Η κολλητή μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    25

    Η κολλητή μου

    Γεια σας παιδιά είμαι καινούριος στην παρέα και θέλω να μοιραστώ μαζί σας ένα θέμα που με απασχολεί μήνες τώρα και δεν ξέρω τη να κάνω είμαι 17 χρόνων και εδώ και κάτι μήνες με κατάλαβα ότι μου αρέσει η κολλητή μου άλλα εκείνη είναι άλλου είχε μια σχέση που κράτησε πολλή καιρό άλλα χώρισε και δεν λέει να το ξεπεράσει δεν φταίει ώμος αυτή φταίει ο άλλος που την κρατάει σε αναμονή και εδώ και έναν χρόνο δεν της δίνη καμιά απολυτός απάντηση για το τι γίνεται μεταξύ τους δηλαδή την μία μέρα της μιλάει την άλλη την αποφεύγει έχει προσπαθήσει να του μιλήσει για να καταλάβει τη γίνεται μεταξύ τους άλλα αυτός μόλις τον ρωτάει αλλάζει θέμα και το κακό είναι ότι μου αρέσει και σε αυτήν την κατάσταση που είναι δεν ξέρω τι να κάνω τις έχω εξήγηση τι νιώθω για εκείνη στην αρχή νόμιζα ότι το πίρε κάπως άλλα από εκείνη την ήμερα αρχίσαμε πιο στενή παρέα και αυτό είναι που με προβληματίζει γιατί σε αυτήν την κατάσταση που είναι με τον άλλον δεν ξέρω τη να κανό εγω :confused:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Eφοσον της ειπες τι νιωθεις και μετα απ αυτο κανετε πιο πολυ παρεα, ειναι πολυ θετικο και μπραβο για το θαρρος και την ειλικρινεια σου. Αν δεν ενιωθε τιποτα θα σε εκοβε απο παρεα, ετσι γινεται συνηθως. θα κοιταξεις να δωσεις τη μαχη χωρις να μπλοκαρεσαι απ τον αλλον, σαν να μην υπαρχει, ουτε θα την ξαναρωτησεις και ετσι σιγα σιγα με την επιμονη σου θα την κερδισεις. Εαν κανεις το λαθος και την πιεσεις με τελεσιγραφα του τυπου ξεκαθαρισε με τον αλλον και αλλα τετοια θα την σπρωξεις χειροτερα μακρια σου. Ουτε θα τον κατηγορησεις, προσεξε! Ειναι δυσκολα αυτα που σου λεω αλλα αν εισαι ψυχραιμος και εξυπνος θα τα καταφερεις. Ο αλλος ειναι μεγαλυτερος?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    20
    όταν λες της είπες τι νιώθεις; της έδωσες να καταλάβει τα συναισθήματα σου; εσύ είσαι σίγουρος γι' αυτά που νιώθεις; συχνά, συμβαίνει να νιώθεις έντονο ενδιαφέρον για κάποια σε τέτοια κατάσταση, λόγω ανδρισμού ή επειδή το άλλο άτομο χρειάζεται αυτό το χάδι -λόγω κιόλας ότι είστε σ' αυτήν την ηλικία- και πράττει έτσι ώστε να το αποκτήσει... πόσο καιρό νιώθεις έτσι; μήπως είναι κάτι πρόσκαιρο;
    καθε ανοιξη μια ανασα πριν το κλεισιμο...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    25
    όχι δεν είναι μεγαλύτερος έχουμε την ίδια ηλικία με τον άλλον

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    25
    circus πλέον είμαι σίγουρος αυτό που μου είπες ήταν κάτι που το σκεφτόμουν καιρό άλλα είμαι 100% σίγουρος για αυτό που νιώθω.

Similar Threads

  1. Ειμαι ερωτευμενος με την κολλητη μου
    By argieole in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 20-07-2014, 15:50
  2. Ερωτευμενος με την κολλητη μου
    By heyy61 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 16-10-2013, 15:23
  3. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 16:36
  4. Εμμονή με πρώην κολλητή μου...
    By numerevis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 01-12-2006, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •