BOHΘΕΙΑ - ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 90
  1. #16
    Kαλημερα και απο μενα! Που εισαι βρε μπουμ; Ελπιζω να εισαι καλα. Σε σκεφτομαι και ευχομαι για σενα παντοτε να εισαι καλα. Απ'οτι καταλαβαινω το λαντοζ κανει δουλιτσα επιτελους!! Ετσι σε θελω νικητρια και δυνατη! Ελπιζω να υποχωρησε και η αποπροσωποποιηση.
    Last edited by στελιος66; 11-05-2014 at 15:20.

  2. #17
    Ποτε δεν φανταζομουν οτι η αποπροσωποποιηση θα ταλαιπωρουσε τοσο πολυ κοσμο! Τι σοι διαταραχη ειναι αυτη ρε παιδια; Εχω την εντυπωση οτι ειναι φρουτο της εποχης μας,εννοω των τελευταιων 15-20,χρονων. Δεν ξερω,δεν ειμαι ειδημων,απλα εχω την εντυπωση οτι αν μπορει κανεις να ξεπερασει καπως εναλλακτικα τα ψυχολογικα του ειναι προτιμοτερο.Το θεμα ειναι οτι χρειαζεται υπομονη και ελπιδα οτι προκειται για κατι παροδικο και οχι μονιμο. Οι περισσοτεροι πεφτουμε στην παγιδα,να ασχολουμαστε συνεχως με αυτα που νιωθουμε.κολλαμε εκει και περιμενουμε να περασουν δια μαγειας,δλδ,χωρις προσωπικη προσπαθεια. Οσον αφορα την φαρμακοθεραπεια σιγουρα εχει και αυτη την θεση της,απλα οπως λεει και η μπουμ να μην στηριζομαστε αποκλειστικα σ'αυτην,γιατι μπορει να εθιστει κανεις χωρις να το παρει χαμπαρι. Ειναι αληθεια οτι ο ψυχικος πονος δεν παλευεται ευκολα,πολλες φορες ξεπερναει σε ενταση και αυτον τον σωματικο πονο,αλλα χρειαζεται θαρρος,πιστη και ελπιδα,οτι ολα ξεπερνιουνται με υπομονη και αγωνα.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    στελιος66 πραγματι η αποπροσωποποιηση ειναι ο,τι χειροτερο, νομιζω οτι αυτη μου προκαλει φοβο και κρισεις πανικου. Ξεπερνιεται κατι τετοιο με ψυχοφαρμακα? μου φαινεται απιστευτο...

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    Παντως παιδια εγω παλι τα ιδια ειχα χθες, μονο που ευτυχως με ψιλοπρολαβε η μαμα μου, πηγαμε βραδυατικα και περπατησαμε πολυ, εγω να εχω πλανταξει στο κλαμα σε ολη τη διαδρομη! Το αισθημα της αποπτοσωποποιησης ηταν ακομα εκει, στο πισω μερος του μυαλου μου, αλλα ευτυχως μαλλον το κλαμα βοηθησε, και φυσικα τα λογια της μαμας μου, η οποια εχει μελετησει αρκετα το θεμα ψυχολογια κι εχει κανει ψυχαναλυσεις. Παντως το βραδυ ταλαιπωρηθηκα παααρα πολυ, με επαιρνε λιγο ο υπνος και τιναζομουν υστερα απο καποια ωρα. Το χειροτερο ηταν ο νυποφορος πονος στην καρδια, απο το αγχος προφανως, αλλα τετοιος πονος ουτε πταν ειχα 200 παλμους.... οσο για xanax δεν πηρα, προσπαθω οσο μπορω να τα αποφυγω! Παντως ευτυχως κριση πανικου δεν επαθα! Α, επισης εχω τρομερη ναυτια σχεδον ολη την ωρα και η ορεξη μου χει κοπει μαχαιρι.... οταν γινεται ανυποφορο προσπαθω να κανω εμετο για να ανακουφιστω, αλλα δεν γινεται τιποτα! Τελος παντων, οι επιμαχες ωρες ειναι οι βραδυνες, μαλλον το σκοταδι με ψυχοπλακωνει... ουτε λογος φυσικα για υπνο

  5. #20
    Μην το βάζεις κάτω καλή μου πολύς κόσμος ταλαιπωριέται με αυτά. Ξέρω ότι είναι πολύ τρομακτικό για εσένα που το πρωτοπαθαίνεις τώρα όμως θα το μάθεις και θα σε μάθει. Δεν υποννοώ φυσικά ότι θα ζείς μιά ζωή έτσι προς Θεού. Για την κατάθλιψη μη φοβάσαι,απλά πρέπει να εκπαιδεύσεις τη σκέψη σου θέλει αρκετή προσπάθεια. ΣΤα λέω γιατί πρόσφατα πέρασα μιά καταθλιψούλα η οποία βέβαια ακόμα μου πετάει σκέψεις αλλά καμία σχέση η ένταση της όπως πριν από κάτι μήνες. Όσο για τους πανικούς θα πρέπει εκείνη την ώρα να το αφήνεις απλά να περάσει, μη μουρλένεσαι, μη φοβάσαι ότι θα πεθάνεις. Πέσε ανάσκελα στο κρεβάτι και πάρε βαθιές ανάσες κρατώντας κάθε εισπνοή για 2-3 δευτερόλεπτα (αυτό βοηθάει στο να πέσουν οι παλμοί). Μπορείς επίσης να αγοράσεις χαρτοσακούλες και όταν σε πιάνει πανικός να αναπνέεις γρήγορα-σα σκύλος- μέσα στη σακούλα για 2-3 λεπτά. Ένα τρίτο που εμένα με βοηθάει πάρα πολύ είναι να βγω σε ανοικτό χώρο, στο μπαλκόνι, στο δρόμο, κάπου να δω άπλα εν πάσει περιπτώσει

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    Sfardaklas σε ευχαριστω πολυ, αυτο με τη σακουλα ειναι καλη ιδεα! :D τον φοβο οτι θα πεθανω δεν τον πολυαισθανομαι, πιο πολυ βιωνω την αποπροσωποποιηση και αυτο ειναι που με τρελαινει, γιατι νιωθω οτι δε θα το ξεπερασω ποτε! Παντως αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εγω προκαλω το ολο θεμα, απο την αλλη ομως ειναι αδυνατον να μη το σκεφτομαι, ειναι φαυλος κυκλος! Τρεμω επισης την ωρα που θα θελησω να πεσω για υπνο, ξερω οτι δεν προκειται να κοιμηθω και οι ταχυπαλμιες θα με ταλαιπωρουν παλι. Αδιεξοδο.... για να μην μιλησω για το διαβασμα μου για τις πανελληνιες, τα εχω παρατησει τελειως με ολο αυτο!

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    Κι εχεις δικιο και για τους εξωτερικους χωρους, οντως βοηθαει!!!! Σε ευχαριστω για αυτα τα πρακτικα που μου ειπες :) :) :)

  8. #23
    Την αποπροσωποποίηση μάθε να μην τη φοβάσαι. Εγώ τουλάχιστον τη συνήθισα τόσο πολύ πια που ούτε το προσέχω. Είναι σπάσιμο βέβαια, δε λέω. Γενικότερα η μεγαλύτερη παγίδα στην κατάσταση μας είναι ότι τρέφουμε την ίδια μας την ανησυχία. Γι' αυτό σου είπα προηγουμένως να εκπαιδεύσεις την σκέψη σου. Κοίτα να χαλαρώσεις και μην πέσεις στο λάθος να πιέσεις τον εαυτό σου τώρα με διάφορα πρέπει. Εγώ θα σε συμβούλευα να του δώσεις λίγο χρόνο να καθίσει, να δείς ότι δεν είναι τίποτα η αποπροσωποποίηση και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν είναι από τα πολύ βασικά. Μακάρι να είχα μόνο την αποπροσωποποίηση να με βασανίζει σου μιλάω πολύ σοβαρά. Είσα καλά, να το ξέρεις, θα σου περάσει.

  9. #24
    Μαρινα καλημερα! Μην φοβασαι κοριτσι μου,γιατι οντως η αποπροσωποποιηση ειναι ακινδυνη δεν θα σε οδηγησει καπου αλλου να'σαι σιγουρη. Τωρα τα ψυχοφαρμακα βοηθανε,ειναι αληθεια. Εγω προσωπικα βοηθηθηκα απο αυτα.Ομως δεν ξερω αν θα'πρεπε να τα δοκιμασεις.Εισαι πολυ μικρη για να αρχισεις απο τωρα φαρμακα! Βασικα ποσο καιρο ταλαιπωρεισαι απο αυτο το ριμαδι;

  10. #25
    Εσυ sfardaklas παθαινεις αποπροσωποποιηση;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ρε παιδια εχω παθει συγχιση δεν ξερω που να γραψω..μια εδω με βλεπω μια εκει.τα χω λιγο μπερδεψει τα πραματα!χααχαχ!
    λεπον κοπελια.πριν 5 χρονια πεθανε ο father.μου στοιχισε.αντι να κλαιω γι αυτον μου το γυρισε στο στρες μου κ σε αποπροσωποιηση (οπου γαμος . κηδεια κ χαρα η βασιλω πρωτη μη χεσω..), καταθλιψη κ ολο αυτο το υπεροχο μειγμα ψυχονευρωτικων διαταραχων. οπως λοιπον ηομυν στα χαλια μου.πηγα κ αγορασα πατινια. κ πηγαινα σε μερη που μπορουσα να κανω κ ξεκινησα να κανω χωρις να ξερω.το αστειο ειναι οτι δνε ηξερα πατινια κ ειχα ΚΑΙ ΑΠΟΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ.χχαα! ειχα πολυ πλακα.
    ενιωθα λες κ πετουσα.πολυ σουρεαλ κατασταση..δεν φτανει που ενιωθα σαν να μην ειμαι εγω, ΜΟΥ ΕΒΑΛΑ Κ ΡΟΔΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.σας τα λεω λιγο με humor για να δειτε τι μπορει να κανει ο ανθρωπος ΚΑΙ με αποπροσωποποιηση.
    μετα απο ξανα 20 ημερο καθημερινης εντατικης προσπαθειας πατινιων δνε αντεξα αλλο κ πηρα ladose . συνεχισα να κανω πατινια εμαθα, μπηκα σε ομαδα με αλλους που κανανε πατινια, πρναγα τελεια κ ειχα ΚΑΙ αποπροσωποποιηση.σιγα σιγα εφυγε..δεν ξερω που πηγε αλλα δεν ηταν σε μενα πια.ειχα απαλλαχτει απο αυτην.ετσι θα γινει κ τωρα με σας κ με μενα.μη τα παρατατε .καντε τα παντα μαζι ΜΕ ΑΥΤΗΝ, καποια στιγμη θα βαρεθει κ θα φυγει.
    επισης μπορουμε ολοι μαζι να συνατνηθουμε και να ξεκινησουμε ΠΑΤΙΝΙΑ!ΧΑΑΑΧΑΧ@

  12. #27
    Α ρε μπουμ εισαι ωραια!! Οντως μια εδω και μια εκει και'γω απο διπλα!! Τελικα αν εχει χιουμορ κανεις ειναι μεγαλο πλεονεκτημα! Το λαντοζ σε βοηθησε σιγουρα,αλλα και η δικη σου προσπαθεια δεν ηταν λιγη,να'σαι σιγουρη.Εγω λεω να το κοψω γιατι εχω πονοκοιλο απο χθες.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τωρα που το σκεφτομαι...θα μπορουσαμε επισης να κανουμε κ ενα CLUB ΑΠΟΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΑΤΟΜΩΝ.χααχα@ να ανοιξουμε κ σελιδα στο fb.που να λεει.
    "ΑΠΟΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ..ΜΠΟΡΕΙΣ Κ ΣΥ!".
    τι λετε???αχααχ! με εχει πιασει τωρα η βλακεια συγχωρεστε με.δεν παιζω με τον πονο μας.απλα προσπαθω να μας κανω να χαιρομαστε ακομα κ ετσι οπως ειμαστε.
    σκεφτειτε οτι αλλοι περνουν ναρκωτικα για να νιωσουν ετσι κ μεις το εχουμε παθει τσαμπα.φστοιν.!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μη κοψεις το λαντοζ γιατι θα σε ριξει πιο πολυ.ειναισαν την αντιβιωση αν το ξεκινησεις πρεπει να ολοκληρωσεις τουλαχιστον 4 μηνες! προσοχη! το ειπες στον γιατρο?αν εχεις πονοκοιλο βοηθησε το λιγο με ρυζι κοτοπουλα κ ξηρα τροφη γενικα.παρε κ γαλακτοβακιλους που βοηθανε το εντερο.μη κοψεις αντικαταθλιπτικο τοσο γρηγορα.προσοχη κ παλι!

  15. #30
    Ε δεν νομιζω μια εβδομαδα αντε οκτω μερες να εχουν κανει διαφορα στην διαθεση μου και μαλιστα μισο! Οι γαλακτοβακιλοι βοηθουν αν εχεις προβλημα με την χλωριδα του εντερου ετσι δεν ειναι; Αλλιως δεν βοηθουν. Εχω στο ψυγειο μου, της solgar,αλλα δεν ξερω αν θα βοηθησουν.Θα μου πεις μια δοκιμη θα με πεισει. Παντως η γαστρεντερολογος μου δεν ειναι και πολυ θετικη σ'αυτο.Προτιμαει φυσικες μορφες προβιοτικων,γιαουρτι το γνησιο με πετσα,κεφιρ και τετοια.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δυσκολη κατασταση
    By AstinomosSainis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 06-02-2014, 22:47
  2. ΑΔΙΕΞΟΔΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
    By unlucky in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 28-05-2013, 02:48
  3. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 20:57
  4. Οικονομική κατάσταση
    By Dimitriou in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 21
    Last Post: 23-09-2011, 15:43
  5. δυσκολη κατασταση
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 30-06-2011, 13:40

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •