αγχος- πονος- κοπωση τι θα κανω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84

    αγχος- πονος- κοπωση τι θα κανω?

    Πριν απο περιπου ενα μηνα διαγνωστηκα με αγχωδη διαταραχη η ψυχιατρος μου ειπε παρω αγωγη xanax και seroxat απο την μερα που τα πηρα οχι μονο καλυτερα δεν μ εχουν κανει.... απο εκει π ειχα τασεις λυποθιμιας κλασσικη περιπτωση κρισεων ποναει ολο μου το σωμα τα ποδια τα πλευρα η κοπωση που νιωθω αλλο πραγμα σαν να τρεχω σε μαραθωνα και εχω περπατησει 20 λεπτα... ειδικα οταν ειμαι στον ηλιο νιωθω πιο χαλια... τα σεροξατ τα εκοψα με συμβουλη γιατρου... εχω κανει απειρες εξετασεις..... δεν αντεχω αλλο. ειλικρινα.... η κοπωση ειδικα ειναι απαλευτη

  2. #2
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84
    να τονισω πως οταν νιωθω αυτη την κουραση εχω δεκατα ...

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ioannina, Greece
    Posts
    89
    Ρώτα τους ειδικούς! Πιθανόν να περάσεουν με τη συνέχιση της αγωγής ή να χρειαστεί να αλλάξεις φάρμακα... Αλλά πρώτα ρώτα αυτόν που σου τα έγραψε!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by liaki!! View Post
    Πριν απο περιπου ενα μηνα διαγνωστηκα με αγχωδη διαταραχη η ψυχιατρος μου ειπε παρω αγωγη xanax και seroxat απο την μερα που τα πηρα οχι μονο καλυτερα δεν μ εχουν κανει.... απο εκει π ειχα τασεις λυποθιμιας κλασσικη περιπτωση κρισεων ποναει ολο μου το σωμα τα ποδια τα πλευρα η κοπωση που νιωθω αλλο πραγμα σαν να τρεχω σε μαραθωνα και εχω περπατησει 20 λεπτα... ειδικα οταν ειμαι στον ηλιο νιωθω πιο χαλια... τα σεροξατ τα εκοψα με συμβουλη γιατρου... εχω κανει απειρες εξετασεις..... δεν αντεχω αλλο. ειλικρινα.... η κοπωση ειδικα ειναι απαλευτη
    βασικα σκεψου το γεγονος μηπως υπαρχει κατι γυρω σου που σε πειραζει αντι να σκεφτεσαι ολο αυτο προσανατολισου προς του γυρω σου σκεψου τι πραγματα σε ενοχλουν γυρω σου επισης αυτο που χρειαζεσε ειναι φιλους γιατι αν εισαι μονη/μονος δε θα εισαι οκ το ειχα περασει κ γω αυτο παλιοτερα κ αυτο που καταλαβα ηταν οτι δεν ακουγα τον εαυτο μου κ αντι να ακουω εμενα εδινα το δικιο σε αυτους που με εβγαζαν λαθος κ τους δικαιολογουσα εγω τουλαχιστον αυτη την εμπιρεια ειχα πανω σε αυτο το θεμα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κανε εξετασεις αιματος για πιθανη αναιμια η υποταση που πρεπει να παρεις σιδηρο,μην πανικοβαλλεσαι κ εγω το εκανα κ τωρα ουτε που ζαλιζομαι καθολου

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84
    Εχω κανει ολες τις εξετασεις και δεν εχω κατι κατεβασμενο εχω κατι και για αυτοανοσα αυτο που παρατηρω ειναι πως οταν βγω εξω εχει ηλιο μετα θα αισθανομαι χωμα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by liaki!! View Post
    Εχω κανει ολες τις εξετασεις και δεν εχω κατι κατεβασμενο εχω κατι και για αυτοανοσα αυτο που παρατηρω ειναι πως οταν βγω εξω εχει ηλιο μετα θα αισθανομαι χωμα
    Τοτε θα ειναι ψυχολογικο το προβλημα το οποιο σωματοποιειται κ ζαλιζεσαι στον ηλιο,Προτεινω να φορας καπελο γυαλια ηλιου κ αντιλιακο κ το σημαντικοτερο ειναι να το κουβεντιασεις με την ψυχιατρο σου μηπως πρεπει να γινει καποια αλλαγη στην δοσολογια του φαρμακου οπως το σεροξατ που εκοψες,ετσι κ επιμενει η κοπωση μπορεις να δεις κ ενα παθολογο,Επισης δεν ξερω αν εκανες εξεταση για θυρεοειδη,εγω ειμαι επιφοβη για υποθυρεοειδισμο κ παιρνω φαρμακο κ νιωθω καλυτερα

Similar Threads

  1. κοπωση απο τα φαρμακα!!
    By kosto30 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-04-2014, 01:42
  2. Αγχος και πόνος στην καρδιά
    By Σωτήρης Ρ. in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-03-2014, 20:03
  3. Αγχος για τα πάντα..Δεν ξέρω τι να κάνω.
    By staraki91 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 10-11-2013, 00:16
  4. εχω παρα πολυ αγχος,δεν ξερω τι να κανω.
    By ell in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 28-02-2013, 22:34
  5. Συνεχής κόπωση
    By Margaritta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 09-09-2010, 15:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •