Επαναληψη χωρισμου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231

    Επαναληψη χωρισμου

    Καλησπερα και παλι σε ολα τα αγαπημενα μελη που πλεον εχει γινει η στεγη μας για συμπαρασταση και αλληλοβοηθεια.

    Διατηρω μια σχεση με μια κοπελα 3 ακριβως χρονια. 3 χρονια δυσκολα με πραγματικες δυσκολιες απο αποσταση συμβιωσης μεχρι θανατους ομως παρολα αυτα εγω παντα προσπαθουσα και θελω να πιστευω το καταφερνα σε μεγαλο βαθμο να ειμαι ΕΚΕΙ διπλα σε ολα και να μην παραιτουμε ποτε ειτε μπορουσα ειτε δεν μπορουσα..... Το Σεπτεμβριο ενα πρωι ενω εχουν γινει κατεπαναλληψη τσακωμοι η κοπελα μου με την οποια συζουσαμε οπως χωριστικαμε το πρωι δεν ξανα βρεθηκαμε για 1 1/2 μηνα οταν προσπαθησα να επικοινωνησω μαζι της για να μου επιστρεψει τα κλειδια μου και εγω τα πραγματα της βρεθηκαμε συζητησαμε (και για να ειμαι ειλικρηνης απλα εκεινη κατηγορουσε εμενα για τα παντα) και υποτιθεται αποφασισαμε απο κοινου να προσπαθησουμε τη σχεση μας. Δεν κρυβω οτι εκανα μεγαλη προσπαθεια να της δειξω το ποσο την αγαπαω να την φροντιζω να της μιλαω γλυκα ενω εκεινη απολυτως τιποτα ισα ισα προσπαθουσε να επιβαλει τους δικους της νομους με αυταρχικο τροπο αυτο ειναι και αμα σου αρεσει. Μεσα στη διαρκεια αυτων των 6 ακριβως μηνων τσακωθηκαμε πολλες φορες κυριος λογος ηταν οτι ενω συζουσαμε εκεινη εφευγε το πρωι να παει βολτες με την μητερα της (δεν δουλευει) και ενω επεστρεφε το μονο που την ενδιεφερε να κανει ειναι να βλεπει τηλεοραση και να μη μου μιλαει καθολου ενω επαιζε καποια παιχνιδια στον υπολογιστη. Σε καποια συζητηση μου ειπε οτι δεν την ενδιαφερει να βρει δουλεια και δεν θα κοιταξει να βρει κατι. Ασφαλως οπως οι περισοτεροι ετσι και εγω βιωνω μια βαθια κριση στην τσεπη μου και δεν μπορω να προσφερω οσα θα ηθελα σε εναν ανθρωπο και ειδικα οταν βλεπω οτι αυτος ο ανθρωπος εχει παραιτηθει της ζωης του και απλα απολαμβανει τους καρπους (σπιτι, εξοδα, φαγητα κλπ) και εκτος αυτου δεν βοηθαει και μεσα στο σπιτι οσο θα μπορουσε. Μετα απο ολα αυτα και μετα απο καποιους τσακωμους για διαδικαστικα πραγματα την προηγουμενη τριτη χωριστικαμε το πρωι αγαπημενοι και ενω ειπαμε τα λεμε μετα η ιστορια επαναληφθηκε ακριβως. Μιλαμε στο τηλεφωνο με μυνηματα κλπ χθες βρεθηκαμε και μου ειπε οτι προσπαθει να δει τι ζηταει απο τη ζωη της να βρει τον εαυτο της κλπ κλπ. Στο σπιτι παραμενουν τα πραγματα της εχει τα κλειδια του σπιτιου και σημερα δεν εχει επικοινωνησει καθολου μαζι μου. θα με βοηθουσατε παρα πολυ εαν μου λεγατε τι σταση θα επρεπε να κρατησω στο εν λογω θεμα.

    Σας ευχαριστω προκαταβολικα και περειμενω με αγωνια τις απαντησεις σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Να την διώξεις, τι άλλο;
    Καλό κορόιδο βρήκε.
    Και όποτε βρει κάτι άλλο εξαφανίζεται.

  3. #3
    λοιπον μιληστε ξεκαθαριστε και αμα σου λεει δωστησ χρονο πχ 1 βδομαδα και ζητα της μεσα σε αυτη τν βδομαδα να σου πει τι θελει να κανει στην ζωη της,,, να διευκρινησεις οτι δν θα εισαι βλακασ για παντα και οτι θα της κανεις τα χατηρια...οσο και αν τν ενοχλησει αυτο... πρεπει να κανει και αυτη κατι να σε βοηθησει αρχικα τουλαχιστον με τις δουλειες του σπιτιου,,,

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Εκεινη διατεινετε οτι το κανει γιατι δεν αντεχει τις εκρηξεις που εχω εγω οταν πλεον την παρακαλαω να κανει καποια πραγματα που απλα ΠΡΕΠΕΙ να γινουν π.χ. για να λειτουργησει το νοικοκυριό μας. Δεν εχω τιποτα προσωπικο αλλα οπως καταλαβενετε πολυ καλα δεν μπορεις να ζεις σε βρωμικο σπιτι ουτε να μην πληρωνεις το ρευμα το νερο κλπ. Ομως ολα αυτα βγαινουν απο καποια τσεπη που και εγω ζοριζομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ οικονομικα. Εχω την εντυπωση και θα συμφωνησετε μαζι μου οτι εκμεταλευετε την αγαπη την πραγματικη αγαπη που εχω για εκεινη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλα εισαι σοβαρος? Την εδιωξες γιατι το πρωι βγαινει με τη μανα της? Εσενα τι σε νοιαζει πως θα περασει το πρωινο της εφοσον δε σε κερατωνει? Να εβγαινε με γκομενους να σου λεγα εχεις δικιο. Εγω πιστευω δε χωνευεις την πεθερα γι αυτο σ ενοχλει. Εσενα σου κανε κουμαντο να μην πας στη μανα σου ή να μη της μιλας? Δε το χω ξανακουσει αυτο που λες ρε φιλαρακι, με αφησες αναυδο!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    καλησπερα κερασι . Αρχικα ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΔΙΩΞΑ ποτε δεν εγινε αυτο. Δευτερον θεορω οτι οταν ενα ζευγαρι ζει μαζι πρεπει να μοιραζεται κατα καποιο τροπο η διαδικασια επιβιωσης μεσα στο σπιτι. Εγω προσφερω με την εργασια μου οσα πιο πολλα μπορω (οικονομικα) εκεινη δεν εργαζεται και ασφαλως ειναι ελευθερη να κανει ΟΤΙ χρειαζεται εχει αναγκη και θελει συμφωνουμε ομως δεν πρεπει να εχει καμια αναμειξη στα κοινα του σπιτιου μας απλα να ερχεται σαν φιλοξενουμενη και απλα να γευεται τους καρπους του συντροφου της και επισης να μην διχνει κανενα ενδιαφερον για το μερος που ζει?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα ρθω και στο οικονομικο αλλα θελω να μου πεις τι σε πειραζει εσενα που τα πρωινα βγαινει με τη μανα της. Μαλλον ελα πες την αληθεια, δε χωνευεις την πεθερουλα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ Προβλημα το μονο που με νοιαζει ειναι οτι δεν ειναι η πρωτη προτεραιοτητα να ειναι το νοικοκυριο οπως πρεπει. Τουλαχιστον για εμενα το "πρεπει" ειναι ενα τακτοποιημενο καθαρο σπιτι χωρις βρωμια και πεταμενα ολα τα πραγματα στο σπιτι. Δεν ειμαι κανενας αρρωστος με το σπιτι σε λογικα επιπεδα και ορια... Αλλα αν ειναι να κανει τα παντα 1 ανθρωπος που ειναι η συμβιωση?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οτι δηλαδη δεν κανει το φαι το πρωι και να ξεσκονιζει? αυτο εννοεις? οτι βολταρει με την πεθερουλα σου?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    ωραια να τα βαλουμε σε μια σειρα. Εγω π.χ. δεν αφηνω απληρωτο το ρευμα για να παω να παρω ρουχα που θα το ηθελα πολυ γιατι ειναι προτεραιοτητα να εχουμε φως ζεστο νερο κλπ΄. Σωστα??? Το ιδιο λοιπον θα ηθελα και απο τον ανθρωπο που ζει μαζι μου στο σπιτι. Να νοιαζοταν ωστε το νοικοκυριο μας να ηταν σωστο με οτι αυτο συνεπαγεται και μετα ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΜΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ!!!! ας παει βολτα με την "πεθερουλα" οπως λες κλπ..... Νομιζω ειναι απολυτα κατανοητο ....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το μεσημερι τι τρωτε δηλαδη?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    το μεσημερι δεν τρωμε ποτε σπιτι εκεινη στο σπιτι της εγω στη δουλεια μου και το βραδυ αφου επιστρεψω πρωτος παντα εγω επιστρεφει και εκεινη και συζηταμε παρεα τι θα φτιαξουμε....

Similar Threads

  1. ΤΡΟΠΟΙ ΧΩΡΙΣΜΟΥ
    By thanos31 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 17-08-2012, 22:39
  2. επανάληψη συγκεκριμένης φράσης
    By Noname30 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 25-07-2012, 22:25
  3. 7 ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣΜΟΥ......
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 08-06-2012, 06:06
  4. ΛΟΓΟΙ ΧΩΡΙΣΜΟΥ ( Πραγματικοί Λόγοι Χωρισμού από μια Σχέση)
    By kapetan_s in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 87
    Last Post: 20-03-2009, 18:02
  5. Γράμμα Χωρισμού..
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 09-09-2008, 15:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •