"Ετσι ειμαι κ δε μπορω ν αλλαξω" - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    κοιτα ουτως η αλλως εμενα δεν ειναι αυτο το κυριο προβλημα μου...αλλωστε κ εμενα μ αρεσει να περναμε περισσοτερο χρονο μονοι...
    σημερα του τα ειπα ομως...φυσικα δε παραδεχτηκε τπτ απλα ειπε οτι εγω τα παιρνω ολα στραβα κ μουτρωνω.
    Every morning we are born again

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ε προσεχε και συ μην κανεις καμμια πατατα γιατι συνηθως οι ανδρες εκνευριζονται. Μηπως εισαι ξανθια?:p Αμα καταλαβεις τι τον εκνευριζει και δεν το κανεις, ολα μια χαρα θα πανε. Εσυ δηλ εισαι η τελεια? αλλωστε εκεινος δε σου ζητησε να αλλαξεις.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    μα ουτε εγω του ζητησα ν αλλαξει...απλα να προσεξει λιγο το πως αντιδραει ωρες ωρες γιατι δεν ειναι ομορφο
    οπως δεν ειναι ωραιο κ εγω να μουτρωνω κατευθειαν.
    Every morning we are born again

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τοσους μηνες ενας που ειναι νευρικος, δε θα φαινοταν? για πες ενα παραδειγμα που σ ενοχλησε.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Καλσπερα σε ολους...
    Τους τελευταιους 4 περιπου μηνες εχω κανει μια σχεση με ενα παληκαρι με το οποιο τυχαινει να βρισκομαστε κ στιν ιδιο εργασιακο χωρο. Ολα ξεκινησαν καλα, μαθαινα το χαρακτηρα του κ μαθαινε κ αυτος τον δικο μου...Τελευταια ομως αρχισα να ανακαλυπτω οτι ειναι λιγο παραπανω νευρικος απ οσο πιστευω οτι θα μπορουσα ν αντεξω...
    Για παραδειγμα, αν καποια φορα τυχαινε κ εκανα κατι κατα λαθος το οποιο μπορει να αποκαλυπτε τη σχεση μας (γιατι δε θελει να μαθευτει στη δουλεια οτι ειμαστε μαζι, εμενα δε μ απασχολει) μου εκανε "παρατηρηση" κ γινοταν λιγο αποτομος.
    Αυτη τη στιγμη που σας γραφω εχω μολις γυρισει απο διημερο μαζι του στο οποιο δε μπορω να.πω οτι περασα τοσο καλα οσο θα ηθελα... Ο λογος; ο αποτομος τροπος του Λ., οι εκφρασεις αποστροφγς σε καποια πραγματα που ελεγα κ εκανα, κανοντας με να νοιωθω χαζη... Κ αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να κατεβαζω μουτρα.
    Οταν πηγα την κουβεντα προς τα κει σε μια φαση χαλαρωματος στο μπαλκονι, η απαντηση που πηρα ηταν "τα εχω βρει με τον εαυτο μου κ ειμαι αυτος που ειμαι. γιατι ν αλλαξω χαρακτηρα;". "δε σου ζητησε κανεις ν αλλαξεις χαρακτηρα απλα καποια πραγματα τα προσαρμοζεις για να μη χασεισλς καποιους ανθρωπους απο διπλα σου" ηταν η δικη μου απαντηση τονιζοντας οτι ο αποτομος τροπος του με στενοχωρει...
    δε ξερω αν ειμαι υπερβολικη αν πρεπει να το αφησω να περασει μπας κ το καταλαβει...παιρνω ενδιαφερον απ τον ανθρωπο αυτο αλλα αυτη η πλευρα του εαυτου του ομολογω πως δε μου αρεσει...ειναι νευρικος ειμαι κ εγω ευαισθητη κ καπου το χανουμε...
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    weird εσυ τουλαχιστον εισαι τυχερη γιατι προφανως ο συντροφος σου ειναι συζητησιμος....δε μπορω να πω το ιδιο κ για τον δικο μου ομως...κοβει τις συζητησεις στη μεση κ εγω τουλαχιστον δε μπορω να βγαλω συμπερασμα...
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    καλησπερα currant...
    το στηριζει στο οτι δε θελει να τον βαζουν στο στομα τους κ στο οτι δε θελει να φτασει σε ανωτερα "αυτια" με κινδυνο να χασει τη δουλεια του. παρολο που μας εχουν δει ατομα απ τη δουλεια κ πλεον ο κοσμος το χει τουμπανο...
    γενικως βγαινουμε μαζι, ναι, σε φιλους δε μ εχει γνωρισει ακομα μονο στον αδερφο του. οι φιλοι του ειναι εκτος πολης. παρολαυτα κανα δυο φορες που του προτεινα να ερθει σε συνευρεσεις με δικη μου παρεα, το απεφυγε. η δικια σου κατασταση πως ηταν κ τι εκανες γι αυτο;
    το θεμα της δουλειας, δεν θα του το "χρεωνα" αφου δουλευετε μαζι, γιατι ενας αξιοπιστος επαγγελματιας δεν τσιλιμπουρδιζει στην δουλεια και ειδικα με υφισταμενους του (αν τυχον τυχαινει να εχει ανωτερη θεση απο εσενα). αλλα και σε ιση θεση να ειστε, ενας δεσμος που δημιουργηθηκε μεσα στην δουλεια, δειχνει οτι οι υπαλληλοι γκομενιαζουν αντι να δουλευουν, οποτε καλα κανει..

    ομως
    το να μην σε γνωριζει στον κυκλο του και ειδικα να αποφευγει τον δικο σου κυκλο ΕΝΩ του το εχεις προτεινει η ιδια (!) , ειναι παρα πολυ ενδεικτικο οτι δεν ειναι βεβαιος για την σχεση σας και δεν την βλεπει σαν τετοια (προς το παρον).
    και οκ, στην δουλεια δεν θελει να σας κακολογησουν. τους δικους σου φιλους γιατι να τους αποφευγει?ακομα και ενας ασχετος γνωστος να ηταν,η ενας απλος φιλος, ενα ποτακι μαζι τους μπορουσε να το πιει κι εσεις εχετε σχεση και δεν ερχεται να γνωριστουν? ΠΟΛΥ περιεργο...
    και περα απο την δικη του θεση, το να τον γνωρισεις σε μερικους εμπιστους φιλους σου, θα βοηθησει κι εσενα να βγαλεις καποια συμπερασματα παραπανω, αλλα κι εσας να δεθειτε περισσοτερο, αν η παρεα αυτη δεσει και συνεχιστει. προσωπικα, οταν βεβαιωθηκα οτι ειμαι καλα με τον δικο μου και θελω να ειμαστε μαζι, τον γνωρισα στην κολλητη μου και αμεσως μετα καναμε ενα παρτυ με τον πολυ στενο φιλικο μου κυκλο και πραγματικα χαρηκα που τον δεχτηκαν τοσο ζεστα και μου ειπαν τα καλυτερα ολοι τους. μετρησε η γνωμη τους...
    η εκδρομη που μας λες ηταν η μοναδικη που πηγατε? στις αλλες (αν υπηρξαν), συνεβαιναν τα ιδια?

    δεν λεω να μην προσπαθησεις να δεις αν κατι μπορει να στρωσει, προπαθησε...
    αλλα εμενα δεν μου φαινεται καλο δειγμα τιποτε απ ολα αυτα. το νο1 σε μια σχεση ειναι η επικοινωνια. αν δεν μπορειτε να συνενοηθειτε και μαλιστα αν ο ιδιος δεν συζηταει καν, δεν καταλαβαινω τι συνεχεια μπορει να υπαρξει...
    χωρις παθος, καλο σεξ , επικοινωνια και συμπνοια, δεν μπορει να ξεκινησει σχεση κατα την γνωμη μου..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Χτες εν τω μεταξυ μιλουσαμε στο τηλ για ενα δικο μου θεμα κ εντελως ξαφνικα γυρισε την κουβεντα στα δικα του θεματα...αυτο εγω πως να το εκλαβω; οτι μου λεει στα μουτρα "ειμαι εγωιστης" ;
    ειμαι ξυπνια απ τις 5 παρα στριφογυρνωντας με πολλες σκεψεις στο κεφαλι...
    εγινε μια ψιλοσυζητηση προχτες για αυτο που εγινε στην εκδρομη (remedy ηταν η πρωτη μας εκδρομη μαζι), αλλα δρ μπορω να πω πως καλυφθηκα εντελως...μηπως βλεπω εγω τα πραγματα λιγο υπερβολικα;
    αλλα οταν γυρναει κ μου πεταει "αν δεν εχουμε χωρισει μεχρι τον αυγουστο" κανοντας πλακα την ωρα που συζηταμε για διακοπες, επισης πως να το εκλαβω;;;
    Every morning we are born again

  7. #22
    Χτες εν τω μεταξυ μιλουσαμε στο τηλ για ενα δικο μου θεμα κ εντελως ξαφνικα γυρισε την κουβεντα στα δικα του θεματα...αυτο εγω πως να το εκλαβω; οτι μου λεει στα μουτρα "ειμαι εγωιστης" ;
    ζητά τη στήριξή σου,δεν το βλέπεις;;;; το έχει ανάγκη.Αν τον αγαπάς θα του το δώσεις.Αν όχι,θα τον αφήσεις με τα προβλήματά του.
    εγινε μια ψιλοσυζητηση προχτες για αυτο που εγινε στην εκδρομη (remedy ηταν η πρωτη μας εκδρομη μαζι), αλλα δρ μπορω να πω πως καλυφθηκα εντελως...μηπως βλεπω εγω τα πραγματα λιγο υπερβολικα;
    δεν καλύφθηκες;; τι πάει να πει δεν καλύφθηκες;; άνθρωποι είμαστε,δεν είμαστε μηχανές ικανοποίησης του ετέρου ημίσεος........!
    αλλα οταν γυρναει κ μου πεταει "αν δεν εχουμε χωρισει μεχρι τον αυγουστο" κανοντας πλακα την ωρα που συζηταμε για διακοπες, επισης πως να το εκλαβω;;;
    ειναι πληγωμένος,απογοητευμένος, τσακισμένος,από το παρελθόν του.τις σχέσεις που έκανε.και δεν αφήνεται στη σχέση σας.Δείξε κατανόηση.
    Το λέει στην πλάκα για να μη σε πληγώσει αλλά το εννοεί.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    φοβαται κοινως να μη χωρισουμε κ μου το πασαρει ετσι;; αυτο εννοεις;
    Every morning we are born again

  9. #24
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    φοβαται κοινως να μη χωρισουμε κ μου το πασαρει ετσι;; αυτο εννοεις;
    Ναι.και εσύ πρέπει να είσαι δυνατή.Και να έχεις θετική σκέψη.ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ να τον βοηθήσεις.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    χρειαζομαι κ εγω ομως καποιον να μ ακουει ομως....
    κ τον εχω στηριξει, κ θα συνεχισω να το κανω αλλα θα ηθελα κ εγω ενα στηριγμα
    Every morning we are born again

  11. #26
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    χρειαζομαι κ εγω ομως καποιον να μ ακουει ομως....
    κ τον εχω στηριξει, κ θα συνεχισω να το κανω αλλα θα ηθελα κ εγω ενα στηριγμα
    Zήτησε το με απλά λογάκια.Στις σχέσεις,όλα τα κάνουμε μαντάρα αντί να πούμε αυτό που νιώθουμε!
    Πες το να πάει στο δι@ολο.....:p Πες το κι ας γίνει ό,τι γίνει.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    6
    Δυστυχώς η γκρίνια δεν αντέχεται με τίποτα..φύγε όσο είναι καιρός γιατι θα μαυρίσει η ψυχή σου! Η συνεχιζόμενη γκρίνια το μόνο που μπορεί να σου προσφέρει είναι απόγνωση...:(

  13. #28
    Δεν βλεπω να τραβαει πολυ με τετοια καραγκιοζιλικια.Αυτο με την δουλεια το καταλαβαινω,τα υπολοιπα...
    Επισης,αυτο το ''εγω δεν αλλαζω'',δεν ισχυει.
    Συμβαινει πως οταν δεν αλλαζουμε συνειδητα,μας αλλαζουν οι συνθηκες,πολυ πιο βιαια και σε κατευθυνσεις που δεν φανταζομαστε.
    Αν ειχε φαει ''χαστουκια'' στην ζωη του με αυτην την συμπεριφορα,θα ηταν αλλος ανθρωπος τωρα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. "χαμενος στη μεταφραση" χωρις να μπορω να συνελθω..
    By pandelic85 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 28-01-2014, 16:43
  3. Δεν μπορώ με τίποτα να πω "όχι", τι να κάνω;
    By Τσιπουράκι in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-04-2011, 18:27
  4. Ειμαι "σπεσιαλ" παιδι.
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 52
    Last Post: 13-09-2009, 19:47
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •