ειμαι χαλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    ειμαι χαλια

    απλα ειμαι χαλια..ταραγμενη.εγινε κατι κ με ταραξε.ειμαι πολυ στενοχωρημενη...
    δεν μπορω να δουλεψω, δεν μπορω να κανω κατι.
    ειμαι πολυ λυπημενη..κανενα αντικαταθλιπτικο δεν μπορει αυτη την στιγμη να με κανει καλα..νιωθω πολυ πληγωμενη.
    κλαιω..αλλα νιωθω να μου κανει καλο.
    για αλλη μια φορα το μεσα μου εγινε κομματια.δεν θελω να σας πω τι εχει γινει..ομως ειναι αρκετα σοβαρο.
    χρειαζομαι υποστηριξη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    ολα θα πανε καλά.........ΟΛΑ .....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    θα δειξει..απλα δεν θελω να με πιασουν παλι τα κουλα μου, τα ψυχοσωματικα μου κλπ..αυτην την στιγμη αναπνεω μεσα σε μια χαρτινη σακουλα για να μην παθω κριση πανικου..shit!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Ολα θα πανε ΚΑΛΑ!! Δεν θα σε πιασουν τα ψυχοσωματικα.
    Θετικη σκεψη. Θα δεις . :-) :-)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εκει που ενιωσα καλα κ ανοιξα παλι τα φτερα μου..αλλη μια κατραμπακια..αλλο ενα χαστουκι..δεν θελει ο θεος να σηκωθω..θα σηκωθω ομως κ παλι.ολα ξεπερνιουνται λενε.
    ειμαι υπερβολικα στενοχωρημενη.πενθος μονο υπαρχει στην καρδια μου.
    το θεμα ειναι οτι πρεπει να παρω αποφασεις..κ δνε μπορω να παιρνω αποφασεις.σιχαινομαι τις αποφασεις.
    ειδικα οταν εχουν συμβει πραγματα ασχημα.ηταν πολυ ασχημο αυτο που εγινε.
    ειμαι περιτρανη αποδειξη οτι τα αντικαταθλιπτικα δεν σε κανουν φλατ, δε σε κανουν απο μονα τους χαρουμενο, δεν σε κανουν αναισθητο..
    να το ξερετε.
    η ζωη εχει ζορια..κ γω δεν μπροω να τα σηκωσω ευκολα.γονατιζω.αυτο μου τη δινει.που γονατιζω.
    αλλοι τα ατνιμετωπιζουν πιο ψυχραιμα..εγω παλι οχι..τι κριμα..και ειχα νιωσει παλι οπως πριν..πολυ κριμα γαμωτο!

  6. #6
    Boom....
    πένθος εχω και γω στην ψυχή μου αυτή τη στιγμή
    και χωρίς να έχω πάρει ποτέ αντικαταθλιπτικά....
    Τα ζόρια είναι πάντα δύσκολο να τα κουβαλήσεις.....ειδικά όταν έρχονται πάνω που είπες πως ανάσανες.
    Να κάνεις κουράγιο κορίτσι....ο πόνος των ανθρώπων δεν έχει τελειωμό.
    Να μη φοβάσαι τα ψυχοσωματικά ....

    Όσο για τα φάρμακα...θα ξέρεις καλύτερα απο μένα οτι απλά παλεύουν να φέρουν χημική ισορροπία.
    Την ψυχή- για όσους πιστεύουν σε αυτήν- την κάνουν να χαμογελάσει άλλα πράγματα.

    Όλα θα πάνε καλά όπως σου είπαν και πιο πάνω.

    Πάντα πηγαίνουν καλά στο τέλος

    ναι?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ευχαριστω για το κουραγιο! δεν θελω να ειμαι απαισιοδοξη..θα το παλεψω κ αυτο.
    θελω απλα την ηρεμια μου.να μη με ενοχλει τιποτα κ κανεις.κουραστηκα.βαρεθηκα .
    πιστευω πολυ σε μενα μετα απο οσα εχω τραβηξει.
    ομως θελω να σταματησει εστω κ για λιγο καιρο ρε παιδι μου ολο αυτο..
    ειχα νιωσει αψογα.κ τωρα παλι τα ιδια.αυτο με κουρασε.οκ..τωρα ειμαι λιγο πιο ψυχραιμη απο το πρωι κ βλεπω λιγο πιο καθαρα.
    αλλα αυτη η στενοχωρια ρε παιδια δε παλευεται! σε κατακλυει ολοκληρο κ νιωθεις οτι εισαι σε βουρκο που σε πνιγει.εγκλωβισμος.αδιεξοδ ο.πανικος.
    κλαμα..κ παλι τα ιδια.
    αληθεια υπαρχουν ανθρωποι εκει εξω που αντεχουν τις στενοχωριες της ζωης καλυτερα απο μενα?ή ολοι οι ανθρωποι νιωθουμε ετσι κ απλα δεν το λενε ...κ μεις το εκφραζουμε?θελω να ξερω...γονατιζουν κ οι αλλοι τοσο?ή μονο εμεις γονατιζουμε τοσο πολυ κ πνιγομαστε?

  8. #8
    Όλοι γονατίζουν κορίτσι....

    τουλάχιστον όλοι όσοι είναι Άνθρωποι...
    οι υπόλοιποι που δεν γονατίζουν....είναι απλά άδειοι.
    Δεν τους έχω ζηλέψει παρόλα αυτά.

    Αλλά να 'σαι σίγουρη πως όσοι είμαστε Άνθρωποι...γονατίζουμε.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Συμφωνω πολυ με την Soulight. ("..ειδικα οταν ερχονται πανω που ειπες πως ανασανες'')
    Κουραγιο κοριτσι μου.
    Πιστευω πως ολοι μας γονατιζουμε. Ισως καποιοι δεν το δειχνουν -δεν εκδηλωνονται.

  10. #10
    Το χειρότερο όλων

    είναι οτι συνήθως....
    αυτοί που δεν γονατίζουν ποτέ (σάμπως υψώνονται και ποτέ για να νιώσουν και πτώση?)
    ευθύνονται για όσους γονατίζουν....
    άσχημο αλισβερίσι και ανέντιμο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αρα ειναι αναισθητοι..
    καλυτερα να ημουν ετσι...παρα που πνιγομαι ετσι.καλυτερα.καλα λενε παντως οτι αυτοι εχουν τις καλυτερες τυχες.
    ειμαι πολυ ευαισθητη τοσο πολυ που μερικες φορες ρωταω γιατι ηρθα σε αυτην την ζωη αφου δεν την αντεχω?

  12. #12
    Σκέψου όμως οτι αν είχες έρθει "έτσι"....
    δεν θα απολάμβανες και τίποτα....
    Η στασιμότητα και το κενό συναισθημάτων, είναι ο,τι χειρότερο, ακόμα και αν δεν έχει επίγνωση του κενού, όποιος είναι εκ φύσεως έτσι.

    Εξάλλου μη ξεχνάς οτι ορισμένα πράγματα απο όσα είμαστε, είναι και θέμα επιλογών....
    Πολλές οι προκλήσεις και πάντα δυσάρεστες, που σε ταρακουνούν στα δομικά σου στοιχεία, να τα αλλάξεις, να γίνεις αλλιώς, να μη πονάς, να....να....να....

    Για να μην το αλλάζεις-που καλά κάνεις και δεν το αλλάζεις- προφανώς είσαι έτσι και απλά σέβεσαι τη φύση σου και τη σύστασή σου.

  13. #13
    Βρε κοριτσι μου καλο δεν προλαβα να γραψω στο αλλο ποστ και τωρα βλεπω αυτο!! Γιατι ρε μπουμ ετσι;Λοιπον ΤΕΡΜΑ δεν θα σε παρει απο κατω ΤΕΡΜΑ αυτο, εισαι αντρακι και μαγκακι και δεν θα μασησεις ΤΙΠΟΤΑ αυτη τη φορα ενταξει;Ολα μα ολα θα τα ρυθμισεις μια χαρα,την εχεις αυτη την ικανοτητα και το γνωριζεις αυτο καλυτερα απ'τον καθ'ενα μας. Ενα εχω να σου πω.Αν δεν προκειται για καποιο ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ προβλημα υγειας ΜΗΝ ΧΟΛΟΣΚΑΣ! Πανω απ'ολα υπαρχει και ο Θεος,ρε μπουμ,αυτο το πιστευεις ετσι δεν ειναι; Σε δισβεβαιω οτι ουτε Εκεινος θελεις να βλεπει ετσι απαισιοδοξη αυτη την στιγμη. Αν θελεις στειλε μου π.μ.Ο,κ;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Κ εγω πιστευω πως οι αναισθητοι ειναι κενοι.. αδειοι..
    Με ιχνος αισθηματος.
    Χιλιες φορες ευαισθητος παρα αναισθητος

  15. #15
    Θα μου επιτερψεις να διαφωνησω currant.Χιλιες φορες αναισθητος παρα ευαισθητος! Τι να το κανω κοριτσι μου να νιωθω γεματος αισθηματα και να ειμαι μαυρα χαλια; Εχω να πω οτι το δεον ειναι,γεματος απο αισθηματα,αλλα ισορροπημενο συναισθηματικο κοσμο. Δηλαδη να δινουμε και λιγο χωρο στη λογικη. Οταν τον χωρο που κανονικα θα επρεπε να καταλαμβανει η λογικη,τον κατακλυζουν τα αισθηματα,αρχιζει η ανισορροπια και η κατρακυλα.Δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ειμαι χαλια
    By haiii in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 15-05-2012, 17:02
  2. ειμαι χαλια!
    By μαρια1999 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 25-02-2012, 23:32
  3. είμαι χαλια...!!!!
    By Gadgetakias in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 09-11-2011, 18:40
  4. ειμαι χαλια και φταιω
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 20-07-2011, 19:12
  5. Σας εχω αναγκη ειμαι χάλια
    By giota in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 119
    Last Post: 11-11-2009, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •