Περιεργη συμπεριφορα φιλου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101

    Περιεργη συμπεριφορα φιλου

    Γεια σας και παλι ! Απο τον τιτλο θα καταλαβατε πως προκειται για εναν φιλο μου . Μου ειχε πει οτι καποτε ειχε πεσει απο τον 5ο οροφο κτηριου και μαλιστα βιωσε μια μεταθανατια εμπειρια,μιλητρε με τον θεο κλπ. Γενικα , εχει μεγαλη ιδεα για τον ευατο του θεωρει οτι δεν υπαρχει αλλος ανθρωπος τοσο καλος και σωστος οσο ο ιδιος . Μιλαει πολυ για τον ευατο του , περιαυτολογει , παιρνει συζητησεις προσωπικα και επαναλαμβανεται συνεχεια ! Ειναι απολυτα ακακος αλλα αυτα και αλλα πολλα με κανουν να αναρωτιεμαι αν εχει καποια ψυχικη ασθενεια .. Θελω να τον βοηθησω μπορει καποιος να καταλαβει τι εχει?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    διασειση λεγεται!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον θελει να σε εντυπωσιασει με ιστοριουλες

  4. #4
    Είτε: α) με ανθρώπους που τη βρίσκουν με κορόιδα κάνεις παρέα, οι οποιοι χαίρονται οταν η ψευτιά και η φαντασία τους ακούγεται με ενδιαφερον και συναμα αποκομίζουν την καλή εικονα του αλλου για το άτομο τους, είτε: β) εμάς πιστευεις πως κοροιδευεις και περιμενεις να κάνεις πλάκα απ τις απαντησεις μας!
    γιάννης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    γιαννη το δευτερο δεν ισχυει μαλιστα με προσβαλλει αλλα ουτε και το πρωτο! αν δεν εχεις μια ουσιαστικη απαντηση πολυ απλα μην ασχολεισαι!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    αλεξανδρε και κερασι σκεφτομαι μηπως μετα το χτυπημα επαθε καποια βλαβη γιατι δειχνει να τα πιστευει αυτα που λεει δεν νομιζω οτι το κανει για εντυπωσιασμο..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by weirdthings View Post
    Γεια σας και παλι ! Απο τον τιτλο θα καταλαβατε πως προκειται για εναν φιλο μου . Μου ειχε πει οτι καποτε ειχε πεσει απο τον 5ο οροφο κτηριου και μαλιστα βιωσε μια μεταθανατια εμπειρια,μιλητρε με τον θεο κλπ. Γενικα , εχει μεγαλη ιδεα για τον ευατο του θεωρει οτι δεν υπαρχει αλλος ανθρωπος τοσο καλος και σωστος οσο ο ιδιος . Μιλαει πολυ για τον ευατο του , περιαυτολογει , παιρνει συζητησεις προσωπικα και επαναλαμβανεται συνεχεια ! Ειναι απολυτα ακακος αλλα αυτα και αλλα πολλα με κανουν να αναρωτιεμαι αν εχει καποια ψυχικη ασθενεια .. Θελω να τον βοηθησω μπορει καποιος να καταλαβει τι εχει?
    ενταξει και? πολλοι περιαυτολογουν και νομιζουν οτι ειναι οι σωστοτεροι απο ολους!
    τι αλλα πολλα σε κανουν να πιστευεις οτι εχει καποια ασθενεια??
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by weirdthings View Post
    αλεξανδρε και κερασι σκεφτομαι μηπως μετα το χτυπημα επαθε καποια βλαβη γιατι δειχνει να τα πιστευει αυτα που λεει δεν νομιζω οτι το κανει για εντυπωσιασμο..
    Δεν πιστεύω πως έχει πάθει κάτι. Είναι αλήθεια πως παρόμια κατάσταση έχω πάθει κι εγώ είχα ενθουσιαστεί αρκετά αλλά δεν το άφησα να με κυριέυσει. Αυτό μπορεί να το πάθει οποιοσδήποτε άλλο που πολλοί δεν το πιστεύουν και άλλοι λένε πως είναι όνειρο. Μελέτησέτο καλύτερα και μην φοβάσαι να πεις στον φίλο σου ότι καυχιέται υπερβολικά και ότι από κάτι μικρό και μη σημαντικό προσπαθεί να γίνει σημαντικός. Αν δεν το καταλάβει και/ή σου θυμώσει τότε θα βάλει μυαλό ύστερα από περιόδους περίγελου, μοναξιάς και υποτίμησης. Όχι πως δεν πιστέυω σ αυτά αλλά γιατί να το παρακάνεις εφόσον δεν σου κάνουν κακό και δεν τα είχεις μελετήσει σε επιστημονικό υπόβαθρό.

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    30
    πρόσεχε μόνο μην αρχίσει και ασχολείται με αυτά (αυτό θα το καταλάβεις από την ωριμότητά του και από το πόσο τον έχει εθίσει αυτό το θέμα). Μιλισέ του για να βρείς σε τι κατάσταση βρίσκεται πρίν να είναι αργά γιατί οι ανώριμοι άνθρωποι που καυχιούνται για αυτό είναι και πολύ πιθανό να κάνουν κατάχρηση αυτών. Ελπίζω να προσέξεις σ αυτά που σου λέω γιατί το γεγονός ότι επαναλλαμβάνεται να ξέρεις ότι είναι ύποπτο πως μπορεί να έχει αρχήσει να ασχολείται με αυτά. Χωρίς την κατάλληλη ενημέρωση μπορεί να βρεθεί σε κύνδινο. Καλή τύχη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    Δεν μπορει να συζητησει κανονικα στην ουσια εχει 5 αποψεις που τις επαναλαμβανει καθε φ
    ορα και τις κολλαει σε καθε θεμα . Εξω πιστευει οτι τον κοιταζουν απο θαυμασμο ΠΧ . μια φορα περνουσαμε μπροστα απο 2 με 3 αστυνομικους και μου ειπε"ειδες ποσο εντονα με κοιταζε ο αστυνομικος?με φοβηθηκε γιατι καταλαβε ποσο δυνατος και γυμνασμενος ειμαι" Αντικειμενικα γυμνασμενος ιδιαιτερα δεν ειναι και ποσο μαλλον γιανα προκαλεσει εντυπωση ! Επισης, εχει χοντρα οικογενειακα προβληματα στα οπ
    ξια δεν θα ηθελα να αναφερθω .

  11. #11
    Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by weirdthings View Post
    Δεν μπορει να συζητησει κανονικα στην ουσια εχει 5 αποψεις που τις επαναλαμβανει καθε φ
    ορα και τις κολλαει σε καθε θεμα . Εξω πιστευει οτι τον κοιταζουν απο θαυμασμο ΠΧ . μια φορα περνουσαμε μπροστα απο 2 με 3 αστυνομικους και μου ειπε"ειδες ποσο εντονα με κοιταζε ο αστυνομικος?με φοβηθηκε γιατι καταλαβε ποσο δυνατος και γυμνασμενος ειμαι" Αντικειμενικα γυμνασμενος ιδιαιτερα δεν ειναι και ποσο μαλλον γιανα προκαλεσει εντυπωση ! Επισης, εχει χοντρα οικογενειακα προβληματα στα οπ
    ξια δεν θα ηθελα να αναφερθω .
    τελικά τον επιρρεάζουν βαθιά τα οικογενειακά του προβλήματα και θέλει να τραβήξει την προσοχή, σαν να λέει βοήθεια με τον δικό του τρόπο. Τον συμπονώ τον φίλο σου γιατί και εγώ έχω οικογενειακά προβλήματα, όμως όχι χοντρά. Καλό θα ήταν να μην τον παρεξηγήσεις και να του μιλήσεις. Πρέπει να τα βγάλει από μέσα του. Γι αυτό και συμπεριφέρεται περίεργα, δεν νομίζεις; Είχα και εγώ ένα φίλο που έκφραζε τα οικογενειακά προβλήματα του παριστάνοντας ότι ήταν τρελός ενώ δεν ήταν και πολλοί τον παρεξηγούσαν.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω πιστευω οτι θελει να τραβηξει τη προσοχη σου με αυτο το τροπο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    Αρα λετε οτι δεν εχει κατι σοβαρο περα απο τα ψυχολογικα που ολοι εχουμε και το γεγονος οτι προσπαθει να εντυπχνχσιασει? Μακαρι να ειναι ετσι και ευχαριστω πολυ για το χρονο σας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Bρες μου εσυ εναν που δεν προσπαθει να εντυπωσιασει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    Σιγουρα κερασι απλα ο τροπος που το κανει μου φανηκε περιεργος γιατι εγω δεν θα μπορουσα να περιαυτολ
    ογησω κατα τετοιον κραυγαλεο τροπο ! δε μου χει ξανατυχει ατομο που τονιζει οτι δεν ειναι ψωνιο αλλα τα λεγομενα του αλλα να αποδεικνυουν. το γεγονος της πτωσης του και της μεταθα
    ατιας εμπειριας του με εβαλαν σε περισσοτερες σκεψεις. Τι να πω

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Περίεργη συμπεριφορά. Ποια η διαίσθηση σας;
    By aetos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 03-12-2013, 22:27
  2. Replies: 1
    Last Post: 10-12-2012, 14:23
  3. Περίεργη συμπεριφορά της κοπέλας μου
    By geo1986 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 09-08-2012, 22:58
  4. Περίεργη Συμπεριφορά
    By Aiantas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 20-01-2012, 21:25
  5. Ο κολλητος του φιλου μου.....
    By darksea96 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 30-05-2008, 11:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •