ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΣΑ
    Posts
    87

    ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?

    πάντα αυτή η λέξη (ερωτας-αγάπη) μας τρώει,μας πονάει,μας τυραννάει... αλλα δίχως αυτό ζωή δεν υπάρχει... άραγε να αντέχει σε όλα με σύμμαχο μονο τα συναισθήματα δυο ανθρώπων?

    υπάρχει ο κεραυνοβόλος? ή είναι απλά η γοητεία που γίνεται εμμονη?
    αρκεί μια κουβέντα? μια ματια? μια απλή φωτογραφία για να ερωτευθείς κάποιον?

    και η απόσταση?? σκοτώνει ή ενώνει? ματια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται? άραγε η αγάπη νικάει τα πάντα?
    ποιος ειπε πως οι αγγελοι ειναι μονο στον ουρανο? κ ομως ζουν κ υπαρχουν αναμεσα μας!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εαν δε προκειται να μειωθει συντομα η αποσταση, καλυτερα αστο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by Angel_Love View Post
    πάντα αυτή η λέξη (ερωτας-αγάπη) μας τρώει,μας πονάει,μας τυραννάει... αλλα δίχως αυτό ζωή δεν υπάρχει... άραγε να αντέχει σε όλα με σύμμαχο μονο τα συναισθήματα δυο ανθρώπων?

    υπάρχει ο κεραυνοβόλος? ή είναι απλά η γοητεία που γίνεται εμμονη?
    αρκεί μια κουβέντα? μια ματια? μια απλή φωτογραφία για να ερωτευθείς κάποιον?

    Οι απαντήσεις είναι εύκολες (κατά τη γνώμη μου) βγάζεις απλά τα ερωτηματικά στα παραπάνω
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    και η απόσταση?? σκοτώνει ή ενώνει? ματια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται? άραγε η αγάπη νικάει τα πάντα?

    εδώ ευκολότερες, η εξής μια, σβήνεις όλη τη φράση και κρατάς μόνο μια λέξη...............................
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  4. #4
    Υπάρχει ο κεραυνοβόλος έρωτας! Εκεί που κάθεσαι στην ησυχία σου να δεις κάποιον και να σου κάνει κλικ. Από φωτογραφία δεν μου έχει τύχει να ερωτευτώ κάποιον. Αλλά ζωντανά, ναι. Σπάνια, αλλά έχει συμβεί. Κι εκεί είναι το ωραίο και το περίεργο. Κάθεσαι και σκέφτεσαι: "μα πώς γίνεται κι αυτός ο άνθρωπος ο συγκεκριμένος μου βγάζει κάτι, ενώ δεν το ξέρω καν;" Η μαγεία του έρωτα!!!!
    Για την απόσταση πιστεύω και τα δυο. Αναλόγως την περίπτωση μπορεί να σκοτώσει ή να ενώσει. Αν υπάρχει αγάπη (γιατί τώρα δεν μιλάμε για έρωτα) η απόσταση δεν είναι εμπόδιο. Ούτε αιτία χωρισμού.

  5. #5
    υπάρχει ο κεραυνοβόλος? ή είναι απλά η γοητεία που γίνεται εμμονη?
    υπάρχει κόλλημα στο μυαλό.ναι υπάρχει.υπάρχει φλασιά,υπάρχει ενθουσιασμός,υπάρχουν κρυφά απωθημένα!
    κεραυνοβόλο δεν το λέω....


    αρκεί μια κουβέντα?
    αρκεί..........
    μια ματια?
    ααααυτό κι αν αρκεί!

    μια απλή φωτογραφία για να ερωτευθείς κάποιον?
    όχι.σε καμία περίπτωση.

    και η απόσταση?? σκοτώνει ή ενώνει?
    σκοτώνει.τσακίζει.ξεθωριάζ ει συναισθήματα.χάνει όμορφες στιγμές.

    ματια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται?
    οοχόοο! σίγουρα! και δεν χρειάζεται και πολύ καιρό για να λησμονηθούν!

    άραγε η αγάπη νικάει τα πάντα?
    δεν το ξέρω αυτό.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΣΑ
    Posts
    87
    ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας... σωστα αυτα που λετε... αλλα αν δεν το θελουν κ οι δυο.... τιποτα δεν γινεται.... οσο για την αποσταση πιστευω πως δεν σκοτωνει... δενει τις σχεσεις... γιατι το να μειωσεις την αποσταση παλι στο χερι σου ειναι...
    ποιος ειπε πως οι αγγελοι ειναι μονο στον ουρανο? κ ομως ζουν κ υπαρχουν αναμεσα μας!

  7. #7
    Quote Originally Posted by Angel_Love View Post
    ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας... σωστα αυτα που λετε... αλλα αν δεν το θελουν κ οι δυο.... τιποτα δεν γινεται.... οσο για την αποσταση πιστευω πως δεν σκοτωνει... δενει τις σχεσεις... γιατι το να μειωσεις την αποσταση παλι στο χερι σου ειναι...
    Αν δεν το θελουν κι οι δυο σίγουρα δεν γίνεται τίποτα! Όσο περνάει ο καιρός η απόσταση σταδιακα σκοτώνει τη σχέση.
    Ναι μπορει να συμβει, με την πρώτη ματια να ερωτευθεις κάποιον. Το ζητημα ειναι να γινει συντομα η προσεγγιση του αλλου και η εκ μερους του θετικη ανταποκριση. Η θετικη προδιαθεση για τον αλλο ωθει στο να δεσει μια σχεση, με το ενδεχομενο βέβαια στην πορεια να αλλάξουν τα πράγματα.
    γιάννης

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    19
    Πιστευω στον κεραυνοβολο ερωτα και το εχω ζησει να δεις καποιον και να σου κανει κατευθειαν κλικ!! Ειναι υπεροχο συναισθημα, τωρα οσον αφορα την αποσταση η που θα σε δεσει πολυ η το αντιθετο, ειναι αναλογα και το κατα ποσο υπαρχει αληθινη αγαπη για να κρατησει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Εγώ τα συνδιάζω και τα 2 σε αυτό που ζω τώρα.. Με την κοπέλα που είμαι τώρα την "ερωτευτικα" από την πρώτη φορά που μιλήσαμε και ωρεθήκαμε στο ίδιο χώρο.
    Πέρασε καιρός βέβαια μέχρι αν είμαστε μαζί αλλά ήξερα ότι κάποια στιγμή θα συνέβαινε.
    Τώρα θα δοκιμάσουμε και την απόσταση μιας και θα φύγω εγώ για δουλεία και αυτή θα γυρίσει σπίτι της μιας και είναι φοιτήτρια.
    Ελπίζω να πάνε όλα καλά

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΣΑ
    Posts
    87
    στο ευχομαι!!!! η αγαπη το πιστευω ολα τα νικαει!!!
    ποιος ειπε πως οι αγγελοι ειναι μονο στον ουρανο? κ ομως ζουν κ υπαρχουν αναμεσα μας!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Οι κεραυνοβολοι ερωτες ειναι ωραια τουβλα που σου πεφτουν στο κεφαλι αλλα θεωρω πως δεν αντεχουν..Μολις φυγει το καρουμπαλο απο το τουβλο φευγει και ο ερωτας :P

    Εξ'αποστασεως μπορουν να αντεξουν μονο αν καποιος ειναι διατεθειμενος να αντεξει ολες τις δυσκολιες που περιλαμβανει η αποσταση.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω απαιχθανομαι τα ανεβοκατεβασματα προτιμω να μην ενθουσιαζομαι για να μην απογοητευομαι στη συνεχεια δεν εχει νοημα ενα πραγμα να σε ανεβαζει απο τη μια κ να σε κατεβαζει απο την αλλη τη λεξη ερωτα τη μισω για αυτο το λογο...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΣΑ
    Posts
    87
    μαλιστα... καλως.. ο καθενας εχει τις αποψεις του... να σας ρωτησω κατι ασχετο.. εχει κανενας σας κανενα λινκ για αναζητηση τοποθεσιας κινητου τηλεφωνου μεσω του ιντερνετ?
    ποιος ειπε πως οι αγγελοι ειναι μονο στον ουρανο? κ ομως ζουν κ υπαρχουν αναμεσα μας!

Similar Threads

  1. ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΕΜΑ: ΕΡΩΤΑΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΕΙΣΔΥΣΗ! (παρακαλω ριχτε μια ματια!) S.O.S!!!!
    By kons_tsia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 22-02-2014, 10:07
  2. Έρωτας
    By Kortha in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 06-03-2013, 05:23
  3. Έρωτας;
    By adam321 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 25-01-2013, 08:40
  4. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 20:45
  5. Έρωτας?
    By Moi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 13-11-2009, 13:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •