Δε μου αρεσω!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 94
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231

    Δε μου αρεσω!!!

    Καλη σας ημερα (και παλι)

    Μετα απο πολυ μεγαλη προσπαθεια με το μεσα μου με τη βοηθεια ψυχολογου κλπ. οτι και να γινει κατι δε με ικανοποιει κατι δεν με κανει να νιοθω ομορφα ολο κατι κατι κατι. Μετα απο πολυ σκεψη και απειρα χιλιομετρα περπατηματος διπλα στη θαλασσα εβγαλα το εξης συμπερασμα : ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΩ !!!! Ειναι τρομερο δεν μου αρεσει τιποτα πανω μου ουτε το προσωπο μου ουτε το σωμα μου ουτε ο χαρακτηρας μου τιποτα. Παντα απο μικρος ηθελα να ειμαι ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.... κατι διαφορετικο παντα ελεγα α κοιτα αυτος ειναι πιο ομορφος απο εμενα εχει πιο ωραιο σωμα εχει πιο το ενα πιο το αλλο πιο το παραλο. Με αποτελεσμα να ειμαι 34 ετων και να εχω φτασει στο σημειο του να μη μου αρεσει τιποτα πανω μου. Και σαν αποτελεσμα αφου δε μου αρεσω γιατι να αρεσω και σε αλλους. Σαν αποτελεσμα δεν εχω φιλους παρα μονο μια κολλητη η σχεση μου δεν ειναι της προκοπης γιατι περειμενω απο την συντροφο μου να μου δειξει οτι της αρεσω (εγω δεν καταλαβαινω αν μου αρεσω η οχι) και γενικοτερα εχω φτασει στο σημειο να ντρεπομαι για εμενα. Δεν ντρεπομαι να πω πως ημουνα παρα πολλα κιλα αλλα εδω και 6-7 χρονια τα εχω χασει ειμαι νορμαλ γυμναζομαι αρκετα δεν ειχα ποτε προβλημα με το αλλο φυλο ομως αν με ρωτησεις θα σου πω ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να βρω γυναικα γιατι δεν θα της αρεσω.....

    Αν εχετε τη διαθεση και μπορειτε βοηθηστε με ειμαι σιγουρος οτι θα μου κανετε καλο!!!

    Και παλι ευχαριστω...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τωρα εγω θα μπορουσα να σου πω καπιους λογους οστε να σου αποδειξω οτι τα πραγματα δεν ειναι ετσι οπως τα σκεφτεσαι... αν νομιζεις οτι το παν για να λυσεις ολα τα προβληματα στη ζωη σου ειναι να σαι σα φωτομοντελο δεν εχεις ιδεα ολο αυτο ποσο εκτος πραγματικοτητας ειναι. επιδη τυχαινει να γνωριζω κ μοντελα εχω να σου πω οτι ετσι το μονο που μπορεις να πετυχει κανεις ειναι ειναι εμφανιστουν μπροστα του χιλιες γκομενες/γκομενοι που θα ερθουν νυχτα κ θα φυγουν πρωι οσο για το οτι μονιμος φανταζοσουν κατι αλλο απο οτι εισαι αυτο τελικα γινετε κ η μονη διεξοδος οταν η πραγματικοτιτα ειναι σκλιρη μαζι σου ο αινσταιν πχ ειχε πει οτι η φαντασια ειναι σημαντικοτερη απο τη γνωση αρα κανεις δε μπορει να παλεψει 100% την πραγματικοτητα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Αρχικα σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Εχω εντοπισει στη ζωη μου πως οταν μου αρεσω ολα μου πανε καλυτερα . Και οταν λεω αρεσω ενοω πιστευω σε εμενα πιστευω οτι θα τα καταφερω σε ολους τους τομεις πιστευω οτι ΜΠΟΡΩ με το να μη μου αρεσω εμφανισιακα ειναι η αρχη του Δεν πιστευω σε εμενα. Ασφαλως και δεν ειναι το παν να εισαι σαν μοντελο δεν το συζηταω καν αυτο. Με το τελευταιο κοματι της φαντασιας ειναι η ζηλια του οτι παντα ζηλευα κατι αλλο χωρις να μπορω να εκτιμησω τι εχω εγω μεσα μου πανω μου κλπ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Aν οι στοχοι σου ειναι απτοί, πραγματοποιήσιμοι, θα μπορούσες να αρχίσεις να τους πραγματοποιήσεις σιγά σιγά. Ας είσαι 34, δεν τέλειωσε η ζωή σου.
    Αν αυτό που θα ήθελες να είσαι, είναι κάτι πέραν κάθε φαντασίας, που ελάχιστοι άνθρωποι έχουν τη δυνατότητα-ικανότητα να καταφέρουν, τότε δεν ξέρω τι θα μπορούσα να σου προτείνω... Αν δεν σου αρέσει το σώμα σου, μπορείς να κάνεις τη διατροφή και την άσκηση που θα διαμορφώσουν το σώμα που θέλεις. Αν δε σου αρέσει η δουλειά σου, σταμάτα να δουλεύεις (αν έχεις γερό απόθεμα στην άκρη) και ψάξε κάτι άλλο. Αν δεν έχεις το γερό απόθεμα, και η δουλειά σου δεν σου προκαλεί αφόρητη δυσφορία, συνέχισέ τη και ασχολήσου ερασιτεχνικά με κάτι άλλο που σου αρέσει και σε γεμίζει ! Αν δε σου αρέσει η σχέση σου και καταπιέζεσαι, δεν περνάς καλά κλπ, μπορείς να χωρίσεις και να βρεις κάτι που σου ταιριάζει περισσότερο. Αν δε σου αρέσει που δεν έχεις φίλους, κάνε πράγματα που θα σε βοηθήσουν να αποκτήσεις. Αν δε σου αρέσει ο χαρακτήρας σου, προσπάθησε να αλλάξεις όσο γίνεται αυτά που σε χαλάνε! Δεν αλλάζει εύκολα ο χαρακτήρας μας, αλλά αν το θέλουμε, κάτι μπορεί να γίνει!
    Πάντα θα υπάρχουν πιο όμορφοι , πιο έξυπνοι, πιο πλούσιοι, πιο ψηλοί, πιο αδύνατοι, πιο γυμνασμένοι, πιο μορφωμένοι, πιο εντυπωσιακοί, πιο πλούσιοι, πιο επιτυχημένοι, πιο ευχάριστοι απο'μας. Το να παλεύεις μια ζωή να γίνεις ''πιο....κάτι'' από τους άλλους, σε όοοοολα, μόνο κακό μπορεί να κάνει. Σε οδηγεί στην τρέλα, φτάνεις σε σημείο να μην ζεις τη ζωή. Σίγουρα είναι καλό να προσπαθούμε και να θέλουμε να βελτιωνόμαστε, αλλά καλό είναι να υπάρχει ένα μέτρο, μία λογική στα όσα απαιτούμε να έχουμε, να είμαστε και να κάνουμε!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Σε ευχαριστω για την απαντηση σου Θελω να σταθω σε καποια σημεια που εχεις πιασει χρυσο " Αν δε σου αρέσει η σχέση σου και καταπιέζεσαι, δεν περνάς καλά κλπ, μπορείς να χωρίσεις και να βρεις κάτι που σου ταιριάζει περισσότερο" Εδω ειναι ενα συμαντικο σημειο επειδη πιστευω πως δεν αξιζω τιποτα πιστευω οτι δεν θα καταφερω να βρω κατι αλλο στη ζωη μου. αρα θα ζησω μονος μου ασχημος κλπ κλπ κλπ (ολα αυτα που προανεφερα πριν) Συνεπως ειναι ενας φαυλος κυκλος. Σε ολα συμφωνο δεν πρεπει να ρωταω αν θα κερδιζω αλλα ειμαι υποχρεωμενος να πολεμαω οσο μπορω.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω θα λεγα οτι σε κανενα δεν αρεσει απολυτα η ζωη του

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Ναι ασφαλως κανενας δεν ειναι απολυτα ικανοποιημενος ενοειται . Εδω μιλαμε ομως για εναν ανθρωπο που εχει παραιτηθει του δικαωματος της ζωης γιατι πιστευει οτι δεν αξιζει και ειναι ασχημος. Καταλαβε τωρα γιατι μυαλο μιλαμε!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Είναι δεδομένο ότι όταν δεν μας αρέσει ο εαυτός μας, πιστεύουμε ότι δεν υπάρχει κανένας στον πλανήτη στον οποίο θα αρέσαμε, είτε σαν φίλοι, είτε σαν σύντροφοι, είτε σαν συνεργάτες κλπ! Γι'αυτό σε μία κάθε είδους σχέση (και όχι μόνο στα πλαίσια σχέσεων φυσικά) είναι ίσως το σημαντικότερο πράγμα να αγαπάς τον εαυτό σου. Από'κεί αρχίζουν όλα. Ξεκίνα να μετατρέπεσαι σιγά σιγά σε αυτό που θα ήθελες (είπαμε, αν είναι λογικό και εφικτό) και θα δεις ότι σταδιακά θα βελτιώνεται και η ψυχολογία σου, και η γνώμη σου για τον εαυτό σου, και όλοι οι τομείς της ζωής σου!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Κοκινοσκουφιτσα ακριβως οπως το λες ειναι γιατι εγω εχω γινει ζητιανος της γνωμης των αλλων λες και εγω δεν εχω δικια μου λες και δεν ξερω π.χ. ποσο και αν αξιζω και ΑΝ ο αλλος δεν με φιλοφρονησει λεω παει τελειωσε δεν αξιζω κλπ κλπ

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμενα βασικα αμα με πιανουν μαυριλες ακουω κανενα τραγουδι αντιστιχο κ μετα σταματω να το σκεφτομαι

    επισης τροποι για να βρεις γυναικα υπαρχουν παρα πολυ υπο μια προυποθεση να βαλεις το μυαλο σου να δουλεψει σαιτ ιντερνετ γραφεια συνηκεσιων η οτι αλλο φανταζεσε η δε φανταζεσε το μονο που χρειαζεσε ειναι να γνωριζεις τι ψαχνεις αρα ποτε δεν υπαρχει πχ το να μιλας με γυναικες αυτο συμφαιρει γιατι ετσι τις μαθαινεις καλυτερα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    εγω ειμαι το θεμα . Γυναικες υπαρχουν χιλιαδες ομως??? αν εγω μεσα μου λεω σιγα μη δεχτει να σου μιλησει αυτη σιγα γιατι να διαλεξει εσενα ποιος εισαι κοιτα γυρω σου υπαρχουν και αλλοι κλπ κλπ ε οπως καταλαβαινεις δεν κανουμε δουλεια ετσι :-D

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επισης γυμναζεσε κ ολας? κ ακομα το ψαχνεις το πως θα βρεις σχεση? εγω που κατεριψα το ρεκορ αγυμνασιας εμινα σε μια σχεση 8 χρονια με μιΑ που οταν την κυκλοφορουσα τη παιρνανε ματι οι αλλοι αντρες κ τους ειχαν βγει τα ματια με ενα πολυ απλο τροπο μελετησα τη ψυχολογια κ κατανοησα το τι μου τεριαζει κ το αποδεχτηκα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    εισαι θεουλης!!!! αχαχαχαχα δεν εχει να κανει αυτο και εγω οταν ημουνα 132 κιλα ειχα σχεση και ημουνα αραβωνιασμενος με μια πολυ ομορφη και καλη κοπελα.....

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ε βασικα χασε μερικα κιλα σε σημειο που να μη φαινετε τοσο εντονο αυτο το θεμα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Πλεον δεν εχω τετοιο προβλημα ειμαι π.χ. 90 κιλα και ακομα ομως αισθανομαι χοντρος και ασχημος!!!!

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αρεσω στις γυναικες
    By purple_88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 04-07-2013, 12:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •