δεδομενη ή τελειωμενη? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40
  1. #16
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by IVAN View Post
    Καλησπέρα ... νομίζω πως η αγάπη είναι δεδομένη (π.χ. αγαπας το παιδι σου τη μανα σου κ.τ.λ.).. ο έρωτας από την άλλη όχι .. ακόμα κι αν ήσασταν ''μαζί'' δεν θα ήταν...
    Νομίζω φίλη μου πως εσύ είσαι πολύ ερωτευμενη και ''λογικά'' ζητας το ιδιο κι απο εκεινον ....αλλα ακομα κι αν σου το ελεγε καθε μερα απο αποσταση 5 εκατοστων κ παλι δε θα ενιωθες ασφαλεια..
    κανεις δε νομιζω πως νιωθει....
    αν ''μαχεσαι'' να ειστε μαζί μην του λες να κοψει.. πες του αυτο που θες.... πες του οτι θελεις να ειστε μαζί.... αλλο πραγμα οι συμβιβασμοι ...κι αλλο οι ''αψιμαχιες''
    αν ο στοχο σου ειναι να ειστε μαζί ποσους συμβιβασμούς εισαι διατεθιμενη να κάνεις;;; μην απαντας σε μενα... αναρωτησου εσυ...
    αυτος νομιζεις πως θα μπορουσε να κανει μερικους;;; κανει;;
    Επίσης νομιζω πως αν μπορουσε να κανει ζωαρα... θα την εκανε.. δε θα περνουσε 3μερα μαζι σου ....
    καλο να φας τα μουτρα σου δεν ειναι.... αλλα καμια φορα... ειναι ''αναγκαιο''... δεν το λεω μονο για σενα αυτο..

    Καλησπερα...χαιρομαι γενικα που μου απαντατε..ειναι ωραιο να εχεις αγνωστους αλλα ανθρωπους πανω απο ολα διπλα σου..
    Αν δεν ενιωθα οτι ειναι ερωτευμενος θα εφευγα..με πονο στην καρδια αλλα θα εφευγα..οσο ειναι ομως δεν τα παραταω..προσπαθω κ κανω πολλες υποχωρησεις..κ ας ειναι μερικες φορες πολλες ή παραλλογες..γιατι θεωρω πως αξιζει! Αξιζει να το παλεψω...
    Κανει υποχωρησεις...δν ειμαι ευκολος ανθρωπος..ειμαι ανασφαλης κ παρεξηγησιαρα...
    Συμφωνω για αυτο που λες απο τα τριημερα..ελπιζω να βγαλει παντως καπου.,

  2. #17
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    οταν καπιον τον θες δεν υπαρχει εχασα την εμπιστοσυνη μου κ δικαιολογιες κ @@@ ειναι απλο τον θες τελειωσε ολα τα υπολυπα ειναι τριχες
    Αχ αλεξανδρεεε τα εχω σκεφτει και εγω..
    Και φυσικα του το εχω πει...
    Δεν αντεξα!
    Κ μου ειπε πως αν δεν ειχε γινει αυτο ολα θα ηταν διαφορετικα..
    Αλλα αν ισχυει κατι τετοιο τοτε θα επρεπε να ντρεπεται...

  3. #18
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Κοιταξε παντα στα εξ αποστασεως μεγαλωνουν οι ανασφαλειες, οι σκεψεις, η ζηλια και αλλα πολλα. Απ οτι βλεπω σε ενοχλει που δε το λεει στους φιλους του. Αυτο με τα λογια τι εννοεις? δε το πιασα. Οτι τον επηρεαζουν?
    Ναι κερασι μου ειναι ανθρωπος που επηρεαζεται απο τους φιλους του κ το τι θα πουν γ αυτον κ το τι θα μαθευτει γιατι μενει σε χωριο...

  4. #19
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Lefteris82 View Post
    Το θέμα είναι το κατα πόσο είσαι ευχαριστημένη εσύ απο αυτή την σχέση..? Γιατί έχω την εντύπωση ότι βρίσκεσαι σε μια σχέση με πολλές ανασφάλειες που φτάνουν σε σημείο να σε καταπιέζουν αρκετα και απ την άλλη βλέπω κ έντονη επιθυμία και απ τις δυο πλευρές! Εσύ όμως .. τί εικόνα έχεις?

    Να συμπληρώσω ότι δεν είμαι κατά των σχέσεων εξαποστάσεως
    Λευτερη γεια σου..γενικα ειμαι ανασφαλης δεν φταιει αυτος..ή οτι εγινε..κ ουτε εγω ειμαι κατα των σχεσεων απο αποσταση αν κ δν μ εχει τυχει ξανα τυχει.,,
    Εγω οταν ειμαι μαζι του κ ειμαστε καλα νιωθω 3ευτυχισμενη,,
    Τωρα οταν μ δινει προσοχη κ προσπαθω να ξεχασω τι εχει γινει κ οτι σν ειμαστε μαζι ειμαι απλα ευτυχισμενη!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Τουλαχιστον εχεις αυτογνωσια! :p
    Για τα εξ αποστασεως εγω ειπα οτι ειμαι αντιθετος εκτος βεβαια αν υπαρχει καποιο πλανο. Οχι να περνανε τα χρονια και να μη βλεπονται.

  6. #21
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    ATHENS/GREECE
    Posts
    90
    Quote Originally Posted by minopoulaki View Post
    Λευτερη γεια σου..γενικα ειμαι ανασφαλης δεν φταιει αυτος..ή οτι εγινε..κ ουτε εγω ειμαι κατα των σχεσεων απο αποσταση αν κ δν μ εχει τυχει ξανα τυχει.,,
    Εγω οταν ειμαι μαζι του κ ειμαστε καλα νιωθω 3ευτυχισμενη,,
    Τωρα οταν μ δινει προσοχη κ προσπαθω να ξεχασω τι εχει γινει κ οτι σν ειμαστε μαζι ειμαι απλα ευτυχισμενη!
    Θεωρώ ότι κ αυτός φταίει που αισθάνεσαι ανασφάλειες γιατί δεν σου χει αρκετή εμπιστοσύνη.. αλλά πρόσεχε εδώ γιατί το παίρνεις όλο αυτό το βάρος επάνω σου!
    Επίσης μια συμβουλή.. επειδή έζησα σχέση εξαποστάσεως.. είναι λογικό τις λίγες φορές που θα βρεθείς με κάποιον να περάσετε εκπληκτικά γιατί η επιθυμιά να βρεθείς με τον άνθρωπο σου καλλιεργείται έντονα μέσα σου αλλά μπαίνεις ταυτόχρονα και σε μια διαδικασία εξιδανίκευσεις της σχέσης λόγο του οτι δεν την βιώνεις πραγματικά στην καθημερινότητα σου!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by minopoulaki View Post
    Καλησπερα...χαιρομαι γενικα που μου απαντατε..ειναι ωραιο να εχεις αγνωστους αλλα ανθρωπους πανω απο ολα διπλα σου..
    Αν δεν ενιωθα οτι ειναι ερωτευμενος θα εφευγα..με πονο στην καρδια αλλα θα εφευγα..οσο ειναι ομως δεν τα παραταω..προσπαθω κ κανω πολλες υποχωρησεις..κ ας ειναι μερικες φορες πολλες ή παραλλογες..γιατι θεωρω πως αξιζει! Αξιζει να το παλεψω...
    Κανει υποχωρησεις...δν ειμαι ευκολος ανθρωπος..ειμαι ανασφαλης κ παρεξηγησιαρα...
    Συμφωνω για αυτο που λες απο τα τριημερα..ελπιζω να βγαλει παντως καπου.,
    βρε συ ποιος δε ειναι ετσι όταν ειναι ερωτευμενος/νη ''ανασφαλης κ παρεξηγησιαρα...'';;;;;;;;;.... κι ετσι ειναι και πολυ χειροτερα (χαχαχαχα) ή καλυτερα όπως το βλεπει κανείς..
    οποιος δε ειναι ....απλα δε ειναι κι ερωτευμενος.... απλα ο φιλος σου εχει ''αλλα'' .. μπορει π.χ. να ειναι ζηλιαρης ..... λεμε τωρα...

    κοιτα εγω πιστευω πως γενικα αυτη η περιοδος μια σχεσης (του ερωτως δηλαδη χαχαχ)...... ειναι η πιο ομορφη αλλα κι πιο ψυχοφθόρα... σε κοπαναει .. σα χταποδι κατω η καρδια σου η ψυχη σου.. το κορμι σου....
    μπορει να σε απογοητευσω λιγο μα αυτο περναει καποτε ... κι αλλα αισθηματα περνουν τι θεση του ερωτα.. η αγαπη ας πουμε ... η κατανοηση ... κ.α.
    στην περιπτωση σας λογο του ''χωρισμου σας'' και της αποστασης .. ο ερωτας κρατα ακομα κι ειναι κ ποιο εντονος ισως απο ποτε...
    συμφωνω επισης με καποιους που ειπανε οτι ... η αποσταση ... ειναι αρνητικος παραγοντας σε μια σχεση... ''ματια που δε βλεπονται......................''

    Εδω μεσα όλοι ειμαστε ''γνωστοι''...........''αγνωστοι''. .....να σαι καλα..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Πρακτικα λοιπον εγω θα σου προτεινα στην επικοινωνια να αφησεις να σε καλει αυτος πρωτος περισσοτερο. Μην καλεις ολο συ. Αν εχεις φβ απεφυγε να δημοσιευεις πραγματα που αντικατοπτριζουν τη διαθεση σου οταν αυτη ειναι αρνητικη. Αν βαλεις κατι να ναι μονο ανεβαστικο, οχι κατι εμμεσα κατι φωτο με ρητα για ερωτες κλπ. Ασε λιγο την μιρλα για το που παει αυτη η σχεση οσο κι αν σε τρωει μεσα σου και οταν ερθει στην πολη σου θα κοιταξεις να συνδεσεις τη συναντηση με καποιες εμπειριες. Αγκυρες λεγονται αυτα στην ψυχολογια. Κατα τ αλλα συνεχισε το προγραμμα σου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,857
    μινοπουλακι, τα διαβασα τα νεα, δεν εχω αλλαξει γνωμη για αυτα που σου εχω ηδη πει στα προηγουμενα μηνυματα σου.
    νομιζω οτι ο τυπος δεν θελει να δεσμευτει μαζι σου και βολευεται στην δικη σου διαθεσιμοτητα να συναντιεστε με αυτον τον τροπο, οποτε θελει εκεινος.
    αν του το ξεκοψεις και ζητησεις μια αποφαση τωρα, αν μεν δεν σε θελει, θα φυγει, αν σε θελει θα μπει σε σχεση μαζι σου.
    οποτε η παιρνεις αυτο το ρισκο που ειναι πολυ σκληρο και πολυ αγχωτικο, η συνεχιζεις με οτι σου δινει τωρα για να εισαι σιγουρη οτι δεν θα τον χασεις εντελως.
    εγω θα εκανα το πρωτο.
    εσυ κανε οτι αντεχεις.
    κουραγιο..:)

  10. #25
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Παιδια καλησπερα!συγνωμη που αργησα να απαντησω! Ο καθενας σας με βοηθησε με τον τροπο του..αποφασισα να κρατησω μια πολυ μικρη αποσταση για δω αν θα το αντιληφθει κ αν θα τον πειραξει...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Παντως εγω προσωπικα σαν κερασι θελω να σου δωσω συγχαρητηρια γιατι απο τα λογια σου βγαινει μια γενναιοτητα και μια γενναιοδωρια συναισθηματων που σπανιζει στις μερες μας, ειδικα για κοπελα! Ανεξαρτητα απο τις μελλοντικες εξελιξεις-αν και εχω πολυ θετικο προαισθημα χωρις να ξερω λεπτομερειες-προσωπικα με εντυπωσιασες με το παθος και τη διαθεση σου να υπερβεις τα οποια εμποδια. Αλλωστε εισαστε μαζι αρκετο καιρο και μαζι με την αποσταση, καποια σκαμπανεβασματα θα υπαρχουν οπως σε ολες τις σχεσεις. Δε μπορει να ολα οπως την πρωτη βδομαδα. Eκει εγκειται στο πως θα τα διαχειριστεις. Ειναι ομως αξιοσημειωτη και σπανια η ''ορμη'' σου και το παθος σου. Απο μενα μπραβο!:D M εχεις εντυπωσιασει!

  12. #27
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Παντως εγω προσωπικα σαν κερασι θελω να σου δωσω συγχαρητηρια γιατι απο τα λογια σου βγαινει μια γενναιοτητα και μια γενναιοδωρια συναισθηματων που σπανιζει στις μερες μας, ειδικα για κοπελα! Ανεξαρτητα απο τις μελλοντικες εξελιξεις-αν και εχω πολυ θετικο προαισθημα χωρις να ξερω λεπτομερειες-προσωπικα με εντυπωσιασες με το παθος και τη διαθεση σου να υπερβεις τα οποια εμποδια. Αλλωστε εισαστε μαζι αρκετο καιρο και μαζι με την αποσταση, καποια σκαμπανεβασματα θα υπαρχουν οπως σε ολες τις σχεσεις. Δε μπορει να ολα οπως την πρωτη βδομαδα. Eκει εγκειται στο πως θα τα διαχειριστεις. Ειναι ομως αξιοσημειωτη και σπανια η ''ορμη'' σου και το παθος σου. Απο μενα μπραβο!:D M εχεις εντυπωσιασει!
    Κερασι...σε ευχαριστω πολυ..ωρες ωρες νομιζω πως ειμαι υπερβολικη,χαζοκοριτσο σαν αυτες π βλεπω σε ταινιες κ βιβλια...μηπως τελικα επρεπε να εχω γεννηθει σε αλλη δεκαετια?χαχα αστειακι..
    Νομιζω πως πιο πολυ το εκτιμας εσυ κ σε ενθουσιαζει παρα οποιον πρεπει στα αληθεια!
    Ελπιζω πραγματικα να το αξιζει..
    Αν δεν,θα σε βαλω να τον δειρεις!χαχαχα

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    χαχαχαχα! Σε κανω εικονα τωρα με ρουχα αλλης δεκαετιας!...
    Λοιπον, γραφε τις εξελιξεις και αυτα που δοκιμαζεις πως πανε, γιατι εχω κι εγω απορια να μαθαινω.

  14. #29
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Ευχαριστω πολυ...μακαρι να εω ευχαριστα!

  15. #30
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Τελικα δεν εχω ευχαριστα νεα.. αρχισα να απομακρυνομαι διοτι η συμπεριφορα του δεν ηταν καλη,ειχε νευρα,ξεσπουσε σε εμενα,μου μιλουσε ασχημα,και μετα ελεγε μια συγνωμη τυπικη! Του ειπα λοιπον πως δεν αντεχω αλλο ετσι..και οτι βλεπω πως δεν τον κανω ευτυχισμενο αλλα κ πως συνεχως κ συνεχεια μου δειχνει οτι δεν με θελει κ ουτε τον νοιαζει αμα θα με χασει.
    Μου ξεκινησε να το παιζει ταχα στεναχωρημενος,κ πως να μην λεω πραγματα πριν τα σκεφτω γιατι τον πληγωνω περισσοτερο,κ πως να μην το κανω πιο ψυχοφθορο και για τους δυο μας κ να το τελειωσω δλδ μια κ εξω..αυτο καταλαβα πως υποννοουσε..υστερα απο ενα μακροσκελες μηνυμα μου για να δωσω ενα ομορφο τελος δειχνοντας ακομα τα συναισθηματα μου,μου απαντησε : σαγαπαω ομορφη,φιλακια!
    Ποσο τον βολεψα?
    Εχουμε να μιλησουμε μια βδομαδα...ποιοι εμεις,που ακομα κ οταν ειχαμε τσακωθει αασχημα δεν ξεκοβαμε..
    Μπηκε το τελος... :confused:

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 12:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •