Ξεπερασμα χωρισμου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 259
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by Αληθινη View Post
    Δεν υπαρχει κατι αμεσο που μπορεις να κανεις για να την ξεπερασεις, προσπαθησε να συνεχισεις τη ζωη σου και οσο κυλαει ο χρονος θα νιωθεις ολο και καλυτερα..!!
    ναι ομως....μετα ακομα και απο ενα χρονο.....αν τη θυμαμαι;;;δε θα γινομαι χαλια;;;;

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Unforgiven View Post
    ναι ομως....μετα ακομα και απο ενα χρονο.....αν τη θυμαμαι;;;δε θα γινομαι χαλια;;;;
    Πιστευω πως δεν θα εισαι!! η αναμνηση μπορει να μεινει αλλα δεν θα αισθανεσαι οπως τωρα!! Μετα απο ενα χρονο θα ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα μεχρι τοτε πιθανον θα εχεις κανει και αλλη σχεση!! Να εχεις διπλα σου φιλους να σε βοηθησει να αισθανθεις καλυτερα!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by Αληθινη View Post
    Πιστευω πως δεν θα εισαι!! η αναμνηση μπορει να μεινει αλλα δεν θα αισθανεσαι οπως τωρα!! Μετα απο ενα χρονο θα ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα μεχρι τοτε πιθανον θα εχεις κανει και αλλη σχεση!! Να εχεις διπλα σου φιλους να σε βοηθησει να αισθανθεις καλυτερα!!
    Οι φιλοι μου το παιρνουν στην πλακα λενε α μωρε μια γκομενα ηταν σιγα....αυτο....εγω δε νιωθω ετσι ομως...δεν καταλαβαινουν...εγω πως μπορω να την ξεπερασω μπορειτε να μου πειτε;;;;

  4. #19
    Quote Originally Posted by Unforgiven View Post
    ναι ομως....μετα ακομα και απο ενα χρονο.....αν τη θυμαμαι;;;δε θα γινομαι χαλια;;;;
    ασε να δεις πρωτα να περασει ο ενας χρονος και μετα βλεπεις.μην προδικαζεις απο τωρα.
    λοιπον εφοσον χωρισατε ασε τα πισωγυρισματα,μονο κακο κανουν κατα τη γνωμη μου.
    για να χωρισες υπαρχει λογος,κατι που μπορει να ξαναγινει.
    μη γυρισεις στα ιδια.θα σε φθειρει πιο πολυ.ο,τι εγινε εγινε για καλο.
    θα βρεις μια αλλη! τοσο κοσμο εχει!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by Unforgiven View Post
    Οι φιλοι μου το παιρνουν στην πλακα λενε α μωρε μια γκομενα ηταν σιγα....αυτο....εγω δε νιωθω ετσι ομως...δεν καταλαβαινουν...εγω πως μπορω να την ξεπερασω μπορειτε να μου πειτε;;;;
    εε μην ακούς τι λένε οι φίλοι σου δεν μπορούν να σε καταλάβουν.. σκέψου όμως εσύ πως θα είναι η ζωή σου σε 5 μήνες από σήμερα.. βάλε στόχο να είσαι καλύτερα .. κάθε μέρα που θα περναει θα κάνεις 1 βήμα πρςο τα εκει..μπορει να υπαρχουν κ μέρες που θα ξαναγυρνας στην αρχή.. αλλα το δρόμο για να το ξεπερασεις θα τον έχεις βρει.. θα τον έχεις χαραξει μόνος σου...

    δε θέλω να σε απογοητευσω... κ να τα ξαναβρεις μ την κοπέλα στα ιδια θα καταληξεις συο ειπαν κι αλλοι εδω.. κ θα είσαι χειρότερα..παντως υπαρχουν κι εξερεσεις...
    σου ευχομαι όλοψυχα να είσαι μια απ αυτές....

  6. #21
    Quote Originally Posted by Unforgiven View Post
    Οι φιλοι μου το παιρνουν στην πλακα λενε α μωρε μια γκομενα ηταν σιγα....αυτο....εγω δε νιωθω ετσι ομως...δεν καταλαβαινουν...εγω πως μπορω να την ξεπερασω μπορειτε να μου πειτε;;;;
    οντως ειναι μια γκομενα. και στην αντιθετη περιπτωση μιας κοπελας-->οντως ειναι μονο ενας γκομενος.
    μην τα ζαλιζεις μεσα στο μυαλο σου.δεν ταιριαξες,δεν εκατσε,εγινε εκεινο ή το αλλο.δεν ετυχε ρε παιδι μου.πες οτι κατι εκατσε στραβα
    ε και; υπαρχει κατι που δεν μπορεις να ξεπερασεις; δε νομιζω.
    και ψυχολογικα να εχεις,παλι μπορεις να το ξεπερασεις.ο ανθρωπος εχει αυτους τους μηχανισμους μεσα του για να ξεπερνα καθε δυσκολια.
    κι αν δεν περασει ειναι σιγουρα γιατι εσυ δεν το αφησες.δηλαδη το ζαλιζες το ζαλιζες μεσα στο μυαλο σου το σκεφτοσουν αναρωτιόσουν και δε γινόταν τίποτα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    παιδια οτι κι αν πειτε εχετε δικιο....θα περασει..ολα περνανε...μα πως;;; μπορειτε να μου πειτε;; τι να κανω;;τι ακριβως;;;εχω παρατησει τα παντα....κλεινομαι σπιτι και καθομαι με τις ωρες στον υπολογιστη...βγαινω εξω με παρεα για καφε..και;;; παλι τα ιδια σκεφτομαι..τροπους θελω να μου πειτε να την ξεπερασω...τροπους....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ρε φιλαρακι και να τα ξαναβρειτε παλι θα βγαζει φωτογραφιες με τον ενα και με τον αλλο και παλι θα τα παρεις στο κρανιο! Αστο καλυτερα....

  9. #24
    Quote Originally Posted by Unforgiven View Post
    παιδια οτι κι αν πειτε εχετε δικιο....θα περασει..ολα περνανε...μα πως;;; μπορειτε να μου πειτε;; τι να κανω;;τι ακριβως;;;εχω παρατησει τα παντα....κλεινομαι σπιτι και καθομαι με τις ωρες στον υπολογιστη...βγαινω εξω με παρεα για καφε..και;;; παλι τα ιδια σκεφτομαι..τροπους θελω να μου πειτε να την ξεπερασω...τροπους....
    μα δεν ξερουμε.περναμε και μεις τα ιδια.
    ζητας συμβουλες απο ανθρωπους που ειναι το ιδιο αδυναμοι με σενα.
    δεν ειναι λογικο; σκεψου το! χαχα
    ζηταμε βοηθεια για να βοηθηθουμε απο ανθρωπους οι οποιοι κι αυτοι σιγουρα εχουν περασει
    αυτο το προβλημα αλλα ισως το περνανε κι αυτοι τωρα.
    δεν υπαρχει κλειδι.να σου πει δηλ ο αλλος -->να εισαι ολη μερα εξω απο το σπιτι,με παρεα,χωρις κινητο χωρις φβ και να ζεις τη στιγμη.
    να εγω αυτο θα σου ελεγα.γινεται ομως ;; δε γινεται ολη μερα εξω ουτε χωρις κινητο.
    πρεπει απλως να μην την σκεφτεσαι.πρεπει να τα διαγραψεις ολα αυτα που εζησες.
    δυστυχως ετσι ειναι η κωλοζωη.εχει και τα αρνητικα της.
    το μυστικο ειναι ΕΝΑ-------> να μην το παρεις βαριά!
    μπορείς ;; κάντο.είσαι μάγκας.
    δεν μπορείς;;; ........δύσκολα.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7
    Κατ'αρχήν αν την θες πραγματικά εγώ πιστεύω πρέπει να της μιλήσεις ειλικρινά για τα αισθήματα σου και να κάνετε μια προσπάθεια ακόμα.
    Αλλά από την μεριά σου πρέπει να δεις τι θα κάνεις με την ζήλια σου.Το να βγάζει απλές φωτογραφίες με άλλους δεν είναι τίποτα και η αντίδραση σου είναι υπερβολική.
    Εκτός και αν έβγαζε φωτογραφίες να φιλιέται με άλλους. :p
    Απο την άλλη αν την βλέπεις πως δεν ενδιαφέρεται πρέπει να σταματήσεις να ασχολείσαι μαζί της.
    Πίστεψε με,αν δεν σε πάρει απο κάτω και συνεχίσεις να είσαι κοινωνικός
    και ψαχτείς λίγο θα την έχεις ξεχάσει σε 1 μήνα το πολύ.Και αν βρεις και καμιά άλλη κοπελίτσα εκεί να δεις.
    Θα γελάς μόνο που θα σκέφτεσαι πόσα βράδια χαράμισες με το να την σκέφτεσαι!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=KENO;482737]αυτο το ριμαδι το φβ μας εχει καταστρεψει ολους. μακαρι να μπορουσαν να ξαναγινουν οι ανθρωπινες σχεσεις οπως πριν χωρις αυτο και το διαδικτυο, αλλα δυστυχως πρεπει να το υπομενουμε.


    Πεστα βρε ΚΕΝΟ , τι ιδιο πιστευω κ εγω .

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ανφοργκιβεν , βρες αλλη το συντομοτερο , ο ερωτας με ερωτας περναει .

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    παιδια λαμβανω υποψη ολα οσα μου λετε....αλλα παλι σκεφτομαι..πειτε οτι βρισκω αλλη ολα καλα ερωτευομαι..αυτοι οι 10 μηνες....οταν θα την σκεφτομα και σκεφτομαι και τις στιγμες που περασα μαζι της,...δε θα νιωθω καταθλιπτικα;...η πρωτη μου σχεση ειναι αυτη που περασε κ ηταν 10 μηνες..οι αλλες τιποτα..απλα φασεις...η πρωτη μεγαλη ηταν...επομενως;;;;;

  14. #29
    Πρωτη σχέση και δύσκολη.
    και δέκα μηνες είναι μεγάλη σχέση για πρώτη.
    Θα κανείς οτι και στις επόμενες.
    θα ξεχάσεις χαχα
    είναι τόσο σκληρό όταν το λέω.
    Άκου να δεις τι περνάμε κ δεν το μαρτυράμε.
    Λοιπον unforgiven προσπάθησε να την ξεχάσεις κ εσύ με τη σειρα σου.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν δεν το καταλαβαινεις οτι το λαθος ηταν δικο σου και ησουν υπερβολικος με τις φωτος, δεν υπαρχει σωτηρια...

    μερικοι/ες βγαζουν φωτος κυριολεκτικα με οποιον βρουν μπροστα τους, ακομα και με σχεδον αγνωστους, ειτε γιατι ετσι τους αρεσει, ειτε για να δειξουν οτι περνανε καλα (ΝΟΤ).
    αν το εχεις καταλαβει οτι ειναι αστειο το θεμα κι αν ηταν το μοναδικο σας προβλημα και ο μοναδικος λογος που χωρισατε (και δεν σε βαρεθηκε ,ουτε βρηκε αλλον για παραδειγμα), το πρωτο που εχεις να κανεις , μηπως υπαρχει ακομα χρονος να το σωσεις, ειναι να της ζητησεις μια ειλικρινη συγνωμη για την συμπεριφορα σου κι αν εχει διαθεση να ξαναπροσπαθησετε να την διαβεβαιωσεις οτι δεν θα επαναληφθει.
    αν ειναι οριστικα τελειωμενο, δεν ακουει τπτ και η κοπελα ειναι αλλου, μονο ο χρονος θα σε ανακουφισει, τπτ αλλο.
    κανε οτι μπορεις, οτι εχεις διαθεση κι οτι αντεχεις και περιμενε να περασει λιγος χρονος. με μια νεα γνωριμια θα εισαι καλυτερα κι απο πριν.

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Επαναληψη χωρισμου
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-05-2014, 01:38
  2. ΤΡΟΠΟΙ ΧΩΡΙΣΜΟΥ
    By thanos31 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 17-08-2012, 22:39
  3. 7 ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣΜΟΥ......
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 08-06-2012, 06:06
  4. ΛΟΓΟΙ ΧΩΡΙΣΜΟΥ ( Πραγματικοί Λόγοι Χωρισμού από μια Σχέση)
    By kapetan_s in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 87
    Last Post: 20-03-2009, 18:02
  5. Γράμμα Χωρισμού..
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 09-09-2008, 15:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •