Δε μου αρεσω!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 94
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=kokkinoskoufitsa;485823]
    Πάντα θα υπάρχουν πιο όμορφοι , πιο έξυπνοι, πιο πλούσιοι, πιο ψηλοί, πιο αδύνατοι, πιο γυμνασμένοι, πιο μορφωμένοι, πιο εντυπωσιακοί, πιο πλούσιοι, πιο επιτυχημένοι, πιο ευχάριστοι απο'μας. Το να παλεύεις μια ζωή να γίνεις ''πιο....κάτι'' από τους άλλους, σε όοοοολα, μόνο κακό μπορεί να κάνει. Σε οδηγεί στην τρέλα, φτάνεις σε σημείο να μην ζεις τη ζωή.


    Αλφαταδε , θα συμφωνησω . Λες οτι εισαι 34 , ε και ? 52 ειμαι κ εχω ακομη περαση στις γυναικες . Γυμναζομαι κ εγω σαν μανιακος , ειμαι μονιμως σε διαιτα , αγαπω τον εαυτο μου , πιστευω σε αυτον , δεν κανω συγκρισεις με αλλους , ιδιως με νεωτερους που εκει υπολειπομαι πλεον , προσεχω το ντυσιμο μου , κ ολα αυτα υπο το φασμα της κτθλψης που με ταλαιπωρει . Να σε πεισω οτι αξιζεις κ μπορεις ναρεσεις ? μονο εσυ μπορεις να το κανεις αυτο , κανεις αλλος δεν θα το κανει για σενα . Η γνωμη μου , αφου την ζητας , ειναι να αρχισεις σιγα-σιγα , να πλησιασεις μια γυναικα μεσω γνωριμιων ( οχι ξακαρφωτα ) οχι ιδιαιτερα ελκυστικη , ( για περισσοτερες πιθανοτητες επιτυχιας ) , για να ανακτησεις ενα μικρο μερος της αυτοπεποιθησης σου , κ το μικρο , κερδος θα ειναι . Ολη η ιστορια ειναι να παρεις μπρος . Ετσι νομιζω .

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Σε ευχαριστω πολυ.... εχεισ δικιο. η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν περιοδοι που αισθανομαι ωραιος με το ντυσιματακι μου οπως λες κλπ και αλλες οπως αυτη που διανυουμε τωρα που αστα να πανε..... αλλα πραγματικα συμφονω μαζι σου., Το θεμα μου ειναι οτι ειμαι και ντροπαλος..... Θα παρω μπρος ΤΕΛΟΣ θα το παλεψω και θα φοβισω τη φοβια μου..... Δεν εχω αλλη επιλογη....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by alfapark2001 View Post
    Σε ευχαριστω πολυ.... εχεισ δικιο. η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν περιοδοι που αισθανομαι ωραιος με το ντυσιματακι μου οπως λες κλπ και αλλες οπως αυτη που διανυουμε τωρα που αστα να πανε..... αλλα πραγματικα συμφονω μαζι σου., Το θεμα μου ειναι οτι ειμαι και ντροπαλος..... Θα παρω μπρος ΤΕΛΟΣ θα το παλεψω και θα φοβισω τη φοβια μου..... Δεν εχω αλλη επιλογη....

    Μην χολοσκας , κ εγω ντροπαλος ειμαι , θελω καποιου ειδους ενθαρρυνση .

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Τι στο καλο μας πιανει? αφου μεσα μας ξερουμε τι ειμαστε τι το ψιριζουμε και το φοβομαστε τοσο??? Δεν εχω καταλαβει?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ελλειψη αυτοπεποιθησης , αναλογως τον βαθμο της δειλιας , η οποια μετα απο αρκετες επιτυχιες ( ο μονος τροπος ) , μειουται σημαντικα . Δεν ειναι κ ωραιο νασαι θρασυς , απλως ανετος .

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Το κυριο προβλημα μου ειναι οτι οι αλλοι μπορουν αυτο να το καταλαβουν πολυ γρηγορα με αποτελεσμα αν γινομαι παιχνιδι στα χερια ανθροπων που μπορουν να με κανουν οτι θελουν με σκοπο να στεναχωριεμαι ακομα πιο πολυ ομως....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μην δινεις σημασια , επικεντρωσου στην προσπαθεια σου . Βεβαια ευκολο να το λες .............

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Με εκμεταλευονται ρε συ και εγω ειμαι τοσο μπουφος που φοβαμαι μη με αφησουν και μονο μου κιολας...... εμ ταλαιπωρουμαι φοβαμαι μη με αφησουν και μονο αχαχαχαχαχα ποσο χαζος πια???

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αυτο δεν λεγεται χαζομαρα , ανασφαλεια λεγεται .

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    156
    πολλές φορές εμείς οι ίδιοι δεν πιστεύουμε στον εαυτό μας, δεν μας αρέσει η εικόνα μας και αυτό εκπέμπουμε και στους άλλους. έτσι όμως τους κάνουμε να μας βλέπουν με προκατάληψη.
    πριν καιρό αισθανόμουν ότι ήμουν ...αόρατη. ότι δε με βλέπει κανείς, ότι δε με ακούει κανείς. τόση ΄΄αυτοπεποίθηση΄΄ είχα. αποφάσισα λοιπόν να το αλλάξω. μικρά βήματα κάθε φορά. ένα αστειάκι στην ουρά του σουπερ μαρκετ, στο λεωφορείο, στη δουλειά. είδα ότι οι άλλοι ανταποκρίθηκαν και ότι εγώ μόνη μου είχα βυθίσει τον εαυτό μου στην αορατότητα.
    προσπάθησε να πλησιάσεις τους ανθρώπους γύρω σου. νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά.
    μην ξεχνάς να είσαι άνθρωπος!!!!!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Δεν ειναι οτι δεν ειμαι κοινωνικος η οτι δεν μου δινουν σημασια κλπ κλπ και λοιπον για να ειμαι ειλικρηνης εχς μια αν μπορεις να το πεις και σχεση με μια κοπελα η οποια εχει καταλαβει ολες μου τις ανασφαλειες και παιζει παιχνιδι μαζι μου. Ειμαστε 3 χρονια μαζι και δυστηχως μου εχει βγαλει στην επιφανεια ολες μα ολες τις ανασφαλειες μου. κατι που με κανει να αισθανομαι ακομα πιο αμηχανα και ασχημα και φοβαμαι να το ξεκοψω κιολας....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καλα ρε αλφαταδε , ειναι δυνατον να εισαι με μια κοπελα 3 χρονισ , κ να μην παρει χαμπαρι τις ανασφαλειες σου . Τις πηρε , ε και ? ολοι εχουμε ανασφαλειες , ανθρωπινο ειναι , οπως κ η ιδια εχει ανασφαλειες . Τωρα ομως , αν αρχιζει κ παιζει παιχνιδι μαζι σου , εκει αλλαζει το πραμα , φυσικα δεν μπορω να ξερω τι παιχνιδια παιζει μαζι σου , αοριστολογεις , αν παιζει καλοπροαιρετα η οχι . Δεν υπαρχει λογος αμηχανιας ,ειλικρινα , ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε .

  14. #29
    Γιατί έχεις τόσο χαμηλή αυτοιεκτίμηση?
    Κι όμως ομολογείς πως τις περιόδους που νιωθεις ωραια με σενα τα καταφέρνεις μια χαρα. Ειναι οι φασεις που χρησιμοποιείς την αξία σου, αυτό που πραγματικά είσαι, το οποίο όμως τον υπόλοιπο καιρό υποτιμάς και κρατάς σε αδράνεια. Οταν ενεργοποιείς όλο σου το είναι, τότε ειναι που ανακαλύπτεις την πραγματική σου αξία. Έμεινες παθητικος μπροστα στις προσβολές, τις υποτιμήσεις και τις αδικες συμπεριφορες που δεχτηκες απο άλλους, κι εκτός αυτου επέτρεψες στον εαυτο σου όλα αυτά να σε επηρεάσουν και στο τέλος χωρίς να το αντιληφθείς έφτιαξες μια αυτοεικόνα με βάση το πως σε αντίκριζαν και σου φέρονταν οι άλλοι (ειμαι σίγουρος πως όχι όλοι). Και νοείται ότι η εικονα αυτη ειναι μια αυτουποτίμηση την οποία μας παρουσιάζεις τώρα. Ο φόβος φεύγει με το να τολμούμε αυτά που μας φοβίζουν, όσο βουνό κι αν αυτο μας φαίνεται, μέσα από την εκ των υστέρων διαπίστωση οτι τα πραγματα ηταν πολύ πιο ευκολα απ ότι πιστευουμε, τις μικρες έστω επιτυχίες που αποκομίζουμε και τον ενθουσιασμο επειδη πετυχαμε να κάνουμε αυτο που μας φοβιζε τόσο καιρό. Μέσα από τις θετικές εμπειριες αλλάζει η γνωμη μας για εμάς κι ετσι χανεται η χαμηλή αυτοεκτίμηση. Κι αλλάζει επίσης η σταση των αλλων εναντι μας με το που θα αρχισουμε να συμπεριφερομαστε διαφορετικά, θα μας υπολογισουν.
    Εργάζεσαι? Σπούδασες κάτι? Έχεις ποτέ σου μιλησει με ψυχολογο?
    γιάννης

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Καλησπερα και παλι. Για καλη μου τυχη εχω τη διαθεση να ψαχτω και να ψαχνομαι για να βλεπω το τι συμβαινει μεσα μου. Οχι δεν εχω τοσο χαμηλη αυτοεκτιμηση αυτο με βολευει να το λεω.

    Έμεινες παθητικος μπροστα στις προσβολές, τις υποτιμήσεις και τις αδικες συμπεριφορες που δεχτηκες απο άλλους, κι εκτός αυτου επέτρεψες στον εαυτο σου όλα αυτά να σε επηρεάσουν και στο τέλος χωρίς να το αντιληφθείς έφτιαξες μια αυτοεικόνα με βάση το πως σε αντίκριζαν και σου φέρονταν οι άλλοι (ειμαι σίγουρος πως όχι όλοι)


    Ακριβως αυτο. Εμειναι και συνεχιζω να μενω παθητικος σε υποτιμησεις και αδικες συμπεριφορες ενω υπαρχουν ανθρωποι που με σεβονται μου μιλανε ομορφα μου δειχνουν το ενδιαφερον τους κλπ. Και εγω ασχολουμαι με το τι μου ειπε ενα συγεκριμενο προσωπο και πως μου συμπεριφερεται. π.χ. χθες ειχαμε παει μια βολτα και το μονο που ακουγα ειναι επικρισεις για την εμφανιση μου γιατι ειμαι ετσι γιατι το ενα γιατι το αλλο. Δεν καταλαβαινω 2 πραγματα γιατι επιτρεπω στον εαυτο μου να τα δεχεται ολα αυτα και δευτερον Γιατι αυτος ο ανθρωπος εχει τη διαθεση να με μειωνει συνεχως ποιο το κερδος του???

    Ναι εργαζομαι εχω σπουδαζει και εχω μιλησει σε ψυχολογο αυτη την περιοδο σταματησα γιατι δεν μπορουσα να ανταπεξελθω οικονομικα ομως μεσα στην επομενη εβδομαδα που θα αρχισω να κερδιζω χρηματα ξανα θα ξανα αρχισω αμμεσοτατα....

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αρεσω στις γυναικες
    By purple_88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 04-07-2013, 11:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •