BOHΘΕΙΑ - ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 90 of 90
  1. #76
    Μηπως να του ευχηθουμε ολοι μαζι να παθει τα ιδια και χειροτερα,μπας και φυτρωσει μυαλο στο αδειο του κεφαλι; Αλλα μαλλον απο τους πολλους μπαφους τον κοβω να το εχει καμενο!!

  2. #77
    Οχι μωρε, αστον. Και οι ανθρωποι που ενδιδουν σε τετοιου ειδους εξαρτησεις, παρομοια προβληματα με εμας εχουν!
    Απλα τα βάζουν κατω απο το χαλακι..

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κανας καμενος θα ναι στανταρ...ολοι οι καμενοι ετσι μιλανε.τους ξερω απο την καλη κ απο την αναποδη.
    καλο ταξιδι μεγαλε.. κ αν ποτε τριπαρεις κ συ τσαμπα τοτε να μας θυμηθεις ξανα, μεχρι τοτε ομως μη μπαινεις κ μας πηδας την κουβεντα μας.κανουμε κουβεντα υποστηριξης εδω, δεν μπαινουμε για πλακα..

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...ουραγιο φιλη μου εχω αρκετη πειρα απο ψυχολογικα ειδικα απο καταθλιψη κ μαλλον θα σε ενδιαφερει η ιστορια μου Ευελπιστω η κατασταση σου να ειναι προσωρινη κ να οφειλεται στις πανελληνιες κ στο στρες που επιφερουν, Η απροσωπροσωποιηση δεν γνωριζω ακριβως τι ειναι ομως θεωρω οτι εχεις για καιρο συσωρευμενο στρες κ τωρα ξεσπαει σε κριση πανικου,Στην πραγματικοτητα η θεραπεια ειναι πρωτον να αντιληφθεις αν αυτο που σε ταραζει ειναι οι πανελληνιες η κατι αλλο κ επειτα δραστηριοτητα κ εξοδοι οπως αναφερω κ στην ιστορια μου αυτη,Καλη επιτυχια σ ο,τι κανεις!

  5. #80
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    Να μαι κι εγω μετα απο 200 χρονια! Αν και πεφτει πολυωρο διαβασμα γραφω χαλια στα μαθηματα, γιατι δεν μπορω να συγκεντρωθω ουτε στο διαβασμα ουτε την ωρα που γραφω! Ειμαι με ενα ζαναξ στο χερι, με πιανουν κατι τρελες στιγμες που και που, αλλα ευτυχως εχω αρχισει και ελεγχω την κατασταση. Αν και σημερα παλι καπως παω να κυλησω, αλλα το παλευω! Εν τω μεταξυ δεν μυ εφταναν ολα τα αλλα, πεθανε και η γιαγια μου! Αν ειναι δυνατον, δεν με θελει φετος!
    Ποιος ειναι αυτος ο legalize τελος παντων?!
    @μυσπ ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις ευχες! :)

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    καταρχας σε ολοκληρη τη βιβλιογραφια δεν υπαρχει ουτε ενα ατομο με κριση πανικου που να επαθε ποτε κατι. Τα συμπτωματα σου κορυφωνονται μεσα σε δεκα δεκαπνετε λεπτα και μετα υποχωρουν. ΑΥτο που μενει ειναι φοβασαι μην το ξαναπαθεις. Στην κριση πανικου τα ατομα φοβουνται τα συμπτωματα και την ιδια την κριση μην επαναληφθει, απο φοβο μηπως πεθανουν η τρελαθουν η δεν ειναι καποιος να τους βοηθησει. Χωρις λογο γιατι οπως ειπαμε η κριση πανικου ποτε δεν οδηγει σε καρδιακο, εγκεφαλικο, τρελα και οτι αλλο φοβαται το ατομο. Με εναν καλο ψυχοθεραπευτη γνωσιακης κατευθυνσης μπορεις να το δουλεψεις αυτο καλυτερα και να το ξεπερασεις για να μη σε ταλαιπωρει στη ζωη σου. Πολλοι το αφηνουν και περνανε δεκα χρονια με κρισεις πανικου και γινονται αγοραφοβικοι. Δεν υπαρχει λογος για τετοια ταλαιπωρια.

  7. #82
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    λιλιουμ ετσι ειναι, παντως εμενα τωρα η ολη φαση μου φαινεται σαν φαυλος κυκλος που δεν μπορει να ξεπεραστει! Αυτη τη στιγμη εχω ταχυκαρδιες, αισθανομαι οτι εχω ενα ειδος δυσπνοιας, δυσφορια, ζαλη κτλ... η σκεψη που μου εχει καρφωθει στο μυαλο ειναι οτι εχω καποιο προβλημα υγειας, πχ αναιμια... αλλον αρρωστοφοβικη ειμαι, χρειαζομαι οπωσδηποτε ψυχολογο!

  8. #83
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    Καλημερα!

    δυστυχως ειμαι χαλια. Δεν εχω υπαρξει ποτε χειροτερα. Δεν μπορω να βγω απο το σπιτι μου, αν και πρεπει γιατι εξακολουθω να δινω εξετασεις (ενδοσχολικες). βρισκομαι σε διαρκη πανικο, ξυπναω και κοιμαμαι με αυτον. Ταχυπαλμιες, τρεμουλο, τασεις λιποθυμιας, ναυτια, αισθανομαι τους μυες μου να παραλυουν και το ξερο κεφαλι μου ειναι πεπεισμενο οτι κατι προκειται να μου συμβει! Κι επαθα και κανονικη κριση πανικου στην παραλια, αν ειναι ποτε δυνατον! Σκεφτομαι να ακυρωσω τις διακοπες μου και να κλειστω μεσα στο σπιτι, δεν ξερω πια τι να κανω! Η αποπροσωποποιηση επισης δεν υποχωρει σε ολη τη διαρκεια της ημερας! Κλσιω καθε μερα, νιωθω εγκλωβισμενη, ουτε που θυμαμαι απο ποτε εχω να αιθανθω χαρα η να απολαυω κατι!
    Και μεσα σε ολα αυτα, εχω και τη μαμα μου που δεν λεει να καταλαβει οτι κατι μου συμβαινει κι οτι δεν ειναι ολα μεσα στο μυαλο μου, η μπορει και να προσποιειται μπροστα μου οτι ολα ειναι καλα! Γιατι το νιωθω ρε παιδια, κατι εχει αλλαξει μεσα μου, δεν ξερω ακριβως τι!
    Το μονο που ξερω ειναι οτι πηγαινω απο το κακο στο χειροτερο, φοβαμαι και πανικοβαλλομαι με τα παντα, με πραγματα που δεν εχουν κανενα λογο να με φοβιζουν, ζω μηχανικα, κλαιω καθε μερα και ακομα και αυτο μηχανικα το κανω! Νομιζα οτι μετα τις πανελληνιες ολα θα εφτιαχναν, αλλα χειροτερευουν! Τιποτα πια δεν εχει νοημα, ΦΟβΑμΑΙ

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κουραγιο!! κουραγιο! αυτα ενιωθα ακριβως κ γω.ολη μερα..ολη νυχτα! ειναι φρικτο το ξερω.χρειαζεσαι βοηθεια καλη μου απο ειδικο.
    προσπαθησε να διεκδικησεις απο την μαμα σου την προσοχη που χρειαζεσαι.
    προσπαθησε.μη μενεις σιωπηλη.μη το αφηνεις αλλο.
    ζητα απο την μαμα σου να ξεκινησεις ψυχοθεραπεια.
    σε παρακαλω! καντο σημερα κιολας!!

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Προσπαθησε να εισαι δυνατη και να σκεφτεσαι κατι ευχαριστο. Ειναι δυσκολο το ξερω μιας και τα βιωνουμε και εμεις...Αλλοι σε μεγαλυτερο και αλλοι σε μικροτερο βαθμο.
    Στην παραλια τι εγινε?
    11/12/2006

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ! σκαψου οτι κ γω ετσι ενιωθα κ το ξεπερασα!
    δες τα μνμτα μου! ζηταγα απεγνωσμενα βοηθεια.
    δεν πηγαινα δουλεια.δεν εκανα μπανιο..δεν ετρωγα τιποτα.μονο ετρεμα κ ειχα αποπροσωποποιηση.

  12. #87
    Μαρινα με σωστη αντιμετωπιση ΟΛΑ περνανε οπως ειπε και η μπουμ. Αν διαβασεις και τα δικα μου επισης μηνυματα θα καταλαβεις γιατι σου το λεω αυτο. Απλα μαλλον θα πρεπει να ζητησεις βοηθεια,οχι βεβαια καλα και σωνει φαρμακευτικη,αλλα ενας ειδικος ισως πρεπει να σου δωσει καποιες συμβουλες. Μην παραιτησαι,να εχεις μεσα σου ελπιδα και πιστη στον Θεο και στον εαυτο σου. Και κατι που το λεω σε ολους,κανε προσευχη και βρες εναν καλο πνευματικο μαζι με τα υπολοιπα.Θα δεις οτι ολα θα πανε καλα,μην απογοητευεσαι Μαρινα μου και μην απελπιζεσαι!

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by στελιος66 View Post
    Μαρινα με σωστη αντιμετωπιση ΟΛΑ περνανε οπως ειπε και η μπουμ. Αν διαβασεις και τα δικα μου επισης μηνυματα θα καταλαβεις γιατι σου το λεω αυτο. Απλα μαλλον θα πρεπει να ζητησεις βοηθεια,οχι βεβαια καλα και σωνει φαρμακευτικη,αλλα ενας ειδικος ισως πρεπει να σου δωσει καποιες συμβουλες. Μην παραιτησαι,να εχεις μεσα σου ελπιδα και πιστη στον Θεο και στον εαυτο σου. Και κατι που το λεω σε ολους,κανε προσευχη και βρες εναν καλο πνευματικο μαζι με τα υπολοιπα.Θα δεις οτι ολα θα πανε καλα,μην απογοητευεσαι Μαρινα μου και μην απελπιζεσαι!
    sυμφωνω απολυτα.. ετσι ειναι.. και εγω που εφτασα πατο εδω και 2 βδομαδεσ νιωθω καλυτερα... θετικη σκεψη και πιστη..

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    πολυ σωστα στελιο! τα λες.πιστη.κ θετικη σκεψη εστω κ με το ζορι.τα χουμε ξαναπει.χεχε
    οσο για τον πνευματικο βοηθαει κ ξαλαφρωνει πολυ να μιλας.αλλα σε συνδυασμο κ με ψυχολογο.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    ελα ρε δν ηταν ειρωνικο σας αγαπαω ολους και ποτε δν παιζω με τα προβληματα τν αλλων!!<3

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Δυσκολη κατασταση
    By AstinomosSainis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 06-02-2014, 22:47
  2. ΑΔΙΕΞΟΔΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
    By unlucky in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 28-05-2013, 02:48
  3. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 20:57
  4. Οικονομική κατάσταση
    By Dimitriou in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 21
    Last Post: 23-09-2011, 15:43
  5. δυσκολη κατασταση
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 30-06-2011, 13:40

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •