δεδομενη ή τελειωμενη?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37

    δεδομενη ή τελειωμενη?

    Γεια σας,οπως πολλοι ξερετε ειμαι χωρισμενοι εδω και αρκετους μηνες λογω μιας παρεξηγησης απο υποτιθεμενη απιστια και ο καλος μου γυρισε στον τοπο καταγωγης του.
    Απο τοτε μιλαμε καθημερινα σαν να ειμαστε μαζι..αλλα δν θελει να τα ξαναβρουμε..πηγαμε μεχρι και 3ημερο εκδρομη σε αυτο το διαστημα!
    Ωρες ωρες ομως δεν προσπαθει να ειμαστε καλα..
    Οταν τον ρωταω αν εχει ακομα συναισθηματα δηλωνει πως εχει ερωτα κ αγαπη..κ αν δν ειχε δεν θα ειχαμε ξαναμιλησει..
    Απο μια κουβεντα του καταλαβα οτι θεωρει δεδομενπ οτι εμεις θα καταληξουμε καποια στιγμη μαζι..και ισως για αυτο δεν προσπαθει... μηπως ομως του περασα και ειναι τοσο γελοιος ωστε να μ δινει ελπιδες ενω δν γουσταρει? Και αν το κανει γιατι? Δεν εχει την αναγκη μου..λειπει 500χλμ μακρια κ μπορει να κανει ζωαρα..οπως επισης του εχ πει πολλες φορες πως αν δεν γουσταρει να κοψει..κ δεν το κανει!
    Εγω τον λατρευω κ τον θελω..ελπιζω κ μαχομαι να τα ξαναβρουμε..
    Δεν ξερω ομως πως να φερθω...
    Πως να κτλβει πως η αγαπη δεν ειναι δεδομενη κ πως μπορει να μην ξανα αγαπηθει ετσι?
    Δεν θελω να τα παρατησω...
    Ή θα φτασω στον στοχο μου ή θα φαω τα μουτρα μου..μονο αν τα φαω θα ξεκοψω..
    Αλλα ξανα λεω τον θελω πολυ..
    Αλλα λενε τα ματια του κ αλλα τα λογια του...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Kαι με την αποσταση τι θα γινει?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Δεν με απασχολει καθολου..καθε φορα που τον βλεπω νιωθω σαν να τον ειδα προχθες..συνηθισα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Nαι δεν αμφιβαλλω, απλα επειδη ειμαι προσωπικα κατηγορηματικα εναντιον των εξ αποστασεως σχεσεων, σε ρωταω τι προοπτικες εχετε μπροστα. Ας πουμε περιμενετε καποια ημερομηνια σταθμο που θα γινει κατι? εσυ πας εκει που ειναι αυτος? θα ρθει εκεινος στην πολη σου? στο λεω γιατι αν δεν υπαρχει καποιο πλανο στον οριζοντα θεωρω οτι δεν εχει βαση να συζηταμε ή να σου προτεινω καποιες ιδεες για κατι. Η αποσταση ειναι δυσκολη και εχει πολλα θεματα.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Σε συζητηση του ανεφερα οτι οι σχεσεις των ανθρωπων προχωρουν μονο εαν υπαρχει καποιος στοχος.
    Μου απαντησε πως μολις τελειωσει με το φανταριλικι θα ξαναγυρισει αθηνα και ελπιζει να μας πανε ολα καλα ωστε να ξαναπροσπαθησουμε ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Α ενταξει τοτε, υπαρχουνε λυσεις στο κομματι αυτο. Αλλα απ οτι ειδα λες εχετε χωρισει αλλα μιλατε κιολας -εισαστε σε ενα φλου απ οτι καταλαβαινω- και το προβλημα σου ειναι να επανελθετε?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Ειμαστε φλου..αν το μιλαω σχεδον ολη μερα λεγεται φλου..
    Φοβαμαι μην ξυπνησω πχ αυριο κ μου πει τελικα σου ελεγα μαλακιες..
    Προσπαθει..αλλα οχι οσο θα ηθελα..
    Οσο τον συμφερει...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλα εφοσον μιλατε πολυ καθε μερα, τι αλλο θελεις να κανει δηλαδη απο κει που βρισκεται? αφου υπαρχει αποσταση δεν ειναι και τοσο απλο, δεν ειναι και πολλες οι επιλογες. Μηπως αυτο που νιωθεις ειναι κατι σαν ανασφαλεια που μπορει να το χες και απο κοντα?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λογω μιας παρεξηγησης απο υποτιθεμενη απιστια
    αν κ δε λες τι αναφερεις αλλα θα υποθεσω ειναι παρεξηγιση κ υποτιθεμενη απστια η βρηκε πατημα να σου φορτωσει τα δικα του ελατωματα?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by minopoulaki View Post
    Γεια σας,οπως πολλοι ξερετε ειμαι χωρισμενοι εδω και αρκετους μηνες λογω μιας παρεξηγησης απο υποτιθεμενη απιστια και ο καλος μου γυρισε στον τοπο καταγωγης του.
    Απο τοτε μιλαμε καθημερινα σαν να ειμαστε μαζι..αλλα δν θελει να τα ξαναβρουμε..πηγαμε μεχρι και 3ημερο εκδρομη σε αυτο το διαστημα!
    Ωρες ωρες ομως δεν προσπαθει να ειμαστε καλα..
    Οταν τον ρωταω αν εχει ακομα συναισθηματα δηλωνει πως εχει ερωτα κ αγαπη..κ αν δν ειχε δεν θα ειχαμε ξαναμιλησει..
    Απο μια κουβεντα του καταλαβα οτι θεωρει δεδομενπ οτι εμεις θα καταληξουμε καποια στιγμη μαζι..και ισως για αυτο δεν προσπαθει... μηπως ομως του περασα και ειναι τοσο γελοιος ωστε να μ δινει ελπιδες ενω δν γουσταρει? Και αν το κανει γιατι? Δεν εχει την αναγκη μου..λειπει 500χλμ μακρια κ μπορει να κανει ζωαρα..οπως επισης του εχ πει πολλες φορες πως αν δεν γουσταρει να κοψει..κ δεν το κανει!
    Εγω τον λατρευω κ τον θελω..ελπιζω κ μαχομαι να τα ξαναβρουμε..
    Δεν ξερω ομως πως να φερθω...
    Πως να κτλβει πως η αγαπη δεν ειναι δεδομενη κ πως μπορει να μην ξανα αγαπηθει ετσι?
    Δεν θελω να τα παρατησω...
    Ή θα φτασω στον στοχο μου ή θα φαω τα μουτρα μου..μονο αν τα φαω θα ξεκοψω..
    Αλλα ξανα λεω τον θελω πολυ..
    Αλλα λενε τα ματια του κ αλλα τα λογια του...
    Καλησπέρα ... νομίζω πως η αγάπη είναι δεδομένη (π.χ. αγαπας το παιδι σου τη μανα σου κ.τ.λ.).. ο έρωτας από την άλλη όχι .. ακόμα κι αν ήσασταν ''μαζί'' δεν θα ήταν...
    Νομίζω φίλη μου πως εσύ είσαι πολύ ερωτευμενη και ''λογικά'' ζητας το ιδιο κι απο εκεινον ....αλλα ακομα κι αν σου το ελεγε καθε μερα απο αποσταση 5 εκατοστων κ παλι δε θα ενιωθες ασφαλεια..
    κανεις δε νομιζω πως νιωθει....
    αν ''μαχεσαι'' να ειστε μαζί μην του λες να κοψει.. πες του αυτο που θες.... πες του οτι θελεις να ειστε μαζί.... αλλο πραγμα οι συμβιβασμοι ...κι αλλο οι ''αψιμαχιες''
    αν ο στοχο σου ειναι να ειστε μαζί ποσους συμβιβασμούς εισαι διατεθιμενη να κάνεις;;; μην απαντας σε μενα... αναρωτησου εσυ...
    αυτος νομιζεις πως θα μπορουσε να κανει μερικους;;; κανει;;
    Επίσης νομιζω πως αν μπορουσε να κανει ζωαρα... θα την εκανε.. δε θα περνουσε 3μερα μαζι σου ....
    καλο να φας τα μουτρα σου δεν ειναι.... αλλα καμια φορα... ειναι ''αναγκαιο''... δεν το λεω μονο για σενα αυτο..

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Kerasi,εχεις δικιο σε αυτο που λες..
    Απλα με ενοχλει το γεγονος π δεν αποκαλυπτει οτι μιλαμε..ή οτι πηγαμε μαζι 3ημερο κ δηλωνει πως εχει τελειωσει σε φιλους του..θυμασαι για τα λογια? Φοβαμαι οτι τον κραταει πισω το τι θα πουν..
    Κατα τα αλλα εχεις δικιο σε οτι μ λες περι ανασφαλειας..

    Αλεξανδρε,λογω παρεξηγησης νομιζε πως τον κερατωσα..πραγμα που αποδειχτηκε οτι δεν εγινε..αλλα θεωρει πως εχασε την εμπιστοσυνη τουΜ

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    ATHENS/GREECE
    Posts
    90
    Το θέμα είναι το κατα πόσο είσαι ευχαριστημένη εσύ απο αυτή την σχέση..? Γιατί έχω την εντύπωση ότι βρίσκεσαι σε μια σχέση με πολλές ανασφάλειες που φτάνουν σε σημείο να σε καταπιέζουν αρκετα και απ την άλλη βλέπω κ έντονη επιθυμία και απ τις δυο πλευρές! Εσύ όμως .. τί εικόνα έχεις?

    Να συμπληρώσω ότι δεν είμαι κατά των σχέσεων εξαποστάσεως

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ναι καλα κ σου ειπε αυτο το πραγμα ως δικαιολογια κ συ το πιστευεις? εγω το πρωτο που θα σκεφτομουν σε αυτη τη περιπτωση ειναι οτι σε κερατωσε αυτος κ βρηκε το πατημα που εψαχνε τοσο καιρο μη τσιμπας τοσο ευκολα το δολομα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κοιταξε παντα στα εξ αποστασεως μεγαλωνουν οι ανασφαλειες, οι σκεψεις, η ζηλια και αλλα πολλα. Απ οτι βλεπω σε ενοχλει που δε το λεει στους φιλους του. Αυτο με τα λογια τι εννοεις? δε το πιασα. Οτι τον επηρεαζουν?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οταν καπιον τον θες δεν υπαρχει εχασα την εμπιστοσυνη μου κ δικαιολογιες κ @@@ ειναι απλο τον θες τελειωσε ολα τα υπολυπα ειναι τριχες

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 13:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •