Προβληματισμοί για τη σχέση μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    18
    Μου έλεγε κι εκείνος, πως εγώ ήμουν πάντα δίπλα του, τον στήριζα, τον άκουγα, δεχόμουν ότι έλεγε χωρίς να τον κρίνω και τώρα ακόμη περισσότερο τον φροντίζω, τον αγαπάω, του συμπαραστέκομαι..

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    18
    και πώς μπορώ να διώξω τις ανασφάλειες; αυτό είναι το πρόβλημα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Ειναι η πρωτη σχεση που κανεις?

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    18
    όχι, είχα κι άλλες, αλλά πάντα το ίδιο μοτίβο, με έκαναν ότι ήθελαν. Απλά αυτή τη φορά προσπάθησα να κάνω υπομονή και να αντιμετωπίσω με αξιοπρέπεια τους χωρισμούς μας και να δεχτώ αυτό που ήθελε γιατί σ'αυτον είδα κάτι διαφορετικό ίσως. Μπορεί να φταίει ότι δεν δουλεύω, είμαι στο σπίτι και όλο σκέφτομαι. Δεν θέλω να χαλάσω κάτι από τα ψυχολογικά μου.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by eirinivav View Post
    και πώς μπορώ να διώξω τις ανασφάλειες; αυτό είναι το πρόβλημα.
    Αν δεν του μιλησεις,εστω και απ'εξω-απ'εξω που λενε και στο χωριο μου,πως θα διωξεις τις οποιες ανασφαλειες σου?Σου ξαναλεω εχεις δικιο να αισθανεσαι ετσι,ομως 2.5 χρονια απλα να βολευεται μαζι σου και να μην σε θελει??Δεν υπαρχει περιπτωση!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Αντε και του μιλας, θα σου πει μωρο μου τι σου παει στραβα? δε σ αγαπαω? δεν ειμαστε καλα μαζι? τι αλλο να σου κανει ο κακομοιρης? αν εσυ εχεις το προβλημα θα σου φαινονται ολα υποπτα και δε θα ησυχαζει το μυαλο σου.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    18
    χαχαχαχα!! έτσι λέει!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην μη τσιμπας κ πεφτεις στη παγιδα του στιλ το προβλημα ειναι η εμφανιση μου κλπκλπκλπ το προβλημα ειναι οτι ειναι απιστος κ δε μπορει να μινει σε μια γυναικα

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    18
    δεν είναι άπιστος, όλο αυτό το διάστημα που είπαμε πως είμαστε μαζί δεν ασχολείται με τίποτα άλλο.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω σου λεω το εξης αν σε ενδιαφερει να ακουσεις ακουσε αλλιως δεν ειναι δικο μου το θεμα οποτε κανε οτι θες αλλα επιδη την εχω πατησει κ εγω με αυτο το σκεπτικο που εχεις οταν ο αλλος σε βλεπει να εισαι ετοιμος να ριξεις ολα τα φταιξιματα πανω σου πχ (φταιει οτι δε του αρεσω φταιει η εξ εμφανιση κλπκλπ) παιρνει θρασος κ σου βγαινει μετα κ απο πανω κ γω ετσι την πατησα ακριβως νομιζα οτι ολα ειναι θεμα εμφανισης κλπ αλλα τελικα συμπερανα οτι οπιος ψαχνει αφορμη για να κανει νουμερα θα τη βρει οτι κ να εισαι αφου αργα η γρηγορα θα εντοπισει το πατημα που ψαχνει για να δικαιολογισει τη συμπεριφορα του.(τσατ με αλλες πχ)

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    18
    φυσικα με ενδιαφερει..τον τελευταιο χρονο που ειμαστε μαζι ειναι υποδειγμα και μου εχει ζητησει συγγνωμη για τα προηγουμενα. Δε νομιζω πως ψαχνει πατημα για κατι. Εγω απο την αλλη δεν κατηγορω τον εαυτο μου, απλα προσπαθω να ξεπερασω τα περασμενα και μου ειναι δυσκολο.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σε αυτο που θα πω δε ξερω αν ισχυει οποτε αν εχω πεσει εξω μη το παρεις στα σοβαρα ισως το προβλημα της σχεσης σου να ηταν οτι δεν ειχε τα απαιτουμενα βαθια συναισθηματα για να κρατησει για να κρατησει μια σχεση δε φτανει μονο κοιμομαστε μαζι κ περναμε καλα χρειαζονται πολα πραγματα

    ομως το λες κ συ η ιδια
    Ο φίλος μου ήταν εκείνος που δεν μπορούσε να δεσμευτεί,
    για να μη μπορουσε να δεσμευτει αυτο σημαινει οτι εχει μαθει ετσι να τα παιρνει ολα επιφανειακα γιατι φοβαται τα βαθυτερα συναισθηματα

    τωρα σχετικα με την εμφανιση εγω καποτε νομιζα οτι η λυση για ολα ειναι να εισαι σαν τοπ μοντελ κ ομως τα πραγματα δεν ειναι ετσι αν εισαι σαν μανεκεν ετσι δε θα πετυχεις μια καλη σχεση μονο με αυτο θα πετυχει ομως να ψησεις 1000 αντρες να ερθουν νυχτα κ να φυγουν πρωι για να κανεις σχεση που να πετυχει θα πρεπει να εχεις μυαλο κ δεν ενοω σαν εμφανιση να φοβεριζεις αλλα απλα να ειναι υποφερτη η να μη πονταρες πανω σε αυτη τα παντα εγω πιστευω οτι οι ιδανικοτερες γυναικες ειναι αυτες που σαν προσωπο ειναι μετριες κ σαν σωμα ειναι καλες

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    18
    περισσότερο φοβόταν να δεσμευτεί λόγω κακών εμπειριών που είχε. Δούλεψε στο διάστημα αυτό με τον εαυτό του και με ειδικο.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κακες εμπιρειες εχουμε ολοι λιγο πολυ βρε ειρηινη μου το θεμα ειναι οτι καπιοι τις προσπερασαν κ καπιοι αλλοι κολησαν σ αυτες...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    συμφωνω με μνημονιο..
    ολοι εχουμε φλερταρει κ φλερταρουμε..αστον.για να ειναι μαζι σου σημαινει οτι εσενα θελει.
    μη βαζεις τον εαυτο σου σε διαδικασια ζηλιας κ τετοια.
    αυτο φθειρει εσενα κ την σχεση.
    μεινε μαζι του, χαλαρωσε, κανε πραγματα για σενα.αστον να σε αποζητα, μη νιωθεις μεινοεκτικα γι αυτο που εισαι.αυτη εισαι κ σε οποιον αρεσεις.
    για να σε εχει διαλεξει σημαινει οτι ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΘΕΛΕΙ.
    το κακο ειναι οτι κρατησες την δευτερη προταση του "αλλα" και δεν σκεφτηκες την προταση που ειπε "ειμαι πολυ ευτυχισμενος μαζι της".
    αυτο ειναι κακο κ η ανασφαλεια σου φαινεται.
    κρατα μονο το καλο που ειπε.αυτο δεν το κοιτας??το οτι ειπε οτι ειναι ευτυχισμενος δεν το καταλαβαινεις?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Προβληματισμοι
    By blackmore in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 23-09-2013, 08:29
  2. σχεση βιτσια προβληματισμοι..
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 08-03-2013, 19:38
  3. Προσωπικοι προβληματισμοι
    By kanenass in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 6
    Last Post: 30-11-2012, 12:39
  4. τα προβλήματα και οι προβληματισμοί μου
    By amelie74 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 06-05-2011, 22:50
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ
    By La_ViTa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 09-08-2010, 18:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •