προβλημα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    163

    Question προβλημα!

    Γεια σας και παλι! Παιδια φτιαχνω και άλλο θεμα γιατι σημερα η κατασταση ψιλοξεφυγε..!
    Εχω να βγω συνολικα περιπου από το σπιτι μου 2 βδομάδες λογω διαβάσματος. Βγηκα 2 φορες
    για τις εκλογες και μια για να παω στο σπιτι μιας φιλης.. Στις εκλογες ναι με επιασε αγχος..
    Αλλα σημερα βγηκα στο χωριο μου γιατι θα εκαναν ευχελαιο για τις εξετασεις στην εκκλησια και με επιασε τοσο
    μεγαλος πανικος, που δεν ηταν περισσοτερο σαν αγχος αλλα σαν απροσωποποιηση..αν ξερω καλα τι είναι αυτό..!
    Το μονο που ηθελα ηταν να παω σπιτι μου, ο κοσμος που περνουσε μου εφερνε περισσοτερη δυσφορια στους φιλους μου μιλουσα με δυσκολια
    και μεσα στην εκκλησια δεν μπορουσα να περπατησω αν δεν με καθοδηγουσε η φιλη μου.. Σε ολους ειπα ότι μαλλον εχω αγχωθεί για τις εξετασεις αλλα η
    πραγματικη αιτια είναι ο φοβος μου, δηλαδή η κοινωνικη φοβια.. Φοβάμαι πραγματικα ότι εξελίσσεται σε αγοραφοβια.. Υπαρχει τετοια
    περιπτωση και τι μπορω να κανω; Ειμαι 2 μερες πριν από τις εξετασεις........ Νιωθω ότι θα πεθανω.. Μη με περασετε για τραγικη αλλα αυτό νιωθω....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Nιωθεις ας πουμε ενα στρες στο στομαχι? σαν μια αποστροφη, σαν μια δυναμη που σε σπρωχνει να φυγεις απ τον πολυ κοσμο, που δε νιωθεις ανετα? κατι τετοιο νιωθεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    163
    Ναι, είναι σαν μη θελω να με κοιτανε γιατι αυτό νιωθω.. Δεν ξερω ποιον να πρωτοκοιτάξω εγω, γιατι ''ζαλιζομαι''..
    Και βιωνω κατι πολύ περιεργο για αυτό το ειπα και σαν αποπροσωποποιηση.. Είναι σαν να τα νιωθω όλα ψευτικα να το πω..
    Δεν νιωθω τα χερια μου ή το που κοιταω.. είναι σαν να με κατευθύνουμε.. Βασικα είναι σαν να είμαι μεθυσμενη να το πω ακομη καλυτερα..
    Αλλα το θεμα είναι ότι το βιωνω ακομη και τωρα που εχει περασει τοση ωρα και είμαι στο δωματιο μου και αυτό με φοβιζει ακομη περισσοτερο..
    Αν με ενοχλεί ο κοσμος γιατι το εχω και τωρα; Είναι μηπως κατι σαν κριση πανικου; Αχ δεν ξερω..φοβάμαι...!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σκεφτεσαι τις εξετασεις 24 ωρες κ αυτο σε βλαπτει πρεπει να κανεις διαλειματα οχι συνεχεια ετσι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    163
    Προσπαθω.. αλλα εκει που ειχα μια ελπιδα, τωρα που βγηκα εξω και ειδα ότι φοβάμαι..
    δεν ξερω πως θα το αντεξω.. Ειλικρινα ασχημη κατασταση...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω δε σε περνω για τραγικη απλα ολο αυτο το σκεπτικο που περιγραφεις μου φαινετε σα γνωστο για να σε πειραζει ο κοσμος μιαζει σα να πιστευεις οτι δεν υπαρχουν φιλοι σου που να σε καταλαβαινουν η τουλαχιστον αυτη την εντυπωση μου δινεις γιατι αν ηταν οντος φιλοι σου θα τους ηθελες κοντα σου κ δε θα εκανες τα παντα με δυσκολια ισως πιστευεις οτι δε σε γνωριζουν κ τοσο καλα η ισως υπαρχει κατι αλλο που σε απομακρυνει απο αυτους αυτο παντος που καταλαβαινω εγω απο ολα αυτο ειναι οτι το σωμα σου δε θελει να υπακουσει σε οσα του λες
    στους φιλους μου μιλουσα με δυσκολια
    ειναι ετσι?????

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω δε σε περνω για τραγικη απλα ολο αυτο το σκεπτικο που περιγραφεις μου φαινετε σα γνωστο για να σε πειραζει ο κοσμος μιαζει σα να πιστευεις οτι δεν υπαρχουν φιλοι σου που να σε καταλαβαινουν η τουλαχιστον αυτη την εντυπωση μου δινεις γιατι αν ηταν οντος φιλοι σου θα τους ηθελες κοντα σου κ δε θα εκανες τα παντα με δυσκολια ισως πιστευεις οτι δε σε γνωριζουν κ τοσο καλα η ισως υπαρχει κατι αλλο που σε απομακρυνει απο αυτους αυτο παντος που καταλαβαινω εγω απο ολα αυτο ειναι οτι το σωμα σου δε θελει να υπακουσει σε οσα του λες ειναι ετσι?????
    Ετσι πρεπει να είναι...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το ξερω απλα ρωτησα για λογους ευγενειας

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το ξερω απλα ρωτησα για λογους ευγενειας
    Και γω για λογους απόγνωσης απαντησα..!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτο το εχω παρατηρισει γενικοτερα http://www.e-psychology.gr/forum/sho...B5%CE%B9%CE%B1

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αυτο το εχω παρατηρισει γενικοτερα http://www.e-psychology.gr/forum/sho...B5%CE%B9%CE%B1
    Κρυβομαστε πισω από το δαχτυλο μας και το γνωριζω πολύ καλα..
    αλλα δεν ξερω τι να πω..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    παω λιγο στο μπανιο επιστρεφω σε λιγο αν εισαι εδω ακομα

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κρυβομαστε ολοι πισω απο το δαχτυλο μας? βασικα εξαρταται απο με πιον μιλας καπιος αν εχει καπιο παρομιο βιωμα μπορει να καταλαβει λοιπον λεω να με πιασει η πολυλογια του μεσονυχτιου χαχα βασικα δε χρειαζετε κπιος να φτασει σε απογνωση για να αποφασισει να μιλησει μπορει κ νωριτερα απλα απο αυτα που λες φαινετε σα να ζοριζεσε η να προσπαθεις να διαβασεις με το ζορι κ αυτο σε κανει μετα ετσι αναστοτωμανη κλπ μ?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    παω λιγο στο μπανιο επιστρεφω σε λιγο αν εισαι εδω ακομα
    lol.......

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. προβλημα!!
    By cerere in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 25-01-2014, 13:53
  2. Πρόβλημα
    By zinovia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 02-01-2012, 21:42
  3. Το προβλημα μου...!
    By talikiller in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 11-12-2011, 23:14
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑ
    By tsixlofouska in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 12-12-2010, 20:28
  5. προβλημα με το U2U
    By gramle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 23
    Last Post: 24-09-2007, 19:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •