απορια για νοσοκομειο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    14

    απορια για νοσοκομειο

    γεια σας παιδια.θα ηθελα να ρωτησω οποιος ξερει για να παω στο νοσοκομειο κ να κανω επισκεψη σε ψυχιατρο πρεπει να κλεισω ραντεβου?θα παρω το νοσοκομειο η το εοππυ?επισης εχω βιβλιαριο υγειας θα πληρωσω ? ευχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    14
    παιδια γεια σας.ηθελα να σας πω οτι πηγα σε ψυχιατρο στο νοσοκομειο μου ειπε εισαγωγη για 1 μηνα κ βλεπουμε υπεγραψα κ εγω κ οι γονεις μου κ δεν εμεινα.μου εδωσε να παιρνω zanax και zoloft και ανα δευτερη μερα παρακολουθηση.ηθελα να σας ρωτησω τα παιρνει κανεις αυτα τα χαπακια εχουν παρενεργειες?ευχαριστω..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν υπαρχει φαρμακο χωρις παρενεργειες βασικα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Θα μπορουσες να πας και σε κεντρο ψυχικης υγειας. Ποια ηταν η διαγνωση ?
    Η παρενεργειες του Xanax ερχονται οταν το κοψεις και ειναι πολυ δυσκολες.
    Το Zoloft παλι παρουσιαζει παρενεργειες απο την πρωτη μερα, ναυτια, διαρροια ή δυσκοιλιοτητα, χειροτερη καταθλιψη (εαν το παιρνεις γιαυτο το λογο) και αλλα πολλα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    14
    καταθλιψη που την εχω λεει 5 χρονια κ αγχωδης εκδηλωσεις ετσι ειπε στην μαμα μου.εκανα λαθος zolotrin ton 100 mg μου εδωσε oxi zoloft to zolotrin 1 την ημερα κ zanax 3 την ημερα.να κανω λεει κ εγκεφαλογραφημα κ αξονικη εγκεφαλου k εξεταση θυροειδη να κανω.πιστευετε να παω κ σε ενα εξωτερικο καλυτερα γιατρο?για μια 2 γνωμη?να με παρακολουθηση δν εχω λεφτα απλα για μια 2 γνωμη?

  6. #6
    Να ξέρεις πως ένας καλός ψυχίατρος δεν δίνει ποτέ zanax έτσι.. απλά. Τα συγκεκριμένα χάπια είναι τρομερά εθιστικά. Είχα ζητήσει του γιατρού μου να μου δώσει αγχολυτικά, -έχω ψύχωση- χρυσό τον έκανα, δεν μου τα έδινε με τίποτα. Μου εξήγησε πως τα αγχολυτικά δεν τα δίνει με τίποτα. Και δεν καταλαβα, από την πρώτη συνεδρία σου πρότεινε να νοσηλευτείς; δεν παίρνεις και μια δεύτερη γνώμη;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    14
    ναι με ειδαν 3 ψυχιατροι τους ειπα οτι εχω κανει 4 αποπειρες κ οτι θελω να το ξανα κανω και οτι χαρακωνομα, στα 5 χρονια ποτε μου δν πηγα σε κανεναν γιατρο πρωτη φορα ηταν κ με πηγες φιλος μου δν ηθελα να παω.οκ το αντικαταθλιπτικο αλλα ζαναξ γιατι?εγκεφαλογραφημα κ αξονκη εγκεφαλου για ποιο λογο?θα παω να ρωτησω κ σε αλλο γιατρο απλα αν παω σε αλλο δν μπορει να με παρακολουθησει γιατι δν εχω τα λεφτα αν πει αυτος οχι παρε αλλα χαπια θα μου πει η αλλη στο νοσοκομειο οτι σου λεω εγω θα παρεις...λεω εγω τωρα δν ξερω απο φαρμακα κ τετοια για αυτο ρωταω καποιος να μου πει μια αποψη αυτο.ευχαριστω πολυ παντως.

  8. #8
    Εγκεφαλογράφημα και αξονικη και μενα μου εχει πει ο γιατρος μου να κανω, αλλα επειδή δεν έχω βιβλιαριο το τρεναρω. Ολοι το προτεινουν, για καποιον ογκο, καποια εγκεφαλικη βλαβη κτλπ. Λογικοτερο μου φαινεται να προτεινει την εισαγωγη οταν του ειπες για τις αποπειρες... Τα zanax τα εχεις αρχισει και τα αντικαταθλιπτικα;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    14
    πηγα δευτερα απο τις 12 5 εφυγα μου εδωσαν ηδη ενα εκει κ απο χθες τα παιρνω κανονικα ζαναξ μισο πρωι μισο μεσημερι μισο βραδυ κ ζολοτριν μισο το μμεσηιμερι κ λεει το ζαναξ κανει 15 μερες να δρασει κ το ζολοτριν για 5 μερες που θα εχουμε κ την επισκεψη κ θα δουμε αν θα το συνενισω η θα μου δωσει αλλο.για το ζαναξ μου ειπε δν θα το παιρνω για πολυ.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    14
    αν δν εχεις βιβλιαριο κ εισαι ανεργη σου βγαζει ο οαεδ να ξερεις.

  11. #11
    ουτε με τον οαεδ μπορεσα να βγαλω ουτε με το ικα, τελικα καταφερα κατι με την προνοια. δοξα το θεο. δεν ξερω, με τα ειμαι τρομερα επιφυλακτικη. και στο λεω εγω που παιρνω 10 χαπια την ημερα. αποφυγετα οσο μπορεις. παιρνε φυτικα καλυτερα, βαλεριανες.

Similar Threads

  1. Απορια SOS
    By Nocash in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 19-12-2012, 20:36
  2. το ατυχημα,το νοσοκομειο,και ο φοβος!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2012, 13:47
  3. στο νοσοκομειο..
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 20-03-2010, 17:01
  4. ΑΠΟΡΙΑ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 22-02-2010, 15:23
  5. έχω μία απορία ...
    By LOGOPSYXOS in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 05-09-2006, 00:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •