BOHΘΕΙΑ - ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 90
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οι γαλακτοβακιλοι βοηθουν στο ευερεθιστο πολυ! εχω κ γω το ιδιο σκευασμα της solgar στο ψυγειο μου.μονο που πρεπει να τους τρως μαζι με το φαγητο.
    δεν ξερω για τα λαντοζ.εγω δνε θα τα εκοβα.να συμβουλευεσαι σιγουρα τον γιατρο σου κ οχι εμενα.χεχε.εγω εμπειρικα μιλαω παντα κ τι εχω ακουσει σου λεω.αφου ο γιατρος ειναι φιλος σου μια χαρα!

  2. #32
    Ρε μπουμ καμια φορα αναρωτιεμαι μηπως δεν εχω ακριβως αυτο που λεμε αποπροσωποποιηση; Αν και εχω καποια συμπτωματα της.Δεν εχω καποια αλλα οπως αυτο με το τζαμι. Η ας πουμε οταν λεω νιωθω παρατηρητης του εαυτου μου δεν νιωθω οτι εχω βγει απ'το σωμα μου,το αντιθετο μαλιστα. Απλα νιωθω απο μεσα μου παρατηρητης του εαυτου μου. Ρε πως μπλεξαμε με αυτα τα πραγματα!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κοιτα.κ γω το αναρωτιεμαι αυτο.δεν νομιζω οτι αν βγεις απο τον εαυτο σου κ κοιτας τον εαυτο σου απο μακρυα ή απ εξω οτι ειναι αποπροσωποποιηση.με τιποτα.αυτο θα ηταν ψυχωτικο επεισοδιο κ οχι αποπροσωποποιηση.κ γω δνε εχω παθει ποτε κατι τετοιο.δεν εχω δηλαδη δει τον εαυτο μου κ τον παρατηρω απο μακρυα.παναγια μου βοηθα!
    ε οχι! αυτο μου ελειπε..
    ρε παιδι μου πως να το περιγραψω.εχεις πιει ποτε μπαφο?αν ναι υπαρχουν μερικες φορες που αν πιεις ενα τσιγαρο αποκοβεσαι απο το περιβαλλον κ παρακολουθεις τους αλλους σαν να βλεπεις τηλεοραση.σαν χαζεμα, δνε θες να μιλησεις να συμμετεχεις κλπ.νιωθεις σαν να βλεπεις ταινια.δεν βιωνεις.δεν εχεις συναισθημα.
    ή ας πουμε αλλο παραδειγμα, οταν νυσταζεις το βραδυ πολυ δεν χαζευει κ κολλαει λιγο το βλεμμα σου κ εχεις μια αισθηση οτι απλα δνε συμμετεχεις στο περιβαλλον απλα χαζευεις.
    κατι τετοιο ειναι..κ οταν λεω παρατηρητης του εαυτου σου δεν εννοω να βλεπεις τον εαυτο σου σαν εικονα.(παναγια μου αυτο ειναι σιγουρα ψυχωση), αλλα ρε παιδι μου κανεις ολες τις δουλειες κ ολα τα πραγματα που πρεπει με λογικη απολυτη χωρις να το θελεις .απλα επειδη λες θα το κανω επειδη πρεπει κ δεν εχω συναισθημα γι αυτο.κουναω τα χερια μου χωρις να νιωθω οτι ειναι αυθορμητη η κινηση αλλα επειδη τους το λεω εγω να κουνηθουν.κ ετσι εχεις την αισθηση οτι δεν βιωνεις με συναισθηματα κ ολα σου φαινονται ξενα.
    αλλο παραδειγμα..οταν πας μια εκδρομη κ λειπεις καιρο..ή πας διακοπες τελος παντων οταν γυρνας στον χωρο τον δικο σου, στο σπιτι σου, δεν σου φαινεται καπως διαφορετικο?καπως περιεργο διαφορετικο?σαν να το ξεσυνηθισες ενα πραμα?ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ! ΕΒΓΑΛΑ ΛΑΥΡΑΚΙ.νιωθεις σαν να ειναι ολα ασυνηθιστα για σενα.σαν καινουρια διαφορετικα!! αυτη ακριβως την αισθηση δινει η αποπροσωποποιηση.
    οταν το ειχα περιγραψει στον γιατρο μου ειπε ακριβως οτι εχω αποπροσωποποιηση ! κ γελαγε κ μου ειπε "συνηθες συμπτωμα στρες πολλοι το νιωθουν κ δεν μπορουν να το περιγραψουν,δνε ξερουν καν πως λεγεται κ αν οντως υφισταται , μη φοβασαι " μου λεει.
    αλλο ενα παραδειγμα : αν εχεις χασει απο θανατο καποιον δικο σου κ μολις το μαθαινεις ή οταν μαθαινεις ενα πολυ κακο νεο δεν παθαινεις για καποια δετερολεπτα ισως κ λεπτα ενα περιεργο πραμα που σου δινει την αισθηση οτι δεν συμβαινει σε σενα?αλλα σαν να βλεπεις εναν εφιαλτη?μια ταινια παλι?σαν να μην συνηδητοποιεις τι εχει γινει?κ αυτο καπως το περιγραφει.σου ταιριαζει κατι απο ολα αυτα?

  4. #34
    Καλα ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟ ΕΝΤΕΛΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Οτι ακριβως νιωθω!!!!!!!!!!!!!!Εχω κανει και μπαφους........αλλα εχει χρονια τωρα που δεν...

  5. #35
    Και ξερεις ρε μπουμ τι μου την δινει; Οτι χανουμε πολυτιμο χρονο απο την ζωη μας ασχολουμενοι με τις ανοησιες και τα παιχνιδακια του μυαλου μας να παρει η ευχη! Κριμα δεν ειναι;Και ειναι τοσο ομορφη η ζωη..! Θα ερθουν ομως και οι καλες μερες ειμαι σιγουρος,δεν το λεω μονο και μονο για να παρουμε θαρρος το πιστευω απολυτα. Περναμε μια δοκιμασια,και ισως πρεπει επιτελους να μαθουμε να χαιρομαστε ακομη και τα πιο απλα και τετριμμενα πραγματα σ'αυτη την ζωη. Συμφωνεις;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    βρε παιδι μου..παροδικο ειναι.οκ.φαντασου αλλοι τι να πουν που εχουν τοσα προβληματα π.χ. σχιζοφρενεια, ψυχωσεις κλπ?(μακρυα απο μας).
    δνε χανεις τιποτα.λιγους μηνες ισως χανεις.εμενα με ρωτησε ο γιατρος ενα πραμα την πρωτη φορα που πηγα "ποσες φορες εχεις αυτα τα επεισοδια στην ζωη σου?" κ του απαντω το εξης "απο τα 17 μου μεχρι τωρα 4 φορες " κ βγαζει ενα κομπιουτερακι κ κανει υπολογισμους κ μου απανταει "δηλαδη το 99,99% της ζωης σου μεχρι τωρα το εχεις ζησει μια χαρα! ξερεις ποσοι θα σκοτωναν γι αυτο το 99,99%?" κ με εστειλε!
    κοιτα..οτι θα περασει το ξερουμε.το θεμα ειναι να μην το ξαναπαθουμε.που σημαινει οτι πρεπει να το δουλεψουμε με ψυχοθεραπεια.
    χαιρομαι τουλαχιστον που μιλαω κ με καταλαβαινεις ρε συ.γιατι οταν λεω σε αλλους πως νιωθω νομιζουν οτι ειμαι εξωγηινη..

  7. #37
    Μονο εξωγηινη δεν εισαι.Εισαι ανθρωπος με τα πανω σου και τα κατω σου.Πραγμα απολυτα φυσιολογικο. Δεν ειμαστε και μηχανες ρε μπουμ,να μας εχουν ρυθμισμενους μονο σε ενα συγκεκριμενο τυπο λειτουργιας! Ανθρωπινα μιλωντας και'γω αγχωνομαι λιγο,στην προοπτικη οτι ισως χρειαστει να το παλαιψω χωρις την βοηθεια της χημειας. Τι να κανω ομως what will be, will be,που λενε και στο χωριο μου! Απλα θα ειναι πιο χρονοβορο,αλλα παλι ποτε δεν ξερει κανεις τι ξημερωνει. Οι αλλοι που δεν σε καταλαβαινουν προφανως δεν περασαν ποτε το συγκεκριμενο λουκι,οποτε η αγνοια τους δικαιολογει κατα καποιον τροπο την σταση τους. Ομως παρα ταυτα λιγη προσπαθεια κατανοησης ποτε δεν εβλαψε κανενα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Σου χω στειλει πμ.τωρα νιωθω ξαφνικα θλιψη,πενθος..ο.τι να ναι.

  9. #39
    Ελα τωρα ειδα το μνμ σου ελλειπα εκτος. Βαλε μουσικουλα που σ'αρεσει,διαβασε κανενα βιβλιο,δες καμια ταινια,κατι απ'ολα θα σου φτιαξει την διαθεση. Ειπαμε αυτα θα ερχονται και θα φευγουν,ωσπου μια μερα θα τους κουνησουμε το μαντηλι μια και καλη! Αυτη τη στιγμη εχει στον αλφα μια πολυ ωραια κωμικη σειρα,Μην αρχιζεις την μουρμουρα λεγεται και εχει πολυ πλακα. Βαλε να σκασεις χαμογελο!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Αυτο που με πειραζει πιο πολυ ισως τελικα να ειναι οτι δεν εχω ονειρα,οτι περα απο την πλακα,ολο αυτο σε αφηνει καπως αδειο..δεν ξερω τι θελω,κατι τετοιο και αυτο με φοβιζει ακομα πιο πολυ,τι θελω?εχω ονειρα?γιατι δεν εχω ονειρα?

  11. #41
    Παιδιά εγώ την αποπροσωποποίηση τη βιώνω εδώ και χρόνια αλλά πλέον δεν δίνω καμία μα καμία σημασία. Η δική μου μοιάζει με κάτι σαν κούραση και όπως είπε και ο Στέλιος αισθάνομαι σα να είμαι "πίσω από τα μάτια μου" και να τα βλέπω όλα γύρω μου σαν όνειρο. Δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. Σαν απομάκρυνση από τον εαυτό μου. Δεν με τρομάζει όμως πια καθώς το έχω συνηθίσει πρώτον και 2ον δεν το παθαίνω όλες τις ώρες πια.

  12. #42
    Πως μπορώ να στείλω πμ τώρα που συμπλήρωσα 50 μηνύματα;

  13. #43
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Οσο ασχολεισαι με ολο αυτο τοσο θα ασχολειται και αυτο μαζι σου..Αλληλεπιδραση-Δραση αντιδραση!Για ξεκινηστε απο εκει νεοφερμενοι πανικοβλητοι..
    Βεβαια καλο ειναι να προσπαθεις να καταλαβεις τι ακριβως σου συμβαινει,το να στεκεσαι ομως μανιωδως στα συμπτωματα ειτε αυτο λεγεται αποπραγματοποιηση , ειτε ταχυπαλμια , ειτε ζαλαδα κτλ νομιζω οτι εστιαζεις στο δεντρο και χανεις το δασος..

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Οσο ασχολεισαι με ολο αυτο τοσο θα ασχολειται και αυτο μαζι σου..
    nai

    Πως μπορώ να στείλω πμ τώρα που συμπλήρωσα 50 μηνύματα;
    κανε αριστερο κλικ με το ποντικι στο ονομα που θες να στηλεις μυν κ πατα αυτο που λεει προσωπικο μυνημα

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    Παντως παιδια ειναι πολυ παραξενο ολο αυτο! Τη μια μερα ειναι ολα τελεια, κατανοεις οτι προκειται απλως για μια βλακεια που κολλαει στο κεφαλι σου και την αλλη μερα εχεις κυλησει παλι! Εν τω μεταξυ εγω σημερα ειμαι λιγο χειροτερα γιατι ειδα ενα ηλιθιο ονειρο οτι (μην γελασετε) εχω δαιμονιστει και μου εχει κολλησει στο κεφαλι η (εντελως χαζη και το ξερω) ιδεα οτι ετσι ειναι... τελος παντων, με ανησυχει το γεγονος οτι αυτη η βλακεια δε λεει να φυγει απο το μυαλο μου, μηπως τελικα εχω καποια ψυχωση? Το κεφαλι μου συχνα κολλαει σε διαφορα κουλα πραγματα, μηπως ειμαι εμμονικη?

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δυσκολη κατασταση
    By AstinomosSainis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 06-02-2014, 22:47
  2. ΑΔΙΕΞΟΔΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
    By unlucky in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 28-05-2013, 02:48
  3. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 20:57
  4. Οικονομική κατάσταση
    By Dimitriou in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 21
    Last Post: 23-09-2011, 15:43
  5. δυσκολη κατασταση
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 30-06-2011, 13:40

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •