Ποσο γκαντεμης μπορει να μαι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 76
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    στο μονο πραγμα που βρικα τον εαυτο μου εξωπραγματικο ηταν οταν νομιζα οτι το μονο που χρειαζετε για να τα βγαλεις περα ειναι να σαι σα φωτομοντελο κ ομως στη πορεια της ζωης μου οσες φορες το πιστεψα αυτο οι αλλοι εκαναν τα αδυνατα δυνατα για να μου αποδειξουν το αντιθετο μου εβγαλαν ενα εγωισμο 500 μετρα του στιλ εγω ειμαι ο θεος αν με θες κυνηγα με λες κ οι αλλοι ηταν δουλοι τους κ αυτοι οσο τους κυνηγανε αυτοι τοσο να απαξιουν θυμαμαι μαλιστα κ ενα γνωστο ............. που ετυχε να γνωριζω που ειμουν ο μονος που την αγνωουσα κ εφαγε κολημα με μενα κ οσους τη κυνηγαγαν τους εφτυνε κ εκανε τα παντα για να μου τραβηξει τη προσοχη κ γω ειμουν στο κοσμο μου κ την ημερα που γυρισα κ της μιλησα μετα δε μου ξαναδωσε σημασια εγω ενα πραγμα καταλαβα οταν καπιος δε καταλαβαινει οταν του διχνεις ενδιαφερον κ προσοχη η 1) θα αλαξει βιολι οταν του διξεις οτι δεν τον υπολογιζεις καν κ τον εχεις γραμενο η 2) θα μεινει ετσι μια ζωη...

    κ στις 2 περιπτωσεις υπαρχουν κ αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια μεχρι να βρεις αυτον/ην που θα μπει στο κοπο να ριξει τον εγωισμο του κ να επιμινει να ψαξει να σε βρει τοτε αξιζει να μπεις κ συ στο κοπο να τη κυνηγισεις αλλοστε η ζωη ειναι ενας καθρεφτης. αυτα τα εμαθα αφου μου εκαναν σεμιναρια αλλοι κ καταλαβα ποσο δικιο εχουν.

    αν τωρα καπιος πιστευει οτι ειναι ο θεος για να θελει σκλαβους να τον προσκυνανε ας βρει ενας με μαζοχιστικες τασεις μεχρι να του σπασει τα νευρα κ να τον παρατησει κ αυτος.

  2. #17
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    ATHENS/GREECE
    Posts
    90
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δεν εχει σχεση με το πια γυναικα θεωρες ιδανικη αλλα πια γυναικα σε γουσταρει αν πχ καπια θεωρεις ιδανικη κ δε γυριζει να σε κοιταξει τι να την κανεις?
    Νομίζω οτι έχει σχέση... κ μεγάλη μάλιστα!!
    Αν και η ερωτηση μου απευθύνεται στον Χρήστο

    Σεβαστή πάντα η γνώμη σου κ η αποψή σου Αλέξανδρε..

  3. #18
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Καλησπερα Παλιοπαιδαααα!!!! Τι κανετε πως ειστε??

    Quote Originally Posted by Lefteris82 View Post
    Γεια σου Χρήστο & χαίρομαι που σε γνωρίζω μέσα απ τα γραφόμενα σου

    θέλω απλά να σε ρωτήσω ποιά γυναίκα θεωρείς για σένα ιδανική στην φάση που βρίσκεσαι τώρα;

    και τί χαρακτηριστικά θες να χει.. είτε στην εμφάνιση.. είτε στον χαρακτήρα της..
    Σ ευχαριστω πολυ Λευτερη που ενδιαφερεσαι καταρχας.

    Θεωρω πως η ιδανικη γυναικα για μενα θα πρεπει πρωτα απ ολα να ειναι καθαρη, να περιποιηται τον εαυτο της, να πηγαινει δλδ και στο κομμωτηριο και στην αισθητικο κλπ. Να ντυνεται ομορφα, σεμνα και με φινετσα.

    Οχι σαν καρναβαλι δλδ που τα πετανε ολα εξω και νομιζουν με το μυαλο τους οτι περναει η μπογια τους. Γτ κακα τα ψεμματα εμεις τις δινουμε αξια οταν τις σχολιαζουμε στον δρομο, οταν τις κερναμε σφηνακια, οταν τις λεμε οτι "εισαι κουκλαρα" εισαι ετσι, εισαι αλλιως. Ε αν στο πουν 1 φορα νταξει κολακευεσαι. Οταν στο λενε καθε μερα ψωνιζεσαι. Και ευθυνετε και η μητερα στην προκειμενη περιπτωση, αα εγω εχω το πιο ομορφο κοριτσι του κοσμου, αα το δικο μου κοριτσι ειναι ετσι ειναι αλλιως. Ε αν τα ακουει απο μικρη, αυτα τα αρνητικα αποτελεσματα εχει. Και βγαινουνε στα μπαρ και στα κλαμπ μ ενα υφος και σηκωμενο το φρυδι, οπου το λιγοτερο νομιζουν οτι ειναι οι καλυτερες της πολης (για να μην πω της Ελλαδας ολοκληρης). Που πας μωρη?? Γκομενα του ενος σφηνακιου εισαι, δεν το λεω για να σε μειωσω. Αλλα αυτο αξιζεις, εχεις σπουδασει κατι?? Εχεις κανει κατι αξιο στην ζωη σου?? Εχεις καταφερει κατι μονο με τις δυναμης σου, με την αξια σου?? Συνεχως βολεμενη ησουν παντα, ο μπαμπας απο πισω να σπρωχνει φρανγκα κι εσυ στα γουστα.

    Δεν λεω οτι ειναι ολες ιδιες, δεν τις βαζω ολες στο ιδιο τσουβαλι.

    Οποτε οπως καταλαβαινεις Λευτερη μου, ψαχνω το ακριβως αντιθετο απο αυτο που εγραψα παραπανω. Και ειδικα δωσε σημασια στα τελευταια που περιεγραψα. Για τις αξιες και γι αυτα που εχει καταφερει καποιος μονος του, χωρις την βοηθεια κανενος.

    Αν θελεις μπορω να γινω και πολυ πιο συγκεκριμενος.

    Δεν ξερω αν συμφωνειτε η αν διαφωνειτε με αυτα που γραφω, ας πουν την αποψη τους και τα κοριτσια της παρεας. Μεχρι στιγμης δεν ειδαμε μηνηματακι τους!! Μην ντρεπεστε κοριτσια εκφραστε ελευθερα την αποψη σας!! Μια παρεα ειμαστε!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    163
    Πρωτα από όλα θελω να δωσω ένα λικε στο 1ο μηνυμα του ντρουμπρουτζα γιατι
    μ αρεσαν και αυτά που ειπες και όπως τα ειπες και μπραβο σου!

    Βασικα εγω καταλαβαινω ότι κατι ''κακο'' συμβαινει με τον εαυτο σου από την στιγμη που
    όλο τον επαινεις και προσπαθεις να μας πεισεις ότι εισαι κοινωνικος και γενικα για αυτην την
    τοσο μεγαλη σου αυτοπεποιθηση που δεν ξερω και από που πηγαζει..! Προσοχη, δεν θελω να σε
    μειωσω απλα προσπαθω να προσεγγισω το πιθανο πρόβλημα.. Από που πιστευεις ότι εχεις ολη αυτην την
    αυτοπεποιθηση από την στιγμη που όπως λες τρως την μια χυλοπιτα μετα την άλλη; Δεν σε επηρεαζει αυτό;

    Θα συμφωνησω επισης με την γνωμη των φιλων σου που λες ότι σου λενε να χαλαρώσεις και ότι αν το αφησεις
    θα βρεθει.. Γιατι καπως ετσι γινεται παντα! Από την άλλη ο επιμενων νικα, αλλα μαλλον εχεις περασει το επιμενων
    και εχεις γινει πιεστικος..!

    Τωρα συμφωνα με τις κοπελες που ανεφερες στο τελευταιο ποστ, δεν θα πω πολλα
    γιατι πιστευω είναι μεγαλο λαθος να κρινεις από εμφανιση και 1η γνωριμια.. Επισης εγω καταλαβαινω
    ή ότι σε ''ψιλοτσουζει'' ή ότι λογω της επαναλαμβονομενης αποτυχίας σου αντιδράς ετσι! Παντως το να κανεις
    ''παραγγελια'' μια κοπελα δεν νομιζω ότι είναι σωστο, ουτε ότι θα βγαλει πουθενα.. οσο πιο απλα μπορω να το πω!
    Νομιζω ότι αυτό που σου χρειαζεται είναι να χαλαρώσεις και να τα βρεις με τον εαυτο σου ετσι ώστε
    να εισαι και ο εαυτος σου όταν βρεις μια κοπελα και μετα από εκει πιστευω όλα θα κυλησουν πιο κανονικα..!

    Ελπιζω να μην τα ειπα πολύ καπως.. Απλα ειπα ό,τι πιστευω από αυτά που διαβασα..!

  5. #20
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    ATHENS/GREECE
    Posts
    90
    Ευχαριστώ για την απάντηση Χρήστο...

    Δλδ την ιδανική γυναίκα την φαντάζεσαι στην φάση που βρίσκεσαι...

    1) ΟΜΟΡΦΗ
    2) ΚΑΘΑΡΗ
    3) ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΗ
    4) ΠΡΟΣΓΕΙΩΜΕΝΗ
    5) ΜΟΡΦΩΜΕΝΗ
    6) ΩΡΙΜΗ
    7) ΝΑ ΠΑΤΑΕΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ

    (αν ξέχασα κάτι μπορείς να το συμπληρώσεις)

    Σίγουρα πας σε δύσκολη κατηγορία γιατί οι συγκεκριμένες περιτριγυρίζονται από αμέτρητες επιλογές..
    οπότε εκεί χρειάζεται αρκετή υπομονή & ωριμότητα για να την κερδίσεις κ να ξεχωρίσεις μέσα στο πλήθος!

    Τουλάχιστον ξέρεις τι θέλεις κ σε ποια κατηγορία γυναικών να απευθυνθείς!

  6. #21
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Quote Originally Posted by Ιωαννα! View Post
    Βασικα εγω καταλαβαινω ότι κατι ''κακο'' συμβαινει με τον εαυτο σου από την στιγμη που
    όλο τον επαινεις και προσπαθεις να μας πεισεις ότι εισαι κοινωνικος και γενικα για αυτην την
    τοσο μεγαλη σου αυτοπεποιθηση που δεν ξερω και από που πηγαζει..! Προσοχη, δεν θελω να σε
    μειωσω απλα προσπαθω να προσεγγισω το πιθανο πρόβλημα.. Από που πιστευεις ότι εχεις ολη αυτην την
    αυτοπεποιθηση από την στιγμη που όπως λες τρως την μια χυλοπιτα μετα την άλλη; Δεν σε επηρεαζει αυτό;

    Θα συμφωνησω επισης με την γνωμη των φιλων σου που λες ότι σου λενε να χαλαρώσεις και ότι αν το αφησεις
    θα βρεθει.. Γιατι καπως ετσι γινεται παντα! Από την άλλη ο επιμενων νικα, αλλα μαλλον εχεις περασει το επιμενων
    και εχεις γινει πιεστικος..!

    Τωρα συμφωνα με τις κοπελες που ανεφερες στο τελευταιο ποστ, δεν θα πω πολλα
    γιατι πιστευω είναι μεγαλο λαθος να κρινεις από εμφανιση και 1η γνωριμια.. Επισης εγω καταλαβαινω
    ή ότι σε ''ψιλοτσουζει'' ή ότι λογω της επαναλαμβονομενης αποτυχίας σου αντιδράς ετσι! Παντως το να κανεις
    ''παραγγελια'' μια κοπελα δεν νομιζω ότι είναι σωστο, ουτε ότι θα βγαλει πουθενα.. οσο πιο απλα μπορω να το πω!
    Νομιζω ότι αυτό που σου χρειαζεται είναι να χαλαρώσεις και να τα βρεις με τον εαυτο σου ετσι ώστε
    να εισαι και ο εαυτος σου όταν βρεις μια κοπελα και μετα από εκει πιστευω όλα θα κυλησουν πιο κανονικα..!

    Ελπιζω να μην τα ειπα πολύ καπως.. Απλα ειπα ό,τι πιστευω από αυτά που διαβασα..!
    Ιωαννα μου, σ ευχαριστω για το ενδιαφερον που δειχνεις και νοιαζεσαι και προσπαθεις να βοηθησεις.
    Λοιπον, δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα, ισως φανικα λιγο αποτομος και απολυτος.

    Αυτοπεποιθεση εχω αρκετη, γτ οπως εγραψα και στα προηγουμενα ποστ, δεν το βαζω κατω, δεν ειμαι τυπος που τα παραταει ευκολα δλδ. Μπορει να πεφτει το ακυρο, να ειμαι για 2-3 μερες στα κατω μου, αλλα θα το ξεπερασω και θα σηκωσω το κεφαλι και θα προχωρισω παρακατω. Θα ακουσω και λιγο Νοτη, λιγο Γονιδη. Δεν τελειωσε η ζωη μου εκει. Ψηλα το κεφαλι λοιπον, και παμε στην επομενη, θα γινει μια καινουρια γνωριμια, δεν υπαρχει περιπτωση.

    Για το πιεστικος, ναι εχεις εν μερη δικιο. Αλλα και τι να κανω δλδ? Θα γνωρισω μια κοπελα και δεν θα την κυνηγησω?? Δεν γινεται αυτο ρε παιδια... Μπορει αυτη την φορα (λεω απο μεσα μου) να τυχη η καλη και να δεσει το γλυκο.
    Επισης εχτες το συζητουσα παλι το θεμα με μια φιλη, και μου ειπε πως το λαθος που κανω ειναι το γεγονος οτι πεφτω με τα μουτρα, εκδηλωνω δλδ το ενδιαφερον μου απ την αρχη και μετα με θεωρουν δεδομενο. Αλλα κι εσεις δλδ αυτο δεν θελεται?? Καποιον να σας παρει τηλεφωνο, με καποιον να φλερταρετε. Δεν χερωσαστε δλδ που αρεσετε σε καποιον?? Και μετα τον θεωρειτε δεδομενο, και δεν του δινετε σημασια.

    Θεωρω οτι το ντυσιμο, παιζει τεραστιο ρολο σε εναν ανθρωπο. Φενεται το 60-70% του χαρακτηρα του. Χρονια τωρα συμβαινει αυτο. Επειδη εχω γνωρισει αρκετους ανθρωπους στη ζωη μου, τον ψυχολογω εξ αρχης απ το ντυσιμο και στην πορεια οταν μιλησω μαζι του καταλαβαινω τι ανθρωπος ειναι.
    Ισως και να με ψιλοτσουζει οπως λες κι εσυ, αλλα δεν θα ηθελα ποτε μα ποτε μου να χα σχεση με τετοιες κοπελες, ουτε για γνωστες.

    Παντοτε ειμαι ο εαυτος μου, και αυτα που λεω εγω τα λεω εγω. Αυτα που κανω εγω τα σκεφτομαι και τα κανω εγω. Εχει διαφορα το ακουω αποψεις, και βγαζω, μεσα απο το συνολο αφου εχω σχηματισει αποψη, τα συμπερασματα μου.

    Εσυ μια χαρα τα ειπες, και ακομη πιο χυμα να τα λεγες δεν θα τρεχε και τιποτα. Αποψεις ανταλαζουμε. Κι οπου βλεπεις οτι εχω αδικο να μου τα χωνεις. Σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και την βοηθεια σου Ιωαννα μου. Ωραια ειναι που τα λεμε, και τα συζηταμε.

  7. #22
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Quote Originally Posted by Lefteris82 View Post
    Ευχαριστώ για την απάντηση Χρήστο...

    Δλδ την ιδανική γυναίκα την φαντάζεσαι στην φάση που βρίσκεσαι...

    1) ΟΜΟΡΦΗ
    2) ΚΑΘΑΡΗ
    3) ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΗ
    4) ΠΡΟΣΓΕΙΩΜΕΝΗ
    5) ΜΟΡΦΩΜΕΝΗ
    6) ΩΡΙΜΗ
    7) ΝΑ ΠΑΤΑΕΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ

    (αν ξέχασα κάτι μπορείς να το συμπληρώσεις)

    Σίγουρα πας σε δύσκολη κατηγορία γιατί οι συγκεκριμένες περιτριγυρίζονται από αμέτρητες επιλογές..
    οπότε εκεί χρειάζεται αρκετή υπομονή & ωριμότητα για να την κερδίσεις κ να ξεχωρίσεις μέσα στο πλήθος!

    Τουλάχιστον ξέρεις τι θέλεις κ σε ποια κατηγορία γυναικών να απευθυνθείς!
    Γεια σου Λευτερη μου!!!

    Ναι καπως ετσι αλλα με διαφορετικη σειρα προτερεοτητας θα λεγα.

    1) ΩΡΙΜΗ
    2) ΠΡΟΣΓΕΙΩΜΕΝΗ
    3) ΚΑΘΑΡΗ
    4) ΜΟΡΦΩΜΕΝΗ
    5) ΟΜΟΡΦΗ
    6) ΝΑ ΠΑΤΑΕΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ
    7) ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΗ

    Βεβαια η ομορφια ειναι κατι το τελειως προσωπικο γουστο του καθενος ετσι?? Καποια που ισως να την βλεπω σαν την πιο ομορφη του γαλαξια, καποιος αλλος να την βλεπει τελειως διαφορετικα.

    Την θελω εξυπνη ρε παιδι μου, δυναμικη. Να μπορω να την γνωρισω στους φιλους μου χωρις να εχω το αγχος οτι αν ανοιξει το στομα της θα βγουν βατραχια. Να ειναι κοινωνικη, να εχει σφαιρικες αποψεις. Να εχει επιχειρηματα οταν κανει μια συζητηση για την πολιτικη, για το Θειο, για ιστορια, για πολιτισμο κλπ. Για θεματα δηλαδη που αφορουν τον περισσοτερο κοσμο. Αυτο ειναι μορφωση.

    Το ξερω οτι ζηταω πολλα, αλλα αλλωστε μια σχεση την φτιαχνουν και οι 2. Καποια θα τα παρει απο μενα, και καποια θα μου μαθει εμενα, απο εκεινα που γνωριζει εκεινη, απ τις εμπειριες της, απ την ζωη της. Θα μοιραστουμε πολλα μαζι δλδ.

    Αληθεια συμφωνειτε με οσα λεω, ή σας φενονται λιγο καπως, και υπερβολικα σε καποια σημεια. Πειτε μου την γνωμη σας κι εσεις.
    Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους για την στηριξη που δινετε!! Μακαρι η ζωη να σας βοηθησει κι εσας, οπως βοηθατε τωρα εσεις εμενα, και ολους οσους εχουν προβλημματα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by christos_00 View Post
    Ιωαννα μου, σ ευχαριστω για το ενδιαφερον που δειχνεις και νοιαζεσαι και προσπαθεις να βοηθησεις.
    Λοιπον, δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα, ισως φανικα λιγο αποτομος και απολυτος.

    Αυτοπεποιθεση εχω αρκετη, γτ οπως εγραψα και στα προηγουμενα ποστ, δεν το βαζω κατω, δεν ειμαι τυπος που τα παραταει ευκολα δλδ. Μπορει να πεφτει το ακυρο, να ειμαι για 2-3 μερες στα κατω μου, αλλα θα το ξεπερασω και θα σηκωσω το κεφαλι και θα προχωρισω παρακατω. Θα ακουσω και λιγο Νοτη, λιγο Γονιδη. Δεν τελειωσε η ζωη μου εκει. Ψηλα το κεφαλι λοιπον, και παμε στην επομενη, θα γινει μια καινουρια γνωριμια, δεν υπαρχει περιπτωση.

    Για το πιεστικος, ναι εχεις εν μερη δικιο. Αλλα και τι να κανω δλδ? Θα γνωρισω μια κοπελα και δεν θα την κυνηγησω?? Δεν γινεται αυτο ρε παιδια... Μπορει αυτη την φορα (λεω απο μεσα μου) να τυχη η καλη και να δεσει το γλυκο.
    Επισης εχτες το συζητουσα παλι το θεμα με μια φιλη, και μου ειπε πως το λαθος που κανω ειναι το γεγονος οτι πεφτω με τα μουτρα, εκδηλωνω δλδ το ενδιαφερον μου απ την αρχη και μετα με θεωρουν δεδομενο. Αλλα κι εσεις δλδ αυτο δεν θελεται?? Καποιον να σας παρει τηλεφωνο, με καποιον να φλερταρετε. Δεν χερωσαστε δλδ που αρεσετε σε καποιον?? Και μετα τον θεωρειτε δεδομενο, και δεν του δινετε σημασια.

    Θεωρω οτι το ντυσιμο, παιζει τεραστιο ρολο σε εναν ανθρωπο. Φενεται το 60-70% του χαρακτηρα του. Χρονια τωρα συμβαινει αυτο. Επειδη εχω γνωρισει αρκετους ανθρωπους στη ζωη μου, τον ψυχολογω εξ αρχης απ το ντυσιμο και στην πορεια οταν μιλησω μαζι του καταλαβαινω τι ανθρωπος ειναι.
    Ισως και να με ψιλοτσουζει οπως λες κι εσυ, αλλα δεν θα ηθελα ποτε μα ποτε μου να χα σχεση με τετοιες κοπελες, ουτε για γνωστες.

    Παντοτε ειμαι ο εαυτος μου, και αυτα που λεω εγω τα λεω εγω. Αυτα που κανω εγω τα σκεφτομαι και τα κανω εγω. Εχει διαφορα το ακουω αποψεις, και βγαζω, μεσα απο το συνολο αφου εχω σχηματισει αποψη, τα συμπερασματα μου.

    Εσυ μια χαρα τα ειπες, και ακομη πιο χυμα να τα λεγες δεν θα τρεχε και τιποτα. Αποψεις ανταλαζουμε. Κι οπου βλεπεις οτι εχω αδικο να μου τα χωνεις. Σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και την βοηθεια σου Ιωαννα μου. Ωραια ειναι που τα λεμε, και τα συζηταμε.

    Σχετικα με την αυτοπεποιθηση δεν ξερω, γιατι εσυ την βιωνεις και μπορει να ναι ετσι όπως τα λες και
    μπραβο σου κιολας αν δεν πτοείσαι..!

    Κοιτα στη φαση που είμαι τωρα δεν μπορω να σου δωσω και πολλες συμβουλες για το τι θελω από ένα αγορι
    γιατι εχω κοινωνικη φοβια ή ο,τι στο καλο είναι αυτό και το θεμα μου με τα αγορια είναι οφ! Αλλα θα σου πω την εμπειρια
    μου από παλια.. Ναι ηθελα πολύ να βλεπω ότι καποιος με φλερταρει αλλα μεχρι ένα σημειο.. Ημουν περισσοτερο από αυτές
    που κολλουσαν με το ''φτυσιμο'' που λενε.. Και δεν ξερω αν εσυ το πιστευεις αυτό αλλα ισχυει.. Χρειαζεται να εκδηλώσεις το ενδιαφερον
    σου αλλα μετα να δεις και το δικο της και μετα ή συνεχιζεις με ''φρενο'' ομως! ή τραβιέσαι αναλογα..! Το να εχεις κατι δεδομενο ποτε δεν με
    εξιταρε και δεν θα με εξιταρει πιστευω.. Σε ολους αρεσει το ''βολεμενο'' αλλα μετα το βαριούνται.. Δειξε ότι ενδιαφέρεσαι αλλα με τροπο που
    δεν θα κουρασει αλλα θα γοητευσει! Και αν πραγματικα το πετυχεις αυτό και δεν παει καλα μετα ναι το ''πρόβλημα'' θα είναι της κοπελας..
    Το μυστικο είναι να μην δειχνεις ότι το ''χρειαζεσαί'', γιατι ετσι πιεζεις και πιεζεσαι.. Γι αυτό και το να το περιμενεις να σου ερθει από μονο του είναι το καλυτερο..

    Με το ντύσιμο δεν ξερω εγω θα συνεχισω να διαφωνω.. Εχεις σκεφτει ποτε το ''ψυχολογικο κομματι'' κατω από αυτές που ντύνονται ετσι
    όπως λες; Δεν νομιζω ότι το ντύσιμο δειχνει ότι είναι πραγματικα ελαφρων ηθων ή κατι τετοιο.. Στην πραγματικοτητα υπαρχουν κοπελες
    που ''βγαζουν'' πραγματα στο ντύσιμο αλλα καταφερνουν να μην φαινεται χυδαιο αλλα υπαρχουν και αυτές που δεν το καταφερνουν αλλα
    αυτές το κανουν για την προσοχη.. Το ξερω ότι το παω βαθια.. αλλα πιστευω ότι από εκει πηγαζει ολο αυτό.. Δεν μπορεις να ξερεις την ''ψυχη'' της αλλης
    από το ντύσιμο είναι τελειως διαφορετικα πραγματα.. Αυτό βασικα.. Δεν εχω κατι άλλο να πω.. Αλλα πιστευω ότι και στις πιο ''τσουλιστικες'' συμπεριφορες ή ντυσίματα
    κρυβεται κατι καλο.. Δεν πιστευω ότι υπαρχει κοπελα που να θελει πηγαινει με ολους και να μην την σεβονται .. Αν το κανουν αυτο..αυτό από αλλου ξεκιναει..
    από προβλήματα ψυχολογικα ή οτιδήποτε.. Τελος παντων το ανελυσα πολύ..!

    Οκ μπορει να εισαι εαυτος σου αλλα εχεις σκεφτει ότι μπορει να κανεις κατι παραπανω όταν μιλας με μια κοπελα..
    Εννοω να ''υποκρινεσαι'' λιγο περισσοτερο, όχι με την κακη την εννοια αλλα για να την ενθουσιασεις..
    Αυτό μπορει να βγαινει λιγο επιτηδευμενο..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Χρηστο 00 , για να βγαλει καποιος συμπερασμα , πρεπει να σε γνωρισει πρωτα , ολα ταλλα ειναι εικασιες , το σιγουρο ειναι οτι κανεις καποιο-α σοβαρα λαθη , η στο πως αξιολογεις τον εαυτο σου χαρακτηριολογικα , η στο πως φερεσαι στις κοπελες .

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Μήπως, λέω μήπως το λάθος είναι ακριβώς ότι είσαι τόσο ανοιχτός και την πέφτεις αβέρτα; Αν η άλλη νιώθει ότι δεν την γουστάρεις και λίγο αλλά θα την πέσεις το ίδιο σε όλες το επόμενο λεπτό, βγάζεις μια απελπισία ότι θέλεις οτιδήποτε σου κάτσει και καμιά δεν θέλει να είναι με έναν απελπισμένο. Μέσα από τις επιλογές μας αισθανόμαστε κι εμέις σημαντικοί.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Μήπως, λέω μήπως το λάθος είναι ακριβώς ότι είσαι τόσο ανοιχτός και την πέφτεις αβέρτα;
    περιγραφεις εμενα. αυτο μπορει να ειναι οντος λαθος αλλα εγω ετσι λειτουργω κ δε θελω να αλλαξω εκανα εκανα υπομονη φορτωνα κ στον επομενο γυρο αρχισα τους εξαψαλμους κ ακουστικα παντου κ της ελεγα εγω σου δοθηκα χωρις δευτερη σκεψη κ εσυ τη βολεψες κ μετα με εγραφες κ μετα αφου ξεσπασα ηρεμισα κ μετα της ελεγα αν κανεις ετσι μπορει να ξαναξεσπασω (ετσι της το λεγα πιο πολυ για να ναι ησυχη χαχα)

  12. #27
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Καλησπερα Συμφορουμιταρες μου!!!!!

    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Μήπως, λέω μήπως το λάθος είναι ακριβώς ότι είσαι τόσο ανοιχτός και την πέφτεις αβέρτα; Αν η άλλη νιώθει ότι δεν την γουστάρεις και λίγο αλλά θα την πέσεις το ίδιο σε όλες το επόμενο λεπτό, βγάζεις μια απελπισία ότι θέλεις οτιδήποτε σου κάτσει και καμιά δεν θέλει να είναι με έναν απελπισμένο. Μέσα από τις επιλογές μας αισθανόμαστε κι εμέις σημαντικοί.
    Απο αυτα που εχω ακουσει τον τελευταιο καιρο, η δικη σου εκδοχη μου φενετε και η πιο λογικη, αλλωστε το ιδιο μου ειχε πει και μια φιλη τις προαλλες που το συζητουσαμε. Αλλα το θεμα μας ειναι γτ να ειστε ετσι οι γυναικες και δεν εκτιματε αυτα που σας προσφερουν?? Οχι ολες, αλλα απ οτι φενετε πανω σε τετοιες επεφτα τοσο καιρο, και απ οτι φενετε θα συνεχισω να πεφτω.

    Βασικα, εγω το σκεφτομαι αλλιως. Θεωρω οτι αν δεν την προλαβω εγω θα την φαει αλλος. Ναι ξερω θα μου πειτε οτι αν σε θελει κι εκεινη, θα τον γραψει τον αλλον. Γι αυτο και δειχνω το ενδιαφερον μου κατευθειαν. Απο αυτα που μου γραφετε, καταλαβαινω οτι ειναι λαθος ο τροπος που σκεφτομαι, σωστα??

    Αλλα ρε παιδια σ αυτην την ριμαδα κοινωνια που ζουμε, οποιος προλαβει ειναι. Δλδ διαφωνω καθετα μ αυτο που εγραψε η Ιωαννα παραπανω, οτι και καλα "Γι αυτό και το να το περιμενεις να σου ερθει από μονο του είναι το καλυτερο.." Κι αν κανει να ρθει 2 χρονια?? Η δλδ θα συμβιβαστω με το πρωτο που θα μου ρθει?? Τοσο καιρο ετρωγα χαστουκια για να συμβιβαστο με κατι, που στο κατω κατω ισως και να μην μου αρεσει. Αν μεινεις στασιμος και περιμενεις απο τον Θεο, σε φαγανε οι λυκοι. Εχεις μαζεψει χαστουκια για πλακα, σε μια ωρα. Οποτε ουτε προσευχες κανω, ουτε ζητιανος γινομαι απο κατι που δεν με εχει βοηθεισει ποτε.

    Συν αθηνα και χειρα κινει. Στις δυναμεις μου, και στο τι μπορω να καταφερω με αυτες. Παλι ξεφυγα, αλλα σορρυ.

    Κανονισα κι ενα καφεδακι με μια παλια μου συμμαθητρια αυτες τις μερες, με την οποια ειχαμε χαθει λογω των σπουδων μου σε αλλη πολη. Το θετικο της υποθεσης ειναι οτι την ξερω αρκετα χρονια, και την γνωριζω πολυ καλα τι χαρακτηρας ειναι. Θα φροντισω να παμε χαλαρα εκει στην γειτονια που μενουμε. Δεν θα κανω καμια κινηση. Το μονο πονηρο που θα ρωτησω ειναι αν εχει καποιο φλερτ αυτον τον καιρο.
    Ειχα στο μυαλο μου να πηγαιναμε καπου κεντρο μετα που σχολουσαμε ο καθενας απ την δουλεια, αλλα μετα σκεφτηκα οτι ισως το πονηρευτει, οποτε θα το παω πολυ στο λαου λαου.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by christos_00 View Post
    Γεια σου Λευτερη μου!!!

    Ναι καπως ετσι αλλα με διαφορετικη σειρα προτερεοτητας θα λεγα.

    1) ΩΡΙΜΗ
    2) ΠΡΟΣΓΕΙΩΜΕΝΗ
    3) ΚΑΘΑΡΗ
    4) ΜΟΡΦΩΜΕΝΗ
    5) ΟΜΟΡΦΗ
    6) ΝΑ ΠΑΤΑΕΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ
    7) ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΗ

    Βεβαια η ομορφια ειναι κατι το τελειως προσωπικο γουστο του καθενος ετσι?? Καποια που ισως να την βλεπω σαν την πιο ομορφη του γαλαξια, καποιος αλλος να την βλεπει τελειως διαφορετικα.

    Την θελω εξυπνη ρε παιδι μου, δυναμικη. Να μπορω να την γνωρισω στους φιλους μου χωρις να εχω το αγχος οτι αν ανοιξει το στομα της θα βγουν βατραχια. Να ειναι κοινωνικη, να εχει σφαιρικες αποψεις. Να εχει επιχειρηματα οταν κανει μια συζητηση για την πολιτικη, για το Θειο, για ιστορια, για πολιτισμο κλπ. Για θεματα δηλαδη που αφορουν τον περισσοτερο κοσμο. Αυτο ειναι μορφωση.

    Το ξερω οτι ζηταω πολλα, αλλα αλλωστε μια σχεση την φτιαχνουν και οι 2. Καποια θα τα παρει απο μενα, και καποια θα μου μαθει εμενα, απο εκεινα που γνωριζει εκεινη, απ τις εμπειριες της, απ την ζωη της. Θα μοιραστουμε πολλα μαζι δλδ.

    Αληθεια συμφωνειτε με οσα λεω, ή σας φενονται λιγο καπως, και υπερβολικα σε καποια σημεια. Πειτε μου την γνωμη σας κι εσεις.
    Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους για την στηριξη που δινετε!! Μακαρι η ζωη να σας βοηθησει κι εσας, οπως βοηθατε τωρα εσεις εμενα, και ολους οσους εχουν προβλημματα.
    Δεν ξέρω αν θα φανώ προκατειλημμένη, αλλά ίσως ψάχνεις σε λάθος χώρο την ώριμη, προσγειωμένη, μορφωμένη κι έξυπνη.
    Δε νομίζω ότι τα μπουζούκια είναι ο χώρος που συχνάζει.
    Προσωπικά, με κάποιον που ακούει Νότη και Γονίδη το πολύ-πολύ να περνούσα ένα βράδυ σουρωμένη.

  14. #29
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Δεν ξέρω αν θα φανώ προκατειλημμένη, αλλά ίσως ψάχνεις σε λάθος χώρο την ώριμη, προσγειωμένη, μορφωμένη κι έξυπνη.
    Δε νομίζω ότι τα μπουζούκια είναι ο χώρος που συχνάζει.
    Προσωπικά, με κάποιον που ακούει Νότη και Γονίδη το πολύ-πολύ να περνούσα ένα βράδυ σουρωμένη.
    Εν μερη εχεις κι εσυ τα δικια σου, και τις δικες σου αποψεις. Πραγματικα με εκανες και γελασα με το τελευταιο σχολιο σου.
    Που θεωρεις οτι συχναζει ο τυπος της γυναικας που με ελκυει?? Γιατι οι περισσοτεροι βγαινουμε σε μπουζουκια και κλαμπ γτ ειναι τα πιο συνιθιζμενα μερη οπου μπορεις να βρεις ταιρι.

    Αλλα πολυ απολυτη εισαι κι εσυ βρε μαριαμ_μ. Πως μπορεις να τους βαζεις ολους στο ιδιο τσουβαλι?? Οπως κι εγω δεν τις βαζω στο ιδιο τσουβαλι. Ειναι σαν να λες οτι επειδη καποιος ειναι παοκτσης δεν θα παει να δει το ματς ολυμπιακος-παναθηναϊκος.

    Ας πουμε εσυ σε τι μερος θεωρεις οτι θα βρω αυτον τον τυπο κοπελας που ψαχνω?? ή κατι παραπλησιο σε αυτο που ψαχνω

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by christos_00 View Post
    Εν μερη εχεις κι εσυ τα δικια σου, και τις δικες σου αποψεις. Πραγματικα με εκανες και γελασα με το τελευταιο σχολιο σου.
    Που θεωρεις οτι συχναζει ο τυπος της γυναικας που με ελκυει?? Γιατι οι περισσοτεροι βγαινουμε σε μπουζουκια και κλαμπ γτ ειναι τα πιο συνιθιζμενα μερη οπου μπορεις να βρεις ταιρι.

    Αλλα πολυ απολυτη εισαι κι εσυ βρε μαριαμ_μ. Πως μπορεις να τους βαζεις ολους στο ιδιο τσουβαλι?? Οπως κι εγω δεν τις βαζω στο ιδιο τσουβαλι. Ειναι σαν να λες οτι επειδη καποιος ειναι παοκτσης δεν θα παει να δει το ματς ολυμπιακος-παναθηναϊκος.

    Ας πουμε εσυ σε τι μερος θεωρεις οτι θα βρω αυτον τον τυπο κοπελας που ψαχνω?? ή κατι παραπλησιο σε αυτο που ψαχνω
    Λογικό είναι στην ηλικία που βρίσκεσαι να ψάχνεις σε τέτοιους χώρους για γνωριμίες.
    Αλλά, σε γενικές γραμμές, οι πιθανότητες να συναντήσουμε ένα άτομο με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά σε κάποιον χώρο που δεν θα του πολυταίριαζε, μειώνονται.
    Δηλαδή, το να ψάχνω έναν μορφωμένο, καλλιεργημένο άνθρωπο με γούστο, σε έναν χώρο που επικρατεί η κακογουστιά, το φτηνιάρικο, η χαμηλού επιπέδου μουσική και τρόπος διασκέδασης, είναι λίγο ουτοπικό. Οι πιθανότητες ελαχιστοποιούνται.
    Δεν σου λέω ότι θα πρέπει να τη στήσεις έξω από τη λυρική σκηνή, αλλά στη σχολή σου π.χ. ή σε κανένα μπαράκι με πιο ποιοτική μουσική (δεν εννοώ κλασική), είναι πιο πιθανό να συχνάζει ένα τέτοιο άτομο.
    Από την άλλη, αν εσένα το γούστα σου είναι τέτοια (Νότης και Γονίδης), μήπως τελικά ψάχνεις κάτι που δεν σου ταιριάζει;
    Εγώ δεν μπορώ να φανταστώ καλλιεργημένο άνθρωπο που να τη βρίσκει πραγματικά με τέτοια μουσική (και δε μιλάω να βρέθηκε κάποιες φορές με παρέα για χαβαλέ στα μπουζούκια). Και πίστεψέ με, έχω γνωρίσει πάρα πολύ κόσμο στη ζωή μου!
    Επίσης, καλό είναι το χιούμορ και απαραίτητο, αλλά το να είσαι ο γελωτοποιός της παρέας (δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει στην περίπτωσή σου) δεν σε κάνει και ιδιαίτερα σέξυ στα μάτια μιας γυναίκας.
    Κι επίσης, αυτό το άγχος να την πέσεις πριν σε προλάβει άλλος, δεν είναι καθόλου ελκυστικό. Μάλλον το αντίθετο θα έλεγα.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. πόσο μ@λ@κ@ς μπορεί να είμαι??????
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 09-08-2012, 23:36
  2. πόσο μπορεί να επηρεάσει την σχέση ένας καβγάς????
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 19-06-2012, 03:15
  3. ποσο κοντα μπορει να ειναι η οριακη με τη διπολικη διαταραχη;
    By Danay1997 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 32
    Last Post: 10-05-2012, 04:11
  4. πόσο άρρωστοι μπορεί να είναι καποιοι???
    By arktos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 88
    Last Post: 06-10-2011, 15:33
  5. ποσο ηλιθια και ασχετη μπορει να ειναι μια ψυχιατρος....
    By amelie74 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 28-01-2010, 13:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •