με ενοχλει ο πρωην μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    11

    με ενοχλει ο πρωην μου

    Καλημερα σε ολους!
    Ειμαι 22 ετων και τους τελευταιους 5 μηνες ειχα μια σχεση. Οταν εκεινος ανοιξε ενα δικο του καφε μπαρ αρχισε να με αφηνει μεχρι που με χωρισε. Οι εντασεις και οι τσακωμοι μετα απο αυτο ηταν πολλοι. Τον αγαπουσα πολυ και δεν ηθελα να γινει ετσι. Τα ξανα βρηκαμε καποια στιγμη. Με αφορμη οτι δηθεν φλερταρω ηρθε στο σπιτι μου με χτυπησε και μετα μου εκανε ερωτα χωρις τη θεληση μου. Δεν αντεδρασα γιατι φοβηθηκα μη με ξαναχτυπησει. Του ειχα τετοια αγαπη μου τα ξανα βρηκαμε για πολυ λιγο οπως ηταν αναμενομενο. Λιγες εβδομαδες μετα τον χωρισμο εμαθα οτι ειμαι εγκυος. Εγινε η εκτρωση για λογους ανικανοτητας να το μεγαλωσω. Δςν ηθελα να την κανω. Εκεινος δεν ανελαβε καμι ευθυνη.οταν βρεθηκαμε για να μου δωσει χρηματα ειπε οτι του λειπω και παλι σαν χαζη το πιστεψα και υπεκυψα. Την επομενη μερα ομως ηταν παλι αγνωριστος.οταν πηγα μετα την επεμβαση α του δωσω τις αποδειξεις για να με πιστεψει και να παρω τα υπολοιπα χρηματα φιλιοταν με αλλη κοπελα μπροστα μου. Με χτυπησε παλι και ολοι στο μαγαζι με κατηγορησαν οτι φταιω γιατι δεν εχω κανενα δικαιωμα να ζηταω ευθυνες. Περασα ολο τκ βραδυ στο νοσοκομειο μιλωντας με μια ψυχιατρο. Εχθες πρωτη μερα στη δουλεια μου σε ενα κλαμπ ηρθε παλι με μια κοπελα και φιλιοταν. Τι να κανω ? Ο μπαμπας μου λεει να παει να του μιλησει να μην με πλησιαζει. Εγω πιστεύω οτι και ο νομος μπορει να με καλυψει με καποια περιοριστικα μετρα. Δεν ξερω.. βοηθεια!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    γεια ειμαι ο αλεξανδρος

    λοιπον..

    Με αφορμη οτι δηθεν φλερταρω ηρθε στο σπιτι μου με χτυπησε και μετα μου εκανε ερωτα χωρις τη θεληση μου.
    κ εσυ το συγχωρεσες (η ετσι φαινετε) αυτο φαινετε καπως να προβληματιζει.. γιατι τον συγχωρεσες? το εβλεπες αυτο ως μια κατασταση που ειχες ξαναζησει?
    σου θυμιζε κατι που σου ειχε γινει βιωμα στο παρελθον?
    τωρα σχετικα με αυτο..
    ον αγαπουσα πολυ
    δεν ειμαι τοσο σιγουρος αν τον αγαπουσες πολυ η τον ειχες συνηθισει μερικες φορες η συνηθεια μας αναβει μεγαλες φωτιες κ μας οδηγει σε δρομους σκοτεινους

    Εγω πιστεύω οτι και ο νομος μπορει να με καλυψει
    ΝΑΙ

    Τι να κανω ?
    αλαξε δουλεια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ο νομος σε καλυπτει πληρως . Θα βρεις ενα δικηγορο , θα τον συμβουλευτεις ( δωρεαν οι συμβουλες ) και προχωρας σε μηνυση , κοστιζει 150 ευρω πρπ , μαζι με την αμοιβη του δικηγορου . Αν θελεις ναποφυγεις τα εξοδα αυτα , που μπορει να ειναι κ λιγο παραπανω ( αναλογως τον δικηγορο ) 100 ευρω πρπ ειναι τα παραβολα , συντασσεις μια μηνυση , αν ξερεις , δεν ειναι δυσκολο , και την καταθετεις στην τοπικη εισαγγελια , δεν ξερω που μενεις , αλλα ολες οι μεγαλες πολεις εχουν εισαγγελια .

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    kaλα σου λεει κ ο μακ ακουσε τον.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Με αφορμη οτι δηθεν φλερταρω
    σιγα μην ηταν αυτη η αφορμη τον εαυτο του θα σκεφτοταν κ θα σε αξιολογισε με βαση τον ιδιο

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    11
    [QUOTE=αλεξανδρος_77;483965][COLOR="#330000"]γεια ειμαι ο αλεξανδρος

    λοιπον..

    κ εσυ το συγχωρεσες (η ετσι φαινετε) αυτο φαινετε καπως να προβληματιζει.. γιατι τον συγχωρεσες? το εβλεπες αυτο ως μια κατασταση που ειχες ξαναζησει?
    σου θυμιζε κατι που σου ειχε γινει βιωμα στο παρελθον?



    ναι. Οι γιατροι που με εχουν δει κατα καιρους μου εχουν πει πως γαντζωνομαι στους συντροφους γιατι μου λειπει η πατρικη φιγουρα. Ετσι αναζητω στη σχεση οτι μου ελειψε στην οικογενεια και γιαυτο δεχομαι τετοιες συμπεριφορες εφαμιλες με αυτες του πατερα μου που με χτυπουσε πολυ οταν ημουν μικρη. Συμφωνω με τη συνηθεια που ειπες. Ομως δεν παυει να με ενοχλει η παρουσια του. Αυτη η επιδεικτικη αδιαφορια που δεν ειναι αδιαφορια γιατι με προκαλει, με βγαζει εκτος οριων. Στο παρελθον εχω κανει 2 αποπειρες αυτοκτονιας. Δεν παει αλλο αυτη η κατασταση!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    11
    Γειά σου. Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση θα το σκεφτω!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πως γαντζωνομαι στους συντροφους γιατι μου λειπει η πατρικη φιγουρα.
    πολυ καλα κανεις κ γω το ιδιο κανω γιατι μεγαλωσα σχεδον χωρις το πατερα μου αλλα διαλεξες τον λαθος ανθρωπο αυτο μπορει να συμβαινει γιατι σου θυμιζε κατι γνωστο πχ το πατερα σου (εξωτερικα) πριν γαντζωθεις σε καπιον θα πρεπει να εισαι σιγουρη οτι ειναι ο καταληλος γιατι αν κανεις λαθος θα σου κοστισει. μου λεγε μια που εκανα παρεα εγω πριν αποφασισω να αποδεχτω καπιον στην αρχη ειμαι ψυχρη για να δω αν θα συνεχισει να ασχολιτε μαζι μου αυτο σαν τακτικη καπως βοηθαει τα πραγματα εγω εχω εξικοιωθει αρκετα στο να μιλω σε ατομα που δε ξερω καλα αλλα ενας τροπος να προσανατολιστεις καπως ειναι απο τα ματια αν απο τα ματια κατι δε σου παει καλα ισως κ απο ενστικτο τοτε εγω το αφηνω με τη μια

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    11
    Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη ημασταν 3 μηνες φιλοι και εκανε τα παντα να με διεκδικησει. Δεν ηθελα αλλα η μαμα μου μου ειπε να αφησω το ενστικτο μου και να σκεφτω λογικα οτι αυτος ειναι για μενα επειδη εκανε τοσα. Ειπα να δοκιμασω και φυσικα το ενστικτο μου με προδωσε. Ειναι 5 μερες που εχω κανει την επεμβαση, ειμαι πιεσμενη απο αυτο αρκετα αλλα φεν αφηνομαι. Επισκεπτομαι συνεχεια γιατρους μεχρι να ανακαμψω και η λυση θα βρεθει μονη της. Σε ευχαριστώ παρα πολυ για τον χρονο σου!!!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    στην αρχη λες οτι δεν ηθελες αρα αυτο δε μου μιαζει κ πολυ σαν ενστικτο εγω καθε φορα που με καπια θα τα παω καλα αν τεριαζουμε πραγματικα το καταλαβαινω σχεδον αμεσως

    για να μην ηθελες κατι δε θα πηγενε καλα απο την αρχη

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by xionoujak View Post
    Καλημερα σε ολους!
    Ειμαι 22 ετων και τους τελευταιους 5 μηνες ειχα μια σχεση. Οταν εκεινος ανοιξε ενα δικο του καφε μπαρ αρχισε να με αφηνει μεχρι που με χωρισε. Οι εντασεις και οι τσακωμοι μετα απο αυτο ηταν πολλοι. Τον αγαπουσα πολυ και δεν ηθελα να γινει ετσι. Τα ξανα βρηκαμε καποια στιγμη. Με αφορμη οτι δηθεν φλερταρω ηρθε στο σπιτι μου με χτυπησε και μετα μου εκανε ερωτα χωρις τη θεληση μου. Δεν αντεδρασα γιατι φοβηθηκα μη με ξαναχτυπησει. Του ειχα τετοια αγαπη μου τα ξανα βρηκαμε για πολυ λιγο οπως ηταν αναμενομενο. Λιγες εβδομαδες μετα τον χωρισμο εμαθα οτι ειμαι εγκυος. Εγινε η εκτρωση για λογους ανικανοτητας να το μεγαλωσω. Δςν ηθελα να την κανω. Εκεινος δεν ανελαβε καμι ευθυνη.οταν βρεθηκαμε για να μου δωσει χρηματα ειπε οτι του λειπω και παλι σαν χαζη το πιστεψα και υπεκυψα. Την επομενη μερα ομως ηταν παλι αγνωριστος.οταν πηγα μετα την επεμβαση α του δωσω τις αποδειξεις για να με πιστεψει και να παρω τα υπολοιπα χρηματα φιλιοταν με αλλη κοπελα μπροστα μου. Με χτυπησε παλι και ολοι στο μαγαζι με κατηγορησαν οτι φταιω γιατι δεν εχω κανενα δικαιωμα να ζηταω ευθυνες. Περασα ολο τκ βραδυ στο νοσοκομειο μιλωντας με μια ψυχιατρο. Εχθες πρωτη μερα στη δουλεια μου σε ενα κλαμπ ηρθε παλι με μια κοπελα και φιλιοταν. Τι να κανω ? Ο μπαμπας μου λεει να παει να του μιλησει να μην με πλησιαζει. Εγω πιστεύω οτι και ο νομος μπορει να με καλυψει με καποια περιοριστικα μετρα. Δεν ξερω.. βοηθεια!
    η εγκυμοσυνη προεκυψε απο τον βιασμο η απο σεξ που εκανες με την θεληση σου?

    τι να σου κανουν τα περιοριστικα μετρα καλη μου, οταν σε κακοποιει και δεν φευγεις? να σε υποχρεωσει η αστυνομια να μην υποκυπτεις οταν ερχεται και σε ξανατουμπαρει, η να τον υποχρεωσει να μην φιλιεται με αλλες κοπελες μπροστα σου?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    να μην υποκυπτεις οταν ερχεται και σε ξανατουμπαρει,
    καλα γιατι μηλας ετσι στη κοπελα παιδακι μου σου κανε κατι? ημαρτον κ ξαναημαρτον πες τα ειδικε https://www.youtube.com/watch?v=HVhDRtzwRF8

    εγω πιστευω οτι ξερω γιατι τον συγχωρεσες αλλα εγω θα στοιχιματιζα οτι εχει κ αυτος τα ιδια ελλατωματα κ κανει τον πιανιστα

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    παιρνω το θαρρος να σου γραψω λογο του ότι εχω ξανα συναντησει -δυστυχως-κάμποσες φορες ιδιες ιστοριες! κι είναι πολύ λυπητερο!είναι πολύ κριμα να ακους στο 2014 νεες κοπελες!! με ευκεριες στην ζωη τους! σε μια κοινωνια τοσο ανικτη κι πολύ πιο απελευθερομενη για τις γυναικες σε σχεση με το παρελθον! είναι πολύ ασχημο λοιπον να ακουω κοπελες όπως εσενα να λενε τετοια πραματα.
    πρωτα από όλα, το ριτο ότι"μια ζωη τραβάω τους περιεργους! εχω μαλ,,,μαγνιτη!" δεν υπαρχει είναι αρλουμπα!! είναι απλο, επιτρεπεις σε τέτοιους τυπους!!! προτημας τέτοιους τυπους!! όταν τον συγχωρεις, όταν δεχεσαι να τα ξανα φτιαξετε μετα από τοση βια κι τοση ξεφτυλα που εφαγες είναι σαν να του λες!!"ο.κ. αγαπημου!! συνεχισαι, εγω γουστάρω ετσι"" είναι απλο, τέτοιοι ανδρες υπαρχουν αλλα σχεδόν παντα το πανε σιγα σιγα, μεχρι εκει που τους περνει, όταν βλεπουν τέτοιες αντιφρασεις είναι λογικο να παθαινεις τετοια, κι αν το αποδεχεσαι αν συνεχισεις - μακαρι να βγω λαθος αλλα σε βλεπω να τον γουστάρεις ακομα- αν λοιπον συνεχησεις να εισαι ετοιμη για πολύ πιο βαρβαρα πραματα!!
    κοιτα!! αν αληθεια δεν το θελεις, αν αληθεια εχεις αξιοπρεπεια κι σεβεσαι τον εαυτοσου θα πρεπει να μην τον ξανα θελήσεις αυτόν αλλα κι κανεναν σαν αυτόν διπλασου! θα πρεπει να ψαξεις για πιο καλους, για πιο ευγενικούς ανδρες . αν όμως δεν , αν κανεις ότι εκανες!! θα ελεγα να βρεις την δυναμη κι να το αποδεχτείς ,να μην κλεγεσαι, να παραδεχτείς σε εσενα κι σε ολους ότι γουστάρεις κι να το κανεις με πληρη συνηδηση.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    παιρνω το θαρρος να σου γραψω λογο του ότι εχω ξανα συναντησει -δυστυχως-κάμποσες φορες ιδιες ιστοριες! κι είναι πολύ λυπητερο!είναι πολύ κριμα να ακους στο 2014 νεες κοπελες!! με ευκεριες στην ζωη τους! σε μια κοινωνια τοσο ανικτη κι πολύ πιο απελευθερομενη για τις γυναικες σε σχεση με το παρελθον! είναι πολύ ασχημο λοιπον να ακουω κοπελες όπως εσενα να λενε τετοια πραματα.
    πρωτα από όλα, το ριτο ότι"μια ζωη τραβάω τους περιεργους! εχω μαλ,,,μαγνιτη!" δεν υπαρχει είναι αρλουμπα!! είναι απλο, επιτρεπεις σε τέτοιους τυπους!!! προτημας τέτοιους τυπους!! όταν τον συγχωρεις, όταν δεχεσαι να τα ξανα φτιαξετε μετα από τοση βια κι τοση ξεφτυλα που εφαγες είναι σαν να του λες!!"ο.κ. αγαπημου!! συνεχισαι, εγω γουστάρω ετσι"" είναι απλο, τέτοιοι ανδρες υπαρχουν αλλα σχεδόν παντα το πανε σιγα σιγα, μεχρι εκει που τους περνει, όταν βλεπουν τέτοιες αντιφρασεις είναι λογικο να παθαινεις τετοια, κι αν το αποδεχεσαι αν συνεχισεις - μακαρι να βγω λαθος αλλα σε βλεπω να τον γουστάρεις ακομα- αν λοιπον συνεχησεις να εισαι ετοιμη για πολύ πιο βαρβαρα πραματα!!
    κοιτα!! αν αληθεια δεν το θελεις, αν αληθεια εχεις αξιοπρεπεια κι σεβεσαι τον εαυτοσου θα πρεπει να μην τον ξανα θελήσεις αυτόν αλλα κι κανεναν σαν αυτόν διπλασου! θα πρεπει να ψαξεις για πιο καλους, για πιο ευγενικούς ανδρες . αν όμως δεν , αν κανεις ότι εκανες!! θα ελεγα να βρεις την δυναμη κι να το αποδεχτείς ,να μην κλεγεσαι, να παραδεχτείς σε εσενα κι σε ολους ότι γουστάρεις κι να το κανεις με πληρη συνηδηση.

    Ωραια αυτα που λες αλλα η αυτοεκτιμηση η αξιοπρεπεια η ακομα και η δυναμη να φυγεις και να πεις οτι δεν εχεις ναγκη καποιον χρειαζεται υγεια. Και οπως ειπα πριν τουλαχιστον ψυχικα αναγνωριζω οτι δεν ειμαι υγιης εφοσον εκανα τις αποπειρες. Απομακρυνθηκα πλεον ομως με προκαλει με τη σταση του και οχι τυχαια. Και απλα θελω να το αποφυγω ολο αυτο γιατί ειναι ακομα φρεσκια η φάση και δεν εχω ξεπερασει ακομα ουτε καν την εκτρωση. Ειναι νωρις και θελει χρονο δουλεια και δυναμη για να κανω αυτο που λες εσυ.
    Ευχαριστώ πολυ

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η εγκυμοσυνη προεκυψε απο τον βιασμο η απο σεξ που εκανες με την θεληση σου?

    τι να σου κανουν τα περιοριστικα μετρα καλη μου, οταν σε κακοποιει και δεν φευγεις? να σε υποχρεωσει η αστυνομια να μην υποκυπτεις οταν ερχεται και σε ξανατουμπαρει, η να τον υποχρεωσει να μην φιλιεται με αλλες κοπελες μπροστα σου?

    2 μερες μετα που με χτυπησε και μου ειπε να χαθω και οτι με σιχαινεται ερχεται και φιλιεται μπροστα μου? Μα φυδικα το κανρι επιτηδες και δεν απαγορεύεται ομως με ενοχλει. Οχι δεν μου αρεσει δεν τον θελω αλλα στη δουλεια μου με σεβονται ολοι και με τις πραξεις του με ξεφτυλιζει. Τοσα μαγαζια έχει η πολη και εκεινος το δικο του! Οσο για την ερωτηση η εγκυμοσυνη ηρθε την μερα του βιασμου

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 15:24
  2. Replies: 2
    Last Post: 16-04-2012, 15:33
  3. πρωην
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 22-02-2011, 02:13
  4. για την πρωην μου
    By ανεμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-2011, 03:51
  5. Με ενοχλεί το βλέμμα των άλλων
    By mstrouf in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 22-05-2008, 02:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •