Ποσο γκαντεμης μπορει να μαι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 76
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    σε καποια φαση καθησα να μετρησω τα ακυρα που εφαγα οταν εφτασα στα 25 σταματησα γτ δε θυμομουν αλλα καλα τωρα πια εχω αμνησια
    βιαστικοσ εισαι που σε πολλεσ μοιαζει λιγουρησ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by christos_00 View Post
    Απο αυτα που εχω ακουσει τον τελευταιο καιρο, η δικη σου εκδοχη μου φενετε και η πιο λογικη, αλλωστε το ιδιο μου ειχε πει και μια φιλη τις προαλλες που το συζητουσαμε. Αλλα το θεμα μας ειναι γτ να ειστε ετσι οι γυναικες και δεν εκτιματε αυτα που σας προσφερουν?? Οχι ολες, αλλα απ οτι φενετε πανω σε τετοιες επεφτα τοσο καιρο, και απ οτι φενετε θα συνεχισω να πεφτω.

    Βασικα, εγω το σκεφτομαι αλλιως. Θεωρω οτι αν δεν την προλαβω εγω θα την φαει αλλος. Ναι ξερω θα μου πειτε οτι αν σε θελει κι εκεινη, θα τον γραψει τον αλλον. Γι αυτο και δειχνω το ενδιαφερον μου κατευθειαν. Απο αυτα που μου γραφετε, καταλαβαινω οτι ειναι λαθος ο τροπος που σκεφτομαι, σωστα??

    Αλλα ρε παιδια σ αυτην την ριμαδα κοινωνια που ζουμε, οποιος προλαβει ειναι. Δλδ διαφωνω καθετα μ αυτο που εγραψε η Ιωαννα παραπανω, οτι και καλα "Γι αυτό και το να το περιμενεις να σου ερθει από μονο του είναι το καλυτερο.." Κι αν κανει να ρθει 2 χρονια?? Η δλδ θα συμβιβαστω με το πρωτο που θα μου ρθει?? Τοσο καιρο ετρωγα χαστουκια για να συμβιβαστο με κατι, που στο κατω κατω ισως και να μην μου αρεσει. Αν μεινεις στασιμος και περιμενεις απο τον Θεο, σε φαγανε οι λυκοι. Εχεις μαζεψει χαστουκια για πλακα, σε μια ωρα. Οποτε ουτε προσευχες κανω, ουτε ζητιανος γινομαι απο κατι που δεν με εχει βοηθεισει ποτε.

    Συν αθηνα και χειρα κινει. Στις δυναμεις μου, και στο τι μπορω να καταφερω με αυτες. Παλι ξεφυγα, αλλα σορρυ.

    Κανονισα κι ενα καφεδακι με μια παλια μου συμμαθητρια αυτες τις μερες, με την οποια ειχαμε χαθει λογω των σπουδων μου σε αλλη πολη. Το θετικο της υποθεσης ειναι οτι την ξερω αρκετα χρονια, και την γνωριζω πολυ καλα τι χαρακτηρας ειναι. Θα φροντισω να παμε χαλαρα εκει στην γειτονια που μενουμε. Δεν θα κανω καμια κινηση. Το μονο πονηρο που θα ρωτησω ειναι αν εχει καποιο φλερτ αυτον τον καιρο.
    Ειχα στο μυαλο μου να πηγαιναμε καπου κεντρο μετα που σχολουσαμε ο καθενας απ την δουλεια, αλλα μετα σκεφτηκα οτι ισως το πονηρευτει, οποτε θα το παω πολυ στο λαου λαου.
    Για ποιο λόγο ακριβώς να εκτιμήσει μια γυναίκα το ότι κάποιος την βλέπει σαν όλες τις άλλες; Αν νιώθεις ότι είναι τόσο απελπισμένος που την πέφτει όπου να'ναι τότε γιατί να θέλεις να είσαι εσύ αυτή που θα κάνει κάτι μαζί του; Αυτό δεν έχει σχέση με το ότι θα τη φάει άλλος. Έχει σχέση με σένα. Αν από τις 10 που θα δεις, σου αρέσουν οι 8 και τους την πέσεις ή ακόμη χειρότερα σου αρέσουν οι 3 και την πέσεις στις 8 αυτό σημαίνει ότι δρας σαν απελπισμένος. Και οι κινήσεις σου και οι κουβέντες σου και όλα θα βγάζουν μια απελπισία. Οι γυναίκες και γενικά οι άνθρωποι δεν ειναι χαζοί, καταλαβαίνουν πολύ περισσότερα απ'ότι τους λες με λόγια.

    Τώρα στο θέμα της παλιάς συμμαθήτριας. Το να ρωτήσεις αν έχει κανένα φλερτ... χμ θα έλεγα όχι. Μπορείς να δείξεις με άλλους τρόπους το ενδιαφέρον σου. Όπως πχ στο τέλος της βραδιάς να της πεις ότι πέρασες πολύ ωραία και χάρηκες που την ξαναείδες μετά από τόσο καιρό και αν είναι να ξανακανονίσετε κάτι σύντομα. Από την αντίδρασή της θα καταλάβεις τι παίζει μαζί της και δεν θα έχεις γίνει "πιεστικός". Προσωπικά δεν θα μου άρεσε η ερώτηση "παίζει κανα φλερτ?" ή "εχεις τίποτα αυτόν τον καιρό?". Δείχνει ξεκάθαρα ότι ο άλλος θέλει να κάνει κάτι μαζί σου και είναι σαν να θεωρεί ότι το μόνο εμπόδιο είναι η σχέση που μπορει να έχεις. Λοιπόν, δεν είναι έτσι. Το μεγαλύτερο εμπόδιο που μπορεί να έχεις είναι να μην σε γουστάρει η άλλη και αυτό μπορεί να συμβαίνει ακόμη και αν είναι μόνη της χωρίς σχέση. Άρα δείξε ενδιαφέρον για εκείνη, πες της να ξαναβρεθείτε και βλέπεις πώς θα πάει.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταλαβαίνουν πολύ περισσότερα απ'ότι τους λες με λόγια.
    μονο εσυ το πετυχες αυτο κ μερικοι ακομα οι περισσοτεροι δε παιρνουν χαμπαρι

    Για ποιο λόγο ακριβώς να εκτιμήσει μια γυναίκα το ότι κάποιος την βλέπει σαν όλες τις άλλες;
    απλα δε θα το εκτιμισει θα φρικαρει

    απελπισμένος
    οστοσο η απελπισια μπορει να σε οδηγισει σε τεραστιες υπερβασεις πχ εγω αν δεν απελπιζομουν δε θα ειχα αποφασισει να μπω σε αεροπλανο

    αλλα
    την πέφτει όπου να'ναι
    αν λειτουργει καπιος ετσι αυτο σημαινει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να κανει σοβαρη σχεση αν δεν προσδιορισει τι του αρεσει κ προς τα που να παει

    Όπως πχ στο τέλος της βραδιάς να της πεις ότι πέρασες πολύ ωραία και χάρηκες που την ξαναείδες
    αυτο μου το εμαθε μια γνωστη μου οταν γνωριζεις ατομα θα πρεπει να εισαι αρκετα θετικος για να προχωρισεις σε αυτο

    βλέπεις πώς θα πάει.
    κ οτι βρεξει ας κατεβασει..........

  4. #34
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Καλησπερα σας!! Καλησπερα σε ολους!!


    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Για ποιο λόγο ακριβώς να εκτιμήσει μια γυναίκα το ότι κάποιος την βλέπει σαν όλες τις άλλες; Αν νιώθεις ότι είναι τόσο απελπισμένος που την πέφτει όπου να'ναι τότε γιατί να θέλεις να είσαι εσύ αυτή που θα κάνει κάτι μαζί του; Αυτό δεν έχει σχέση με το ότι θα τη φάει άλλος. Έχει σχέση με σένα. Αν από τις 10 που θα δεις, σου αρέσουν οι 8 και τους την πέσεις ή ακόμη χειρότερα σου αρέσουν οι 3 και την πέσεις στις 8 αυτό σημαίνει ότι δρας σαν απελπισμένος. Και οι κινήσεις σου και οι κουβέντες σου και όλα θα βγάζουν μια απελπισία. Οι γυναίκες και γενικά οι άνθρωποι δεν ειναι χαζοί, καταλαβαίνουν πολύ περισσότερα απ'ότι τους λες με λόγια.

    Τώρα στο θέμα της παλιάς συμμαθήτριας. Το να ρωτήσεις αν έχει κανένα φλερτ... χμ θα έλεγα όχι. Μπορείς να δείξεις με άλλους τρόπους το ενδιαφέρον σου. Όπως πχ στο τέλος της βραδιάς να της πεις ότι πέρασες πολύ ωραία και χάρηκες που την ξαναείδες μετά από τόσο καιρό και αν είναι να ξανακανονίσετε κάτι σύντομα. Από την αντίδρασή της θα καταλάβεις τι παίζει μαζί της και δεν θα έχεις γίνει "πιεστικός". Προσωπικά δεν θα μου άρεσε η ερώτηση "παίζει κανα φλερτ?" ή "εχεις τίποτα αυτόν τον καιρό?". Δείχνει ξεκάθαρα ότι ο άλλος θέλει να κάνει κάτι μαζί σου και είναι σαν να θεωρεί ότι το μόνο εμπόδιο είναι η σχέση που μπορει να έχεις. Λοιπόν, δεν είναι έτσι. Το μεγαλύτερο εμπόδιο που μπορεί να έχεις είναι να μην σε γουστάρει η άλλη και αυτό μπορεί να συμβαίνει ακόμη και αν είναι μόνη της χωρίς σχέση. Άρα δείξε ενδιαφέρον για εκείνη, πες της να ξαναβρεθείτε και βλέπεις πώς θα πάει.
    Μελισσα μου, σ ευχαριστω παρα μα παρα πολυ για τις συμβουλες σου!! Να εισαι παντα καλα και το καλο που κανεις να στο επιστρεφει η ζωη καθε μερα!!

    Θα ακολουθησω τις πολυτιμες συμβουλες σου, και θα δειξει πως θα κυλισει το θεμα!!

    Μακαρι να πανε ολα καλα και να χουμε θετικα αποτελεσματα!! Και απο δω και περα θα προσπαθησω να αλλαξω γραμμη πλευσης, και αυτος ο δρομος να με οδηγησει στο επιθυμητο αποτελεσμα, και να βγει κατι καλο, μετα απο τοσο καιρο.

    Μολις γινει το ραντεβου, θα σας γραψω ολα οσα θα γινουν.

  5. #35
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Καλησπερα Παλιοπαιδα!!

    Μολις γυρισα σπιτι. Τελικα πηγαμε για κρασακι, εδω σ ενα μαγαζι στην περιοχη μας. Αρχικα οι 2 μας, και μετα απο καμια ωρα περασε ο κολλητος μου, του ειπα να καθισει, κι εκεινος πηρε τηλ την κοπελα που του αρεσει και την ψινει κι εκεινος αυτον τον καιρο. Τελικα γιναμε 4. Περασαμε πολυ ωραια, αρχισαμε τις ιστοριες απ το σχολειο, αφου και οι 4 ειμαστε ιδια χρονια, και στο παρελθον σημμαθητες.

    Δεν εκανα καμια κινηση, δεν πεταξα ουτε μια μπηχτη. Πρωτη φορα συμβαινει αυτο μ εμενα, αφου κι εγω απορω.

    Οταν ηρθε η ωρα να φυγουμε, λεω στον φιλο μου να πληρωσουμε εμεις, αλλα εκεινες αρνηθηκαν. Τελικα ο καθενας τα δικα του.

    Στο τελος με γυρισε σπιτι εκεινη με το μηχανακι της, και της ειπα οτι ωραια περασαμε κι οτι να το ξανακανονισουμε, συντομα. Η απαντηση της ηταν θετικη. Δεν ειπαμε το ποτε, της ειπα οτι θα την παρω τηλ.

    Θα αφησω να περασουν κανα 2 μερες και θα την παρω τηλ, δηλ την Παρασκευη.

    ΑΑΑ ξεχασα το πιο σημαντικο. Κανονισαμε οι 4 μας, να παμε πισινα την Κυριακη.

  6. #36
    Έριξα μια καλή ματια σε όλα σου τα μηνυματα. Που ειναι το πρόβλημα σου βρε φιλε? Δεν έχεις ουτε μακρινη σχέση με τα θεματα τα οποια βασανίζουν αυτο φορουμ. Πολλοι σε ζηλευουν. Να πλησιασεις δεν κολώνεις, εμφανισιμος είσαι, χιούμορ, κάμποση μαγκια κι αυθορμητισμό διαθέτεις άφθονα, που τετοια γουσταρουν κι ελκύουν την προσοχη των γυναικών. Αυτοπεποιθηση στο ζενιθ, μάλλον έχεις και μεγαλη ιδέα για τον εαυτο σου. Στο τελευταιο όμως άμα η ιδεα για τον εαυτο σου δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα, στα ματια της γυναικας, αμα το πάρει ειδηση, εισαι ένας ψεύτης, ένας τον οποιο δεν μπορει να εμπιστευεται, επειδη η γυναικα θελει καποιον διπλα στον οποιο να νιωθει ασφαλεια. Ξενερωνει απο τυπους που παριστανουν τους καμπόσους, ειδικα άμα εκτος απο την αυτοπροβολή δεν έχουν κατι αλλο αξιολογο για το ατομο τους να παρουσιασουν.
    Τον πολλή χαβαλε κι αυθορμητισμο μπορει επισης να τα εκλάβουν ως έλλειψη ωριμότητας και σοβαρότητας, κι αυτο απωθει, εκτος κι αν προκειται για χαζογκόμενες. Η αυτοπεποιθηση μετραει για μια γυναικα αμα το ατομο ειναι προσγειωμενο, ξερει που στεκεται και τι θελει, διακρινεται απο σταθεροτητα και συνεπεια κι αυτα που λεει τα κανει πραξεις.
    Αλλο ρισκο κι αλλο να παριστανω τον καμπόσο και να κάνω ακροβατισμούς ή να αναλαμβανω ευθυνες χωρις να εχω το καταλληλο υποβαθρο.
    Εχεις κολλησει σε καμπόσες όπως λες, δεν είχες καμιά σχέση όμως. Άρα σιγουρα καπου κανεις λάθος. Ελπίζω να βοήθησα.
    γιάννης

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by christos_00 View Post

    Οταν ηρθε η ωρα να φυγουμε, λεω στον φιλο μου να πληρωσουμε εμεις, αλλα εκεινες αρνηθηκαν. Τελικα ο καθενας τα δικα του.


    .
    Πω πω κατι αντρες...Πσσσσσσ!ρε gipsy τις κοπελες τις κερνας και δεν ρωτας!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Λογικό είναι στην ηλικία που βρίσκεσαι να ψάχνεις σε τέτοιους χώρους για γνωριμίες.
    Αλλά, σε γενικές γραμμές, οι πιθανότητες να συναντήσουμε ένα άτομο με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά σε κάποιον χώρο που δεν θα του πολυταίριαζε, μειώνονται.
    Δηλαδή, το να ψάχνω έναν μορφωμένο, καλλιεργημένο άνθρωπο με γούστο, σε έναν χώρο που επικρατεί η κακογουστιά, το φτηνιάρικο, η χαμηλού επιπέδου μουσική και τρόπος διασκέδασης, είναι λίγο ουτοπικό. Οι πιθανότητες ελαχιστοποιούνται.
    Δεν σου λέω ότι θα πρέπει να τη στήσεις έξω από τη λυρική σκηνή, αλλά στη σχολή σου π.χ. ή σε κανένα μπαράκι με πιο ποιοτική μουσική (δεν εννοώ κλασική), είναι πιο πιθανό να συχνάζει ένα τέτοιο άτομο.
    Από την άλλη, αν εσένα το γούστα σου είναι τέτοια (Νότης και Γονίδης), μήπως τελικά ψάχνεις κάτι που δεν σου ταιριάζει;
    Εγώ δεν μπορώ να φανταστώ καλλιεργημένο άνθρωπο που να τη βρίσκει πραγματικά με τέτοια μουσική (και δε μιλάω να βρέθηκε κάποιες φορές με παρέα για χαβαλέ στα μπουζούκια). Και πίστεψέ με, έχω γνωρίσει πάρα πολύ κόσμο στη ζωή μου!
    Επίσης, καλό είναι το χιούμορ και απαραίτητο, αλλά το να είσαι ο γελωτοποιός της παρέας (δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει στην περίπτωσή σου) δεν σε κάνει και ιδιαίτερα σέξυ στα μάτια μιας γυναίκας.
    Κι επίσης, αυτό το άγχος να την πέσεις πριν σε προλάβει άλλος, δεν είναι καθόλου ελκυστικό. Μάλλον το αντίθετο θα έλεγα.
    στο μυαλο μου εισαι βρε μαριον...
    κι εγω ακριβως αυτα σκεφτομουν, οση ωρα διαβαζα το θεμα.

    να σου πω ομως κατι χρηστο, για το πρωτο-πρωτο σχολιο σου, οτι νοιωθεις σαν να μιλας στον ψυχολογο.
    καμια σχεση δεν εχει ο ψυχολογος με αυτο το φορουμ. στο φορουμ ακους το μακρυ και το κοντο του καθενα, συμφωνα με αυτα που κουβαλαει στο κεφαλι του και μπορει σαφεστατα να ειναι λαθος και ο τροπος και η αποψη του, και με καμια "θεραπευτικη" κατευθυνση, ακομα κι αν εχει τις καλυτερες προθεσεις (που μπορει, ουτε αυτες να εχει..)..
    ο ψυχολογος, αν ειναι καταλληλος (γιατι υπαρχουν και σκιτζηδες, με περισσοτερα προβληματα απο τον μεσο "ασθενη"), δεν θα σου πει ουτε την γνωμη του για σενα, οπως γινεται εδω, ουτε οτι κατεβασει το κεφαλι του. θα σου μιλησει με συγκεκριμενο τροπο και θα σε κατευθυνει σε συγκεκριμενη κουβεντα ωστε να βοηθηθεις.

    εχω ομως μια απορια που κατι μου λεει οτι ειναι σχετικη με το θεμα σου κι αν θες απαντας.
    ειπες οτι ειχες 3-4 γνωριμιες της μιας βραδιας, χωρις καποια συνεχεια, παρ ολα αυτα.
    σεξ εχεις κανει με καποιες κοπελες, η οχι ακομα?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by christos_00 View Post
    Μελισσα μου, σ ευχαριστω παρα μα παρα πολυ για τις συμβουλες σου!! Να εισαι παντα καλα και το καλο που κανεις να στο επιστρεφει η ζωη καθε μερα!!

    Θα ακολουθησω τις πολυτιμες συμβουλες σου, και θα δειξει πως θα κυλισει το θεμα!!

    Μακαρι να πανε ολα καλα και να χουμε θετικα αποτελεσματα!! Και απο δω και περα θα προσπαθησω να αλλαξω γραμμη πλευσης, και αυτος ο δρομος να με οδηγησει στο επιθυμητο αποτελεσμα, και να βγει κατι καλο, μετα απο τοσο καιρο.

    Μολις γινει το ραντεβου, θα σας γραψω ολα οσα θα γινουν.
    Δεν έχω το αλάθητο, ούτε σημαίνει ότι με αυτά που σου λέω θα πέσουν οι γκόμενες ξερές. Απλά πιστεύω ότι πρέπει γενικά να είσαι πιο χαλαρός και οι κινήσεις σου να μην φωνάζουν απελπισία. :)

    Το γεγονός ότι θα ξαναβγείτε είναι μια πολύ καλή αρχή. Σου εύχομαι τα καλύτερα.

  10. #40
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Καλησπεραααααα φιλοι!!!!

    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Άρα σιγουρα καπου κανεις λάθος. Ελπίζω να βοήθησα.
    Αυτο ψαχνω τοσο καιρο να βρω Ιωαννη μου!! Που θα παει ομως, ηδη απο δω μεσα, εχω αρχισει σιγα σιγα και μπαινω στο κλιμα, σχετικα με το τι παιζει με μενα.

    Αρκετοι ειναι αυτοι που βοηθησαν. Και τους ευχαριστω παρα πολυ, μεσα απ την ψυχη μου πραγματικα. Θα δουμε πως θα εξελιχθει και το θεμα με την παλια σημμαθητρια.

    Πσσσσσσ!ρε gipsy τις κοπελες τις κερνας και δεν ρωτας!
    Αυτο καναμε φιλος, αλλα μας προλαβανε ρε, κατυθειαν βγαλανε τα πορτοφολια τους, και επειδη και ο σερβιτορεος ειναι φιλος, μας επεστρεψε τα ρεστα.

    να σου πω ομως κατι χρηστο, για το πρωτο-πρωτο σχολιο σου, οτι νοιωθεις σαν να μιλας στον ψυχολογο.
    καμια σχεση δεν εχει ο ψυχολογος με αυτο το φορουμ. στο φορουμ ακους το μακρυ και το κοντο του καθενα, συμφωνα με αυτα που κουβαλαει στο κεφαλι του και μπορει σαφεστατα να ειναι λαθος και ο τροπος και η αποψη του, και με καμια "θεραπευτικη" κατευθυνση, ακομα κι αν εχει τις καλυτερες προθεσεις (που μπορει, ουτε αυτες να εχει..)..
    Διαφωνω καθετα Remedy. Καποιος απο εδω μεσα ισως εχει περασει κατι πολυ κοντα στο δικο μου προβλημμα. Οταν το εχουν περασει 10 και ακομη 5 τους εχει τυχει κατι παρομοιο, σου λεν πως το αντιμετωπισαν. Εσυ μαζευεις τις απαντησεις τους, βγαζεις τα συμπερασματα σου, κρινεις εκ των αποτελεσματων που ειχαν, σκεφτεσαι αν μπορεις να ακολουθησεις κατι απο ολα αυτα που εκαναν εκεινοι, εννοειτε εφοσον εχεις κανει ηδη την αυτοκριτικη σου, και ξεκινας την λυση του προβλημματος που αντιμετωπιζεις.

    Προσωπικα για μενα, τις τελευταιες μερες σκεφτομουν τα δικα μου λαθη, κι λεω οτι οντως τι μαλ.....ς εκανα. Ισως να ευθυνετε το γεγονος, οτι τα τελευταια χρονια που ημουν στην σχολη ψιλοαλλαξανε οι παρεες μου, και να εγινα ετσι, χωρις καν να το καταλαβω.

    εχω ομως μια απορια που κατι μου λεει οτι ειναι σχετικη με το θεμα σου κι αν θες απαντας.
    ειπες οτι ειχες 3-4 γνωριμιες της μιας βραδιας, χωρις καποια συνεχεια, παρ ολα αυτα.
    σεξ εχεις κανει με καποιες κοπελες, η οχι ακομα?
    Με τις 2 ναι, οι αλλες 2 μονο φαση. Που θες να καταληξεις με την ερωτηση σου ομως?? Τι σημασια εχει??

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    χρηστο εγω εχω να πω οτι εισαι καλος, εισαι ανοιχτος και ακους τις αποψεις και τις λαμβανεις ολες καλοπροαιρετα. Ευγε. Κατα δευτερον, ειναι πολυ συνηθισμενο πολλες γυναικες και αντρες να εχουν το δικο σου attitude στο θεμα, το οποιο ειναι λαθος, εξου και μενουν μοναχες-οι τους. Αυτο το attitude θελω να βρω σχεση να κανω εκδρομες, να εχω παρεα, επειδη ετσι κανουν ολοι κτλ αποδιδει στο θεμα συντροφου μονο αμα απευθυνθεις σε γραφειο συνοικεσιων. In real life it is condemned. Και το λεω αυτο επειδη οοοοοοσους και οσες ξερω που δε μπορουν να βρουν σχεση, λενε ακριβως αυτα. Τα ιδια και τα ιδια όπως εσυ, χωρις αποκλιση στημειου στιξεως.
    Η δικη μου απαντηση λοιπον σε αυτο ειναι, καλα σου λενε οτι οταν κυνηγας κατι δεν ερχεται. Το ζητουμενο σου και ολων των υπολοιπων δε θα επρεπε να ειναι ψαχνω να βρω σχεση και το κυνηγαω και προσπαθω, και δοκιμαζω κλπ με στοχο αυτο. Το ζητουμενο ειναι ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ, να περνας καλα, να ΕΙΣΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ, οχι κυνηγωντας, αλλα απολαμβανοντας και ζωντας. Ετσι λοιπον, δε θα επρεπε να λες θελω να κανω σχεση ή ψαχνω σχεση. Θα επρεπε πχ. να λες θελω να ΕΡΩΤΕΥΤΩ, να μου ερθει ΤΑΜΠΛΑΣ. Θελω να ζησω εναν ερωτα δυνατο, να γνωρισω κοσμο να περναω καλα και αναμεσα σε αυτοςυ μια ιδιατερη υπαρξη να με ξετρελανει, και εγω να ξετρελανω εκεινη. Μεχρι να ερθει αυτος ο ερωτας γουσταρω τη ζωη μου!!
    Τα μπουζουκια, τα κλαμπ και ουτω καθεξης δεν ειναι μαναβικα ανθρωπων, αν και χρησιμοποιουνται ετσι αλλα για σχεσεις της μιας βραδιας, σπανιως της μιας ζωης. Πας, κοιτας, βλεπεις εκατο, σου αρεσουν δεκα, διαλεγεις μια στην τυχη όποια πιασει το χερι και φευγεις με το πιο καλογυαλισμενο κολοκυθι. Αυτο θες εσυ στη ζωη σου? Αυτο ειναι για σενα ερωτας? Αγαπη? ΟΙκογενεια? Φλερτ, χαρα και παιχνιδι? Αν ναι, σε καλω να επαναπροσδιορισεις. Αν οχι, σταματα να κοιτας εξω απο σενα και κοτια μεσα σε σενα επιτελους, να βρεις τι ειναι αυτο που θες.

  12. #42
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Καλησπερα!! Καλησπερα σε ολους μου τους φιλους!! Καλησπερα Λιλιουμ!!

    Αρχικα να σε ευχαριστησω για το ενδιαφερον σου, και τις συμβουλες σου!!

    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    χρηστο εγω εχω να πω οτι εισαι καλος, εισαι ανοιχτος και ακους τις αποψεις και τις λαμβανεις ολες καλοπροαιρετα. Ευγε. Κατα δευτερον, ειναι πολυ συνηθισμενο πολλες γυναικες και αντρες να εχουν το δικο σου attitude στο θεμα, το οποιο ειναι λαθος, εξου και μενουν μοναχες-οι τους. Αυτο το attitude θελω να βρω σχεση να κανω εκδρομες, να εχω παρεα, επειδη ετσι κανουν ολοι κτλ αποδιδει στο θεμα συντροφου μονο αμα απευθυνθεις σε γραφειο συνοικεσιων. In real life it is condemned. Και το λεω αυτο επειδη οοοοοοσους και οσες ξερω που δε μπορουν να βρουν σχεση, λενε ακριβως αυτα. Τα ιδια και τα ιδια όπως εσυ, χωρις αποκλιση στημειου στιξεως.
    Η δικη μου απαντηση λοιπον σε αυτο ειναι, καλα σου λενε οτι οταν κυνηγας κατι δεν ερχεται. Το ζητουμενο σου και ολων των υπολοιπων δε θα επρεπε να ειναι ψαχνω να βρω σχεση και το κυνηγαω και προσπαθω, και δοκιμαζω κλπ με στοχο αυτο. Το ζητουμενο ειναι ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ, να περνας καλα, να ΕΙΣΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ, οχι κυνηγωντας, αλλα απολαμβανοντας και ζωντας. Ετσι λοιπον, δε θα επρεπε να λες θελω να κανω σχεση ή ψαχνω σχεση. Θα επρεπε πχ. να λες θελω να ΕΡΩΤΕΥΤΩ, να μου ερθει ΤΑΜΠΛΑΣ. Θελω να ζησω εναν ερωτα δυνατο, να γνωρισω κοσμο να περναω καλα και αναμεσα σε αυτοςυ μια ιδιατερη υπαρξη να με ξετρελανει, και εγω να ξετρελανω εκεινη. Μεχρι να ερθει αυτος ο ερωτας γουσταρω τη ζωη μου!!
    Τα μπουζουκια, τα κλαμπ και ουτω καθεξης δεν ειναι μαναβικα ανθρωπων, αν και χρησιμοποιουνται ετσι αλλα για σχεσεις της μιας βραδιας, σπανιως της μιας ζωης. Πας, κοιτας, βλεπεις εκατο, σου αρεσουν δεκα, διαλεγεις μια στην τυχη όποια πιασει το χερι και φευγεις με το πιο καλογυαλισμενο κολοκυθι. Αυτο θες εσυ στη ζωη σου? Αυτο ειναι για σενα ερωτας? Αγαπη? ΟΙκογενεια? Φλερτ, χαρα και παιχνιδι? Αν ναι, σε καλω να επαναπροσδιορισεις. Αν οχι, σταματα να κοιτας εξω απο σενα και κοτια μεσα σε σενα επιτελους, να βρεις τι ειναι αυτο που θες.
    Εγω δεν λεω οτι το κηνυγαω σαν τρελος, και οτι οποια κοπελα βλεπω μπροστα μου, της κολαω και της την πεφτω. Αυτο που λεω ειναι οτι οταν γνωριζω καποια κοπελα, και μου αρεσει, τοτε της δειχνω το ενδιαφερον μου. Δηλαδη τι? θα μου αρεσει και δεν θα την κυνηγισω?? Αυτο λεω. Απλα τα πραγματα!! Δεν βγαινω σαν τον απεγνωσμενο, λες κι εχω κολλημενο χαρτι στο κουτελο που γραφει οτι ψαχνω κοπελα. Κι απ οσα εχουμε συζητησει εδω με τα παιδια, αθελα μου το βγαζω, και αυτο φενεται. Αυτο προσπαθω να διορθωσω στην προκειμενη φαση της ζωης μου.

    Τωρα εαν ενδιαμεσα μου ρθει απο μονο του κατι, και μου αρεσει κι εμενα, εννοειτε πως δεν θα το αφησω να παει χαμενο. Αλλα λεω και ξεκαθαριζω οτι να μου αρεσει κι εμενα ετσι?? Να μου τραβηξει το ενδιαφερον. Δεν θα παω να κανω κατι το οποιο γνωριζω εκ των πρωτερον οτι δεν θα με βγαλει πουθενα, αλλα ουτε κι αυτο ερχεται.

    Μεχρι σημερα δυστυχως δεν εχει συμβει αυτο, εκτος απο εκεινες τις 2-3 φορες της μιας βραδιας, οπου δεν συνεχιστηκε το θεμα καθως υπηρχαν αλλα προβλημματα.

    Θα διαφωνησω μαζι σου για τα μπουζουκια και τα κλαμπ, θεωρω-νομιζω-ισως, κατα την δικη μου αντιληψη, οτι μπορεις πραγματικα να βρεις το αλλο σου μισο σε τετοια μερη, ποτε δεν ξερεις πως θα στα φερει η ζωη. Αν ειναι το τυχερο σου, μπορεις να το βρεις απο τα μπουζουκια μεχρι την λαχαναγορα.

    Παρολα αυτα ομως σ ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου, αν και διαφωνω σε καποια σημεια. Να σαι καλα!!!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Εσυ να σαι καλα! :)

    oσο για αυτο που λες "Αυτο που λεω ειναι οτι οταν γνωριζω καποια κοπελα, και μου αρεσει, τοτε της δειχνω το ενδιαφερον μου. Δηλαδη τι? θα μου αρεσει και δεν θα την κυνηγισω??"

    εχω να πω οτι πολλες (και πολλοι) θεωρουν καποιον που τις κυνηγαει, που στο μυαλο τους δλδ τον εχουν δεδομενο, αρκετα ξενερωτικο απο μονο του. Κυνηγα μεν, αλλα προσεχε μην σε βγαζουν απο τη λιστα υποψηφιων γκομενων για αυτο το λογο. ΑΝ σου αρεσει καποια κοπελα, ειμαι υπερ του κουλαρε και επιδιωξε την παρεα της και την γνωριμια της επειδη περνας ομορφα, οχι κυνηγησε με σκοπο τη σχεση απο την αρχη. Ειπαμε το γιατι πιο πανω.
    Οσο για τα κλαμπ, σιγουρα ακομα και στην κορυφη του Εβερεστ μπορει να βρει κανεις το ταιρι της ζωης του, απλα παιζεις με τις πιθανοτητες.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    χριστοοοο!! σορρυ αλλα δεν κρατιεμαι!! δεν μπορω να διαβαζω τα κουλτουριάρικα ! να διαβαζω ότι οι κυριλε κοπελες δεν παν σε μπουζούκια! δεν μπορω να διαβαζω ότι οι γυναικες αναζητουν από τους ανδρες πνευματικες αρετες!! ψυχικες "περιουσιες" κιι αλλα τετοια!!
    ημαρτον!!! θα τρελαθούμε??? ολοι ξερουμε - ισως οι μεγαλητεροι - ξερουμε ότι οι πιο πολλες γυναικες, παραπανω από τις μισες δλδη, πανε στα μπουζούκια! ακομα κι αυτές που εχουν κουλτουρα! που δηλονουν λυρικη σκηνη κ.α., ακομα κι αυτές που μεγαλωσαν με γαλλικα και πιανο! θα πανε μπουζούκια!! θα πανε γτ. είναι στην φυση τους η επιβαιβεωση!!
    δλδη θα μας πουνε ότι οι πιο πολλες κοπελες που κανουν φιτνεσ ζωη, που κανουν γυμναστικη κι διαιτα το κανουν μονο κι μονο για να μακροημερευσουν??? δλδη δεν το κανουν για να βαλουν τα ρουχαλάκια τους που θα τονισουν τα καλοι τους??? που θα τις κανουν να χωρεψουν στα μπουζούκια?? δλδη δεν αναζητουν τα βλεματα των ανδρων ??δλδη δεν ερχοντε σε απολυτη ηδωνη σαν οι ανδρες τις ποθουν??? εεεε θα τρελαθούμε τελειως!!
    λοιπον, φιλε χρηστο η χριστο, εισαι ακομα μικρος!! πιστευω ότι συντομα θα βρεις την "συνταγή" του να ριχνεις γυναικες!! αφου το θες τοσο πολύ αργα η γρηγορα θα το βρεις!!
    απλα, μην ακους ότι οι γυναικες ψαχνουν το χιουμορ σε έναν ανδρα, ότι τους γοητευει μοναχα ο εσωτερικος κοσμος!! οι πιο πολλες τρελενοντε για την εξουσια ενός ανδρος!! αυτό αναζητουν πανω από όλα!! κι ας είναι κακασχημος!! αν είναι ησχυρος, αν εχει χρημα κι εξουσια τωτες μπορει να βρει οποια θελει!! κι μηλαμε για τις κοπελες που είναι υπερβολικα ομορφες! αυτές που ξεχωριζουν με διαφορα!! ετσι λοιπον αυτό που ζηταν είναι να ακολουθουν ένα αρσενικο με δυναμη!! που να μπαινουν στα μπουζούκια κι να τον χερεταν ολοι! να του φεροντε σαν βασηλια!! εκει οι γυναικες τρελενοντε!! κι δε πα να τις κερατωνει, να τις ξεφτιλιζει!! αυτές εκει!! , κι αν τις κερατονει θα πουν-"" ελα μωρε, τι να τον κανω?? είναι αρενοπος!! ο ανδρας μου, είναι επιβήτορας!! εχει τεστοσδτερονη πολύ!"- κι θα το ξεχασουν.η ομορφια ακολουθει, αν εχει τα προηγουμενα ο ανδρας δεν παν να είναι σαν τον κουασιμοδο,αυτές θα τον ερωτευτουν! μετα ακολουθει η ομορφια! θελουν να εχουν διπλα τους έναν ομορφο ανδρα! . όλα τα παραπανω εχουν να κανουν μ την εικονα που θα παρουσιασουν στις φιλες τους! διοτι ενδιαφερον είναι το τι θα πουν μεταξυτους!
    όμως επειδή δεν μπορω να τα βαζω όλα σε ένα τσουβαλι κι φυσηκα υπαρχουν κοπελες που τις ενδιαφερει ο συντροφος τους να εχει μια υπεροχη καρδια! να είναι καλος ανθρωπος,να τις προσεει κι να τις αγαπάει!! υπαρχουν κοπελες που θελουν ομορφο ανδρα από εξω αλλα κι πιο πολύ από μεσα! ναι! υπαρχουν τέτοιες κοπελες! αλλα δεν θα τις βρεις ευκολα! διοτι ουτε είναι προκλητικα ντυμενες! ουτε θα χωρευουν πανω στα τραπεζια! ουτε θα είναι στο επικεντρο της παρεας! θα είναι καπου που δεν θα πεφτουν όλα τα φωτα πανω τους! θα είναι σε καποια μεροι με πιο ησιχια κι πιο αξιολογο περιβαλον! θα είναι λιγομηλιτες! κι δεν θα τις ακουσεις να κανουν φυγουρα! υπαρχουν τέτοιες κοπελες! κι είναι εκει εξω! αρκει να ψαξεις καλα!! κι σαν θα τις βρεις να φερθεις όπως τους αξιζει! με απολυτο σεβασμο! με ειλικρινεια!! τέτοιες κοπελες δεν τις τραβανε τα λαμπερα αμαξια! δεν τρελενοντε από φυγουρα!! τους νοιαζει να χεις λαμπερη ψυχη! να εχεις χρωματα στην εικονα σου!!
    υπαρχουν πολλες αξιες κοπελες εκει εξω φιλεμου!! απλα στο ξανα λεω, δεν θα κανουν μπαμ από μακρια!! και φυσικα θα πρεπει να βρεις άλλο τροπο να τις προσεγκησεις! κι φυσικα μην ξανα αφησεις να πληρωσει καμια κοπελα!! τεραστιο λαθος!! σε ψαρωσε!! το ότι επεμενε ηταν ψαρομα!! ηθελε να δει αν θα επιβληθείς! αν θα πληρωσεις εσυ!! σορρυ που σου κανω υποδείξεις!! ευχομαι να εισαι τυχερος στην ζωησου, ευχομαι να βρεις μια κοπελα αξιολογη!! να βρεις ένα από τα διαμαντια που υπαρχουν εκει εξω! απλα όπως κι τα διαμαντια δεν λαμπουν μονομιάς, πρεπει πρωτα να σκαψεις, μετα να τα καθαρισεις κι τελος θα ανακαληψεις ότι είναι διαμαντια!

  15. #45
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Καλησπερα φιλε Γιωργο!!

    εισαι ακομα μικρος!! πιστευω ότι συντομα θα βρεις την "συνταγή" του να ριχνεις γυναικες!! αφου το θες τοσο πολύ αργα η γρηγορα θα το βρεις!!
    Αυτο ψαχνω ρε πατριωτη, ξερω οτι πρεπει να βρω σε τι ειμαι καλος. Ξερεις κανενα καλο τροπο, πως να το αναπτυξω??

    οι πιο πολλες τρελενοντε για την εξουσια ενός ανδρος!! αυτό αναζητουν πανω από όλα!! κι ας είναι κακασχημος!! αν είναι ησχυρος, αν εχει χρημα κι εξουσια τωτες μπορει να βρει οποια θελει!! κι μηλαμε για τις κοπελες που είναι υπερβολικα ομορφες! αυτές που ξεχωριζουν με διαφορα!! ετσι λοιπον αυτό που ζηταν είναι να ακολουθουν ένα αρσενικο με δυναμη!! που να μπαινουν στα μπουζούκια κι να τον χερεταν ολοι! να του φεροντε σαν βασηλια!! εκει οι γυναικες τρελενοντε!! κι δε πα να τις κερατωνει, να τις ξεφτιλιζει!! αυτές εκει!! , κι αν τις κερατονει θα πουν-"" ελα μωρε, τι να τον κανω?? είναι αρενοπος!! ο ανδρας μου, είναι επιβήτορας!! εχει τεστοσδτερονη πολύ!"
    Τοσο προβατα ειναι... Δυστυχως, γιατι υπαρχουν κι αλλοι που εχουν πραγματικη διαθεση να προσφερουν, αλλα που να ξεχωρισουν μεσα στο πληθος, και γυρναει η αλλη η "σαλδιπαγκου" και λεει ολοι το ιδιο εχετε στο μυαλο σας (sex), οχι μωρη, γτ αν κοιτουσες και λιγο παραπερα απο αυτο που φενεται θα καταλαβαινες οτι δεν ειναι ολοι ιδιοι. Εχω εκνευριστει παρα πολυ αυτη την στιγμη παιδια, σορρυ αν ειμαι λιγο αποτομος.

    Με χαζοπιστολιασε η συμμαθητρια που λεγαμε, την επερνα τηλ προηγουμενος, δεν το σηκωνε γτ οδηγουσε, και μου εστειλε τωρα μνμ στο fb οτι ηταν ταβερνα, μετα για καφε, μετα για παγωτο και μετα βολτα με το καραβακι στην παραλια. Κι οτι να βρεθουμε τριτη-τεταρτη.

    Ο καθε ανθρωπος εχει την δικη του προσωπικοτητα, μπορει εμφανισιακα καποιοι να μοιαζουν μεταξυ τους, ομως κανενας δεν ειναι ιδιος στον χαρακτηρα με καποιον αλλο. Ο καθενας εχει τις αντηληψεις του, τα πιστευω του, το δικο του στυλ. Αυτο που ειναι ο Χρηστος ειναι αυτο, ειναι κατι δικο του, δεν ειναι δηλαδη ο Χρηστος που μοιαζει με τον Γιωργο. Δεν ξερω αν καταλαβαινετε αυτα που γραφω.

    Πραγματικα Γιωργο στα τελευταια σου λογια τολμω να πω πως λιγο συγκινηθηκα ρε φιλε, πολυ ωραια τα ειπες.
    Σ ευχαριστω παρα πολυ μεσα απ την καρδια μου για την δυναμη που μου εδωσες. Να σαι παντα καλα αγορινα!!

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. πόσο μ@λ@κ@ς μπορεί να είμαι??????
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 09-08-2012, 23:36
  2. πόσο μπορεί να επηρεάσει την σχέση ένας καβγάς????
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 19-06-2012, 03:15
  3. ποσο κοντα μπορει να ειναι η οριακη με τη διπολικη διαταραχη;
    By Danay1997 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 32
    Last Post: 10-05-2012, 04:11
  4. πόσο άρρωστοι μπορεί να είναι καποιοι???
    By arktos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 88
    Last Post: 06-10-2011, 15:33
  5. ποσο ηλιθια και ασχετη μπορει να ειναι μια ψυχιατρος....
    By amelie74 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 28-01-2010, 13:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •