Ποναει πολυ τελικα ο χωρισμος αυτος..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1

    Ποναει πολυ τελικα ο χωρισμος αυτος..

    Γεια σας. Δεν εχω να πω πολλα απλα καπου θελω να τα πω και το φορουμ πιστευω ειναι ο καλυτερος ψυχολογος. Θα σ ακουσει τελος. Μολις χθες βγηκα απο σχεση 3 μηνων. Ηταν και σχεση απο αποσταση αλλα δεν ηταν και τοσο τραγικο. Καθε ΣΚ ημουν εκει μαζι της. Δηλαδη το κυνηγουσα. Και οποτε με χρειαστηκε ή ηθελα να τη δω παντα πηγαινα.Το ξερω δεν ειναι πολυς καιρος βασικα ας πουμε ειναι ακομα οι αρχες. Το θεμα ειναι οτι ημασταν καλα μεχρι ενα μηνα πριν που παγωσε ξαφνικα το ολο θεμα. Δηλαδη αρχισε να μου μιλαει σαν να ειμαι ενας απλος φιλος της και οχι πλεον το αγορι της. Τελος παντων το θεμα ειναι οτι με την ολη συμπεριφορα της μου ειχε μπει το "μικροβιο" του χωρισμου και απαξ μου μπει δεν βγαινει μετα. Δηλαδη για καμποσες μερες ημουν ετοιμος να της πω ξερεις κατι χωριζουμε. Μ αυτα και μ αυτα φτασαμε στο χθες οπου με ενα μηνυμα στο κινητο μου λεει ξερεις νομιζω ειναι καλυτερα να το τελειωσουμε εδω, δεν ειμαι και στη καλυτερη ψυχολογικη φαση μπλα μπλα μπλα τα κλασσικα. Δεν το πηρα ασχημα αλλα ουτε και καλα. Ημουν σε μια φαση ντεμι. Λεω οκ δεν πετυχε οκ θα το ξεπερασουμε. (Ειμαι γενικα φαση ξερεις δεν θα χαλαστω και πολυ μια ζωη την εχουμε σιγα ζησε τις στιγμες.) ΑΛΛΑ σημερα δεν.. δεν παω καλα. Με πειραξε πολυ περισσοτερο απ οσο περιμενα και για τοσο μικρο διαστημα σχεσης, πολυ ομως. Ρε παιδια ξερω ειναι νωρις αλλα τι κανω τωρα..? Με ποναει. Πειτε μου τι να κανω να το ξεχασω και να παω παρακατω επιτελους. Με εχει επηρεασει ελεεινα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Quote Originally Posted by Χαρης1991 View Post
    Καθε ΣΚ ημουν εκει μαζι της. Δηλαδη το κυνηγουσα. Και οποτε με χρειαστηκε ή ηθελα να τη δω παντα πηγαινα.
    Φιλε εσύ ήσουν κάθε ΣΚ εκεί μαζί της. Αυτή όμως ερχόταν σε εσένα? Το κυνηγούσε όπως εσύ? Γενικά πως την είχες κόψει? Τα είχε καλά με τον εαυτό της? Τη πέτυχες σε καλή φάση στη ζωή της? Η μήπως την πέτυχες σε άσχημη περίοδο και απλά ήθελε να έχει την προσοχή κάποιου επάνω της και μόλις πήρε τα πάνω της σκέφτηκε “πάμε γι αλλα”? Κοινώς απλά ήθελε όταν σε χρειάζεται να είσαι εκεί όπως γραφεις παραπάνω.

    Η αν δεν ισχύει κάτι από τα παραπάνω, ίσως η απόσταση να έφθειρε τον αρχικό ενθουσιασμό και σκέφτηκε ότι εσύ είσαι μακριά και δε τραβάει αυτό και καλύτερα να βρει κάποιον που είναι διπλα της.

  3. #3
    Μήπως με τη συμπεριφορά της τον μήνα αυτο ήθελε να σε "αναγκάσει" να της πεις να χωρίσετε; Κ αφού δεν το έκανες εσυ το διαστημα αυτο, προτίμησε με συνοπτικες διαδικασιες ενα απλο μήνυμα. Τις μέρες που δεν ήσασταν μαζί τι ειδους επικοινωνια ειχατε; Καθημερινή, συχνη, τηλεφωνα μηνύματα; Το οτι σε πειραξε τόσο έχει να κανει καθόλου με το γεγονος οτι τελικα ηταν αυτη που το τελειωσε κ οχι εσυ κ μαλιστα μεσω sms; Γιατι σιγουρα παιζει ρολο κ ο τροπος. Κ μη ξεχνας ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος..Κλισε αλλα ισχυει..

  4. #4
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Φιλε εσύ ήσουν κάθε ΣΚ εκεί μαζί της. Αυτή όμως ερχόταν σε εσένα? Το κυνηγούσε όπως εσύ? Γενικά πως την είχες κόψει? Τα είχε καλά με τον εαυτό της? Τη πέτυχες σε καλή φάση στη ζωή της? Η μήπως την πέτυχες σε άσχημη περίοδο και απλά ήθελε να έχει την προσοχή κάποιου επάνω της και μόλις πήρε τα πάνω της σκέφτηκε “πάμε γι αλλα”? Κοινώς απλά ήθελε όταν σε χρειάζεται να είσαι εκεί όπως γραφεις παραπάνω.

    Η αν δεν ισχύει κάτι από τα παραπάνω, ίσως η απόσταση να έφθειρε τον αρχικό ενθουσιασμό και σκέφτηκε ότι εσύ είσαι μακριά και δε τραβάει αυτό και καλύτερα να βρει κάποιον που είναι διπλα της.
    Φιλε καλα τα ειχε με τον εαυτο της. Τωρα τελευταια αρχισε κι εκανε νερα. Βασικα ξαφνικα παγωσε η συμπεριφορα της απεναντι μου ξαφνικα. Και ελεγε ξερεις δεν ειμαι και στη καλυτερη ψυχολογικη κατασταση τελευταια και τετοια. Οσο γι αυτο που λες για την αποσταση τι να σου πω παιζει βασικο ρολο προφανως. Αλλα οταν θες δεν το προσπαθεις? Τοσες σχεσεις απο αποσταση υπηρξαν και πετυχαν. Δεν λεω οτι δεν ειναι δυσκολο αλλα αμα θες το προσπαθεις.

  5. #5
    Quote Originally Posted by marianna1984 View Post
    Μήπως με τη συμπεριφορά της τον μήνα αυτο ήθελε να σε "αναγκάσει" να της πεις να χωρίσετε; Κ αφού δεν το έκανες εσυ το διαστημα αυτο, προτίμησε με συνοπτικες διαδικασιες ενα απλο μήνυμα. Τις μέρες που δεν ήσασταν μαζί τι ειδους επικοινωνια ειχατε; Καθημερινή, συχνη, τηλεφωνα μηνύματα; Το οτι σε πειραξε τόσο έχει να κανει καθόλου με το γεγονος οτι τελικα ηταν αυτη που το τελειωσε κ οχι εσυ κ μαλιστα μεσω sms; Γιατι σιγουρα παιζει ρολο κ ο τροπος. Κ μη ξεχνας ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος..Κλισε αλλα ισχυει..
    Μαριαννα το σκεφτηκα παρα πολλες φορες αυτο που λες. Το να με αναγκασει δηλαδη να το κανω εγω. Αλλα επειδη ειμαι ξεροκεφαλος και πεισματαρης ηθελα να δω μεχρι που θα το φτασει. Ε ειδα :-P Απο τη στιγμη που η συμπεριφορα της παγωσε μειωθηκε κατα πολυ και η επικοινωνια. Βασικα εγω εστελνα ή επαιρνα τηλεφωνο κι αυτη μπορει να μην απαντουσε και καθολου. Ετσι κι εγω αρχισα να σκεφτομαι σοβαρα το ενδεχομενο να το τελειωσω. Ναι ειναι γεγονος οτι με πειραξε που το τελειωσε χθες μεσω sms ενω ειχα κατεβει Πατρα χθες να τη δω. Θα προτιμουσα να μου το πει προσωπο με προσωπο παρα απο sms. Εν τω μεταξυ χθες τη πιεσα να μου μιλησει να μου πει τι συμβαινει ολες αυτες τις μερες αλλα μου ελεγε ειμαι καλα απλα κατι δικα μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Φιλε όσο και να το κυνηγήσεις τώρα δυστυχώς δεν αλλάζει τίποτα. Πέρασα πολύ παρόμοια φάση πρόσφατα και καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις. Προφανώς είσαι σε μια κατάσταση που σκέφτεσαι αν έφταιξε το ένα, αν έφταιξε το άλλο, αν συναινεί το ένα, αν συνέβη το άλλο. Δυστυχώς όπως είπε και η Μαριάννα από πάνω, ο χρόνος θα τα γιατρέψει όλα. Προσπάθησε να μη σκέφτεσαι πολλά και να μη κανεις πολλές υποθέσεις. βγες με τους φίλους σου, κανε καμια βόλτα και γενικά μη κάθεσαι μονος σου. Ξέρω ποσο δύσκολο είναι να τα ακούς αυτά από κάποιον και ποσο πιο δύσκολο είναι να τα εφαρμόσεις ειδικά όταν το σκηνικό είναι πολύ πρόσφατο. Αλλα πραγματικά μη το κυνηγάς και μη γεμίζεις το μυαλό σου με σκέψεις και υποθέσεις. Εμενα με τελειωσε με μήνυμα στο facebook και μετά block στο facebook και καμια απάντηση στο τηλέφωνο. Ας' το να πάει και κοίτα τον εαυτό σου.

  7. #7
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Φιλε όσο και να το κυνηγήσεις τώρα δυστυχώς δεν αλλάζει τίποτα. Πέρασα πολύ παρόμοια φάση πρόσφατα και καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις. Προφανώς είσαι σε μια κατάσταση που σκέφτεσαι αν έφταιξε το ένα, αν έφταιξε το άλλο, αν συναινεί το ένα, αν συνέβη το άλλο. Δυστυχώς όπως είπε και η Μαριάννα από πάνω, ο χρόνος θα τα γιατρέψει όλα. Προσπάθησε να μη σκέφτεσαι πολλά και να μη κανεις πολλές υποθέσεις. βγες με τους φίλους σου, κανε καμια βόλτα και γενικά μη κάθεσαι μονος σου. Ξέρω ποσο δύσκολο είναι να τα ακούς αυτά από κάποιον και ποσο πιο δύσκολο είναι να τα εφαρμόσεις ειδικά όταν το σκηνικό είναι πολύ πρόσφατο. Αλλα πραγματικά μη το κυνηγάς και μη γεμίζεις το μυαλό σου με σκέψεις και υποθέσεις. Εμενα με τελειωσε με μήνυμα στο facebook και μετά block στο facebook και καμια απάντηση στο τηλέφωνο. Ας' το να πάει και κοίτα τον εαυτό σου.
    Αυτο ακριβως φιλε. Εχουν περασει απο το πρωι χιλιαδες σκεψεις απο το μυαλο μου και ξερεις οσο το σκεφτομαι τοσο πιο χαλια γινομαι. Πραγματικα προσπαθω να το αφησω πισω μου γιατι με χαλαει αλλα εκει που ξεχνιεμαι λιγο ερχονται εικονες και γινομαι πιο χαλια. Οπως ειπα αν μου το ελεγε προσωπο με προσωπο ισως να ημουν και διαφορετικα. Να χωρισεις με μηνυματα ειτε αυτα ειναι sms ειτε facebook ειναι πραγματικα ασχημο, απροσωπο. Εχε τα κοτσια να μου το πεις. Τι να πω. Ισως βγω το βραδυ με κανεναν φιλο μου δεν ξερω. Δεν μπορω να κατσω μεσα νιωθω οτι πνιγομαι. Κι εχω και τους δικους μου να μου λενε και τα δικα τους και εχω φορτωσει ασχημα. Θελω απλα να ηρεμησω και τιποτα αλλο.

  8. #8
    Χαρη, απο την ολη συμπεριφορα της κοπελας φαινεται οτι τουλαχιστον αυτη δεν πολυκαιγοταν. Ο τροπος της δεν ηταν κ οτι καλυτερο ειδικα οταν ξερει οτι διανυεις κ μια αποσταση για να βρεθειτε.Ειναι κ θεμα σεβασμου αυτα απεναντι στον αλλο. Οποτε οπως λεει κ ο John προσπαθησε να μη το σκεφτεσαι κ κοιτα να κανεις πραγματα για σενα.Δυσκολο αλλα θα δεις οτι οσο περνανε οι μερες το ολο θεμα θα ξεθωριαζει μεσα σου.Επειδη κ εγω ειμαι σε παρομοια φαση που με βασανιζει το πως κ το γιατι(δημοσιευσα σχετικο θεμα), βλεπω οτι τελικα ο αλλος πολυ δυσκολα θα σου πει τον πραγματικο λογω χωρισμου, πολλες φορες ουτε ο ιδιος δεν μπορει να τον προσδιορισει.

  9. #9
    Quote Originally Posted by marianna1984 View Post
    Χαρη, απο την ολη συμπεριφορα της κοπελας φαινεται οτι τουλαχιστον αυτη δεν πολυκαιγοταν. Ο τροπος της δεν ηταν κ οτι καλυτερο ειδικα οταν ξερει οτι διανυεις κ μια αποσταση για να βρεθειτε.Ειναι κ θεμα σεβασμου αυτα απεναντι στον αλλο. Οποτε οπως λεει κ ο John προσπαθησε να μη το σκεφτεσαι κ κοιτα να κανεις πραγματα για σενα.Δυσκολο αλλα θα δεις οτι οσο περνανε οι μερες το ολο θεμα θα ξεθωριαζει μεσα σου.Επειδη κ εγω ειμαι σε παρομοια φαση που με βασανιζει το πως κ το γιατι(δημοσιευσα σχετικο θεμα), βλεπω οτι τελικα ο αλλος πολυ δυσκολα θα σου πει τον πραγματικο λογω χωρισμου, πολλες φορες ουτε ο ιδιος δεν μπορει να τον προσδιορισει.
    θα μου παρει καιρο να το ξεπερασω αλλα θα το ξεπερασω. απλα ξερεις ενω εισαι σωστος απεναντι της σε τρωει αυτο το γιατι..γιατι οκ δεν ειναι μονο οτι τα ειχαμε 3 μηνες μονο κι ετσι. υπηρξε μια πολυ καλη φιλικη σχεση πριν απο αυτο για καμποσο καιρο. και απλα δεν μπορω να καταλαβω τι συνεβη..

  10. #10
    Μήπως τελικα μετάνοιωσε που προχωρησε τη σχεση σας κ δεν την κρατησε σε φιλικο επιπεδο οπως πριν;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δε τη ρωτησες τι εννοει δεν ειναι στην καλυτερη φαση ψυχολογικα? Μηπως εχει καποια προβληματα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Είσαι καλό παιδί Χάρη και ήσουν εκεί όποτε σε χρειαζόταν. Αυτό έφταιξε.

  13. #13
    Quote Originally Posted by marianna1984 View Post
    Μήπως τελικα μετάνοιωσε που προχωρησε τη σχεση σας κ δεν την κρατησε σε φιλικο επιπεδο οπως πριν;
    Απλα της περασε λεει...και αυτο με ποναει αυτη τη στιγμη..

  14. #14
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Δε τη ρωτησες τι εννοει δεν ειναι στην καλυτερη φαση ψυχολογικα? Μηπως εχει καποια προβληματα?
    Την πιεσα να μου πει αλλα δεν ειπε..

  15. #15
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Είσαι καλό παιδί Χάρη και ήσουν εκεί όποτε σε χρειαζόταν. Αυτό έφταιξε.
    Λες JohnT να εφταιξε τελικα αυτο?... :-/

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. χαμενος δεν ειναι αυτος που χανει αλλα αυτος που τα παραταει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 20-05-2013, 22:28
  2. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 01:08
  3. ποναει πολυ η ψυχη μου
    By PENAKI1986 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 18-12-2011, 10:15
  4. Πονάει πολύ..
    By Moi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 13-11-2009, 03:12
  5. Μια ιστορια που με ποναει πολυ..
    By Ifigeneia24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 05-08-2006, 10:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •