Νιωθω τρομερα μπερδεμενος με τα αισθηματα μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Νιωθω τρομερα μπερδεμενος με τα αισθηματα μου

    Καλησπερα συμφορουμιτες, εχω γραψει κατα καιρους στο φορουμ μονο για θεματα που με απασχολουν στο αισθηματικο κομματι γιατι νιωθω οτι εκει τα πραγματα πηγαιναν καπως χαλια στη ζωη μου.. Ειμαι πανω απο ενα χρονο μονος μου,ειχα βρει την ησυχια μου κατα καποιο τροπο αλλα πολλες φορες ενιωθα οτι μου ελειπε τοσο μια κοπελα να ειναι διπλα μου και να νιωθω καποια πραγματα για αυτην. Μετα απο εναμιση σχεδον χρονο λοιπον που δε γινοτανε τιποτα , σε μια εξοδο με φιλους πινωντας κατι παραπανω βρηκα το θαρρος να κανω κατι με μια κοπελα που ειχα την αισθηση οτι της αρεσω απο καιρο αλλα ποτε δε τη προσεγγισα. Ειχε πιει κ αυτη και φιληθηκαμε κτλπ χωρις να προχωρησουμε παραπανω. Κατι μηνες τωρα ομως εχω ερθει κοντα με μια φιλη μου.. δε ξερω αν μπορω να το θεσω ετσι παντως με το "κοντα" εννοω οτι μιλαμε καθε μερα ειτε απο κοντα ειτε απο ιντερνετ,μου φαινεται οτι εχουμε αλλαξει καπως συμπεριφορα ο ενας απεναντι στον αλλο, δε πειραζομαστε-βριζομαστε -φιλικα παντα- οπως πριν... τωρα οταν ειμαστε κοντα με χαιδευει,τη χαιδευω... αλλα αυτη γενικα ετσι ειναι και δε μπορω να ξερω αν θελει κατι παραπανω! μολις εκανα κατι με την αλλη κοπελα ενιωσα τυψεις για τη φιλη μου και δε ξερω τι σημαινει αυτο... δε ξερω τι να κανω... ειμαι 20 χρονων και ακομα δεν εχω κανει σεξ. Η κοπελα με την οποια εκανα κατι ειναι πολυ ομορφη και μου δινει τη δυνατοτητα να κανω σεξ... μπορει να ακουγεται μεγαλη καφριλα ολο αυτο,αλλα εχω τρομερο αγχος που δεν εχω κανει ακομα και εχω φτασει 20,οκ δεν ειμαι και 30 αλλα και παλι ολοι γυρω μου εχουν κανει... επισης δε τη ξερω καθολου γενικα και σκεφτομαι πως αν τη γνωρισω καλυτερα ισως μου αρεσει και σα χαρακτηρας και δε βλεπω απλα μια ομορφη κοπελα.. η αλλη μου επιλογη ειναι να ακολουθησω πιο πολυ τα αισθηματα μου και να τα πω στη φιλη μου... δε ξερω καν αν τη γουσταρω ή αν νιωθω κατι.. ωρες ωρες τη βλεπω ερωτικα κ αλλες σαν αδερφη μου...αλλα αν δε γινει κατι θα μεινω μονος μου και παλι θα καταριεμαι τη στιγμη που δεν προχωρησα με την αλλη κοπελα... τι να κανω?? τη μια τη βλεπω απλα σαν μια ομορφη κοπελα που μπορω να κανω σεξ μαζι της και μακροπροθεσμα να εχω και μια σοβαρη σχεση που εγω αυτο θελω... δεν μου βγαινει ομως αν δε νιωθω τιποτα,οκ ομορφη αλλα με αυτο μονο δεν μπορω ... καλως ή κακως ειμαι συναισθηματικος και δε το χω καθολου με το "ας κανουμε τη δουλεια μας και ας φυγουμε"! απ το λιγο που την ξερω μου φαινεται αρκετα ξεπεταγμενη και εγω προτιμω πιο γλυκες κοπελες,δε ξερω καν αν ειναι του στυλ μου... αυτα! δεν ειναι λιγα αλλα οποιαδηποτε συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη,ευχαριστω!

  2. #2
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    ATHENS/GREECE
    Posts
    90
    Καλησπέρα και σε σένα..

    Θέλω να σε ρωτήσω.. ποιά θεωρείς ιδανικότερη για σένα στη συγκεκριμένη φάση..

    (Σαφώς και οι 2 έχουν τα θετικά τους κ τα αρνητικά τους)

    Προς τα που όμως θα έγερνε έστω και λίγο η ζυγαριά;

    Τί σου λέει η καρδία σου...

  3. #3
    Η καρδια μου μου λεει τη φιλη μου, ωρες ωρες τη σκεφτομαι πολυ γενικα! αλλα δε ξερω αν πρεπει να της το πω... θα ρισκαρω μια πολυ καλη φιλια γτ βλεπομαστε και μιλαμε πολυ συχνα. Δε ξερω τι να κανω ειλικρινα, ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο που συμβαινει, προσπαθω να αποφυγω την αλλη για λιγες μερες και με πιεζει να βρεθουμε. Αυτη τη στιγμη νιωθω αναγκη να σκεφτω αλλα οσο και να το κανω δε βρισκω λυση,δε καταληγω πουθενα... Το λεω ξεκαθαρα. η αλλη κοπελα ειναι πολυ ομορφη , μπορω να φτασω στο να κανω σεξ μαζι της και να μου φυγει αυτο το βαρος που εχω στο οτι μενω πισω σ αυτο το θεμα σχετικα με αλλους... και σκεφτομαι οτι "που ξερεις μπορει να αρχισω να εχω και αισθηματα για αυτην...ομορφη ειναι,σα χαρακτηρας δεν ειναι και χαλια" ! νομιζω πως σε αυτο με εππηρεασε και η προηγουμενη σχεση μου που τελειωσε με ενα "γιατι?" απο μερος μου και εκ τοτε νομιζω οτι δε μπορω να εμπιστευτω ευκολα καποια... εχω και φιλους που μου λενε ορμα 20 χρονων αντρας εισαι τις ευκαιριες δε πρεπει να τις χανεις... αλλα της μια βραδιας δεν ημουν ποτε... ειδικα μετα απο ενα "φασωμα" αν το πω που η αλλη ηταν πολυ επιθετικη και ενιωθα οτι ηθελε αμεσα σεξ. δεν ειναι του στυλ μου ολο αυτο αν καταλαβαινεις τι θελω να πω...

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    ATHENS/GREECE
    Posts
    90
    Λογικό να είσαι μπερδεμένος..

    στην πρώτη περίπτωση φοβασαι να εισαι ειλικρινης μαζι της γιατι δεν θες να καταστρεψεις της φιλια σας,
    ενώ στην δεύτερη περίπτωση νιώθεις ότι μπορείς να αποβάλλεις το βάρος που έχεις στο σεξουαλικό κομμάτι μέσα από μια πολύ καλή ευκαιρία που νιώθεις ότι σου δίνεται!

    Θεωρώ ότι οφείλεις να σεβαστείς και να ακολουθήσεις τις επιθυμίες σου στο συγκεκριμένο θέμα που σε προβληματίζει..

    έχεις αρκετές επιλογές πιστεύω

    1) Μπορείς να είσαι ειλικρινής με το πως αισθάνεσαι με την φίλη σου πλεον.. και απλά να ξεκαθαρίσεις την θέση σου
    2) Μπορείς να προχωρήσεις με την άλλη κοπέλα ώστε να έχεις μια πρωτόγνωρη εμπειρία πάνω στο σεξ με μια πολύ όμορφη κοπέλα
    3) Μπορείς απλά να σκέφτεσαι και να μην πράττεις
    4) Μπορείς να κινηθείς ταυτόχρονα και με τις 2 κοπέλες και βλέπεις στην πορεία τί σου ταιριάζει περισσότερο
    5) Οτιδήποτε άλλο σου ρθει εσένα στο μυαλό.. και σου ταιριάζει
    Last edited by Lefteris82; 24-05-2014 at 21:00.

  5. #5
    Πρωτα απ ολα με τη κοπελα βγηκαμε , ειπαμε πεντε πραγματα... της ειπα τελειως ειλικρινα οτι τη θεωρω ωραια κοπελα και το ειπα αυτο απ τη πρωτη στιγμη που την ειδα, αλλα με το να μη την ξερω δε νιωθω κατι για εκεινη για την ωρα ουτε ειμαι τοσο ενθουσιασμενος. Της ειπα πως αν δεν ειχα πιει δε ξερω αν θα γινοτανε ποτε κατι και αυτο λογω του χαρακτηρα μου , οχι οτι δε μου αρεσει. Σε ολα αυτα εκεινη ειπε πως της αρεσε που ειμαι ειλικρινης και οτι ειναι σπανιο για εναν αντρα να τα πιστευει αυτα και να μη παει κατευθειαν να κανει κατι παραπανω οταν του δοθει η ευκαιρια... οκ αυτα τα λενε πολλες γυναικες,δε ξερω αν μπορω να τα πιστεψω... πισω απ τη πλατη μου μπορει να λεει "τι βλακας εκανε οτι εκανε και τωρα προσπαθει να με ξεφορτωθει". Δεν ηθελα αυτο, απλα δε βλεπω οτι οδηγει καπου ολο αυτο...δε μου βγαινει κατι,δε ξερω αν ταιριαζουμε... Θελω παρα πολυ να κανω σεξ,οπως ειπα με αγχωνει τοσο πολυ αυτο το θεμα αλλα απ την αλλη δεν ειναι το στυλ μου αυτο, να κανω μονο αυτο και μετα τελος...δεν ειμαι ετσι κι αν δεν ειμαι ο εαυτος μου ποιο το νοημα σκεφτομαι...

  6. #6
    Σκεφτομαι συνεχεια αν ειναι λαθος το ολο σκεπτικο μου.. ειναι σωστο να κυνηγας κατι που ισως δεν ερθει ποτε και να αφηνεις τις ευκαιριες να φευγουν? τωρα εχω μια ευκαιρια με μια ωραια κοπελα... αλλα ξερω πως ως ενα βαθμο πρεπει να καταπιεστω για να κανω κατι και ισως μετα να τη δω και ερωτικα... δε ξερω πως πρεπει να το αντιμετωπισω...μετα απο ενα χρονο που ειμαι μονος εγινε αυτο, τολμηρος να μιλαω στις κοπελες δεν ειμαι...οποτε σκεφτομαι γιατι να το αφησω? και καπου εκει μπαινει το συναισθηματικο κομματι μεσα και ξερω μεσα μου πως δε το θελω και πολυ αυτο...δε θελω ισως να ειμαι μαζι της...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by solkots View Post
    Πρωτα απ ολα με τη κοπελα βγηκαμε , ειπαμε πεντε πραγματα... της ειπα τελειως ειλικρινα οτι τη θεωρω ωραια κοπελα και το ειπα αυτο απ τη πρωτη στιγμη που την ειδα, αλλα με το να μη την ξερω δε νιωθω κατι για εκεινη για την ωρα ουτε ειμαι τοσο ενθουσιασμενος. Της ειπα πως αν δεν ειχα πιει δε ξερω αν θα γινοτανε ποτε κατι και αυτο λογω του χαρακτηρα μου , οχι οτι δε μου αρεσει. Σε ολα αυτα εκεινη ειπε πως της αρεσε που ειμαι ειλικρινης και οτι ειναι σπανιο για εναν αντρα να τα πιστευει αυτα και να μη παει κατευθειαν να κανει κατι παραπανω οταν του δοθει η ευκαιρια... οκ αυτα τα λενε πολλες γυναικες,δε ξερω αν μπορω να τα πιστεψω... πισω απ τη πλατη μου μπορει να λεει "τι βλακας εκανε οτι εκανε και τωρα προσπαθει να με ξεφορτωθει". Δεν ηθελα αυτο, απλα δε βλεπω οτι οδηγει καπου ολο αυτο...δε μου βγαινει κατι,δε ξερω αν ταιριαζουμε... Θελω παρα πολυ να κανω σεξ,οπως ειπα με αγχωνει τοσο πολυ αυτο το θεμα αλλα απ την αλλη δεν ειναι το στυλ μου αυτο, να κανω μονο αυτο και μετα τελος...δεν ειμαι ετσι κι αν δεν ειμαι ο εαυτος μου ποιο το νοημα σκεφτομαι...

    Θα σε συμβουλευα να αρχιζεις να βγαινεις για καποιο διαστημα με την κοπελα που φιληθηκες,ωστε με τον καιρο να δεις αν νιωθεις κατι η οχι..
    Τα συναισθηματα γεννιουνται με την παροδο του χρονου...ειμαι και εγω πολυ συναισθηματικη και δεν μπορω να κανω κατι αν δεν τον θελω τον αλλον ,αλλα ειπα μια φορα να προσπαθησω με καποιον που απλως μου αρεσε και στο τελος τον ερωτευτηκα! Αυτα τα πραγματα ειναι απροβλεπτα! Δοκιμασε και αν δεις οτι δεν σε βγαζει πουθενα ολο αυτο ,τοτε αστο,αλλα τουλαχιστον δωσε μια ευκαιρια ..ποτε δεν ξερεις! Παντως σε περιπτωση που δεν σε οδηγησει καπου το φλερτ με την αλλη,μην βιαστεις να κανεις κινηση και να μιλησεις στην φιλη σου.. ειναι αδικο να χαθει μια φιλια για ενα καπριτσιο..κατσε σκεψου αν οντως αυτη την κοπελα την θελεις και υστερα πραττεις αναλογως..

  8. #8
    Αυτο που με δυσκολευει ομως ξερεις ποιο ειναι? το να φτασω μεχρι εκει...δε μιλαω για αισθηματα,μιλαω για τον ενθουσιασμο... αν δεν υπαρχει ενας ενθουσιασμος,μια σπιρταδα μπορεις να ξαναβγεις με τον αλλο? συμφωνω απολυτα μαζ σου οτι για να τον ερωτευτεις καποιον που δε τον ξερεις τοσο καλα πρεπει να του δωσεις ευκαιριες... ετσι εγινε και με τη πρωην μου για παραδειγμα... δε νιωθαμε κατι αλλα οταν φιλιθηκαμε ενιωσα εναν ενθουσιασμο την επομενη μερα... αυτο δε μου συμβαινει τωρα...ισως ολο αυτο να μου το χαλασε το γεγονος οτι ειχα πιει... και σκεφτομαι επισης πως εφοσον η κοπελα εχει δειξει οτι με θελει και μου το εχει πει κιολας, το να βγαινω και να ξαναβγαινω μαζι της και καποια στιγμη να υπαρει πιθανοτητα να της πω ξερεις κατι δε μου βγαινει..μου φαινεται λιγο γαιδουρια... δε ξερω πως το βλεπετε εσεις και για αυτο γραφω εδω μεσα...τις αποψεις σας θελω

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    28
    χμμ.. εχεις δικιο,τοτε το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να κατσεις να σκεφτεις αν η αλλη κοπελα μπορει να σταθει διπλα σου ως συντροφος ..
    Εαν νιωθεις ερωτικη ελξη για εκεινη,αν εχεις παρατησει σημαδια ζηλειας και απο την πλευρα της αλλα και απο την πλευρα σου..μιλησε της οταν θα εισαι σιγουρος για τα αισθηματα σου και τις επιλογες σου ..

  10. #10
    σαλκοτσ ορμα στην κοπελια που εχει παιχτει φαση,βγαλε το βαρος απο πανω σου και μετα εχωντας αποβαλει το ανχος που σου δημιουργει το οτι δεν το εχεις κανει ακομα,θα εισαι σε θεση να δεις ποιο καθαρα τι θελεις και να το διεκδικησεις...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    6
    Για σου solcots,
    Κοίτα, αν δεν εχεις ξανακάνει σεξ στο παρελθον, εγω ειμαι της γνώμης να μη προχωρήσεις με τη κοπέλα που θέλει αμεσα σεξ γιατι αυτη όπως φαίνεται το έχει ξανακάνει και μπορεί να σε τρομάξει (εφόσων θέλει μόνο σέξ) υπο την έννοια ότι μπορεί μετά να σε επηρεάσει αυτο ψυχολογικά. Κι επειδη βλέπω ότι είσαι και ευαίσθητο παιδι (και σε μας τα κορίτσια αρέσουν τα ευαίσθητα παιδια..) εγω νομίζω ότι για σενα θα ήταν καλύτερο να προχωρήσεις με τη φίλη σου (αφου αυτο λέει και η καρδια σου). Τώρα όσον αφορά το φόβο σου μη χαλάσει η φιλία σας, τα πάντα στη ζωή είναι ένα ρίσκο, κι όπως έλεγε και ένας αγαπημένος μου συγγραφές ''αν δεν θελήσεις δεν θα ρισκάρεις κι αν δεν ρισκάρεις δεν θα το βρεις..'' οπότε ρίσκαρέ το και όπου βγάλει (αν και εμενα μου φαίνεται απο αυτα που μας είπες οτι η φίλη σου δεν ειναι και αδιάφορη..απλά μπορεί να φοβάται κι αυτη το ίδιο πράγμα που φοβάσαι εσυ ;) Και που ξέρεις..αν τολμήσεις μπορεί να προκύψει μια πολύ ωραία σχέση (που θα περιλαμβάνει και σεξ..). Και για να σου δωσω να καταλάβεις..εγω με το αγόρι μου είμασταν φίλοι για 3 χρόνια (και επειδη κι εγω φοβόμουν μη χαλάσει η φιλία μας και αυτός το ίδιο), τα χάσαμε αυτα τα χρόνια μέσα στον φόβο..Ωσπου βρήκε αυτος το θάρρος να μου μιλήσει και τωρα ειμαστε 5 χρόνια μαζί και είμαστε πολύ ευτυχισμένοι:) (και πλέον μένουμε και μαζί ;)

Similar Threads

  1. Σκέψεις και αισθήματα
    By reboot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 02-06-2013, 00:25
  2. ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 15-07-2012, 17:51
  3. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-12-2010, 22:39
  4. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20
  5. Αισθήματα ανωτερότητας
    By fiatakias in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 21-06-2009, 14:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •