κοινωνικοτητα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210

    κοινωνικοτητα!

    απο μικρος θυμαμαι τον εαυτο μου κοινωνικο,να μιλαω με κοσμο,να προσεγκιζω ατομα να κανουμε παρεα επειδη τους εβλεπα μονους,τωρα τελευταια παρατηρω οτι πολλοι με αποφευγουν(εκτος αν ειναι ιδεα μου)πλεον δεν εχω παρεες,εχω 2-3 φιλους οι 2 ειναι εκτος θεσ/νικης και οποτε ερχονται μπορει να βγουμε για κανα καφε,και με το αλλο το παιδι βγαινουμε 1-2 φορες την εβδομαδα,που και αυτον αν δεν τον παρω τηλ. μπορει να μην με παρει καν!δεν ξερω τι να κανω,και το οποιο μου προκαλει καποιες ανασφαλειες,θελω τι γνωμη σας

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Οταν λές σε αποφεύγουν; απο πού εχεις βγάλει αυτο το συμπέρασμα; Εχουν κάνει κάποια κίνηση επιδεικτικά ή εσυ το υποθέτεις λόγω του ότι δεν εχεις παρέες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    ας πουμε ειναι καποια ατομα, τους βλεπω στον ιδιο χωρο που κινουμαστε,τους λεω γεια,η θα πουν ενα γεια και θα φυγουν σαν βρεγμενες γατες,αλλος μπορει να με δει απο μακρια και να στριψει να παει απο αλλο δρομο!η ας πουμε παω σε καποια παρεα ατομων,καθομαι μαζι τους μιλαμε κανουμε χαβαλε,τους λεω αντε να κανονισουμε για κανα καφε και τετοια και οχι μια φορα δεν γινομαι και δεν το ζηταω επιμονα και ακομα το κανονιζουμε!εκτος αν ειναι ιδεα μου και τα βλεπω ολα στραβα!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Ισως είναι απλά το στυλ των συγκεκριμένων ατόμων να είναι αδιάφορα. Για να σου δώσω ενα παράδειγμα εγω είχα γνωστή που όταν βρισκόμασταν στον ίδιο χώρο μιλάγαμε όλα καλά,έλεγε ποτε θα βγουμε για καφε και την τελευταία στιγμη θα συνέβαινε κάτι και θα το ακύρωνε. Και ηταν ετσι με όλους. Υπάρχει και η περίπτωση να λειτουργουν σαν "πηγαδάκια" που λέμε. Μπορει να ειναι σνομπ ή να έχουν οποιοδήποτε άλλο κομπλεξ και να μη σε κρινουν "κατάλληλο" πχ για την παρέα τους. Εσυ γενικά βγαίνεις έξω;;; το γεγονος ότι σε αποφευγουν μερικά ατομα προσπέρασε το και ψάξε για καινούργιες παρέες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    βγαινω ναι!αυτο προσπαθω να βρω καινουριες παρεες!

  6. #6
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Και πολύ καλα κάνεις! Αν κρίνεις ότι σε αποφεύγουν αγνοησέ τους τελείως...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    απλα πειδη γενικα το παθαινω αυτο το παθαινω και για σχεσεις!βασικα μια σχεση θα ηθελα τωρα παρα παρεες!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Εντάξει δεν έρχονται και όλα όποτε τα θέλουμε. Χαλάρωσε γιατί όσο το έχεις στο μυαλό σου αγχώνεσαι. Βγες εξω,πήγαινε να διασκεδάσεις,κάνε καμιά εκδρομούλα και όλα θα'ρθουν στην ωρα τους! Δοκίμασε να γραφτείς σε καμιά δραστηριότητα,βοηθάει πολύ,γυμναστήριο ας πούμε...να δεις πόσα άτομα θα γνωρίσεις! Οσο το έχεις στο μυαλό σου σε τρώει και δε μπορείς να χαρείς τη ζωή σου..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    βασικα εχεις facebook!να δεις με τι ασχολουμαι!αλλα παλι με πιανουν ανασφαλειες!

  10. #10
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Τωρα έδωσες μόνος σου την απάντηση στο "Γιατι δεν κάνεις εύκολα παρέες". Ενας άνθρωπος ανασφαλής μοιραία φαίνεται αδέξιος στους άλλους, γιατί αυτό που αισθάνεται για τον εαυτό του το βγάζει προς τα έξω. Ο κόσμος και ιδιαίτερα οι νεοι άνθρωποι ειναι πολύ σκληροί, δε δίνουν δευτερες ευκαιρίες,κοιτάνε το περιτύλιγμα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Lamya View Post
    Τωρα έδωσες μόνος σου την απάντηση στο "Γιατι δεν κάνεις εύκολα παρέες". Ενας άνθρωπος ανασφαλής μοιραία φαίνεται αδέξιος στους άλλους, γιατί αυτό που αισθάνεται για τον εαυτό του το βγάζει προς τα έξω. Ο κόσμος και ιδιαίτερα οι νεοι άνθρωποι ειναι πολύ σκληροί, δε δίνουν δευτερες ευκαιρίες,κοιτάνε το περιτύλιγμα...
    καλη απαντηση σου μ αρεσε!απλα επειδη με ειπες να παω να γραφτω σε γυμναατηριο,να σου απλα οτι ασχολουμαι με τον πρωταθλητισμο!

  12. #12
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Κατάλαβα! γι'αυτο σου απάντησα μ'αυτο τον τρόπο,αφου ασχολείσαι με τον πρωταθλητισμό δεν διακαιολογείται να είσαι μόνος. Αρα το πρόβλημα ειναι η μοναχικοτητά σου και αυτό που εκπέμπεις στους άλλους λόγω της ανασφάλειας.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Αναλογα με τι ατομα κανεις παρεα. Για να καταλαβεις, την προηγουμενη κυριακη ετυχε η παρεα μου να παει καπου και ενω παντα με καλουν κτλ τη συγκεκριμενη μερα δεν μου ειπαν τιποτα ενω υπηρχε θεση στο ΙΧ (λενε ,να, παμε εκτος πολης συγνωμη που δεν ειπαμε τιποτα αλλα και παλι με μια θεση ελευθερη ειμαστε στριμωχτα), και το ανακαλυψα παιρνοντας τους τηλεφωνο για να βγαιναμε. Εκτος του οτι εφταιγαν, την αλλη μερα στη σχολη ουτε που θα μου μιλουσε ο ενας εαν δεν του μιλουσα πρωτος. Βγαλε συμπερασμα τωρα, τους παρατησα τελικα (γιατι σιγουρα θα με παρατουσαν μετα απο status που εκανα ψευτικο στο facebook ετσι για σπασιμο, και στην τελικη οχι τιποτα τραγικο) οποτε εμεινα χωρις παρεα τωρα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Lamya View Post
    Κατάλαβα! γι'αυτο σου απάντησα μ'αυτο τον τρόπο,αφου ασχολείσαι με τον πρωταθλητισμό δεν διακαιολογείται να είσαι μόνος. Αρα το πρόβλημα ειναι η μοναχικοτητά σου και αυτό που εκπέμπεις στους άλλους λόγω της ανασφάλειας.
    πως σε λενε?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by stefamw View Post
    Αναλογα με τι ατομα κανεις παρεα. Για να καταλαβεις, την προηγουμενη κυριακη ετυχε η παρεα μου να παει καπου και ενω παντα με καλουν κτλ τη συγκεκριμενη μερα δεν μου ειπαν τιποτα ενω υπηρχε θεση στο ΙΧ (λενε ,να, παμε εκτος πολης συγνωμη που δεν ειπαμε τιποτα αλλα και παλι με μια θεση ελευθερη ειμαστε στριμωχτα), και το ανακαλυψα παιρνοντας τους τηλεφωνο για να βγαιναμε. Εκτος του οτι εφταιγαν, την αλλη μερα στη σχολη ουτε που θα μου μιλουσε ο ενας εαν δεν του μιλουσα πρωτος. Βγαλε συμπερασμα τωρα, τους παρατησα τελικα (γιατι σιγουρα θα με παρατουσαν μετα απο status που εκανα ψευτικο στο facebook ετσι για σπασιμο, και στην τελικη οχι τιποτα τραγικο) οποτε εμεινα χωρις παρεα τωρα.
    μηπως προηγηθηκε καποια παρεξηγηση μηπως εγινε κατι?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα στην κοινωνικότητα
    By xGuard in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 15-07-2012, 13:14
  2. η κοινωνικοτητα κι εγω
    By koritsaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-10-2011, 22:34
  3. Zyprexa και κοινωνικοτητα
    By nick84 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-05-2010, 03:16
  4. Μεταιχμιακή Διαταραχή - Χρόνος, Κοινωνικότητα και απόρριψη
    By psychangel in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 9
    Last Post: 25-02-2010, 00:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •