ΠΑΝΙΚΟΣ...ΠΑΝΙΚΟΣ... ΠΑΝΙΚΟΣ... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 253
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    ακριβως... και νιωθω οτι ειμαι στα ορια για καταθλιψη αν δε την εχω παθει ηδη... αυριο εχω συνεδρια με τον ψυχολογο μου και θα του τα πω ολα αυτα...
    δε γινεται αλλιωσ... αραγε ξεπερνιεται ολο αυτο? θα επιστρεψω στη ζωη που ειχα παλια??

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Ε ΜΑ φυσικα θα επιστρεψεις.αφου το χεις ξαναπαθει κ επεστρεψες.τωρα γιατι να μην επιστρεψεις?τι εχει αλλαξει?τα ιδια παθαινεις αλλωστε καθε φορα.
    εδω επεστρεψα εγω με παροξυσμικο αγχος, ουτε να περπατησω μπορουσα.ειχα κ αποπραγματοποιηση.ολα τα κακα της μοιρας ειχα.κ επεστρεψα.
    σιγα μη δεν επιστρεψεις.το καλο ειναι οτι θα επιστρεψεις ακομα πιο δυνατη.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    ναι.... ξερεις ποια ειναι η διαφορα.. οτι τη πρωτη φορα τα πραγματα ηταν πολυ πιο διαφορετικα... ηταν πιο ηπια... αλλα πραγματα... πιο Light.. εγινα πιο γρηγορα καλα.. εβγαινα εξω παρολο που παθαινα κρισεις.. εγινα μεσα 2 3 μηνεσ καλα... σ λεω γενικα ηταν πολυ διαφορετικα τα πραγματα... τωρα περασε 1 χρονοσ και ειμαι ετσι ακομα... εσυ πωσ ησουν σχετικα με παλια??

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    βρε εγω παθαινα κρισεις πανικου στα 17 κ στα 26 οταν το ξαναπαθα δεν εκανα κρισεις πανικου..αλλα γενικευμενο αγχος παροξυσμικο κ συνεχομενο χωρις αγοραφοβια και αποπραγματοποιηση.
    αλλαζουν κ οι εκδηλωσεις του στρες οσο εμεις μεγαλωνουμε κ αλλαζουμε κ μεις.το στρες εκδηλωνεται με διαφορες μορφες.μην ανησυχεις.
    στον ψυχολογο ποσο καιρο πας?
    μηπως πιστευεις οτι δε σε βοηθαει ? 1 χρονος ειναι πολυς καιρος.εμενα προσωπικα ποτε δνε μου εχει κρατησει 1 χρονο ..συνηθως σε 2-3 μηνες συνερχομαι.αλλα με αντικαταθλιπτικο βεβαια ετσι?την πρωτη φορα ημουν αθλια 6 μηνες αλλα δεν πηρα φαρμακα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    θα σου πω ποσο καιρο... περυσι τελη μαιου με επιασα οι κρισεις ..πηγα σε ψυχιατρο μεσα ιουνιου και ξεκινησα αγωγη.. μετα το σεμπτεμβρη ξεκινησα ψυχοθεραπεια ε ψυχολογο.. το νοεμβρη ξεκινησα διακοπη φαρμακων σταδιακα μεχρι μεσα γεναρη... συνεχισα τη ψυχοθεραπεια κ τη συνεχιζω... αν εξαιρεσει ενα μηνα που δε εκανα ενδιαμεσα... στα εξηγησα καλα η σε μπερδευω..?? ενδιαμεσα εκει στη διακοπη συνεβησαν και αλλα πραγματα στη ζωη μου κ σε συνδυασμο με τη διακοπη φαρμακων γιναμε μπαχαλο...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οχι καταλαβα ,δηλαδη πηρες φαρμακα για 7 μηνες περιπου.
    ομως μετα συνεβησαν πραγματα.λογικο δεν ειναι να ξαναπεσεις?
    τι φαρμακα πηρες ..για πες μου.
    επισης τι σε κολλαει να ξαναπαρεις φαρμακα?τι φοβασαι?εδω εγω κανω προσπαθειες για παιδι κ παιρνω ladose με συμβουλη γυναικολογου κ ψυχιατρου μαζι..τι σε χαλαει με τα φαρμακα?αν τα εχει αναγκη ο οργανισμος γιατι να μην τα παρεις?κ το τονιζω..! παντα με την συμβουλη γιατρου!οχι μονη σου φυσικα!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    δυστυχωσ δε πηρα σωστα... ο πρωτοσ ψυχιατροσ ηταν αποτυχημενοσ απο οτι φανηκε.. μου εδωσε τα effexor... που ειναι απο τα πιο βαρια και πιο πολυ για καταθλιψη..ενω εγω δε ειχα καταθλιψη..και ειναι και σε καψουλες...κ ωσ γνωστον οι καψουλεσ δε τεμαχιζονται... και οταν ηρθε η ωρα να τα κοψω (ειχα αλλαξει ψυχιατρο) τα κοβα σταδιακα.. αλλα ειχα επιπλοκεσ.. γιατι οι καψουλεσ δε ταμαχιζονται οπωσ σ ειπα.. και αναγκαστικα επρεπε να αλλαξω φαρμακο..κ πηρα τα ladose για ενα μηνα μονο εφ οσων ημουν στη διακοπη..ολα αυτα που σου λεω ηταν καθοδηγηση γιατρου..οχι απο μονη μου.. α! και παλια επαιρνα seropram και ladose ..

    οσον αφορα το τωρα.. δε ξερω γιατι δε θελω να παρω φαρμακα.. τι με επιασε.. ουτε που ξερω... ξερω οτι δε ειναι εθιστικα τα φαρμακα αυτα ..ουτε οτι τοσο κακα.. δε ξερω τι σκαλωμα ειναι αυτο.. αν μπορεις εξηγησε μου το..

    ποσο τυχερη εισαι που προσπαθεισ για παιδι.. σου ευχομαι συντομα... τα ladose επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη..βασικα τα θεωρω τοπ...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τα ladose ειναι το πιο καλο φαρμακο που υπαρχει, τουλαχιστον για μενα.ειναι απο τα πιο καινουρια κ δεν εχουν παρενεργειες.
    ισως φερνουν πιο πολυ στρες στην αρχη.επισης βοηθανε πολυ στο στρες.
    τα effexor τα ξερω ναι οτι ειναι πολυ βαρυα.εγω στην ζωη μου εχω παρει μονο ladose κ στην αρχη lexotanil μεχρι να πιασουν τα ladose ..
    δεν ξερω τι κολλημα εχεις φαει.μηπως σου αρεσει η κατασταση που ζεις?μηπως φοβασαι το ξεβολεμα?μηπως εχει ερωτευθει το κρεβατι σου..?χεχε.
    να το κανεις οποτε εσυ νιωσεις ετοιμη βασικα.δεν θα σου επιβαλλει κανεις να παρεις φαρμακα αν εσυ δεν το θελεις.ουτε ο θεος ο ιδιος.αν το επιλεξεις να μην παιρνεις φαρμακα τοτε αραξε κει κ περιμενε κ δουλεψε ψυχοθεραπευτικα μονο.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    φυσικα και δε μου αρεσει καθολου.. καλο το αραγμα αλλα οχι για πολυ.... μηπωσ υποσεινυδητα τα φοβαμαι?? κανουν οντωσ καλο?? θα με βοηθησουν στη αγοραφοβια και στισ κρισεισ? οι παρενεργειεσ στην αρχη δε με φοβιζουν ..ολα εχουν παρενεργειεσ..ακομα και το ντεπον... ισωσ νιωθω περιεργα με τα συγκεκριμενα? μηπωσ υπαρχει ταμπου... ?? δε ξερω...

    αλλα αυτο ο μα...... με τα effexor ηταν το λιγοτερο ηλιθιοσ.. και να φανταστεισ του χα πει οτι παλια ειχα παρει σεροπραμ και λαντοζ και οτι ημουν πολυ ευχαριστημενη... τωρα γιατι μου τα δωσε αυτα ενασ θεος ξερει...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τα λαντοζ φερνουν υπερενταση κ στρες στην αρχη.
    εγω το αντεχω.οταν ξεκινησα ημουν που ημουν χαλια..εγινα χειροτερα.μου ρθε να πηδηχτω απο το παραθυρο!χαχαχα
    αξιζε ομως τον κοπο.με ηρεμησαν αργοτερα.μου εδιωξαν το στρες κ αποκατασταθηκε ο υπνος μου.
    πλεον τα παιρνω καθημερινα ..καποια στιγμη κ οταν νιωσω ετοιμη θα τα κοψω.μετα βεβαια απο τους 6 μηνες.
    δεν ξερω καλη μου γιατι δεν θελεις.μονο εσυ ξερεις.μπορει να νιωθεις ασχημα μα το να παιρνεις φαρμακα.λογικο.οκ.μπορει να εχεις οντως ταμπου.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Γενικα δε εχω ταμπου... φταινε πολλα... εσυ εμαθες την αιτια του προβληματος? γιατι και μενα στα 18 19 μετα απο χωρισμο μου ηρθαν αλλα η αιτια ηταν αλλη...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εμαθα πολλα..αλλα πρεπει να φυγω τωρα..θα σου στειλω πιο μετα.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    ok..... :) μεσα θα ειμαι...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    γειαα κ παλι..σορυ που εφυγα αποτομα αλλα επρεπε..χεχε
    εμαθα που λες για ποιον λογο μου συμβαινουν ολα αυτα..ομως δεν θα ηθελα να επεκταθω για λογους ασφαλειας..καταλαβαινεις,γ� �νικα δεν θελω να μιλαω γιατις αιτιες για τις οποιες μου συνεβη ολο αυτο γιατι νομιζω οτι πια δεν εχει κ νοημα τοσο η αιτια, αλλα το τι κανουμε απο δω κ περα.
    καλο ειναι να το παλευουμε οσο μπορουμε.κ να κανουμε ο.τι περναει απο το χερι μας.
    η ζβη μας ανηκει κ πρεπει να την κερδισουμε..γι αυτο ..προσπαθησε να κανεις εστω κ μικρα βηματα καθε μερα.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    γειααααα..... ναι ναι καταλαβαινω....σε ρωταω γιατι κ εγω εμαθα τις αιτιεσ..οχι πωσ δε τισ ειχα καταλαβει αλλα εθελοτυφλουσα...
    μακαρι να ταν τοσο ευκολο να τισ πεταξεισ κα να συνεχισεισ..οταν ολα αυτα που στο δημιουργησαν συνεχιζουν να σου δημιουργουν προβληματα..ειναι δυσκολο το ξερω.. πρεπει να εχεισ κοτσια... εγω παντα τα ειχα.. αλλα τον τελευταιο καιρο καπου τα εβαλα και ψαχνω να τα βρω...
    σημερα το μεσημερι μιασ και λεμε για βηματακια..βγηκα να παρω μια τουρτα για τα γενεθλια ενοσ συγγενη..οχι μονη μου.. και στο δρομο για το ζαχαροπλαστειο ενιωθα οτι πνιγομουν.. δε επαθα κριση ευτυχωσ.. και μετα πηγα σπιτι του συγγενη για να σβησει τα κερακια και στην αρχη ενιωθα πολυ χαλια... ευτυχωσ δε εκατσα πολυ... ενα βημα και αυτο..αλλα δε ειμαι ευχαριστημενη καθολου.. τα θελω ολα τωρααααααααααααα.....χιχιχι. .

Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΠΑΝΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!!!!
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 12-03-2014, 14:32
  2. πανικος!
    By AGXOS-NIKI in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 22-02-2012, 08:20
  3. καταθλιψη/πανικος
    By giota in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 27-04-2009, 13:27
  4. πανικός
    By jison in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-07-2008, 08:44
  5. πανικος και αντιμετωπιση
    By orth in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-05-2007, 15:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •