Δε μου αρεσω!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 94
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    καλησπερα και παλι. Επεστρεψα για να σας πω τι εχει γινει αυτο το 2 ημερο. Την παρασκευη δεχτηκα ενα τηλεφωνημα απο την "κοπελα" μου η οποια μου ζητησε να βγουμε εξω το σαββατο το βραδυ. Οπως και κανονιστηκε ενα φιλικο ζευγαρι ηρθε μαζι μας. Ολη την ημερα του σαββατου εγω της μιλουσα πολυ τρυφερα ενω εκεινη εδειχνε μια απαξιωση στο πρόσωπο μου. Αφου μου αλλαξε το αρχικο πλανο γιατι ηθελε να βγει με μια φιλη της βρεθηκαμε ολοι μαζι το ζευγαρι και εμεις σε ενα εστιατοριο για φαγητο. Δεν αργησε η στιγμη που αρχισε να μου λεει οτι ειμαι χαλια δυνατα μπροστα στην παρεα να μου λεει οτι επειδη εχω μουσια τα μουσια μου βρωμανε και ειμαι χαλια και ασοβαρος κλπ. φυσιολογικα εγω δεν αντεδρασα για να μην γινουμε ρεζιλι με σκοπο να της μιλησω αργοτερα. Αφου τελειωσε και πηγαμε για ενα ποτο ολοι μαζι εκεινη αδιαφορουσε χαρακτηριστικα με σκοπο να με μειωσει και αλλο στην παρεα και μιλουσε με ολους τους αλλους εκτος απο εμενα που απλα γυρνουσε με κοιταγε επιτακτικα και αμμεσως γυρνουσε ταχυτατα το κεφαλι της προς την παρεα τον χρονο που δε μιλουσε με την παρεα μας ασχολιοταν με το fb και με το κινητο της. Οπως καταλαβενετε ρωτησα πολυ απλα για ποιο λογο με πηρε να βγουμε εξω αφου δεν υπαρχει λογος για κατι τετοιο. Η απαντηση της ηταν με ασχημο τροπο να φυγω απο το μαγαζι γιατι της σπαω τα νευρα και δεν θελει να μιλησει αλλο και οτι τελειωσε μαζι μου κλπ κλπ. Επενεβη ο φιλος της παρεας και μου προτεινε φιλικα να αποχωρησω μιας και δεν βοηθουσε καθολου ολο αυτο την σχεση μας οπως μου ειπε. Εκεινη φωναζε λεγοντας μου θα σε πληρωσω εγω και παρε και το ποτο σου και γενικοτερα με ξεφτυλισε μπροστα σε ξενους ανθρωπους. Καπου εδω αλλαζουν ολα μεσα μου.

    Παιρνω τη μηχανη μου φευγω απο το μαγαζι γυρναω σπιτι σπαρταραω στο κλαμα απο το ρεζιλι και την μειωση που ειχα υπωστει και απλα υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι αυτο ηταν τελειωσαν ολα μεχρι εδω. Μεχρι στιγμης εχω δεχτει 40-50 τηλεφωνηματα και καμια 10 αρια μυνηματα κατι το οποιο με αφηνει ΠΑΓΕΡΑ αδιαφορο και δεν εχω κανενα σκοπο να ξαναμιλησω με αυτον τον ανθρωπο. Στα μυνηματα με βριζει και μου λεει οτι την ρεζιλεψα στους φιλους της κλπ. ΘΑ ηθελα τη βοηθεια σας αν πρατω σωστα η οχι. Αν και δεν σκοπευω να κανω κατι διαφορετικο απο αυτο που εχω κανει μεχρι στιγμης.

    Σας ευχαριστω και περειμενω με αγωνια τις απαντησεις σας....

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Πως να σου πει οποιoσδηποτε αν πράττεις σωστά η λάθος...
    Αυτό που περιγράφεις,σε δείχνει εσένα σιωπηλό και ανύπαρκτο και εκείνη μέσα στην ψύχωση,χωρίς λόγο...
    Αν είναι έτσι,e η τύπισσα είναι πιο τρελή από τους περισσοτερους εδώ μέσα...
    Αλλα,μιας και κανεις δεν ήταν εκεί για να το δει σαν τρίτος,και μονο μπορούμε να διαβάσουμε όσα μας λες,από την δικη σου οπτική γωνια,e,κανεις δεν μπορεί να σου πει τίποτα...
    Κανε ότι θεωρείς εσύ σωστό...
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    σε ευχαριστω για την απαντηση σου. οπως βλεπεις προσπαθω να μην βγαζω καποιο συναισθηματισμο σε αυτα που γραφω απλα να μεταφερω γεγονοτα. σε ευχαριστω και παλι.

  4. #34
    "Αυτός ο άνθρωπος" λες. Ποιος ειναι αυτός?
    Να υποθεσω ότι ανοιξες το θεμα επειδη (τουλαχιστον πρόσφατα) κάποιος συγκεκριμένος συνεχώς σε μειωνει και η κατασταση για σενα εχει φτασει στο απροχώρητο? Γιατί δεν αντιδρας σε τετοιους τυπους? μην φοβάσαι. κάποτε αρκει η μια φορα που δεν θα αντεξεις και θα μιλήσεις για να μπει καποιος στη θεση του. Κι απ την άλλη, μαθε τον εαυτο σου να λαμβανει υπόψη μόνο αυτους που σε αγαπουν και σε σεβονται κι αυτους που ειναι αντικειμενικοι μαζί σου.
    γιάννης

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Αυτός ο άνθρωπος που λες πιστεύω ότι έχει πολλά περισσότερα θέματα από σένα και πολλές ανασφάλειες. Σκέφτηκες ότι ίσως τα κάνει όλα αυτά για να επιβεβαιώσει τον εαυτό της. Ότι δηλαδή του κάνω το ένα του κάνω το άλλο και αυτός μένει εκεί κολλημένος μαζί μου. Από ότι είδες με το που την έγραψες δέχθηκες καμια 50aria τηλεφωνα και ποσα μηνύματα. Τώρα έχεις εσύ το πάνω χέρι να αποδείξεις πρώτα απ' όλα στον εαυτό σου ότι δε φοβάσαι να την αφήσεις καινά μείνεις μονος η να πατήσεις πόδι και με σιγουριά για τον εαυτό σου να θέσεις τους κανόνες για τη συνεχεια αυτής της σχέσης. Αν θέλεις να το συνεχίσεις. Και εγώ πρόβλημα αυτοεκτίμησης και αυτοπεποίθησης είχα και υπέμενα μια σχέση μονο και μονο γιατί φοβόμουν ότι δε θα βρεθεί άλλη. Τρίχες! Παίξε το παιχνίδι σου...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Ακριβως αυτο φοβαμαι τη μοναξια μη δεν βρω αλλη κλπ. Πλεον την αφησα γιατι δεν αντεχα αλλο τον υποβιβασμο!!! δεν αντεχα να περειμενω στη σειρα για να παρω ενα ψιχουλο ενδιαφεροντος και αυτο πολυ κακης ποιοτητας. Πλεον διεκδικω μεγαλα εντονα ομορφα συναισθηματα και οχι συναισθηματικα σκουπιδια. Ισως δυσκολευτω να βρω συντροφο για καποιο χρονικο περιθωριο ομως οταν ειναι να βρεθει θα βρεθει!!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    φιλε alfaspark αυτη η κοπελα η εχει ψυχολογικα επειδη οι προηγουμενοι την ειχαν για μπατσες και την εκαναν οτι ηθελαν ή χαμηλη αυτο εκτιμηση και βρηκε εσενα τωρα,οπως και ολους μας πιστευω καποια καπου καποτε,να την επιβεβαιωνουμε οτι αξιζει,δηλαδη να βγαινει και να ασχολειται με αλλους που θα ηθελε μεν να ειναι μαζι τους, αλλα αυτοι την γραφουν και να εχει εσενα για να βγαζει τις κακιες της.. εγω ειμαι ενα ατομο που και να με βρισεις τωρα,δεν μπορεις να με νευριασεις γτ ξερω ποιος ειμαι,και δεν αντιδρω εκεινη την ωρα (εκτος και αν ειναι κατι που ξεφευγει απο τα φυσιολογικα πλαισια) ... σε μια αντιστοιχη περιπτωση επειδη ασχοληθηκα και ειπε ψεμματα πολλα,πηρα εκδικηση,εγω εκανα την ζωη μου κανονικα και την ενοχλουσα για την πλακα μου,και αυτη νομιζε οτι ασχολουμε μονο με αυτη,και οτι ειμαι κολλημενος και αλλα που θελω ωρα να τα περιγραψω κλπ εγινε μαρτυριο για αυτην αλλα το ευχαριστηθηκα και δεν το μετανιωνω..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    καλε μου φιλε ειναι ακριβως οπως τα λες. αυτη την ειχαν παρατησει και οι 2 προηγουμενες σχεσεις της οπως ακριβως και εγω τους εψαχνε να τους βρει και αυτοι ηταν εξαφανισμενη. Δυστηχως επειδη ειμαι πολυ υπομονετικος ΠΙΣΤΕΥΑ οτι μπορουσε να αλλαξει κλπ κλπ. Κατι που οπως καταλαβαινουμε ολοι μας δε συνεβει ποτε μονο προς το καλυτερο. Και αυτο που την εκανε να στεναχωρηθει ειναι που απλα εχασε το παιχνιδι της και που δεν προλαβε να μου καταστρεψει τη ζωη οσο ηθελε εκεινη. Εγω αφηνω αλλους να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα απλα εφυγα ας κανει οτι θελει. ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ !!! μπορει να στεναχωριεμαι καποιες στιγμες απο συνηθεια αλλα λεω δοξα το Θεο που απλα γλιτωσα....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by alfapark2001 View Post
    καλε μου φιλε ειναι ακριβως οπως τα λες. αυτη την ειχαν παρατησει και οι 2 προηγουμενες σχεσεις της οπως ακριβως και εγω τους εψαχνε να τους βρει και αυτοι ηταν εξαφανισμενη. Δυστηχως επειδη ειμαι πολυ υπομονετικος ΠΙΣΤΕΥΑ οτι μπορουσε να αλλαξει κλπ κλπ. Κατι που οπως καταλαβαινουμε ολοι μας δε συνεβει ποτε μονο προς το καλυτερο. Και αυτο που την εκανε να στεναχωρηθει ειναι που απλα εχασε το παιχνιδι της και που δεν προλαβε να μου καταστρεψει τη ζωη οσο ηθελε εκεινη. Εγω αφηνω αλλους να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα απλα εφυγα ας κανει οτι θελει. ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ !!! μπορει να στεναχωριεμαι καποιες στιγμες απο συνηθεια αλλα λεω δοξα το Θεο που απλα γλιτωσα....
    ακριβως,για να καταλαβεις την διαφορα...μια κοπελα απλα δεν ηθελε και ενταξει δεν το συνεχισα ,και τωρα οτι κι αν χρειαστω θα με βοηθησει,και την χρειαστηκα ηδη,γιατι? γιατι ειναι αψογος ανθρωπος ... η αλλη που σου λεω.... ο ενας την ειχε του χεριου του την εκανε οτι ηθελε,ενας αλλος την εβαλε να κανει ποσα χιλιομετρα για να τον γνωρισει και τη σουταρε απ ευθειας και αλλα που εμαθα μετα απο γνωστπυς οποτε τα μαζευει,και ποιος θα την πληρωσει ??? αυτος που κανει τα χατιρια καλα εκανες ,οταν της φυγει ο θυμος θα καταλαβει ποιον εκανε ετσι και για να μην ειναι μαζι σου δεν της αξιζει...και ο επομενος θα ειναι σαν τους προηγουμενους γιατι δεν βγηκε τυχαια το "Όμοιος ομοίω αεί πελάζει"

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Εχεις απολυτο δικιο πραγματικα εχω απογοητευτει τοσο πολυ που δημιουργησα προσδοκιες και εδωσα οτι μπορουσα για να κρατησω και να διατηρησω μια σχεση με εναν ανθρωπο που το μονο που εκανε ειναι να με κανει να αισθανομαι ασχημα ακομα και τωρα. Ελπιζω να τα καταφερω να πατησω στα ποδια μου σιγα σιγα!!!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by alfapark2001 View Post
    Εχεις απολυτο δικιο πραγματικα εχω απογοητευτει τοσο πολυ που δημιουργησα προσδοκιες και εδωσα οτι μπορουσα για να κρατησω και να διατηρησω μια σχεση με εναν ανθρωπο που το μονο που εκανε ειναι να με κανει να αισθανομαι ασχημα ακομα και τωρα. Ελπιζω να τα καταφερω να πατησω στα ποδια μου σιγα σιγα!!!
    ελα θα σου περασει ρε... σκεψου εγω θελω να ασχολουμε με τον αλλον συνεχεια αλλα σε τετοιες περιπτωσεις σκεφτομαι τι εδωσα..τι πηρα...αν δεν συμβαδιζουν καθολου... σου φευγει απο το μυαλο.. δεν αξιζει να ασχολεισαι με τετοιες πιστευω παθαινουν ενα ειδος εξαρτησης απο παλιοσυμπεριφορες...σου ειπα τις ειχαν για μπατσες και το γουσταρουν αυτο..οποτε κοιτα μπροστα


  12. #42
    Τι να επιστρεψεις στην κοπελα ρε,αυτο που εκανε ηταν πολυ χοντρο,ημαρτον.Πες της να αρχισει να γραφει εδω,ειναι περιπτωση για ολοκληρα ψυχιατρικα συνεδρια αυτη.
    Και οι φιλοι της καλα κουμασια ειναι.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Τι να επιστρεψεις στην κοπελα ρε,αυτο που εκανε ηταν πολυ χοντρο,ημαρτον.Πες της να αρχισει να γραφει εδω,ειναι περιπτωση για ολοκληρα ψυχιατρικα συνεδρια αυτη.
    Και οι φιλοι της καλα κουμασια ειναι.
    ειναι πολλες τετοιες.. φυσικα και θα ηταν οι φιλοι της..αμα δεν ταιριαζανε δεν θα κανανε παρεα

  14. #44
    Πιθανον δε,να θελει να σε χωρισει,αλλα να μην μπορει να στο πει ευθεως,και να θελει να σε φερει σε τετοιο σημειο,ωστε να την χωρισεις εσυ.
    Ειναι μια αψυχολογητη και κατινιστικη τακτικη,που κανουν πολλες γυναικες,μερικες φορες και αντρες,χωρις να εχω καταλαβει ποτε το γιατι.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Πιθανον δε,να θελει να σε χωρισει,αλλα να μην μπορει να στο πει ευθεως,και να θελει να σε φερει σε τετοιο σημειο,ωστε να την χωρισεις εσυ.
    Ειναι μια αψυχολογητη και κατινιστικη τακτικη,που κανουν πολλες γυναικες,μερικες φορες και αντρες,χωρις να εχω καταλαβει ποτε το γιατι.
    αν ηθελε να τον χωρησει με αυτο τον τροπο,δεν θα το ζαλιζε στα τηλεφωνα μετα.. αυτες θελουν κοροιδια,ειναι η τροφη τους

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αρεσω στις γυναικες
    By purple_88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 04-07-2013, 11:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •