μετακομιση η οχι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by grf View Post
    ...

    το μόνο δίλημμα που λες ότι έχω έχει να κάνει κυρίως με το νέο ξεκίνημα και με το θέμα της εργασίας που ξέρω ότι θα είναι δύσκολο σε σχέση με εδώ στο νησί που τα έχω όλα έτοιμα (εργασία, δικό μου σπίτι κτλ)
    για την απόσταση συμφωνώ απόλυτα αλλά για να μειωθεί αυτή θέλει γενναίες αποφάσεις
    γρφ, οι γενναιες αποφασεις θα ειναι και ενα τεστ για την ενταση και το βαθος της σχεσης σας.
    λυσεις εχετε, απ οτι βλεπω.δεν υπαρχει αδιεξοδο.
    κι εσυ μπορεις να πας και να δοκιμαστεις κι αν αποτυχεις να γυρισεις πισω, κι αυτη ν αλλαξει γνωμη και να ερθει σε σενα.
    αν δεν τις παρετε λοιπον τις γενναιες αποφασεις, σημαινει οτι δεν το θελετε αρκετα, και τπτ αλλο..
    οποτε και παλι ολα καλως καμωμενα, γιατι αν δεν το θελετε, καλυτερα να τελειωσει τωρα, παρα αργοτερα..

  2. #17
    Quote Originally Posted by grf View Post
    γειά σου προσωρινάεδώ
    σε ευχαριστώ για την απάντηση, ήταν κατατοπιστικότατη θα έλεγα και με βοήθησε πολύ

    το μόνο δίλημμα που λες ότι έχω έχει να κάνει κυρίως με το νέο ξεκίνημα και με το θέμα της εργασίας που ξέρω ότι θα είναι δύσκολο σε σχέση με εδώ στο νησί που τα έχω όλα έτοιμα (εργασία, δικό μου σπίτι κτλ)
    για την απόσταση συμφωνώ απόλυτα αλλά για να μειωθεί αυτή θέλει γενναίες αποφάσεις
    κοίταξε αμα θεωρεις οτι καλυτερα να την αφήσεις κ να μείνεις στη γενέτειρά σου, αυτό να κανείς. στην τελική εσύ ξέρεις καλύτερα. εγώ λέω απλα τη γνώμη μου.
    Ουτως η άλλως οι σχέσεις κάποια στιγμη μας στοιχίζουν συναισθηματικά, οποτε ειτε τώρα ειτε μετά, το ίδιο κανει.
    αυτό το λέω γιατί αν χωρίσεις τώρα θα το περάσεις τώρα ,αν

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    13
    παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας
    έπειτα και από μια νέα πιο εις βάθος συζήτηση με την κοπέλα, διέκρινα ότι μάλλον μίλαγε εκ του ασφαλούς
    δηλαδή ήξερε ότι δεν θα πήγαινα Αθήνα για αυτό και μου το πρότεινε, μετά που της είπα έρχομαι κώλωσε λίγο
    μετά μου έλεγε και η ίδια ότι δεν ξέρει τι θέλει και ότι είναι σε μια περίεργη φάση της ζωής της μετά το χωρισμό μας...

    μάλλον η κοπέλα όπως λέει και η ίδια δεν ξέρει τι θέλει και ευτυχώς δεν έγινε εν τέλει κάποιο βήμα προς τον τόπο της είτε τώρα είτε προηγουμένως, γιατί αργά η γρήγορα θα κοπάναγα το κεφάλι μου στο τοίχο, γιατί από ότι φάνηκε δυστυχώς η σχέση μας δεν είχε μάλλον το κάτι παραπάνω...

    τι να πω, κρίμα για τις όποιες σκέψεις και θυσίες είχα στο μυαλό μου να έκανα για εκείνη...

  4. #19
    Quote Originally Posted by grf View Post
    , γιατί από ότι φάνηκε δυστυχώς η σχέση μας δεν είχε μάλλον το κάτι παραπάνω...

    τι να πω, κρίμα για τις όποιες σκέψεις και θυσίες είχα στο μυαλό μου να έκανα για εκείνη...
    ναι οκ δεν είχε μέλλον γιατί βρεθήκατε σε μία κατάσταση όπου έπρεπε να διαλέξετε το μέρος.τον τόπο διαμονής.κι αυτό δεν είναι εύκολο θέμα για δύο νέους
    που λίγο-πολύ δεν ξέρουν που παν τα 4. (κι εγώ νέα είμαι δεν σνομπάρω).
    όσο να'ναι οι μεγαλύτεροι που υποτίθεται πως έχουν κάποια δουλειά ή κάποιες σταθερές βλέψεις κ δεν είναι ακόμη όνειρα όπως των νέων,να βλέπανε το θέμα πιο ξεκάθαρα.
    τώρα αποδείχθηκε τι είναι η σχέση για σας..και είναι δίκαιο γιατί από τη μία ούτε εσύ θες από την άλλη ούτε και κείνη θέλει.
    τώρα αξίζει να πας ή αξίζει να έρθει;; δεν το ξέρω.από ότι φαίνεται δεν υποχωρεί κανείς,έχετε κλονιστεί και διχάζεστε αν πρέπει να πάτε ή εδώ ή εκεί.
    εγώ πιστεύω ότι θα το λήξετε.και καλύτερα έτσι,να βρεις μία από Κρήτη να μην τραβιέσαι και εσύ μέχρι Αθήνα.
    --------
    όχι μη λες κρίμα.Γιατί κανείς δεν ξέρει που θα λήξει μιά σχέση και πότε.Κρίμα δεν είναι,τα όνειρα είναι όνειρα και είναι μέρος της ζωής μας.
    Δεν έκατσε;; Με την επόμενη θα τα εκπληρώσεις,μη σκας.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Να ρωτησω κατι. Η κοπελα δε θελει με τιποτα να φυγει απο την αθηνα γιατι εκει σπουδαζει, εχει καποια σταθερη δουλεια κλπ, η απλα επειδη δεν της αρεσει η κλειστη κοινωνια κ οι χαμηλοι τονοι του νησιου?
    Λες οτι δεν μπορει να σε συντηρησει αν πας Αθηνα. Δηλαδη αν καταλαβα καλα, θα πας στην Αθηνα και θα πρεπει να βρεις μια (=5) δουλεια, ωστε να συντηρησεις εσυ και τους δυο σας, και το σπιτι σας?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by grf View Post
    παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας
    έπειτα και από μια νέα πιο εις βάθος συζήτηση με την κοπέλα, διέκρινα ότι μάλλον μίλαγε εκ του ασφαλούς
    δηλαδή ήξερε ότι δεν θα πήγαινα Αθήνα για αυτό και μου το πρότεινε, μετά που της είπα έρχομαι κώλωσε λίγο
    μετά μου έλεγε και η ίδια ότι δεν ξέρει τι θέλει και ότι είναι σε μια περίεργη φάση της ζωής της μετά το χωρισμό μας...

    μάλλον η κοπέλα όπως λέει και η ίδια δεν ξέρει τι θέλει και ευτυχώς δεν έγινε εν τέλει κάποιο βήμα προς τον τόπο της είτε τώρα είτε προηγουμένως, γιατί αργά η γρήγορα θα κοπάναγα το κεφάλι μου στο τοίχο, γιατί από ότι φάνηκε δυστυχώς η σχέση μας δεν είχε μάλλον το κάτι παραπάνω...

    τι να πω, κρίμα για τις όποιες σκέψεις και θυσίες είχα στο μυαλό μου να έκανα για εκείνη...
    κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου γρφ, οταν σε ρωτουσα αν εισαι βεβαιος οτι ειναι το μονο προβλημα.

    δυσαρεστη εξελιξη, αλλα καθολου "κριμα". το μεγαλο κριμα, θα ηταν να μην πηγαινες εκει μιας και εχεις στρωμενη δουλεια και θα ηταν το λογικοτερο να κανεις σε τετοιους καιρους, και να ζουσες την υπολοιπη ζωη σου με την ψευδαισθηση οτι κατεστρεψες την σχεση σου για να κρατησεις την δουλεια σου.
    τωρα τουλαχιστον ξερεις οτι δεν το εννοουσε και δεν αξιζε τον κοπο και την θυσια να πας.
    τωρα μπορεις να συνεχισες ελευθερος, χωρις ενοχες και διλληματα και αργα η γρηγορα θα γνωρισεις αυτη που θα σε αγαπησει πραγματικα.

    problem solved....

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by προσωρινάεδώ View Post
    ναι οκ δεν είχε μέλλον γιατί βρεθήκατε σε μία κατάσταση όπου έπρεπε να διαλέξετε το μέρος.τον τόπο διαμονής.κι αυτό δεν είναι εύκολο θέμα για δύο νέους
    που λίγο-πολύ δεν ξέρουν που παν τα 4. (κι εγώ νέα είμαι δεν σνομπάρω).
    όσο να'ναι οι μεγαλύτεροι που υποτίθεται πως έχουν κάποια δουλειά ή κάποιες σταθερές βλέψεις κ δεν είναι ακόμη όνειρα όπως των νέων,να βλέπανε το θέμα πιο ξεκάθαρα.
    τώρα αποδείχθηκε τι είναι η σχέση για σας..και είναι δίκαιο γιατί από τη μία ούτε εσύ θες από την άλλη ούτε και κείνη θέλει.
    τώρα αξίζει να πας ή αξίζει να έρθει;; δεν το ξέρω.από ότι φαίνεται δεν υποχωρεί κανείς,έχετε κλονιστεί και διχάζεστε αν πρέπει να πάτε ή εδώ ή εκεί.
    εγώ πιστεύω ότι θα το λήξετε.και καλύτερα έτσι,να βρεις μία από Κρήτη να μην τραβιέσαι και εσύ μέχρι Αθήνα.
    --------
    όχι μη λες κρίμα.Γιατί κανείς δεν ξέρει που θα λήξει μιά σχέση και πότε.Κρίμα δεν είναι,τα όνειρα είναι όνειρα και είναι μέρος της ζωής μας.
    Δεν έκατσε;; Με την επόμενη θα τα εκπληρώσεις,μη σκας.
    το θέμα είναι ότι εν τέλει εγώ ήμουν διατεθειμένος να τα παρατήσω όλα στο νησί μου για να πάω κοντά της και εκείνη απλά δεν μπορούσε να φύγει από το σπίτι της όπως λέει να πάει 2 τετράγωνα πιο κάτω ας πουμε, δηλαδή οκ

    Quote Originally Posted by kokkinoskoufitsa View Post
    Να ρωτησω κατι. Η κοπελα δε θελει με τιποτα να φυγει απο την αθηνα γιατι εκει σπουδαζει, εχει καποια σταθερη δουλεια κλπ, η απλα επειδη δεν της αρεσει η κλειστη κοινωνια κ οι χαμηλοι τονοι του νησιου?
    Λες οτι δεν μπορει να σε συντηρησει αν πας Αθηνα. Δηλαδη αν καταλαβα καλα, θα πας στην Αθηνα και θα πρεπει να βρεις μια (=5) δουλεια, ωστε να συντηρησεις εσυ και τους δυο σας, και το σπιτι σας?
    δεν θέλει γιατί εκεί έχει φίλους, οικογένεια τους οποίους δυστυχώς τους υπολογίζει παραπάνω από όσο πρέπει + ότι λέει στην επαρχία νιώθει αποκομένη από τα πάντα, της κόβονται τα φτερά
    άμα πήγαινα Αθήνα θα έπρεπε να βρω δουλειά και ήλπιζα να πλήρωνα κατά το ήμισι τα έξοδα του σπιτιού, αλλά μάλλον εκείνη είχε στο μυαλό της να πήγαινα Αθήνα να έβρισκα να νοικιάσω μόνος μου, εκείνη να μένει σπίτι της και να βρισκόμαστε κάθε όποτε...
    ενώ εγώ θα έπρεπε να αφήσω δικό μου σπίτι, καλή δουλειά, φυσικά φίλους και οικογένεια, αλλά ήμουν διατεθειμένος να τα κάνω όλα αυτά, ενώ εκείνη δεν μπορούσε ούτε να φύγει εκτός σπιτιού
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου γρφ, οταν σε ρωτουσα αν εισαι βεβαιος οτι ειναι το μονο προβλημα.

    δυσαρεστη εξελιξη, αλλα καθολου "κριμα". το μεγαλο κριμα, θα ηταν να μην πηγαινες εκει μιας και εχεις στρωμενη δουλεια και θα ηταν το λογικοτερο να κανεις σε τετοιους καιρους, και να ζουσες την υπολοιπη ζωη σου με την ψευδαισθηση οτι κατεστρεψες την σχεση σου για να κρατησεις την δουλεια σου.
    τωρα τουλαχιστον ξερεις οτι δεν το εννοουσε και δεν αξιζε τον κοπο και την θυσια να πας.
    τωρα μπορεις να συνεχισες ελευθερος, χωρις ενοχες και διλληματα και αργα η γρηγορα θα γνωρισεις αυτη που θα σε αγαπησει πραγματικα.

    problem solved....
    αυτό ακριβώς σκέφτομαι και εγώ φίλε remedy
    ότι εν τέλει δεν άξιζε και πλέον στο μυαλό μου είναι όλα πολύ πιο ξεκάθαρα χωρίς διλήμματα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by grf View Post
    ...

    αυτό ακριβώς σκέφτομαι και εγώ φίλε remedy
    ότι εν τέλει δεν άξιζε και πλέον στο μυαλό μου είναι όλα πολύ πιο ξεκάθαρα χωρίς διλήμματα
    α γεια σου...
    φιλη ειμαι :)
    το μπερδεμα ειναι που σε κραταει πισω και σε γονατιζει γρφ.
    οταν τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα, την βρισκεις την ακρη. ολα θα πανε καλα, μην ανησυχεις και εχε υποψη σου οτι ισως καποτε μετανοιωσει πικρα για την αποφαση της και σε ψαξει. το θεμα ειναι, αν θα εισαι εσυ ακομα, εκει που σε αφησε;)

  9. #24
    Αν εσυ αποδέχεσαι το ενδεχόμενο, έστω ως συμβιβασμό και υποχώρηση, να μετακομίσεις για χάρη της στην Αθήνα, προτού ξεκινησεις τετοιο εγχείρημα θα πρέπει να προλειανης το έδαφος. Δεν παραταμε στρωμενη δουλεια χωρις να υπάρχει κάτι χειροπιαστό στον ορίζοντα απλα με την ελπίδα ότι επειδη εκει ειναι μεγαλούπολη και οι προοπτικες μεγαλες, επειδη δεν ειναι δεδομενο ότι θα τα καταφερουμε όπως στον προηγουμενο μας χωρο (αν και η προηγουμενη εμπειρια ειναι καλο υπόβαθρο για τη συνεχεια). Έψαξες να βρεις τι προοπτικες υπαρχουν στην Αθηνα, συνεργατες, πελάτες, υποδομη, γνωστους, συγγενεις, φιλους δικους σου ή δικους της που θα σε βοηθησουν/προωθησουν σ αυτο το ξεκινημα ή καπου που να εργαστεις αρχικα ως υπαλληλος? ειχες τετοιες επαφες ή συζητησεις, έστω και απο αγγελίες? κλπ συναφη που να αποτελουν τροπον τινα αυτο το χειροπιαστο για το οποιο σου μιλω. Αλλιως πορευεσαι στο αγνωστο με σημαια την ελπίδα και χμ...τον έρωτα. Αν δεν τα χεις κανει αυτα, τουλαχιστο ξεκινα να σε απασχολουν και μπασε κι αυτην στο παιχνιδι. Αυτη εχει βρει χωρο για να μενετε ή κανει κινησεις προς αυτη την κατευθυνση? ή απλά στο λεει στο φλου? πόσο συχνα βλέπεστε τωρα? Ολα αυτα μαζι θα πρεπει να σε κατευθυνουν εαν για χαρη της δεν απεκλεισες το ενδεχομενο Αθήνα.

    Κι αν, απ την αλλη, εσυ της ελεγες πως δεν υπαρχει αλλος δρομος εκτος απ το να κατοικησει στο νησι ποια πιστευεις πως θα ναι η αντιδραση της?
    Υπαρχει περιπτωση λόγω αποστασης απο την πλευρα της η σχεση να εχει ξενερωσει κι αυτη απλα να σου λεει να πας στην Αθηνα κι οτι σε αγαπα χωρις η ιδια να τα εννοει? Δειχνει να κανει οτιδηποτε (έστω κατι) απ αυτα που σου ειπα πιο πάνω για το ενδεχομενο μετακομισης στην Αθηνα? Ποιος κατα κυριο λόγο παιρνει την πρωτοβουλία επικοινωνίας? Απ αυτα μπορεις να βγαλεις καποιες καλες ενδειξεις πόσο υψηλο ειναι ακόμα το ενδιαφερον της για σενα.
    γιάννης

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    α γεια σου...
    φιλη ειμαι :)
    το μπερδεμα ειναι που σε κραταει πισω και σε γονατιζει γρφ.
    οταν τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα, την βρισκεις την ακρη. ολα θα πανε καλα, μην ανησυχεις και εχε υποψη σου οτι ισως καποτε μετανοιωσει πικρα για την αποφαση της και σε ψαξει. το θεμα ειναι, αν θα εισαι εσυ ακομα, εκει που σε αφησε;)
    φίλη λοιπόν :)
    ίσως το μετανιώσει, ίσως και να μην με απασχολεί τότε
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αν εσυ αποδέχεσαι το ενδεχόμενο, έστω ως συμβιβασμό και υποχώρηση, να μετακομίσεις για χάρη της στην Αθήνα, προτού ξεκινησεις τετοιο εγχείρημα θα πρέπει να προλειανης το έδαφος. Δεν παραταμε στρωμενη δουλεια χωρις να υπάρχει κάτι χειροπιαστό στον ορίζοντα απλα με την ελπίδα ότι επειδη εκει ειναι μεγαλούπολη και οι προοπτικες μεγαλες, επειδη δεν ειναι δεδομενο ότι θα τα καταφερουμε όπως στον προηγουμενο μας χωρο (αν και η προηγουμενη εμπειρια ειναι καλο υπόβαθρο για τη συνεχεια). Έψαξες να βρεις τι προοπτικες υπαρχουν στην Αθηνα, συνεργατες, πελάτες, υποδομη, γνωστους, συγγενεις, φιλους δικους σου ή δικους της που θα σε βοηθησουν/προωθησουν σ αυτο το ξεκινημα ή καπου που να εργαστεις αρχικα ως υπαλληλος? ειχες τετοιες επαφες ή συζητησεις, έστω και απο αγγελίες? κλπ συναφη που να αποτελουν τροπον τινα αυτο το χειροπιαστο για το οποιο σου μιλω. Αλλιως πορευεσαι στο αγνωστο με σημαια την ελπίδα και χμ...τον έρωτα. Αν δεν τα χεις κανει αυτα, τουλαχιστο ξεκινα να σε απασχολουν και μπασε κι αυτην στο παιχνιδι. Αυτη εχει βρει χωρο για να μενετε ή κανει κινησεις προς αυτη την κατευθυνση? ή απλά στο λεει στο φλου? πόσο συχνα βλέπεστε τωρα? Ολα αυτα μαζι θα πρεπει να σε κατευθυνουν εαν για χαρη της δεν απεκλεισες το ενδεχομενο Αθήνα.

    Κι αν, απ την αλλη, εσυ της ελεγες πως δεν υπαρχει αλλος δρομος εκτος απ το να κατοικησει στο νησι ποια πιστευεις πως θα ναι η αντιδραση της?
    Υπαρχει περιπτωση λόγω αποστασης απο την πλευρα της η σχεση να εχει ξενερωσει κι αυτη απλα να σου λεει να πας στην Αθηνα κι οτι σε αγαπα χωρις η ιδια να τα εννοει? Δειχνει να κανει οτιδηποτε (έστω κατι) απ αυτα που σου ειπα πιο πάνω για το ενδεχομενο μετακομισης στην Αθηνα? Ποιος κατα κυριο λόγο παιρνει την πρωτοβουλία επικοινωνίας? Απ αυτα μπορεις να βγαλεις καποιες καλες ενδειξεις πόσο υψηλο ειναι ακόμα το ενδιαφερον της για σενα.
    αν πήγαινα Αθήνα έχω κάτι γνωριμίες, θα έβρισκα μια δουλειά να έπαιρνα κάποια χρήματα, αλλά σίγουρα με αυτά δεν θα μπορούσα να συντηρήσω και μόνος μου σπίτι + όλα τα άλλα
    φίλους-γνωστούς έχω πολύ λίγους, οι δικοί της σίγουρα δεν θα ανακατευόταν, τουλάχιστον όχι στην αρχή
    σπίτι στο μυαλό μου είχα εγώ να νοικιάσουμε κάπου μαζί, αυτή είχε στο μυαλό της να νοικάσω κάπου μόνος μου και να βρισκόμαστε όποτε κανονίζουμε όπως ανέφερα και σε προηγουμενο μήνυμα
    υπό αυτές τις συνθήκες φυσικά δεν πρόκειται να πήγαινα, ούτε θα ήθελα έτσι μόνος μου, αλλά ούτε και βγαίνω οικονομικά
    έχουμε χωρίσει 2 μήνες, δεν έχουμε ξαναβρεθεί από τότε, μόνο τηλεφωνικά
    στο νησί μου το έχει ξεκαθαρίσει δεν πρόκειται να ερχόταν, κάτι που σήμαινε χωρισμός
    και οι 2 παίρνουμε πρωτοβουλίες για επικοινωνία, κυρίως εγώ βεβαια
    πιστεύω ότι με αγαπάει αλλά βλέπω ότι κάτι έχει αλλάξει τους τελευταίους 2 μήνες από μεριά της και ας λέει ότι δεν έχει αλλάξει κάτι, όσο καχύποπτος και αν γίνομαι πιστεύω ότι έχουν πέσει όλοι πάνω της γονείς και φίλοι για να με ξεπεράσει, δεν ξέρω τι της είπαν για μένα, αλλά σίγουρα έχουν κάνει δουλειά
    και το λέω αυτό γιατί έχουν ξανα πεσει πάνω της για τον ίδιο πάλι λόγο, ασχετα που δεν είχαμε χωρίσει εν τέλει τότε
    σίγουρα δεν υπάρχει άλλο πρόσωπο
    δυστυχώς όμως τελευταία από τα συμφραζόμενα και όχι από τα ίδια τα λόγια καταλαβαίνω ότι αυτή η αγάπη της μάλλον δεν είναι τόσο μεγάλη τελικά

  11. #26
    επομένως grf η κοπέλα σου,πρώην σου δεν άξιζε τελικά.ΟΚ,το κατάλαβες τώρα που ήρθε η στιγμή.
    Αν ο άλλος δεν είναι διατεθειμένος να κάνει θυσίες για σένα σημαίνει πως δεν είσαι τόσο σημαντικός στη ζωή του.σωστά;;
    Οπότε άντε γειά.....

    μην τα σκέφτεσαι,βρες άλλη.

    ή μην βρεις.ό,τι θες.

  12. #27
    Μόνο αν εισαι τρελλα ερωτευμενος (κοβεις τις φλεβες σου που λενε) παρατας τη δουλεια σου για μια γκομενα. Αλλιως παρατας εκεινην!
    γιάννης

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    13
    παιδιά μπήκα στο forum με σκοπό να προσπαθήσω να ξεκαθαρίσω το χαμό και τις σκέψεις που επικρατούσαν μέσα στο μυαλό μου, έχοντας βέβαια άλλα πράγματα κατά νου στην αρχή
    εν τέλει και μέσα από τις δικές σας συμβουλές κατέληξα αλλού αλλά σίγουρα έφτασα στο επιθυμητο αποτέλεσμα, δηλαδή να έχω κατασταλάξει κάπου, με πολύ μεγαλύτερη ηρεμία και σιγουριά από πριν, οπότε και πιστεύω η συνομιλία μαζί σας μέσω του forum εκπλήρωσε το σκοπό της
    πάμε για άλλα, όταν αυτά έρθουν

    σας ευχαριστώ όλους πραγματικά για τις απαντήσεις σας

  14. #29
    Quote Originally Posted by grf View Post
    παιδιά μπήκα στο forum με σκοπό να προσπαθήσω να ξεκαθαρίσω το χαμό και τις σκέψεις που επικρατούσαν μέσα στο μυαλό μου, έχοντας βέβαια άλλα πράγματα κατά νου στην αρχή
    εν τέλει και μέσα από τις δικές σας συμβουλές κατέληξα αλλού αλλά σίγουρα έφτασα στο επιθυμητο αποτέλεσμα, δηλαδή να έχω κατασταλάξει κάπου, με πολύ μεγαλύτερη ηρεμία και σιγουριά από πριν, οπότε και πιστεύω η συνομιλία μαζί σας μέσω του forum εκπλήρωσε το σκοπό της
    πάμε για άλλα, όταν αυτά έρθουν

    σας ευχαριστώ όλους πραγματικά για τις απαντήσεις σας
    να'σαι καλά καλή συνέχεια και όπως είπες και ο ίδιος,τα καλύτερα έρχονται,ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by grf View Post
    παιδιά μπήκα στο forum με σκοπό να προσπαθήσω να ξεκαθαρίσω το χαμό και τις σκέψεις που επικρατούσαν μέσα στο μυαλό μου, έχοντας βέβαια άλλα πράγματα κατά νου στην αρχή
    εν τέλει και μέσα από τις δικές σας συμβουλές κατέληξα αλλού αλλά σίγουρα έφτασα στο επιθυμητο αποτέλεσμα, δηλαδή να έχω κατασταλάξει κάπου, με πολύ μεγαλύτερη ηρεμία και σιγουριά από πριν, οπότε και πιστεύω η συνομιλία μαζί σας μέσω του forum εκπλήρωσε το σκοπό της
    πάμε για άλλα, όταν αυτά έρθουν

    σας ευχαριστώ όλους πραγματικά για τις απαντήσεις σας
    αυτο εχει σημασια, grf.
    το να εχεις ξεκαθαρισει το τι ζεις, για να ξερεις αν αξιζει τον κοπο να προσπαθησεις κι αλλο και να κανεις θυσιες συνειδητα και οχι υποθετικα μηπως και... ο αλλος σε θελει οσο κι εσυ.
    θα ερθει ΣΙΓΟΥΡΑ κατι καλο, τωρα που εισαι διαθεσιμος. να εισαι βεβαιος. :)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μετακομιση στην πολη που ζει το αγορι μου
    By dilimma in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 08-03-2014, 17:27
  2. ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ, ΥΛΙΚΑ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΑΦΟΡΗΤΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 15-09-2010, 02:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •