυσικα το αρνηθηκε λεγοντας μου οτι ειδες που σου ελεγα για το χασιμο χρονου, εγω παλι του ειπα οτι ασχετα με το αποτελεσμα για μενα το διαστημα αυτο κ το τριημερο δεν ηταν χασιμο χρονου ισα ισα περασα ωραια.Κ τελοσπαντων φτανουμε σπιτι κ εκει του λεω οτι σου πηρα ενα δωρο για τη γιορτη σου περιμενε ενα λεπτο να το φερω, αλλα την ιδια στιγμη το αναιρεσα λεγοντας οτ θα το αλλαξω κ θα παρω κατι για μενα, ημουν νευριασμενη εκεινη την ωρα.Κατεβηκα απο το αυτοκινητο κ δεν γυρισα καν να τον κοιταξω..Την μεθεπομενη μερα που γιορταζε του εστειλα το βραδυ ενα μηνυμα για χρονια πολλα με τυπικες ευχες αλλα κ ταυτοχρονα ενα "κραξιμο" σχετικα με το χασιμο χρονου.Δεν μου απαντησε.Απο την κοινη γνωστη εμαθα οτι ολη τη βδομαδα δεν ηταν κ πολυ καλα, καθως επισης οτι οι φιλοι του τον εκραξαν για την συμπεριφορα του απεναντι μου, δεν ηταν σωστος. Αυτο που με απασχολει δεν ειναι τοσο να τα βρουμε εχω ξενερωσει, αλλα θελω να μαθω το λογο.Εκανα κατι αθελα μου που τον πειραξε; Οπως εγραψα κ παραπανω ημασταν μια χαρα.Γιατι δεν το ειπε εκεινη την ωρα; Εχει να κανει με το σεξ; Απο τη μια θελω να στειλω ενα μηνυμα κ απλα να τον ρωτησω, δικαιουμαι κ θελω να ξερω, απο την αλλη εχει κ νοημα; Σας ευχαριστω κ χιλια συγγνωμη αν σας κουρασα.:confused:

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε ξερω αλλα απο ολο αυτο που περιγραφεις μεσα σε αυτα που του ελεγες ειχα την εντυπωση οτι αλλα του ελεγες κ αλλα ηθελες να του πεις δηλαδη αυτο τωρα που ελεγες του εστιλα χρονια πολα μαζι με ενα κραξιμο μου θυμιζει μια μαρια φιλη μου που ειναι μια βοριας κ μια νοτιας δε μου φαινετε κ το ευκολοτερο πραγμα να σε ψυχολογισει κανεις αλλα το σιγουρο ειναι οτι πρεπει να λες οσα σκεφτεσαι κ να μη το παιρνεις δεδομενο οτι οι αλλοι τα ξερουν

  3. #3
    Αλεξανδρε σ ευχαριστω για την απαντηση, κοιτα το μηνυμα το εστειλα δυο μερες μετα, ημουν ακομα φουντωμενη κ ηθελα να του πω γι αυτο το χασιμο χρονου, ειχε φαει κολλημα.Αν δεν ηταν προσφατος ο χωρισμος δεν θα εμπαινα καν στη διαδικασια, το εκανα απο σεβασμο κυριως για το τριημερο που περασαμε. Αυτο που μου λες περι ψυχολογιας εχει βαση γιατι στις πολυ αρχες μας οταν μιλουσαμε στο τηλ κυριως μου ελεγε αυτος οτι ακουγομαι καπως περιεργη, μαγκωμενη ενω απο κοντα ειμαι μια χαρα, ομιλητικη προθυμη κτλ..Αυτο φυσικα αλλαξε, βελτιωθηκε με την παροδο των ημερων.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αντιφαση ;)
    τη βρισκεις με τις αντιφασεις?? το θεμα ειναι προσεχε απο τις πολες αντιφασεις μηπως αρχισει να τριζει ο εγκεφαλος των γυρω σου γιατι αυτη που εχω υποψη μου ωρες ωρες ειναι τοσο αντιφατικη κ απροβλεπτη που καθε φορα που της μιλω δε ξερω τι με περιμενει.. παντος παρ ολα αυτα δε νομιζω να σου κανει ο συγκεκριμενος μου φαινετε γενικως στο κοσμο του κ μου φαινετε οτι αυτο σε πειραζει πολυ

  5. #5
    Δεν νομιζω να υπαρχει ανθρωπος που να του αρεσουν οι αντιφασεις:D Τι να πω ο τροποςτου με μπερδεψε, δηλ δεν εχει να κανει με μενα αλλα μ αυτον, ειδε ομως κ καποια πραγματα.Προφανως δεν περασα στις εξετασεις του, χα χα! Οντως το να ειναι ο αλλος στον κοσμο του μ ενοχλει αν κ για τον συγκεκριμενο δεν θα το ελεγα τοσο πολυ, εχω γνωρισει πολυ πιο χυμα ατομα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου μαριαννα. Οταν λες οτι ηταν σαν συνοικεσιο τι εννοεις? Η φιλη το κανονισε? Ηταν μιλημενος ο φιλος? Μηπως ο ιδιος της ειχε ζητησει να σε γνωρισει? Τι εγινε ακριβως?

  7. #7
    Γεια σου kerasi! Η γνωριμια κανονιστηκε απο τη γνωστη αυτη(εχουμε και μια ψιλοσυγγενεια), εγω ηξερα οτι αυτη ηθελε να μου γνωρισει καποιον, αυτος παλι δεν ειχε ιδεα.Πηγαμε στο παρτυ μασκε που εκανε αυτος στο μαγαζι του κ εκει μας συστησε.Βεβαια επειδη αυτος δουλευε δεν μιλησαμε καθολου, αλλα την επομενη κιολας μερα ηθελε πληροφοριες γιατι οπως ειπε στην γνωστη μας του αρεσα(εμφανισιακα σε πρωτο επιπεδο, αφου δεν μιλησαμε) κ θα ηθελε να με γνωρισει.Μετα απο δυο μερες κανονισα μ αυτην καφε στο μαγαζι του κ εκει ανταλλαξαμε κινητα.Αρχικα δεν τρελαθηκα ημουν demi κ μ αρεσε κ οχι.Τελικα ειπα ας δωσω μια ευκαιρια ποτε δεν ξερεις.Αλλωστε κ μονος του την πρωτη φορα που βγηκαμε μου ειπε να βγαλω απο το μυαλο μου τη λεξη συνοικεσιο μια γνωριμια ειναι απλα.Κ τελικα το καταφερα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ωραια καταλαβα πως εγινε. Ενα αλλο ομως που δεν καταλαβα ειναι τι ειπωθηκε την φορα που εγινε η κουβεντα στο μαγαζι για το που παει αυτη η σχεση. Εγω στη θεση σου θα του λεγα οτι την πορεια της σχεσης την καθοριζουμε εμεις. Εσυ που θες να παει αυτη η σχεση? Θελεις κατι σοβαρο-αν και νωρις-θες κατι πιο χαλαρο? Τι ακριβως θελεις? Αυτο του το ρωτησες μαριαννα? Και γενικα τι αλλο ειπατε που χρηζει να το αναφερεις.

  9. #9
    Kerasi σ ευχαριστω για τις απαντησεις σου.Αρχικα να πω οτι οταν πηγα στο μαγαζι ηταν καπως γιατι περιμενε να παω το προηγουμενο απογευμα, κατι το οποιο δεν το ειπαμε στανταρ καναμε κακη συννενοηση, το βραδυ που μιλησαμε δεν ειπε τιποτα οτι δηλ.με περιμενε το ειπε οταν πηγα με υποδεχτηκε με μουτρα κ δεν καταλαβα αρχικα γιατι.Ειπε οτι υπο αλλες συνθηκες θα γινοταν χαμος που δεν πηγα, τωρα το παιρνω λεει πιο χαλαρα.Αλλα δεν φταις εσυ, εγω δεν ειμαι κ πολυ καλα εχω αγχος με τη δουλεια.Εκει τον ρωτησα αν ολα καλα, τι μου λες τωρα δηλ. να το διαλυσουμε;Οχι δεν εννοουσα αυτο κ απο εκει ξεκινησε η κουβεντα.Αυτος μου ειπε οτι τον προβληματιζει που δεν βρισκομαστε συχνα κ οτι ειναι αδικο για μενα κυριως, κατα συνεπεια δεν μπορουμε να γνωριστουμε καλα.Οπως ειπε χαρακτηριστικα ειναι σαν να εχουμε σχεση απο το τηλεφωνο μονο.Επισης αυτο για το χασιμο χρονου που λεω κ παραπανω, αυτος μ ρωτησε αν νοιωθω οτι εχασα το χρονο μου επειδη μια σχεση δεν βγηκε γενικα μιλωντας.Κ επισης με ρωτησε δεν θα ηταν ωραιο αν ξεραμε εξ αρχης με τι ατομο εχουμε να κανουμε κ αν ταιριαζουμε; Σ αυτα λοιπον εγω του απαντησα οτι δεν ειναι χασιμο χρονου με το να βγαινεις με καποιον κ να περνας όμορφα, το αντιθετο ειναι απο τα καλυτερα σταδια η χαρα του να ανακαλυπτεις τον αλλον κ πως αν τα ξεραμε ολα δεν θα ειχαμε το κινητρο. Κ οταν του ειπα αυτα συμφωνησε εν μερει βεβαια.Αυτος απο την ολη συμπεριφορα του φαινεται οτι ηθελε σχεση.Α, κ στο οτι δεν μπορουμε να βρισκομαστε οταν δουλευει του ειπα οτι αν θελεις μπορω να ερχομαι πιο συχνα στο μαγαζι, αρκει να μου το ζητησεις, δεν θελω να γινομαι φορτικη ειναι νωρις ακομα.

  10. #10
    Το σκηνικο αυτο εγινε 2,5 εβδομαδες πριν φυγουμε για το τριημερο.Τα δυο ζευγαρια, κολλητοι του κ οι δυο ο ενας εχει σχεση 4 χρονια κ ο αλλος 3.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αυτο που σου ειπα πιο πανω το ρωτησες ή δε το σκεφτηκες εκεινη την ωρα? Δηλαδη εσυ που θελεις να παει αυτη η σχεση? Μηπως δεν εισαι σε φαση για σχεση? Μηπως δε θες να δεσμευτεις? Μηπως θες συντομα συγκατοικηση? Αυτο τον ρωτησες μαριαννα?

  12. #12
    Αυτα περι φασης που βρισκομαστε ο καθενας τα ειπαμε στην αρχη στα πρωτα ραντεβου.Αυτος ειπε οτι ειναι σε φαση να κανει κατι καλο δηλ. αν βρει τον ανθρωπο του κ τα σχετικα.Το ιδιο απαντησα κ εγω.κ ετσι συνεχισαμε με καθημερινο αμοιβαιο ενδιαφερον.Αυτα που μου λες δεν τα ρωτησα γιατι πανω κατω ειχα παρει τις απαντησεις μου, οτι δηλ ειναι σε φαση για σχεση κ οτι οταν με το καλο νοικιαζε σπιτι θα μπορουσα να μενω μαζι του τις περισσοτερες μερες της εβδομαδας.Εκεινη την ωρα δεν μου βγηκε να τον ρωτησω κατι παραπανω σχεδον με καλυψε.

  13. #13
    Εχω την εντυπωση οτι ψαχνει κ θελει να το σοβαρευει με συνοπτικες διαδικασιες του στυλ ενταξει μια χαρα ειναι, συγκατοικουμε κ αν στο εξαμηνο ολα οκ παντρευομαστε κιολας που λεει ο λογος. Α, κατι ακομα στην κουβεντα αυτη που ειχαμε ανεφερα κ το σεξ, οτι δηλ το τριημερο που θα φυγουμε θα σε φροντισω, πηρα κ λαδι κ τετοια, ετσι για να αναψω τα αιματα, δεν θα ειμαι κ αδιαθετη οποτε μια χαρα.Αυτος σαν να κομπλαρε γιατι ηξερε το σπιτι που θα πηγαιναμε κ το θεμα του χωρου που ειχαμε τελικα εκει, οποτε μου λεει κατι του στυλ οτι εγω εχω πιο πολυ το μυαλο μου στο σεξ παρα ο ιδιος.Κ ειπε καπως θα το βολεψουμε εστω κ στο μπανιο να βρουμε μια λυση.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απ οτι καταλαβα λοιπον θελει να πει οτι θελει σχεση αλλα τον προβληματιζει το αγχος της δουλειας και ο περιορισμενος ελευθερος χρονος. Να σου κανω και μια προβλεψη? Οταν το κανατε πρεπει να τελειωσε αμεσως πιστευω. Τεσπα, ποσος καιρος ειναι απο την τελευταια φορα που μιλησατε?

  15. #15
    Κατι τέτοιο. Μεσα επεσες κ μαλιστα την πρωτη φορα ειχε κ πυρετο, οποτε αγχωνοταν κ για τη στυση του! κ μ ελεγε οτι αυτο δεν ηταν το σεξ που ηθελε με 38 πυρετο, εγω παλι οτι ολα καλα κ ειναι λογικο να ειναι ετσι του ελεγα να χαλαρωσει,οτι περναω ωραια κ τετοια.Τη Δευτερα συμπληρωνονται δυο εβδομαδες χωρισαμε τη δευτερη μερα του Πασχα κ την Τεταρτη του εστειλα το μηνυμα που ανεφερα για τη γιορτη του κ στο οποιο δεν απαντησε.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Φοβερο αγχος χωρις ουσιαστικη αιτια
    By Rainy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 30-04-2015, 17:23
  2. Αγχος και φοβιες χωρις εμφανη αιτια
    By Νατασουκο in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 23-11-2013, 15:08
  3. Αγχος και φοβιες χωρις εμφανη αιτια
    By Νατασουκο in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-11-2013, 22:23
  4. χωρις σχεση,χωρις φιλους...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2012, 20:51
  5. Αιτία της σχιζοφρένειας παράσιτο;
    By whitecandle in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 23-12-2010, 17:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •