στεναχώρια για μια σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276

    στεναχώρια για μια σχέση

    Καλησπέρα σας είμαι 16 χρονών, θα προτιμούσα να μπω κατευθείαν στο θέμα! Λοιπόν. τον Νοέμβριο του 2013 γνώρισα μια κοπέλα μέσω του FACEBOOK. αρχίσαμε να βγαίνουμε και να φιλιόμαστε. Αυτή δεν ήθελε να έχουμε σχέση διότι είχε περάσει πολλά στην ζωή τις. Αυτό όμως εμένα με έκανε να στεναχωριέμαι πάρα πολύ, αλλά τελικά μείναμε έτσι. εκείνον τον καιρό έκανα διάφορες @@@@@ όπως να κανονίζουμε ένα ραντεβού και εγώ να το ακυρώνω. Τότε νιώθω ότι δεν ήμουν αρκετά ώριμος. δεν ήξερα τι θέλω.αλλά με τον καιρό αρχίσαμε να δενόμαστε και περισσότερο, πράγμα που κανένας από τους 2 δεν το περίμενε. διότι αυτή απλώς ήθελε να κάνουμε 'φάσεις', τώρα όμως μου έδωσε να καταλάβω τα λάθη που έκανα τότε αλλά δυστυχώς είναι αργά για να τα διορθώσω. διότι θέλει να είναι μόνη τις. πραγματικά για εμένα είναι η ποιο σοβαρή κοπέλα και ώριμη που έχω γνωρίσει και έχω κάνει κάτι. ένιωθα πολλά για αυτήν. όπως ότι ήταν διαφορετική από τις άλλες. προς το καλό εννοείται. τώρα θέλει να μείνει μόνη τις.μέσα από αυτή την σχέση έμαθα πολλά και ωρίμασα πολύ. άρχισα όμως να ζηλεύω πάρα πολύ. που μιλούσε με αγόρια ή που είχε αγόρια στην παρέα. παλιά δεν το είχα αυτό. και έχω την εντύπωση πως οφείλεται στο ότι νιώθω πολλά για αυτή. τώρα βέβαια μου λέει να μην μιλάμε γιατί νιώθουμε πολλά και οι 2. εγώ όμως δεν μπορώ να προχωρήσω παρακάτω γιατί έχω κολλήσει με αυτήν. τι προτείνεται να κάνω; με έχει ρίξει πάρα πολύ ψυχολογικά, ούτε βόλτες βγαίνω, ούτε διαβάζω ούτε τίποτα....:(
    Συγγνώμη εάν έγραψα σε λάθος topic.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    βρε αγορι μου,μικρος εισαι....Απο τωρα στα βασανα?Κοιτα να πας παρακατω γιατι παρα εισαι μικρος.....

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    ATHENS/GREECE
    Posts
    90
    Ίσως να περνάει κ αυτή την φάση της..

    Το πιο πιθανόν να ξαναγυρίσει.. στην ουσία δεν ξέρω αν θα είσαι εσύ εκεί να την περιμένεις όμως!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    Quote Originally Posted by Lefteris82 View Post
    Ίσως να περνάει κ αυτή την φάση της..

    Το πιο πιθανόν να ξαναγυρίσει.. στην ουσία δεν ξέρω αν θα είσαι εσύ εκεί να την περιμένεις όμως!!
    εγώ θα είμαι αλλά αυτή σε ένα μήνα φεύγει για το χωριό τις και θα κάτσει 2 μήνες..:((

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    ATHENS/GREECE
    Posts
    90
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    τι προτείνεται να κάνω; με έχει ρίξει πάρα πολύ ψυχολογικά, ούτε βόλτες βγαίνω, ούτε διαβάζω ούτε τίποτα....:(
    Συγγνώμη εάν έγραψα σε λάθος topic.
    Εγώ σου προτείνω να βγεις βολτες.. να διαβάσεις κ απ το τίποτα να κάνεις πολλά!

    Απ την άλλη εγώ θυμάμαι τον εαυτό μου στην ηλικία σου (λίγο πιο μικρός, στα 14 περίπου) που ένιωσα ότι δέθηκα έντονα για πρώτη φορά με μια κοπέλα με την οποία έδωσα κ το πρώτο φιλί..

    το πόσο ευαίσθητος και εύθραυστος ήμουνα με τα πρωτόγνωρα συναισθήματα που βίωνα και με τρόμαζαν πολλές φορές.. δεν ήξερα πως να τα διαχειριστώ και αυτό με έκανε να γίνομαι αρκετά αδρανής και να εγκλωβίζω τις σκέψεις μου κάνοντας το επίκεντρο του κόσμου στο μυαλό μου το συγκεκριμένο κορίτσι!

    Θεωρώ ότι αυτή η φάση που περνάς θα σε ωριμάσει αρκετά περισσότερο και αργότερα θα σου βγεί σε κάτι πολύ θετικό!!!

    Τώρα δύσκολα να το δείς.. μετά απο καιρό όμως, ίσως και να με θυμηθείς...

    Η ζωή είναι όμορφη.. όπως και οι σχέσεις "ένα όμορφο παιχνίδι" σ αυτή την ηλικία!!!

  6. #6
    Συμφωνω με το Lefteris82 ότι "αυτη η φαση που παιρνάς θα σε ωριμάσει αρκετά περισσότερο και αργότερα θα σου βγεί σε κάτι πολύ θετικό". Ειναι εμπεριες. Στην ηλικια σου ευκολα ξεκιναει και ευκολα χαλαει μαι τετοια φαση, σχεση αν το θες. Απο καθε τετοια φαση κρατας την εμπειρια, για να σου βγει στο τελος αυτο το πολύ θετικο, ήτοι να ξερεις να κερδιζεις αυτο που γουσταρεις. Κρατας, συναισθηματικά, περισσότερο χωρο για σενα και δεν δίνεσαι/δένεσαι συναισθηματικά σε καμιά, απλα αμα κάτι ειναι καλο και σ' αρεσει επιδιωκεις να κρατησει περισσότερο. Και το κυριότερο, τα μαθήματα σου! αυτη ειναι η προτεραιότητα σου τώρα, τα υπόλοιπα είναι απλά φάσεις.
    γιάννης

Similar Threads

  1. Ντροπή+στεναχώρια+άγχος
    By Γάτος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 06-05-2014, 00:51
  2. άγχος και μεγάλη στεναχώρια
    By angiem in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 08-01-2012, 21:07
  3. ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ
    By Χάιντι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 01-08-2010, 01:27
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  5. Στεναχώρια..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 11-06-2008, 18:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •